Jump to content



WAMTA Season 2 Race #4 - Redbull Ring GP - 19/3/2017


Recommended Posts

@liakjim να φανταστώ ήσουν σε charging? Μπήκα και εγώ στον πειρασμό να το βάλω για 1-2 γύρους και μετά να δοκιμάσω για fastest lap, αλλά δεν ήθελα να χάσω τη 4κίνηση ούτε για μια στροφή για αυτόν ακριβώς το λόγο που το έχασες στο τέλος. Και ο Θοδωρής το ίδιο έπαθε από ότι είδα λίγους γύρους πριν τα pit stop που τον πέρασε ο Στέλιος.

 

Edit: Ισχύει ότι και με το charging υπολογίζεις ότι στη χειρότερη θα το πατήσεις με το χέρι και θα ισιώσει, αλλά όταν έρχεται η ώρα, ακόμα και να έχεις κάνει λίγη εξάσκηση σε τέτοιο recovery, θα έρθει η φάση που το μυαλό γυρνάει στο πιο βασικό ένστικτο του countersteer και lift off γιατί οδηγας πισωκινητο.

Έγινε επεξεργασία από Lylankor
Link to comment
Share on other sites

πριν 6 ώρες, το μέλος Stelios F. έγραψε:

Aνάθεμα και αν ΕΝΑΣ έχει περιμένει αυτόν που χτύπησε σε όλο το cup, φανταστικό. :p 

Στέλιο για να είμαι ειλικρινής, όταν σε χτύπησα κοντοστάθηκα προσπαθώντας να θυμηθώ αν στα cups περιμένουμε τον αντίπαλο ή όχι. Μέσα από τα άδυτα της ασθενικής μου μνήμης , ανασύρθηκε το "φύγε, έτσι κ αλλιώς θα τη φας" :hehe:

Ή όχι? Θα ήθελα μια διευκρίνηση. 

πριν 5 ώρες, το μέλος Lylankor έγραψε:

@liakjim να φανταστώ ήσουν σε charging? Μπήκα και εγώ στον πειρασμό να το βάλω για 1-2 γύρους και μετά να δοκιμάσω για fastest lap, αλλά δεν ήθελα να χάσω τη 4κίνηση ούτε για μια στροφή για αυτόν ακριβώς το λόγο που το έχασες στο τέλος. Και ο Θοδωρής το ίδιο έπαθε από ότι είδα λίγους γύρους πριν τα pit stop που τον πέρασε ο Στέλιος.

 

Edit: Ισχύει ότι και με το charging υπολογίζεις ότι στη χειρότερη θα το πατήσεις με το χέρι και θα ισιώσει, αλλά όταν έρχεται η ώρα, ακόμα και να έχεις κάνει λίγη εξάσκηση σε τέτοιο recovery, θα έρθει η φάση που το μυαλό γυρνάει στο πιο βασικό ένστικτο του countersteer και lift off γιατί οδηγας πισωκινητο.

Όχι και εκεί είναι το περίεργο. 

Σε όλο το καπ , έχω στήσει το αμάξι για 4κίνηση.

Σε όλον τον αγώνα ήμουν σε low aggressive για αυτό έβγαινα σαν τον διάολο από τις στροφές. 

Εκεί μάλιστα είχα την μπαταρία γεμάτη, έτοιμος να περάσω τον Θοδωρή στον τελευταίο γύρο.

 

Ακόμα δεν μπορώ να καταλάβω γιατί μου έφυγε έτσι.

Δεν είχε συμβεί ποτέ σε όλους τους σχεδόν διακόσιους γύρους που έγραψα.

Η μόνη μου σκέψη είναι μήπως από φθορά ελαστικών , είχε πάει πιο πίσω το brake bias.

Πολύ περίεργο και άκρως εκνευριστικό. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, liakjim said:

Ακόμα δεν μπορώ να καταλάβω γιατί μου έφυγε έτσι.

Δεν είχε συμβεί ποτέ σε όλους τους σχεδόν διακόσιους γύρους που έγραψα.

Η μόνη μου σκέψη είναι μήπως από φθορά ελαστικών , είχε πάει πιο πίσω το brake bias.

Πολύ περίεργο και άκρως εκνευριστικό. 

Τώρα που το λες έδωσα 2-3 click στα φρένα προς τα μπροστά σε κάποιο σημείο αργά στον αγώνα. Αλλά και πάλι δε το θεωρούσα τόσο επικίνδυνο γιατί και να φύγει λίγο πατάς και το πας όπου θες. Όντως περίεργο και μεγάλη ατυχία τότε.

Έγινε επεξεργασία από Lylankor
Link to comment
Share on other sites

59.6% το είχα σε όλο τον αγώνα.
Σε κανένα σημείο δεν μου έδωσε αστάθεια.
Ξακρισα και λίγο στο κερμπ αριστερά. Ίσως έπεσα σε kerb of death.
Με ξάφνιασε σε σημείο που να αργήσω να αντιδράσω, βάλε και το ελάχιστο lock , έγινα επιβάτης.
Δεν πειράζει.

Στάλθηκε από το m2 note μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 5 ώρες, το μέλος liakjim έγραψε:

Ακόμα δεν μπορώ να καταλάβω γιατί μου έφυγε έτσι.

Δεν είχε συμβεί ποτέ σε όλους τους σχεδόν διακόσιους γύρους που έγραψα.

Η μόνη μου σκέψη είναι μήπως από φθορά ελαστικών , είχε πάει πιο πίσω το brake bias.

Πολύ περίεργο και άκρως εκνευριστικό. 

Κάπως έτσι το έχασα και εγώ και φόρτωσα στον πρώτο γύρο..

(το μετά που κοκκίνησαν τα λάστιχα είναι άλλο θέμα)

Link to comment
Share on other sites

πριν 18 ώρες, το μέλος liakjim έγραψε:

To video με τα higlights (περιμένετε λίγο να το δείτε σε 1080 @60)

Μάχες με @Stelios F., @akis_z80 και @Thodoris1884 .

Ντουμπλαρίσματα.

Ένα άθλιο divebomb.

Και άλλα ντουμπλαρίσματα.

Και άλλες μάχες.

Ένα κακό τέλος....

 

Enjoy :

 

 

Πολύ όμορφα τα hilights, ευχαριστούμε Δημήτρη.

Εγώ δυστυχώς γύρισα αργά και δεν σας πρόλαβα ,φοβάμαι πως μπορεί να επαναληφθεί και την επόμενη Κυριακή ,υπόσχομαι να προσπαθήσω να είμαι πίσω την ώρα του αγώνα έστω.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Δεν εχω να πω πολλα για τον αγωνα! Μπραβο @Lylankor Εξαιρετικος ο αγωνας σου...Μπραβο @jumaru99...δεν θελω να σκευτω τι θα γινοταν αμα ειχαμε 2 γυρους ακομα! :):neo: Σορρυ και παλι @bill123 ειχαμε λιγο διαφορετικες γραμμες...
Καλυτερα ας μιλησει το βιντεο!

 

  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, angeln1ck said:

Δεν εχω να πω πολλα για τον αγωνα! Μπραβο @Lylankor Εξαιρετικος ο αγωνας σου...Μπραβο @jumaru99...δεν θελω να σκευτω τι θα γινοταν αμα ειχαμε 2 γυρους ακομα! :):neo: Σορρυ και παλι @bill123 ειχαμε λιγο διαφορετικες γραμμες...
Καλυτερα ας μιλησει το βιντεο!

 

Μπορουσα να σε κρατησω ετσι ολο τον αγωνα αλλα εβλεπα οτι χαναμε χρονο σε σχεση με τους μπροστα... γιαυτο ειπα να μπω στα pits αλλα δεν μπορω να καταλαβω γτ εχασα 20sec στα pits ενω ολα δουλεψαν κανονικα και το pitconfig.....

Link to comment
Share on other sites

Πολύ ωραίο video @angeln1ck. Ποιά φίλτρα έχεις? Επίσης όλα full ε? To DOF κάνει τη διαφορά.

 

Στο 7:08 με τον @bill123 , νομίζω πως είναι αγωνιστικό. Ο Βασίλης φρέναρε πολύ νωρίς και σε αιφνιδίασε.

 

Φοβερές μάχες, μπράβο σας, πρέπει να το χαρήκατε!

Link to comment
Share on other sites

Μόλις τώρα, το μέλος bill123 έγραψε:

Μπορουσα να σε κρατησω ετσι ολο τον αγωνα αλλα εβλεπα οτι χαναμε χρονο σε σχεση με τους μπροστα... γιαυτο ειπα να μπω στα pits αλλα δεν μπορω να καταλαβω γτ εχασα 20sec στα pits ενω ολα δουλεψαν κανονικα και το pitconfig.....

καλα αμα πηγαιναμε ετσι σε ολο τον αγωνα...τρελα!!! :lol: 
Στα πιτ δεν αλλαξα λαστιχα τα οποια στοιχιζουν πολυ χρονο...Ετσι εκανε και ο Σωτηρης! 

πριν 1 λεπτό, το μέλος liakjim έγραψε:

Πολύ ωραίο video @angeln1ck. Ποιά φίλτρα έχεις? Επίσης όλα full ε? To DOF κάνει τη διαφορά.

 

Στο 7:08 με τον @bill123 , νομίζω πως είναι αγωνιστικό. Ο Βασίλης φρέναρε πολύ νωρίς και σε αιφνιδίασε.

 

Φοβερές μάχες, μπράβο σας, πρέπει να το χαρήκατε!

Ευχαριστω Δημητρη. Αν δεν κανω λαθος πρεπει να ειναι το Photograph της Kunos... τα γραφικα δεν ειναι φουλ γιατι παιζω σε triple screen αλλα τα περισοοτερα ειναι στο high. 
Το χαρηκα παρα πολυ! και ας τερματιζα τελευταιος (βεβαια εννοειται πως θελω να τερματιζα πρωτος! :p

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

@JohnnyGTR  @Anthemius  @Dimitris Pappas

 

Johnny GTR: Pit speed limit exceeded: 90.7 km/h, lap 5

 

Anthemius: Pit speed limit exceeded: 111.9 km/h, lap 22

 

marmagas: Pit speed limit exceeded: 183.6 km/h, lap 14

 

Έχετε κάποιο σχόλιο για τα παραπάνω πριν εξετάσουμε cuts & penalties?

Έγινε επεξεργασία από Stelios F.
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

@JohnnyGTR  @Anthemius  @Dimitris Pappas

 

Johnny GTR: Pit speed limit exceeded: 90.7 km/h, lap 5

 

Anthemius: Pit speed limit exceeded: 111.9 km/h, lap 22

 

marmagas: Pit speed limit exceeded: 183.6 km/h, lap 14

 

Έχετε κάποιο σχόλιο για τα παραπάνω πριν εξετάσουμε cuts & penalties?

 

Το μόνο σχόλιο που έχω να κάνω είναι πως δηλώνω ένοχος και ελπίζω αυτή τη φορά να τιμωρηθώ με επιείκεια και με το ελαφρυντικό του πρότερου έντιμου βίου, καθώς είναι η πρώτη φορά που παραβαίνω αυτόν τον κανόνα! [emoji120] [emoji72]

 

Να σημειωθεί πως στον προηγούμενο αγώνα τα λανθασμένα log σας έδειξαν πως ήμουν εντός Ορίων ταχύτητας (αναφέρατε πως όσοι φαινόταν να μπαίνουν με λιγότερα από 160 δε θα τιμωρηθούν, αλλά παρόλα αυτά, δεν είδα να διορθώθηκαν στο thread των αποτελεσμάτων).

 

Τώρα που το σκέφτομαι, ακόμα και 1 δευτερόλεπτο να μου ρίξετε, την 4η θέση τη χάνω πάλι στα χαρτιά, αφού η διαφορά μας με τον Άρη ήταν μικρότερη από 1 sec, οπότε βαρέστε με αλύπητα! :-D

 

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.