Jump to content



ΤΟ ΑΠΟΛΥΤΟ 4Κ MONITOR


Recommended Posts

Δεν στεκομαι πλεον στο τι λεει το tftcentral. Καπως την εχουν δει αυτοι και τα βγαζουν ολα αχρηστα γιατι καποιος τους ειπε οτι ετσι κερδιζουν. Υπαρχουν και αλλου πορτοκαλιες. 

Link to comment
Share on other sites

η 48αρα c2 στα 999

PER.158747.jpg
WWW.E-SHOP.GR

TV LG OLED48C21LA 48'' OLED SMART 4K ULTRA HD LG ÔÇËÅÏÑÁÓÇ LED SKU:PER.158747

....αντε και να πεσει η 42αρα που μπορει να χρησιμοποιηθεί ως μονιτορ

Έγινε επεξεργασία από sstav
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, το μέλος sstav έγραψε:

η 48αρα c2 στα 999

PER.158747.jpg
WWW.E-SHOP.GR

TV LG OLED48C21LA 48'' OLED SMART 4K ULTRA HD LG ÔÇËÅÏÑÁÓÇ LED SKU:PER.158747

....αντε και να πεσει η 42αρα που μπορει να χρησιμοποιηθεί ως μονιτορ

 

πληροφοριακά μπορείς να βάλεις και την extra εγγύηση για 5 χρόνια

 

WWW.SERVICE-LG.COM

LG Premium care for your LG home appliance and electronic products.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

[offtopic]

4Κ σε λιγότερες από 27" παίζει κάτι; 

Έχω ένα lenovo laptop με 4K στις 15" και προσπαθώ να βρω κάτι για δεύτερο monitor, ώστε να έχω 200% scaling σε 4Κ και στα 2.

Τα μόνα που βλέπω είναι ένα της LG σε 4Κ στις 24" , και το αντίστοιχο 5Κ (5120Χ2880) στις 27" που είναι βασικά το ίδιο με το Apple Studio Display, φυσικά σε τραγικές τιμές αν τα συγκρίνεις με αντίστοιχα 27" 4Κ.

 

Καταλαβαίνω ότι πολλές ίντσες, gsync, Hz etc πουλάνε περισσότερο αλλά θα περίμενε κανείς ότι θα υπήρχε περισσότερη ποικιλία για όσους δεν έχουν αετίσια μάτια και θέλουν παραπάνω pixel density.

[/offtopic]

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 1 month later...
  • 1 month later...
  • 4 weeks later...
4 ώρες πριν, το μέλος GFFermari έγραψε:

Αν κάνει κ αυτή 1.5Κ σαν την asus, τι να το κάνω;

Είπαμε θέλω matte panel αλλά διπλή τιμή από τις LG, είναι κοροϊδία.

 

Τι να το κάνεις το Matte panel... 42 LG C2, και είσαι άρχοντας. Glossy panel για ζωντανά χρώματα.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

56 λεπτά πριν, το μέλος Trooper έγραψε:

 

Τι να το κάνεις το Matte panel... 42 LG C2, και είσαι άρχοντας. Glossy panel για ζωντανά χρώματα.


Έχω μπαλκονόπορτα πίσω που κοιτάει νότο. Κ δε μου αρέσει να βλέπω αντανακλάσεις γενικά.

 

Αλλά αυτό ακριβώς, έχεις την C2 να μοιράζει πόνο στις 800 λίρες κ λιγότερα κ έρχονται οι asus, κλπ με το ίδιο πάνελ αλλά ματ στα 1400.

 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, το μέλος GFFermari έγραψε:


Έχω μπαλκονόπορτα πίσω που κοιτάει νότο. Κ δε μου αρέσει να βλέπω αντανακλάσεις γενικά.

 

Αλλά αυτό ακριβώς, έχεις την C2 να μοιράζει πόνο στις 800 λίρες κ λιγότερα κ έρχονται οι asus, κλπ με το ίδιο πάνελ αλλά ματ στα 1400.

 

Με heatsink και χωρις ABL ομως. Σημαντικο οταν παιζεις παιχνιδια ειδικα στο pc. 200 ευρω κατω θα μπορουσαν να ειναι αλλα τελος παντων.

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, το μέλος fatalara έγραψε:

Με heatsink και χωρις ABL ομως. Σημαντικο οταν παιζεις παιχνιδια ειδικα στο pc. 200 ευρω κατω θα μπορουσαν να ειναι αλλα τελος παντων.

 

Το heatsink δε ξερω σε τι βοηθάει, εχω παιξει ώρες σερί, δεν εχω δει καποιο πρόβλημα με θερμοκρασιες. Οσο για το ABL, αν εννοεις το auto dimming, το εχω κανει disable μεσα απο τα advanced settings που ειναι accessible απο ειδικό τηλεκοντρόλ (κανει 10 ευρω). Η διαφορά στην τιμή για μένα δεν αξίζει, η C2 ειναι φανταστική και δεν το εχω μετανοιώσει ουτε λεπτό. Μεχρι και κολπο για να κλεινει η tv σαν μονιτορ βρήκα.

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, το μέλος Trooper έγραψε:

 

Το heatsink δε ξερω σε τι βοηθάει, εχω παιξει ώρες σερί, δεν εχω δει καποιο πρόβλημα με θερμοκρασιες. Οσο για το ABL, αν εννοεις το auto dimming, το εχω κανει disable μεσα απο τα advanced settings που ειναι accessible απο ειδικό τηλεκοντρόλ (κανει 10 ευρω). Η διαφορά στην τιμή για μένα δεν αξίζει, η C2 ειναι φανταστική και δεν το εχω μετανοιώσει ουτε λεπτό. Μεχρι και κολπο για να κλεινει η tv σαν μονιτορ βρήκα.

Δεν διαφωνώ, απλά πλέον έχεις χάσει την εγγύηση να ξέρεις. Το heatsink κάνει αυτό ακριβώς που έκανες εσύ με το τηλεκοντρόλ. Σβήνουν τα pixel ποιο γρήγορα και μειώνεται ο χρόνος του image retension κατά πολύ.

Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πριν, το μέλος Trooper έγραψε:

Το heatsink δε ξερω σε τι βοηθάει, εχω παιξει ώρες σερί, δεν εχω δει καποιο πρόβλημα με θερμοκρασιες. Οσο για το ABL, αν εννοεις το auto dimming, το εχω κανει disable μεσα απο τα advanced settings που ειναι accessible απο ειδικό τηλεκοντρόλ (κανει 10 ευρω). Η διαφορά στην τιμή για μένα δεν αξίζει, η C2 ειναι φανταστική και δεν το εχω μετανοιώσει ουτε λεπτό. Μεχρι και κολπο για να κλεινει η tv σαν μονιτορ βρήκα.

 

To heatsink επιτρέπει μεγαλύτερη φωτεινότητα ή/και παρατείνει το χρόνο ζωής του panel.

Στα ίδια χρήματα και ποιότητα εικόνας, προφανώς είναι προτιμότερο να έχει, αλλά ίδιο πάνελ 50% ακριβότερα, δεν νομίζω ;)

Link to comment
Share on other sites

Ότι έχει heatsink αυτή την διαφορά έχει σε τιμη. 300-400 ευρώ είτε είναι τηλεόραση είτε μόνιτορ. Μόνο το qd oled δεν το χρειάζεται τόσο αν και νομίζω φέτος θα βάλουν. Να δούμε πόσο θα πάει και εκεί.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.