Jump to content



Recommended Posts

πριν 2 ώρες, το μέλος PetrosD έγραψε:

 

Έχω στη λίστα να δω και την ταινία του 1984.

Πάντως, τα JBL στο σπίτι τα έχω στο 7/10. Δε χρειάζεται παραπάνω.

Δεν είναι καλό αυτό που έχεις...

Έχω ένα που πάει μέχρι 11.

  • Like 1
  • Haha 4
Link to comment
Share on other sites

Άνευ ιδιαίτερης σημασίας, αλλά θα ήθελα να το μοιραστώ μαζί σας.

Την τελευταία εβδομάδα μίλησα το Τμήμα Εξυπηρέτησης Πελατών από τρεις διαφορετικές εταιρείες.

Και τις τρεις φορές οι υπάλληλοι ήξεραν το φωνητικό αλφάβητο, ώστε να σημειώσουν σωστά το email μου.

Για κάποιο λόγο χάρηκα και ένιωσα οτι έχουμε κάνει σα χώρα ένα μικρό βηματακι μπροστά.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

πριν 8 λεπτά, το μέλος ronin13 έγραψε:

Άνευ ιδιαίτερης σημασίας, αλλά θα ήθελα να το μοιραστώ μαζί σας.

Την τελευταία εβδομάδα μίλησα το Τμήμα Εξυπηρέτησης Πελατών από τρεις διαφορετικές εταιρείες.

Και τις τρεις φορές οι υπάλληλοι ήξεραν το φωνητικό αλφάβητο, ώστε να σημειώσουν σωστά το email μου.

Για κάποιο λόγο χάρηκα και ένιωσα οτι έχουμε κάνει σα χώρα ένα μικρό βηματακι μπροστά.

Δεν θέλω να σου χαλάσω τη χαρά, αλλά μια άλλη ερμηνεία είναι ότι απλά είναι τέτοια η ανεργία, που ακόμα και ικανοί άνθρωποι λιώνουν στο helpdesk ?.

  • Like 3
  • Sad 2
Link to comment
Share on other sites

 

28 minutes ago, minast said:

Δεν θέλω να σου χαλάσω τη χαρά, αλλά μια άλλη ερμηνεία είναι ότι απλά είναι τέτοια η ανεργία, που ακόμα και ικανοί άνθρωποι λιώνουν στο helpdesk ?.

Ρώτησα την μια υπάλληλο από τις τρεις, χαμογέλασε (ναι, ακούγεται το χαμόγελο από το τηλέφωνο) και μου απάντησε "ε, από τα τουριστικά". Και προφανώς της μετέφερα την ευχάριστη έκπληξη μου.

Και δε συμφωνώ απόλυτα με αυτό που λες. Το να μπορείς να συνεννοεισαι σωστά από το τηλ είναι απαραίτητο σε τέτοιες θέσεις, ακόμα και αν είναι απλό helpdesk. Για μένα η συγκεκριμενη γνώση στην τηλεφωνική εξυπηρέτηση θα έπρεπε να είναι προαπαιτούμενο.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

56 minutes ago, ronin13 said:

φωνητικό αλφάβητο

 

Εγώ το ξέρω από τις ταινίες, αλλά όχι όλο. Ένας φίλος μου είναι ραδιοερασιτέχνης και το ξέρει από εκεί. Εγώ απλά ξέρω αγγλικά και όταν μου πουν ένα γράμμα του λατινικού αλφαβήτου, καταλαβαίνω από το όνομα ποιο είναι. :p

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

σε εταιρία με καράβια πείρες και ήξεραν το φωνητικό αλφάβητο - νατοϊκό ?

ηλεκτρονικοί - ασυρματιστές το ξέρουν ... κλπ που έχουν ασχοληθεί με την ΝΑΥΣΙΠΛΟΐΑ και γενικά όσοι έχουν ασχοληθεί με καράβια ( να βουλιάξουν όλα) ανεβάζουν την στάθμη της θάλασσας?

A - Alfa

B - Bravo

C - Charlie

D - Delta

....

Spoiler

Φωνητικό αλφάβητο NATO. Εσείς το γνωρίζετε; | Omorfa Taxidia

 

Έγινε επεξεργασία από ARMAGEDDON
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, PetrosD said:

όταν μου πουν ένα γράμμα του λατινικού αλφαβήτου, καταλαβαίνω από το όνομα ποιο είναι

 

Ας πούμε, σου λέει ο άλλος "Με λένε Ήλον Μασκ, το πρώτο γράμμμα είναι #Έμψιλο-όπως-Ελένη" και συνεννοηθήκατε! ?

 

Golf

Tango

Foxtrot

Oscar

  • Like 1
  • Haha 4
Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, salde said:

παρουσία του Πέτα

Μην ενοχλείστε από εμένα. Φεύγω σε 5 λεπτά από το γραφείο και θα ξαναμπω όποτε έχω πάλι χρόνο. Αν όχι μέσα στο σαββατοκύριακο, σίγουρα από βδομάδα.

Πείτε τα εσείς!!

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, PetrosD said:

Μην ενοχλείστε από εμένα. Φεύγω σε 5 λεπτά από το γραφείο και θα ξαναμπω όποτε έχω πάλι χρόνο. Αν όχι μέσα στο σαββατοκύριακο,

δεν μας ενοχλείς.
Αν δεν το έχεις πάρει είδηση, απαγορεύονται οι μετακινήσεις. Σε ένα χώρο θα βρίσκεσαι μέχρι την Δευτέρα το πρωί. Από δωμάτιο σε δωμάτιο επιτρέπεται.

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Μία ώρα πριν, το μέλος salde έγραψε:

δεν μας ενοχλείς.
Αν δεν το έχεις πάρει είδηση, απαγορεύονται οι μετακινήσεις. Σε ένα χώρο θα βρίσκεσαι μέχρι την Δευτέρα το πρωί. Από δωμάτιο σε δωμάτιο επιτρέπεται.

 

 

Πάει πέταξε ο Πέτα. Ντύθηκε θάμνος και βγήκε βόλτα. :p 

  • Like 1
  • Haha 3
Link to comment
Share on other sites

πριν 5 ώρες, το μέλος schumifer έγραψε:

Ωωωω, το ελληνικό φωνητικό αλφάβητο θα αρχίσει να χρησιμοποιείται περισσότερο πιστεύω

-Πώς ήταν η μέρα σου;

-ΣοφόςΚενόνΑστήρΤίγρηςΑστήρ

 

?

Άσε που θα είμαι πολύ ελαστικός αν πλέον λένε ετσι και την καλημέρα.

  • Like 2
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.