Jump to content



Recommended Posts

4 hours ago, DEADLAZARUS said:
  Hide contents

Καλημέρα.

Σε spoiler, ώστε ν' αποφύγουμε τους γνωστούς καλημεροεχθρούς.

 

[ΓΙΑΓΚΟΣ ΔΡΑΚΟΣ - ΛΑΜΨΗ ] : Πες μου Βίρνα, φοβάσαι για κάτι; Αυτό μονο θέλω να μου πείς Βίρνα...ποιον φοβάσαι επιτέλους, να πάρει η ευχή!

  • Like 3
  • Agree 1
Link to comment
Share on other sites

Μου πρότειναν ένα μαγαζί για να δοκιμάσω ψάρι. Πήγαν γνωστοί και ξετρελάθηκαν.

Κάνω λοιπόν το κλασικό και πάω μία βόλτα από google να δω τι αξιολογήσεις έχει τους τελευταίους μήνες. Μετά αρχίζω και διαβάζω και τις αρνητικές που μόνο σε αυτές απαντάει το κατάστημα. Και βλέπω απαντήσεις τέτοιου τύπου

 

01.PNG02.PNG03.PNG04.PNG

 

Ερωτώ τώρα, θα πηγαίνατε για δοκιμή ΜΕ ή ΧΩΡΙΣ αλεξισφαιρο γιλέκο; :hehe: 

 

 

  • Haha 4
Link to comment
Share on other sites

Μόλις τώρα, το μέλος minast έγραψε:

Εμένα πάντως με ιντρίγκαρε :)

Εδώ είναι το περίεργο! :hehe:

Με ιντρίγκαρε και μένα και λέω να πάω αν κ δεν έχει άδικο ο @PetrosD

Αν δεν ειναι καλό όμως σας υπόσχομαι επικές στιγμές στις αξιολογήσεις :hehe: 

  • Like 2
  • Haha 3
Link to comment
Share on other sites

πριν 1 λεπτό, το μέλος minast έγραψε:

Εμένα πάντως με ιντρίγκαρε :)

Από αυτούς που τα χώνουν τόσο απροκάλυπτα, μεγάλο ποσοστό είναι καλοί στη δουλειά τους.

Διαφωνώ. Ντόπιος επιχειρηματίας, ο οποίος έχει ρίξει έξω ένα σωρό μαγαζιά, παριστάνει τον ειδικό όσον αφορά το ψήσιμο του κρέατος, τα υλικά που επιλέγει, τον τρόπο παρασκευής των εδεσμάτων που κοσμούν τα μενού του κτλ. 

Ε, ο τύπος είναι άσχετος και ψωνίζει από τα lidl (κυριολεκτικά). Είμαστε και μικρή κοινωνία και τον ξέρουμε, αλλά αυτός συνεχίζει ακάθεκτος.

Μπορεί να ισχύει κι αυτό που γράφεις, αλλά θα ήμουν εξαιρετικά επιφυλακτικός. Καλού κακού, θα τη γέμιζα την καραμπίνα πριν πάω στο ανωτέρω ψαράδικο.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

μου φωνάζουν "ανοιξέ μας, βάλτε με σε λειτουργία...κτλ"

αλλες εποχές θα ήμουν στην τσίτα να τελειώσω την δουλεια , να τρέξω σπίτι, να ανοίξω τα κουτιά

Αλλά βαριέμαι πλέον αφόρητα τα στησίματα, τα εκ νέου φορματ/τα oc/τα stability checks...Γερασαμαν...

20191105_200806.jpg

  • Like 6
  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

@karmen1983, αν έχεις μαρτυρία γνωστού, αγνοείς τις κριτικές αγνώστων. Στο κάτω-κάτω, ρίχνεις το καντήλι σου σε εκείνον που σε πήρε στον λαιμό του.

 

Πάντως, ακόμη κι αν είναι καλό το μαγαζί, οι εξυπνακισμοί είναι απαράδεκτοι. Όχι γιατί δεν είναι πολιτικά ορθοί, αλλά γιατί δείχνουν ότι δεν αποδέχεται καμία κριτική και αποκλείεται να γίνει καλύτερο. Ας πούμε, το σχόλιο για τον τόνο μοιάζει λογικό και εποικοδομητικό. Και η απάντηση ήταν "ναι, αλλά το έγλειψες το πιάτο". Ναι, βρε ηλίθιε, γιατί αν δεν το έτρωγα, θα έμενα νηστικός και αν σε έβαζα να το ξαναφτιάξεις θα καθόμουν να κοιτώ τους υπόλοιπους να τρώνε και όταν εκείνοι έπιναν Underberg εγώ θα ρευόμουν ψάρι.

 

Αν το φαΐ είναι ανεκτό, καταναλώνεται. Αλλά αυτό δε σημαίνει ότι ο πελάτης δε δικαιούται να έχει άποψη ή ότι ο μάγειρας είναι πάντοτε αλάνθαστος.

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.