Jump to content



Assassin's Creed Odyssey


Recommended Posts

Παλεύω να τελειώσω το fate of atlantis. Σκέφτομαι έντονα να το παρατήσω, αλλά οι ώρες που έχω γράψει θα πάνε χαμένες.

Map cleaning σε dlc, οι αθεόφοβοι της noobisoft.

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ στον Άδη είμαι τώρα. Γιατί θα πάνε χαμένες οι ώρες; Τις έπαιξες και τις χάρηκες. Τώρα παιχνίδι 200 ωρών δεν ξέρω πως γίνεται να μην επαναλαμβάνεται. Ίσως βέβαια είμαι πιο ήπιος γιατί το πήρα μαζί με τα dlc πολύ φτηνά από μια προσφορά του steam μαζί με το origins. Αν είχα δώσει κάνα 100αρικο ίσως τα έβλεπα αλλιώς.

Link to comment
Share on other sites

πριν 2 ώρες, το μέλος Trexx έγραψε:

 Δοκίμασε κανείς με gpu scheduling on για να δει διαφορές;

 

 

Δοκίμασα εγώ:

 

Preset: Custom (=όλα Ultra πλην volumetric clouds και shadows που είναι στο high, AA medium)

Resolution: 2560 x 1440

 

GPU scheduling OFF:

1% low:   36

Average: 55

 

 

 

GPU scheduling ON:

1% low:   38

Average: 59

 

GPUSCHEOFF.jpg

GPUSCHEON.jpg

Έγινε επεξεργασία από Trexx
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Το παιχνιδι ειναι μια χαρα. Απλα θελει διαλειμματα.

 

Μπορει να κουρασει τους μη Ελληνες παιχτες που δεν εχουν επαφη με τη μυθολογια κλπ. Για τους Ελληνες που νιωθουν νομιζω πως ειναι εκπληκτικο.

 

Η χρωματικη παλετα (ειδικοτερα η χλωριδα), η αρχιτεκτονικη κλπ καθε περιοχης ειναι τρομακτικα ευστοχη.

Σεναριο (απο καθε στορυ), γραφικα, ηχος, καθε ειδους υπερβολες, ολα ηταν καλα.

(Ισως να το προτιμουσα με πιο ρεαλιστικη παλετα χρωματων - οχι τοσο χαρουμενη σαν του BF V)

 

Δε χρειαζεται να καθαρισεις το χαρτη για να τελειωσει το παιχνιδι. Οποιος γουσταρει βολτα στο περιβαλλον αυτο (πχ εγω) το κανει. Διαφορετικα ακολουθωντας το στορυ, δεν ειναι μεγαλο σε τραγικο βαθμο.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

πριν 10 ώρες, το μέλος Trexx έγραψε:

Κι εγώ στον Άδη είμαι τώρα. Γιατί θα πάνε χαμένες οι ώρες; Τις έπαιξες και τις χάρηκες. Τώρα παιχνίδι 200 ωρών δεν ξέρω πως γίνεται να μην επαναλαμβάνεται. Ίσως βέβαια είμαι πιο ήπιος γιατί το πήρα μαζί με τα dlc πολύ φτηνά από μια προσφορά του steam μαζί με το origins. Αν είχα δώσει κάνα 100αρικο ίσως τα έβλεπα αλλιώς.

Συμφωνώ ως προς το ότι είναι αρκούντως δύσκολο για ένα παιχνίδι 180-200 ωρών να μην γίνει επαναλαμβανόμενο-βαρετό.

Όμως, αυτό αποδέχομαι ότι μπορεί να συμβεί μετά τις 80-100 ώρες.

Στο odyssey, ευθύς εξαρχής, έχεις μια ευθεία γραμμή. Δεν υπάρχει, ρε παιδί μου, μια αποστολή που να σε κάνει να πεις ''ναι, άξιζε τον κόπο η αποστολή, μου έμεινε κάτι''.

Με το που μπαίνεις στο νόημα, το παιχνίδι σου τρίβει κατάμουτρα το ''καθάριζε, ρε, και μην μιλάς''..

  • Like 1
  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

On 1/7/2020 at 7:48 ΜΜ, το μέλος Trexx έγραψε:

Αναφορικά με το gpu scheduling που έλεγα πιο πάνω, να πω ότι παρατηρώ παγώματα που δεν παρατηρούσα πριν.

 

Tα παγώματα δεν οφείλονταν τελικά στο scheduling αλλά στον νέο driver. Roll back. Βέβαια, επειδή πήγα πρώτη φορά ατλαντίδα και ο cpu βαράει υπερωρίες, ίσως είναι και από κει. Θα δείξει.

Έγινε επεξεργασία από Trexx
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 2 ώρες, το μέλος Trexx έγραψε:

Είναι βέβαιο ότι ήταν ο νέος driver. Προς ενημέρωση.

Ο νέος driver μου έκανε παγώματα μέχρι και στον Chrome :hehe: Έβλεπα youtube και κράσαρε χωρίς λόγο. Τραγωδία. 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

πριν 20 λεπτά, το μέλος tommybertsen έγραψε:

Ο νέος driver μου έκανε παγώματα μέχρι και στον Chrome :hehe: Έβλεπα youtube και κράσαρε χωρίς λόγο. Τραγωδία. 

 

 

Λογικά κάτι παίζει με την ενσωμάτωση dx 12 ultimate και scheduling. Όντως τραγωδία. Τον άλλο μήνα πάλι.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

πριν 3 ώρες, το μέλος DEADLAZARUS έγραψε:

Ο νέος driver της Nvidia; Τι να πω, κανένα πρόβλημα μέχρι τώρα και το έχω ψιλοσκίσει το Odyssey (με την ελπίδα να το τελειώσω το ρημάδι επιτέλους).

To αστείο είναι ότι μετά από 1.5 μέρα κλειστό το PC , δεν έχω πρόβλημα :hehe: 

Αλλά το έχω σβήσει το AC για να δοκίμαζα! 

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Trexx said:

@GFFermari

 

Μάλλον χαζεύεις, δεν παίζεις :) ούτε πλοία βλέπω, ούτε mercenaries, ούτε καν όλους τους cultists.

 

Τι είναι αυτό το reach high points synched? Να πάω να το κάνω αν είναι, ντροπή!

 

loooool. Ναι εχω βολταρει ωρες στο παιχνιδι. Φαντασου πως οι 200 ωρες που εχω ειναι μαζι με τις βολτες στο Discovery...

About the cultists:

Spoiler

Την Ασπασια δε τη σκοτωσα. Της εδωσα χαρη γιαυτο κ ειναι 58 τα assasinations. :D

 

mercenaries κ πλοια δε τελειωνουν....so.....

 

Ενα viewpoint ξεχασες. Λογικά καποιο απο τα καινουρια που βαλανε στα τελευταια updates.

Έγινε επεξεργασία από GFFermari
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Spoiler

Ούτε εγώ τη σκότωσα, την κόρταρα, αλλά γράφει 59.

 

viewpoint? Αυτή είναι η μεγαλύτερη ντροπή! Από το brotherhood πρώτα αυτά καθάριζα. Τότε είχαν και άλλο νόημα βέβαια, γιατί άνοιγε ο χάρτης, δεν ήταν μόνο fast travel.

Αν προστέθηκε τώρα το viewpoint θα βγαίνει σαν άσπρος αετός ή σαν ερωτηματικό στο χάρτη;

 

Μήπως σου βγάζει 58 λόγω amd κάρτας; :) Λέω μήπως το 59 είναι κάποιο "the way it;s meant to be played" feature.

 

 

Έγινε επεξεργασία από Trexx
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.