Jump to content



Call of Duty: Modern Warfare


Recommended Posts

2 minutes ago, gdp77 said:

Φαίνεται σαν τα συγκεκριμένα να γίνονται render σε χαμηλότερη ανάλυση και μετά να γίνονται (κακό) upscale στην ανάλυσή μου.

ναι. Και το ατυχές upscale συμβαίνει σε συγκεκριμένο font (το σε ποιο θα εμφανιστεί το ατυχές αποτέλεσμα έχει να κάνει με τον σχεδιασμό κάθε font) ή αλλιώς σε συγκεκριμένα πεδία που χρησιμοποιούν το δύστυχο font σε αυτό το size. 

 

6 minutes ago, gdp77 said:

Το παιχνίδι κάνει τα δικά του

κάνει τα δικά του χρησιμοποιώντας το λειτουργικό σύστημα. Δεν εκτελείται στο πουθενά. Κάνε μια βόλτα από DPI Scaling και πειραματίσου να δεις αν βελτιώνεται κάτι ή αν χειροτερεύει.
Πειραματίσου με δεξί κλικ στο exe του παιχνιδιού/Properties/δες στο tab Compatibility και κοίτα εκεί όπου γράφει για scaling τι επιλογές έχεις κι αν πειράζοντας κάποια βελτιώνεται η κατάσταση ή όχι. Δεν είναι καθόλου βέβαιο ότι θα έχεις ευτυχή κατάληξη αλλά παρά να ταλαιπωρείσαι (αδίκως imho) με κάρτες, άρχισε την ταλαιπωρία από εκεί.
 

Link to comment
Share on other sites

Μην πειράξεις καμία ρύθμιση του λειτουργικού εξαιτίας ενός παιχνιδιού!!! Το παιχνίδι είναι απαράδεκτο, άστο να παίζει όπως παίζει. Δεν πειράζουμε σημαντικότερα πράγμα για ένα call of duty...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, giorgos2187 said:

Μην πειράξεις καμία ρύθμιση του λειτουργικού εξαιτίας ενός παιχνιδιού!!! Το παιχνίδι είναι απαράδεκτο, άστο να παίζει όπως παίζει. Δεν πειράζουμε σημαντικότερα πράγμα για ένα call of duty...

μπορεί να δοκιμάσει σε επίπεδο εφαρμογής, γι' αυτό του είπα να δει στα properties του παιχνιδιού.
Εννοείται ότι δεν θα άλλαζα για χάρη ενός παιχνιδιού το σύστημα. Σε ότι αφορά το scaling, δυστυχώς είναι σημείο που κάποιος μπορεί να χρειαστεί να πειράξει, ιδιαιτέρως σε μεγάλες αναλύσεις.

Link to comment
Share on other sites

Dpi scale κτλπ: 100% ( Windows 10 1909 Pro / μερικώς optimization από μένα να μη τρέχουν σαβουρες από πισω λίγα πράγματα )

 

5700XT Undervolt:

Capture.PNG.3e25f9b65f62124231e8521c23c0

( +35 το έχω τελευταία )

Warzone / CoD settings:

 

ayWOshEh.jpg
M.IMGUR.COM

Post with 5 views. Modern Warfare 5700xt // gfc settings 

+

 

 

Έγινε επεξεργασία από SpirosKGR
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Καθε φορα που λογκαρω, εχει καταφερει κι εχει γινει ακομη χειροτερο. Πλεον, στο matchmaking για να βρεις παιχνιδι να παιξεις πρεπει να εχεις μιλησει με το Θεο. Κλασσικο θεμα call of duty μετα απο 8 μηνες κυκλοφοριας....... Ειπα να ξαναπιασω τη σειρα μπας και... αλλα δε....

Link to comment
Share on other sites

Σε ποιο mode. Χθες παίζαμε με έναν Άγγλο από τις 10 το βράδυ μέχρι 2-3 το πρωί έβρισκε αμέσως

Μάλλον έχεις κλειστό το cross platform play

Έγινε επεξεργασία από SpirosKGR
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, giorgos2187 said:

Καθε φορα που λογκαρω, εχει καταφερει κι εχει γινει ακομη χειροτερο. Πλεον, στο matchmaking για να βρεις παιχνιδι να παιξεις πρεπει να εχεις μιλησει με το Θεο. Κλασσικο θεμα call of duty μετα απο 8 μηνες κυκλοφοριας....... Ειπα να ξαναπιασω τη σειρα μπας και... αλλα δε....

 

Ό,τι λέει ο @SpirosKGR η μπλοκάρει το firewall σου και έχεις ΝΑΤ STRICT. Κοίταξέ το. Το παιχνίδι έχει αρκετά θέματα, αλλά και εγώ βρίσκω να παίξω εντός δευτερολέπτων και ποτέ δεν είχα θέμα. (Είμαι με NAT MODERATE, πού να ήμουν και με OPEN)

 

Link to comment
Share on other sites

5 φορες.. 5 φορες εχω παλεψει να ξεκινησει το update ρε με το ρδελομπου. 5 φορες. 

Εσβησα το παιχνιδι να το βαλω να το ξανακατεβασω αφου ολο το μεσημερι δεν κατεβηκε ουτε μισο γκιγκα παω να το ξανακατεβασω και δεν αρχιζει το download. 

 

Μιλαμε για τρελο χαλι. Ποτε ξανα battlenet. Ούτε τσαμπα. Να τους πεσουνε οι σερβερς, να σβηστουνε τα παντα και να μη ξαναανεβουνε ποτε ρε!!!!!

  • Like 1
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

48 minutes ago, giorgos2187 said:

5 φορες.. 5 φορες εχω παλεψει να ξεκινησει το update ρε με το ρδελομπου. 5 φορες. 

Εσβησα το παιχνιδι να το βαλω να το ξανακατεβασω αφου ολο το μεσημερι δεν κατεβηκε ουτε μισο γκιγκα παω να το ξανακατεβασω και δεν αρχιζει το download. 

 

Μιλαμε για τρελο χαλι. Ποτε ξανα battlenet. Ούτε τσαμπα. Να τους πεσουνε οι σερβερς, να σβηστουνε τα παντα και να μη ξαναανεβουνε ποτε ρε!!!!!

 

To είχα ανοικτό από το πρωί για να ολοκληρωθεί. Κάποια στιγμή, αργά το απόγευμα, απέμεναν 6ΜΒ (από τα 40GB+) και είχε μηδενιστεί το download speed. Δεν κατέβαζε λέμε. Παίζει να έμεινε εκεί 2 ώρες για να ολοκληρωθεί πριν καμιά ώρα... Πρόκειται για μακράν τη ΧΕΙΡΟΤΕΡΗ ΠΛΑΤΦΟΡΜΑ download. Μάλλον έχει σχέση με την Infinity Ward το όλο χάλι, καθώς το SC2 που τρέχει μέσω battle.net αναβαθμίζει με ταχύτατους ρυθμούς όποτε υπάρχει update. Όποιος και να φταίει τελικά είναι απαράδεκτοι και αδικαιολόγητοι.

Έγινε επεξεργασία από gdp77
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ευτυχως δεν εχω αλλο game σ αυτη την παλιοπλατφορμα, και ουτε προκειται. Μιλαμε προβλημα με download αρχειων δεν ειχα ουτε οταν κατεβαζαμε πειρατικη μουσικη απο το kazaa με pstn γραμμη. Ελεος.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.