Jump to content



Το απόλυτο Ultrawide?


Recommended Posts

24 λεπτά πριν, το μέλος BloodMage έγραψε:

τοσα λ7 και δεν εχει dp2.1 και ειναι va? 

ΑΝΤΕ ΓΕΙΑ :hehe:

next

 

εντομεταξυ οταν βγαλουν την σωστη, θα εχει 3000+

Θα την βγαλουν λογικά του χρόνου σε oled και με dp2.1 στα 3κ οπως λές.
Τοσο μεγάλο Monitor θεωρώ οτι το μοναδικό κοινό του περα απο αυτους που θέλουν να το παρουν γιατι ετσι,τα εχουν κλπ θα ειναι η sim κοινότητα.Racing/flight etc etc.
Οπου για να πάρεις 2-3 Monitor 240hz oled κλπ και να τα βάλεις θα χρειαστείς αυτο το ποσό πάνω κάτω.
 

  • Agree 1
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, DEADLAZARUS said:

 

Δηλαδή είναι απλώς η 49M2C8900 σε έκδοση 144 Hz (από 240). Πόσο πρέπει να την κοστολογήσουν για να αξίζει τον κόπο;

 

Αλήθεια, θυμάται κανείς τη διαφορά έχουν η 49M2C8900/00 από την /01; Στη σύγκριση της Philips δεν έχουν καμία διαφορά.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι κακη η τιμη. Το aspect με χαλαει. Οι 45 και μετα 38-39 ειναι οι σωστες ιντσες αλλα στην μια εχει χαμηλη αναλυση και στην αλλη δεν βρισκεις ακομα τιποτα.

  • Like 1
  • Agree 1
Link to comment
Share on other sites

10 λεπτά πριν, το μέλος fatalara έγραψε:

Δεν ειναι κακη η τιμη. Το aspect με χαλαει. Οι 45 και μετα 38-39 ειναι οι σωστες ιντσες αλλα στην μια εχει χαμηλη αναλυση και στην αλλη δεν βρισκεις ακομα τιποτα.

Ακριβως οπως το ειπες!

Και οι 34αρες που ειναι 3440χ1440 ειναι οριακα στο υψος

Θεωρω πως οι 49αρες με 1440 καθετο ειναι μονο για sim racing, αλλα αποτι βλεπω πλεον ουτε αυτοι τις θελουν

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, BloodMage said:

Θεωρω πως οι 49αρες με 1440 καθετο ειναι μονο για sim racing, αλλα αποτι βλεπω πλεον ουτε αυτοι τις θελουν

 

Οι 49" είναι αντίστοιχες με 2x27" QHD (bezel-less), που είναι μια χαρά και για γενική χρήση/productivity (ιδίως στα χαμηλότερα Hz), αν συνηθίζεις το text blur της QD-OLED.

 

Απλώς αρχίζει να βγάζει νόημα μόνο αν μπορείς να αξιοποιήσεις κάποιες από τις ευκολίες της. Αν θες τις USB και δεν έχεις εύκολη πρόσβαση πίσω ή αν το KVM της σου είναι άχρηστο ή αν η επίστρωση σου σπάει τα νεύρα, χάνει το νόημά της.

Link to comment
Share on other sites

18 λεπτά πριν, το μέλος acct έγραψε:

 

Οι 49" είναι αντίστοιχες με 2x27" QHD (bezel-less), που είναι μια χαρά και για γενική χρήση/productivity (ιδίως στα χαμηλότερα Hz), αν συνηθίζεις το text blur της QD-OLED.

 

Απλώς αρχίζει να βγάζει νόημα μόνο αν μπορείς να αξιοποιήσεις κάποιες από τις ευκολίες της. Αν θες τις USB και δεν έχεις εύκολη πρόσβαση πίσω ή αν το KVM της σου είναι άχρηστο ή αν η επίστρωση σου σπάει τα νεύρα, χάνει το νόημά της.

Με αυτο το σκεπτικο πηγα και γω στην AW3423DWF. Πριν ειχα μια 27αρα 2560χ1440

Η πρωτη εντυπωση στο ματι σου φαινεται πιο κοντη απο μια 27αρα. ενω ηξερα οτι ειναι οσο μια 27αρα οσον αφορα το υψος αλλα επειδη εχεις τοσο μεγαλο πλατος σε ξεγελαει, σου κακοφαινεται στην αρχη. γιαυτο ειπα οτι ειναι οριακα. Οχι οτι ειναι ασχημα, με εχει βολεψει απειρα και δεν το αλλαζω

kvm/usb κλπ μου ειναι αχρηστα και η επιστρωση (semi gloss) την βρισκω υπεροχη καθως το γραφειο μου βρισκεται στην mordor

Έγινε επεξεργασία από BloodMage
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, το μέλος fatalara έγραψε:

Δεν ειναι κακη η τιμη. Το aspect με χαλαει. Οι 45 και μετα 38-39 ειναι οι σωστες ιντσες αλλα στην μια εχει χαμηλη αναλυση και στην αλλη δεν βρισκεις ακομα τιποτα.

 

Συμφωνώ απόλυτα, μια άλλη επιλογή είναι 42" 16:9 , και εκεί που θες uw παίζεις με blackbars πάνω κ κάτω, αν είναι oled θα είναι κατάμαυρες οπότε μια χαρά και επίσης έχεις το bonus για media consumption την κλασική αναλογία.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
1 ώρα πριν, το μέλος BloodMage έγραψε:

Μεγειες!

ποια ειναι?

Πας για μεγαλυτερο γραφειο. Τα ηχεια δεν χωρανε, το κουτι στο πάτωμα.


G9 S49CG95

Τα ηχεία έφυγαν γιατί έχει ενσωματωμένα. 
Το κουτι θα παραμείνει εκεί 😂

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικη.Πηρα την ίδια (νομιζω,δεν θυμαμαι ακριβώς κωδικό ειναι η 49OLED περσινή νομίζω) οχι για productivity ομως.
Ηχεία εννοείται δρομο.Φανταζομαι τα ηχεια και εσυ τα εχει για να ακους κανενα βιντεο κλπ στα προχειρα και παιζεις ακουστικά για games η μουσικη.
Κουτι δεν καταλαβαίνω γιατι δε το θέλει κανεις κάτω.Εγω το εχω πάνω σε κατι βιβλία προσ το παρν μεχρι να δω που θα το βαλω για να με βολευει χωροταξικά.
κατι το οποιο ισως να σε βολευε ειναι να το εβαζες στο οριζόντιο και τέρμα πισω με ενα εξωτερικο κουμπάκι για να ανοίγεις χωρις να σκύβεις κλπ.
θα θα βλεπεις το μεσα και θα πιανει λιγοτερο χωρο.

 

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, το μέλος jax7480 έγραψε:

Πρώτο boot. Καλούτσικη είναι. Θέλει συνήθεια το μέγεθος. 
 

IMG_9291.thumb.jpeg.e9dbe9f3d4316f3fd28e0577f08970be.jpeg

 

Υπάρχει τρόπος, άραγε, να χωριστεί αυτό το κτηνάκι σε virtual monitors?

με νοιάζει κυρίως για το citrix που αν είχα μία τέτοια οθόνη θα ήθελα να το έχω στη μέση αλλά δε το θέλω windowed

Επίσης όμως δε θέλω και να πιάνει όλη την οθόνη

δε γίνεται να είμαστε 100% αφοσιωμένοι στη δουλειά 😛

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

8 λεπτά πριν, το μέλος navaho7 έγραψε:

 

Υπάρχει τρόπος, άραγε, να χωριστεί αυτό το κτηνάκι σε virtual monitors?

με νοιάζει κυρίως για το citrix που αν είχα μία τέτοια οθόνη θα ήθελα να το έχω στη μέση αλλά δε το θέλω windowed

Επίσης όμως δε θέλω και να πιάνει όλη την οθόνη

δε γίνεται να είμαστε 100% αφοσιωμένοι στη δουλειά 😛

pip εχει σιγουρα, δεν ξερω αν σου κανει

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.