Jump to content



BATTLEFIELD V


Recommended Posts

πριν 23 ώρες, το μέλος Lazy Dog έγραψε:

Σεβαστες ολες οι αποψεις.

 

Το θέμα είναι ότι αυτό δεν είναι μια άποψη.

Το θέμα είναι ότι αυτό αποτελεί γεγονός, και μάλιστα αδιαμφισβήτητο.

 

Από το 2002 που ξεκίνησε η σειρά του Battlefield εδώ και 17 χρόνια δηλαδή, είναι μακράν η νούμερο 1 fps σειρά με διαφορά από τη δεύτερη.

 

Αυτό που την κρατάει πάντα, είναι αυτό που ακριβώς προσφέρει. Όλα σε ένα. Δεν υπάρχει εκεί έξω άλλο παιχνίδι που να προσφέρει εκτός του πεζού στρατιώτη, αυτοκίνητα, άρματα, ελικόπτερα, αεροπλάνα, πλοία. αερόστατα τραίνα, άλογα, μηχανές, ομαδικό, γρήγορο, πολυσύνθετο και πολυδιάστατο gameplay, και άλλα πολλά καλούδια.

 

Θα μου πείτε τώρα ότι μπορεί να είναι πρώτη λόγω ελλείψεως ισχυρού ανταγωνισμού, αλλά αυτό είναι άλλο θέμα.

Έγινε επεξεργασία από black66.gr
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Μα δεν εχω πει ποτε κατι διαφορετικο.

 

Ποσοτικα μπορει να πηγαινει καλα*, ποιοτικα ομως επετρεψε μου να συνεχιζω να πιστευω οτι εχει κανει κ συνεχιζει να κανει βουτια.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

πριν 28 λεπτά, το μέλος Lazy Dog έγραψε:

Μα δεν εχω πει ποτε κατι διαφορετικο.

 

Ποσοτικα μπορει να πηγαινει καλα*, ποιοτικα ομως επετρεψε μου να συνεχιζω να πιστευω οτι εχει κανει κ συνεχιζει να κανει βουτια.

 

 

 

Σεβαστές όλες οι απόψεις. ?:D

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, black66.gr said:

Το θέμα είναι ότι αυτό δεν είναι μια άποψη.

Το θέμα είναι ότι αυτό αποτελεί γεγονός, και μάλιστα αδιαμφισβήτητο.

 

Από το 2002 που ξεκίνησε η σειρά του Battlefield εδώ και 17 χρόνια δηλαδή, είναι μακράν η νούμερο 1 fps σειρά με διαφορά από τη δεύτερη.

 

Αυτό που την κρατάει πάντα, είναι αυτό που ακριβώς προσφέρει. Όλα σε ένα. Δεν υπάρχει εκεί έξω άλλο παιχνίδι που να προσφέρει εκτός του πεζού στρατιώτη, αυτοκίνητα, άρματα, ελικόπτερα, αεροπλάνα, πλοία. αερόστατα τραίνα, άλογα, μηχανές, ομαδικό, γρήγορο, πολυσύνθετο και πολυδιάστατο gameplay, και άλλα πολλά καλούδια.

 

Θα μου πείτε τώρα ότι μπορεί να είναι πρώτη λόγω ελλείψεως ισχυρού ανταγωνισμού, αλλά αυτό είναι άλλο θέμα.

 

Παιχνίδια υπάρχουν εκει έξω που να προσφέρουν όλα αυτά, πχ ARMA 3...άσχετα αν είναι unplayable για το μέσο παίχτη.

 

Το fact είναι αυτό. Ότι το BF παραμένει στη κορυφή, τη στιγμή που βετεράνοι του αθλήματος λένε πως συνεχώς βουτάει. Εγώ ξέρω πως τα προηγούμενα multiplayer fps που έπαιξα, ήταν τα Team Fortress 2, COD 2 και Quake 3 Arena, μέχρι τη στιγμή που εμφανίστηκε το BF1.

Link to comment
Share on other sites

πριν 52 λεπτά, το μέλος GFFermari έγραψε:

 

Παιχνίδια υπάρχουν εκει έξω που να προσφέρουν όλα αυτά, πχ ARMA 3...άσχετα αν είναι unplayable για το μέσο παίχτη.

 

Το fact είναι αυτό. Ότι το BF παραμένει στη κορυφή, τη στιγμή που βετεράνοι του αθλήματος λένε πως συνεχώς βουτάει. Εγώ ξέρω πως τα προηγούμενα multiplayer fps που έπαιξα, ήταν τα Team Fortress 2, COD 2 και Quake 3 Arena, μέχρι τη στιγμή που εμφανίστηκε το BF1.

Καμμία σχέση το ARMA με το BF. Το ένα είναι full simulator και το άλλο acade, και όπως σωστά επισημαίνεις το arma είναι unplayable από τους περισσότερους παίκτες. Τα δύο παιχνίδια αναφέρονται σε εντελώς διαφορετικό κοινό και δεν μπορούν να συγκριθούν μεταξύ τους.

Όσο για τα άλλα τα υπόλοιπα games που αναφέρεις, για μένα είναι απλώς.......οδοντόκρεμες.

https://www.slang.gr/definition/20699-aplos-odontokrema

Έγινε επεξεργασία από black66.gr
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Εχει αλλαξει (στη πλειοψηφια του) το κοινο στο οποιο απευθυνεται

 

Για μενα που εχω παιξει απο το πρωτο BF, μου φαινεται οτι το παιχνιδι ποιοτικα εχει παρει την κατιουσα(κ δεν ειναι το μονο παιχνιδι)

Για καποιον που δεν εχει πρότερες εμπειριες απο BF κ ξεκινησε απο το 1 του φαινονται ολα οκ.

Γιαυτο κ εγραψα οτι ολες οι αποψεις ειναι σεβαστες.

 

 

Έγινε επεξεργασία από Lazy Dog
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ το 2005 με το επικό BF2 ξεκίνησα και έκτοτε δεν έχω χάσει κανένα της σειράς. Αλλά μάλλον προσαρμόζομαι εύκολα όπως φαίνεται στις όποιες αλλαγές γίνονται, και όταν πάω να ξαναπαίξω προηγούμενο παιχνίδι δεν μου αρέσει και τόσο  σαν  ατμόσφαιρα κυρίως. Μου αρέσει περισσότερο για λόγους αναμνήσεων.

Link to comment
Share on other sites

Σαν το πρωτάθλημα της Σούπερ Λιγκ έχει καταντήσει το bf v. Τρέχουμε γύρω γύρω 64 μαντράχαλοι κι από θέαμα (και ουσία) 0.

Δεν κόβει εισιτήρια η παράσταση.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

http://game20.gr/battlefield-5-gnosto-onoma-sto-single-player/amp/

 

"Ένας γνωστός και εξαιρετικός ηθοποιός συμμετέχει στο single-player του Battlefield 5. Όπως ανακοίνωσε η DICE, ο Mark Strong αναλαμβάνει την αφήγηση του προλόγου και του επιλόγου του single-player campaign του Battlefield."

 

Πολύ καλός, αν και εγώ προσωπικά θα προτιμούσα Morgan Freeman, ή James Earl Jones.

Έγινε επεξεργασία από black66.gr
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.