Jump to content



Στρατός: Ποιός παρουσιάζεται;; (ArmyLab)


morph

Recommended Posts

  • 2 weeks later...

Μεχρι στιγμης εμενα με παει πενα το συστημα! Καθε μερα εξω....

 

ΟΑΣ Rulez :p

Εσυ εχε χαρη που σε συμπαθω, :D​  αλλιως θα σου λεγα τωρα που θασουν και τι θα εγραφες  :whip:

Link to comment
Share on other sites

Εσυ εχε χαρη που σε συμπαθω, :D​  αλλιως θα σου λεγα τωρα που θασουν και τι θα εγραφες  :whip:

Κοιτα νομιζω πως ειμαι ακλονητος! :hehe:

Έγινε επεξεργασία από pastelidis.n.s.
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Είστε υπόχρεος για κατάταξη Πολεμικό Ναυτικό με την 2015 Β΄ ΕΣΣΟ (Μάρτιος) δυνάμει της Φ.421.1/2/310023/Σ.6/19 ΙΑΝ 2015//ΓΕΝ/Β4-ΙΙ την 11/03/2015 σε Ναυτική Βάση ΚΑΝΕΛΛΟΠΟΥΛΟΣ (ΣΚΑΡΑΜΑΓΚΑΣ).

 

:|

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Βγήκε καμμένη μετάθεση για Χίο. 228 ΜΚ-ΤΕ, καμμιά πληροφορία....;;

 

  1. Θα κάνεις τετρακέφαλους (το στρατόπεδο είναι χτισμένο σε πλαγιά)
  2. Θα ξεχάσεις τι πάει να πει γυαλισμένα άρβυλα λόγω της λάσπης.
  3. Θα μάθεις να κάνεις ντους με παγωμένο νερό (όταν δεν έχει κοπεί,γιατί συμβαίνει  και αυτό).
  4. Θα σε στέλνει ο ένας επόπ σαν μπαλάκι στον άλλον (πολύ ανοργανωσιά).
  5. Θα βγαίνεις Χίο γιατί είσαι κοντά και βγαίνει φθηνά το ταξί. (εγώ θέλω 35 ευρώ για να κατέβω από τα Καρδάμυλα...).

Αυτά αποκόμισα εγώ από 5 μέρες που πέρασα εκεί τον Δεκέμβρη λόγω σπεν. Δεν έχω εικόνα για το πως είναι τώρα εκεί.

Αν τα δεις άσχημα τα πράγματα κυνήγα να σε στέλνουν σε φυλάκια,ειδικά Οινούσσες που είναι ζωάρα.

Πότε παρουσιάζεσαι?

 

Σε εμάς πάντως φέρνουν το Σάββατο 33 άτομα ( :o ) ενώ το Δεκέμβρη παρουσιαστήκαμε μόλις 11!!!

Έκανε δουλειά ο Καμμένος.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Το Μηχανικό τι ρόλο βαράει στον ΕΣ; Τι κάνεις (υποτίθεται πως μαθαίνεις) εκεί; Επίσης, από Ανάπλι υπάρχει κάποια συγκεκριμένη ροή για το προς τα που πας μετά;

Link to comment
Share on other sites

Εν συντομία μπορείς να δεις εδώ : http://www.army.gr/default.php?pname=sub_DMX_apostoli&la=1

 

Τώρα από εκεί και πέρα σημασία δεν έχει αν θα παρουσιαστείς στο Ναύπλιο που είναι το ΚΕΜΧ (κι εγώ παρουσιάστηκα) για το που θα πας μετά και με ποια ειδικότητα (η οποία βγαίνει κατά τα 99% στην τύχη εκτός κι αν έχεις βύσμα).

Μπορείς κάλλιστα να βρεθείς τυφεκιοφόρος στον Έβρο ή ναρκαλιευτής στο ΤΕΝΞ στην Αθήνα.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.