Jump to content



Recommended Posts

Μια και το θιξαμε.. Περιμενα δεμα απο κουριερ, προς παραδοση η κατασταση και σημερα και αυριο κα δωσ'του και με παιρνει ο κουριερ απο Λαυριο να ¨κατεβω να το παρω¨

γιατι δεν μπηκαν στον κοπο να δουν τον ΤΚ..

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 22 λεπτά, το μέλος Seek & Find έγραψε:

Μια και το θιξαμε.. Περιμενα δεμα απο κουριερ, προς παραδοση η κατασταση και σημερα και αυριο κα δωσ'του και με παιρνει ο κουριερ απο Λαυριο να ¨κατεβω να το παρω¨

γιατι δεν μπηκαν στον κοπο να δουν τον ΤΚ..

 

Πταίσμα. Με παίρνει courier (από κινητό) με παραγγελία (αντικαταβολή ευτυχώς). Του λέω κράτα το θα περάσω να το πάρω. Περνάω να το πάρω, τίποτα. Παίρνω το τηλέφωνο από το οποίο είχα λάβει την κλήση. To πακέτο είχε πάει στην ACS Κεφαλονιάς...

  • Like 1
  • Sad 2
Link to comment
Share on other sites

πριν 4 ώρες, το μέλος GriGaS έγραψε:

To πακέτο είχε πάει στην ACS Κεφαλονιάς...

Άργος Κεφαλλονιάς; Τι φάση; 

 

Εγώ περίμενα ένα δέμα σε ΕΛΤΑ Κούριερ Καλλιθέας. Παραλαβή από το κατάστημα, είπαμε. Μήνυμα στο κινητό "έγινε προσπάθεια παράδοσης, για νέα ημ/νια επικοινωνείτε με το 210....". Ποια προσπάθεια παράδοσης ρε την τρέλα μου; Το έχουν κάνει σύστημα αυτοί. Τα ίδια και με την @karmen1983.

Παίρνω στο κατάστημα Καλλιθέας

- Που είναι το δέμα τάδε;

- Μισό να δω... Το δέμα σας είναι στον Ν.Κόσμο.

- Ε; Τι κάνει εκεί αφού είπα παραλαβή από Καλλιθέα και μάλιστα μου στείλατε και αυτό το αστείο μήνυμα; 

- Θα ξέχασαν να το κατεβάσουν

- Α, μάλιστα, δηλαδή ξέχασαν να κάνουν την δουλειά τους.

 

Τηλ. στον Ν.Κόσμο

- Έμαθα ότι είναι εκεί το δέμα μου. 

- Ναι εδώ είναι.

- Γιατί όμως μου στείλατε μήνυμα και βγάλατε και στο tracking για αποτυχία παράδοσης εφόσον θέλω να το πάρω από Καλλιθέα;

- Αα, αγνοείστε αυτό το μήνυμα, το στέλνουμε για να δείτε το tracking (ενώ μόλις της είχα πει ότι παρακολουθώ την παραγγελία)

- Α ναι; Αν σας πω ότι δουλεύω σε αποστολές και στέλνω κάθε μέρα πακέτα, θα καταλάβετε πως γνωρίζω ότι μου λέτε βλακείες; 

- ....

- Αφήστε το εκεί έρχομαι να το πάρω

 

Meanwhile μου είπε πως "αύριο μπορώ να το στείλω να το πάρετε από Καλλιθέα" . Οοοοόχι κοπελιά, σήμερα είπατε, σήμερα πρέπει να είναι. 

Και τους πληρώνουμε κιόλας.

  • Like 1
  • Haha 2
  • Sad 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρες... Κοιμηθήκαμε με ημικρανία, ξυπνήσαμε με ημικρανία, και θα περασουμε όλη τη μέρα στο ιατρείο.... Υπεροχοτητες...

Ελπίζω να μπω σε κανένα χειρουργείο να ξεχαστω...

 

 

  • Sad 1
Link to comment
Share on other sites

Μία ώρα πριν, το μέλος sstav έγραψε:

Καλημέρες στην παρέα....

 

πριν 57 λεπτά, το μέλος DEADLAZARUS έγραψε:

Καλέρα. Από το καλημέρα και νερά (της βροχής)....

 

πριν 21 λεπτά, το μέλος ronin13 έγραψε:

Καλημέρες... Κοιμηθήκαμε με ημικρανία, ξυπνήσαμε με ημικρανία, και θα περασουμε όλη τη μέρα στο ιατρείο.... Υπεροχοτητες...

Ελπίζω να μπω σε κανένα χειρουργείο να ξεχαστω...

 

 

 

aVlGN6Yz_700w_0.jpg

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, ronin13 said:

Ελπίζω να μπω σε κανένα χειρουργείο να ξεχαστω...

 

Οριζόντια ή κατακόρυφα; Προσοχή στις ευχές, γιατί μας ακούει και το κουφό τζίνι. Έτσι κατέληξε κι ο καπετάνιος με 30 πόντους μούτσο... ?

 

Καλημέρα!

 

?-12  |  ?-19

  • Like 1
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 2 ώρες, το μέλος astrolabos έγραψε:

αρχίσαμεεεεε

Μόλις το διάβασα μου θύμισε το ανέκδοτο:

 

Μπαίνει ένας τύπος σ' ένα μπαρ και λέει στον μπάρμαν

- Βάλε μου ένα ουΐσκι πριν αρχίσουμε.

Του σερβίρει το ουΐσκι ο μπάρμαν και συνεχίζει την δουλειά του. Μετά από λίγο ξαναλέει του μπάρμαν.

- Βάλε μου ένα ακόμα ουΐσκι πριν αρχίσουμε.

Του ξανασερβίρει ο μπάρμαν. Μετά από λίγο ξαναπαραγγέλνει ο τύπος.

- Βάλε μου ένα ακόμα ουΐσκι πριν αρχίσουμε.

Ο μπάρμαν του σερβίρει το ουΐσκι και του λέει.

- Κύριε πρέπει να μου πληρώσετε τα ουΐσκι που παραγγείλατε.

Και απαντάει ο τύπος.

- Αρχίσαμεεε!

?

 

Υ.Γ.

Καλημέρα!

Να είμαστε και στο κλίμα του ΠΟΘ, μην χρειαστεί να μεταφερθεί το ποστ στα ανέκδοτα!

  • Like 2
  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

 
Οριζόντια ή κατακόρυφα; Προσοχή στις ευχές, γιατί μας ακούει και το κουφό τζίνι. Έτσι κατέληξε κι ο καπετάνιος με 30 πόντους μούτσο... [emoji3166]
 
Καλημέρα!
 
[emoji319]-12  |  [emoji318]-19
Χαχαχαχα! Κατακόρυφα, από τα άλλα έχουμε πάρει αρκετή δόση! [emoji39]
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Γυρισα απο τη δουλεια.. Γυναικα και παιδι κοιμουνται και εγω εχω αραξει καναπε στα σκοτεινα διπλα στο φωτισμενο δεντρακι και σερφαρω. Αξια ανεκτιμητη :hug:

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.