Jump to content



TheLab.gr Bugs, Προτάσεις, Βελτιώσεις και όλα τα σχετικά


Recommended Posts

Είναι πρόβλημα του plugin με τον firefox κατά 99%. Μόλις τον εγκατέστησα.

Από chrome παίζει κομπλέ με όλες τις γλώσσες και με όλα τα διαθέσιμα Themes .

Το κακό είναι ότι έχουμε περασμένη την τελευταία έκδοση του plugin από ότι βλέπω, οπότε πρέπει να επικοινωνήσουμε με το άτομο που το έχει φτιάξει. 

Εκτός αν έχει καμιά ιδέα ο @UltraB

Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, karmen1983 said:

Είναι πρόβλημα του plugin με τον firefox κατά 99%. Μόλις τον εγκατέστησα.

Από chrome παίζει κομπλέ με όλες τις γλώσσες και με όλα τα διαθέσιμα Themes .

Το κακό είναι ότι έχουμε περασμένη την τελευταία έκδοση του plugin από ότι βλέπω, οπότε πρέπει να επικοινωνήσουμε με το άτομο που το έχει φτιάξει. 

Εκτός αν έχει καμιά ιδέα ο @UltraB

Συγγνώμη δεν το διευκρίνισα, εμένα με chrome 75.0.3770.100 το δείχνει ολόκληρο, χωρίς σύντμηση. Δεν χρησιμοποιώ κάποιο extension στο lab.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις μπήκα με Firefox με εντελώς άδεια cache και κανένα extension. Δεν βλέπω διαφορά.

Για αποφυγή παρανόησης, το μήνυμα που χρησιμοποιώ για "έλεγχο" είναι αυτό:

όπου φαίνονται όλες οι φωτογραφίες της παράθεσης σειριακά και στο τέλος η απάντηση.

Δοκίμασα και να αλλάξω τη γλώσσα προβολής σε Ελληνικά και δεν είχε κάποια διαφορά.

Όσον αφορά εμένα, η ενόχληση είναι ασήμαντη. Εφόσον δεν είναι κάτι προφανές/γρήγορο, ίσως δεν αξίζει το πολύ ψάξιμο...

Link to comment
Share on other sites

Χμμ, στο συγκεκριμένο και σε εμένα έχει πρόβλημα, σε άλλα μηνύματα όμως λειτουργεί μια χαρά. Θα το κοιτάξουμε μήπως υπάρχει κάποια άλλη εναλλακτική γιατί το συγκεκριμένο plugin buggαρε υπό συνθήκες και το είχαμε απενεργοποιήσει προσωρινά για ένα διάστημα.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Ρωτώ, μετά από υπόδειξη του @salde, το εξής: κάποιες φορές, είτε γράφω από κινητό είτε από laptop, οι σύνδεσμοι που παραθέτω δεν εμφανίζονται σωστά, ήτοι δεν μπορείς να "πατήσεις" πάνω τους.

Πρέπει να προβώ σε επεξεργασία της ανάρτησης, ώστε να "φανεί" σωστά το link.

Φταίνε τα διαβολομηχανήματά μου; Ο firefox; Είναι κάποιο σατανικό bug;

@GoMaR Ιάσονα, έψαξα 5 σελίδες πίσω, μην τυχόν και το έχω αναφέρει ξανά το συγκεκριμένο θέμα.

Επανάληψις, μήτηρ πάσης μαθήσεως, αλλά το έχω παρακάνει:hehe:....

  • Like 1
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

παίδες περάσαμε μόλις ένα μεγάλο σχετικά update

Φαίνεται με τις πρώτες δοκιμές να έχουν λυθεί τα προβλήματα με τις ειδοποιήσεις, το Lightbox και διάφορα άλλα.

 

Αν εντοπίσετε κάτι plz γράψτε σε αυτό το θέμα :) 

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Εχουμε κ παλι το χαρακτηριστικο με το πρασινο δαχτυλίδι γυρω απο το avatar σε οσους ειναι online και πλεον μπορει καποιος να δει αν ο αλλος χρηστης ειναι απο κινητο ή pc.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
On 7/31/2019 at 9:03 PM, karmen1983 said:

Εχουμε κ παλι το χαρακτηριστικο με το πρασινο δαχτυλίδι γυρω απο το avatar σε οσους ειναι online και πλεον μπορει καποιος να δει αν ο αλλος χρηστης ειναι απο κινητο ή pc.

Φακέλωμα...... :hehe:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 1 month later...
πριν 8 λεπτά, το μέλος honda22 έγραψε:

Αν και θα το έχετε δει πιστεύω και θα τρέχετε πανικόβλητοι να το διορθώσετε :p , δεν εμφανίζονται σωστά τα embedded links. πχ τα αγαπημένα ΤΖιφ!

source.gif

  • Like 1
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, honda22 said:

Αν και θα το έχετε δει πιστεύω και θα τρέχετε πανικόβλητοι να το διορθώσετε :p , δεν εμφανίζονται σωστά τα embedded links. πχ τα αγαπημένα ΤΖιφ!

 

Το δικό σου από το giphy (Τζίφι1) φαίνεται να μην του αρέσει. Τα υπόλοιπα δουλεύουν κανονικά.

 

1 Ο Κούκης μάλλον το διαβάζει Γκίφι και το Ίματζερ το διαβάζει Ιμγκούρ. Αλλά μην του πείτε τίποτα... ?

  • Like 1
  • Haha 1
  • Wow 1
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

τις τελευταίες μέρες έχω προβληματάκια με τις διαφημίσεις:
α) αρκετές είναι ενοχλητικά μεγάλες, είτε στην αρχή ειτε στο τέλος
β) συχνά εμφανίζονται ανάμεσα στα μηνύματα ενός νήματος, το οποίο είναι άκρως ενοχλητικό

γ) έχω και τέτοια όπου καλύπτουν μέρος του μηνύματος:
image.thumb.png.19b007952a0a30c7a1fa147049b70af8.png

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.