Jump to content



ΤΟ ΑΠΟΛΥΤΟ 4Κ MONITOR


Recommended Posts

7 hours ago, sstav said:

για την LG ? δεν την βάζετε στο κάδρο;

 

LG (περισσότερο) και Dell (λίγο λιγότερο) είναι αυτές στις οποίες δεν έχω πρόβλημα να δώσω λεφτά γιατί ξέρω πως ότι και να γίνει θα την βρώ την άκρη. 

Τι να την κάνεις την τελειότερη οθόνη όταν με το παραμικρό σερβις που θα χρειαστείς θα μπλέξεις για βδομάδες.

  • Agree 2
Link to comment
Share on other sites

Αν η Dell ήταν flat και είχε και USB C θα το συζητούσα. Επίσης το KVM Switch είναι καλό εξτραδάκι που θα το εκμεταλλευτώ, αλλά μπορώ να ζήσω και χωρίς αυτό.

LG δεν κοιτάω γιατί προτιμώ την QD-OLED τεχνολογία. Η Samsung θα βγάλει δική της έκδοση με αυτό το πάνελ;

Έγινε επεξεργασία από tragikos
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

13 λεπτά πριν, το μέλος BloodMage έγραψε:
WWW.RTINGS.COM

The Dell AW3225QF is a 4k, 240Hz QD-OLED gaming monitor with a curved screen. It's the first model available in North America featuring this high-resolution QD-O...

THE KING

 

Nope...

Ωραια ειναι αλλα δε μου αρεσει η καμπυλοτητα σε 16:9 οθονη.

 

Γενικα, μου φαινονται μικρες οι 32αρες για 4Κ αναλυση.

Ιδανικα θα ηθελα 38-43 ιντσες σε αυτη την αναλυση.

Link to comment
Share on other sites

9 λεπτά πριν, το μέλος GFFermari έγραψε:

Ωραια ειναι αλλα δε μου αρεσει η καμπυλοτητα σε 16:9 οθονη.

Ίσως είχες δικιο αλλά δεν μπορώ να εχω αποψη πανω στο θεμα, δεν εχω δουλεψει σε κυρτή 16:9

 

11 λεπτά πριν, το μέλος GFFermari έγραψε:

Γενικα, μου φαινονται μικρες οι 32αρες για 4Κ αναλυση.

Ιδανικα θα ηθελα 38-43 ιντσες σε αυτη την αναλυση.

Προσωπικό σε 16:9 η 32αρα ειναι η μεγαλύτερη που θα μπορούσα να παρω. Δεν νομίζω πως θα μπορούσα να διαχειριστώ περισσότερες ίντσες (δεν το λεω με απολυτη σιγουρά βέβαια)

Σε ultrawide βέβαια αλλάζει το πραμα. τώρα που εχω συνηθίσει την Dell μου φαίνεται μικρή, θα την ήθελα ιδανικά 30αρα 3840x1600

Link to comment
Share on other sites

On 24/2/2024 at 9:39 ΜΜ, το μέλος tragikos έγραψε:

Ένα συγκριτικό θέλω με τα 3 4k monitors της 3ης γενιάς QD-OLED, από MSI, Dell και ASUS, αν και κυρίως κοιτάω MSI και ASUS

Να το:

 

Αν και συγκρίνει με τιμές Αμερικής, όπου η MSI έχει κάνει πολύ καλή προσφορά, κάτι που όμως δεν ισχύει αλλού. Οπότε για εμένα κερδίζει η ASUS.

 

Ελπίζω μέχρι να κυκλοφορήσει κάπου που να μπορώ να την αγοράσω, να έχουν βγει και οι άλλες υλοποιήσεις του ίδιου panel να έχουμε μία εικόνα.

Έγινε επεξεργασία από tragikos
Link to comment
Share on other sites

Asus κ MSI δεν ειναι διαθεσιμες εδω αλλα και τιμες που βλεπω για preorder ειναι 300-400 λιρες του Καρολου πανω απο τη Dell.

 

Να το ριξω στη Dell? Ειναι διαθεσιμη και κατω απο 1000.

Καλη φαινεται αν και το curve σε 16:9 δε ξερω πως θα ειναι.

(γενικα δεν εχω θεμα με τη καμπυλοτητα σε 21:9)

 

Βασικα δε ξερω τι θελω. 32, 34, (39), 42, 45?

  • Haha 3
Link to comment
Share on other sites

5 λεπτά πριν, το μέλος GFFermari έγραψε:

Asus κ MSI δεν ειναι διαθεσιμες εδω αλλα και τιμες που βλεπω για preorder ειναι 300-400 λιρες του Καρολου πανω απο τη Dell.

 

Να το ριξω στη Dell? Ειναι διαθεσιμη και κατω απο 1000.

Καλη φαινεται αν και το curve σε 16:9 δε ξερω πως θα ειναι.

(γενικα δεν εχω θεμα με τη καμπυλοτητα σε 21:9)

 

Βασικα δε ξερω τι θελω. 32, 34, (39), 42, 45?

Για DELL γενικα με QD-OLED panel θα σου ελεγα ναι με κλειστα τα ματια. μεχρι τωρα ειμαι παρα πολυ ευχαριστημενος σε ολους τους τομεις!

αλλα πρεπει να καταληξεις σε ιντσες.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

42 λεπτά πριν, το μέλος BloodMage έγραψε:

Για DELL γενικα με QD-OLED panel θα σου ελεγα ναι με κλειστα τα ματια. μεχρι τωρα ειμαι παρα πολυ ευχαριστημενος σε ολους τους τομεις!

αλλα πρεπει να καταληξεις σε ιντσες.

Ας πάρει μιαν 65ρα oled να βγάλει τα μάτια και τα νεφρά του ρε παιδάκι μου :hehe: 

  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

Προπαραγγελία η ASUS PG32UCDM στο ΠΛΑΙΣΙΟ στα 1500€ που ήταν και το αναμενόμενο για Ευρώπη. Μου είπαν ότι υπολογίζουν να την έχουν σε 1,5-2 μήνες (!!!)

Έχουν και επέκταση εγγύησης στα 5 έτη που όμως δεν καλύπτει το burn-in, ενώ η αρχική 3ετής είναι από προμηθευτή αν και εγώ την πάω στο κατάστημα.

 

Με τρώει η τσέπη μου...

Έγινε επεξεργασία από tragikos
Link to comment
Share on other sites

28 λεπτά πριν, το μέλος tragikos έγραψε:

Προπαραγγελία η ASUS PG32UCDM στο ΠΛΑΙΣΙΟ στα 1500€ που ήταν και το αναμενόμενο για Ευρώπη. Μου είπαν ότι υπολογίζουν να την έχουν σε 1,5-2 μήνες (!!!)

Έχουν και επέκταση εγγύησης στα 5 έτη που όμως δεν καλύπτει το burn-in, ενώ η αρχική 3ετής είναι από προμηθευτή αν και εγώ την πάω στο κατάστημα.

 

Με τρώει η τσέπη μου...

Αν δεν εισαι χωρις οθονη περιμενε λιγακι, μολις βγουν και τα αλλα μοντελα απο dell, msi, aorus, etc... σιγουρα θα πεσουν οι τιμες. Θα εχεις και πιο πολλες επιλογες, εκτος και αν εχεις κλειδωσσει στην Asus

Ετσι κ αλλιως δεν ειναι αμεσα διαθέσιμη να πεις οτι σε τρωει να πας να την παρεις επιτόπου

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.