Jump to content



SFF CASES, BUILDS, HARDWARE


DEADLAZARUS

Recommended Posts

πριν 5 ώρες, το μέλος kpetros έγραψε:

Οποτε κατι πιο μικρο και μαζεμενο 

20190523161944_alpenfoehn_black_ridge.jp
WWW.SKROUTZ.GR

Βρες τιμές για Alpenfoehn Black Ridge Ψύκτρα Επεξεργαστή Low Profile για Socket AM4/115x/AM3/AM3+ σε 15 καταστήματα στο Skroutz. Διάβασε χαρακτηριστικά & πραγματικές αξιολογήσεις...

Την έχω στον 9900kf και είμαι πολύ ευχαριστημένος. Έχω βγάλει, όμως, τον stock ανεμιστήρα και έχω βάλει έναν noctua nf a12x15 από πάνω και έναν nf a9x14 από κάτω (στη μεριά του cpu).

Link to comment
Share on other sites

Μολις παραγγειλα αυτο

WWW.COOLERMASTER.COM

στα 30Ε για να στησω ενα custom nas με https://www.gigabyte.com/Motherboard/GA-N3160N-D3V-rev-10#ov

το κουτακι λεει οτι παιρνει νορμαλ τροφοδοτικο και εχει 2 θεσεις για 3.5Δισκους, θα του βαλω 3 λογικα καπως θα μπουν φανταζομαι.

 

Link to comment
Share on other sites

αυτο εχω και γω. μη περιμενεις τρομερα πραματα στο airflow. δες το build στο δειξτε το κουτι σας η οι αγορες σας. 30ε πολυ καλα οκ.

 

Έγινε επεξεργασία από fuz10n
Link to comment
Share on other sites

πριν 1 ώρα, το μέλος DEADLAZARUS έγραψε:
20190523161944_alpenfoehn_black_ridge.jp
WWW.SKROUTZ.GR

Βρες τιμές για Alpenfoehn Black Ridge Ψύκτρα Επεξεργαστή Low Profile για Socket AM4/115x/AM3/AM3+ σε 15 καταστήματα στο Skroutz. Διάβασε χαρακτηριστικά & πραγματικές αξιολογήσεις...

Την έχω στον 9900kf και είμαι πολύ ευχαριστημένος. Έχω βγάλει, όμως, τον stock ανεμιστήρα και έχω βάλει έναν noctua nf a12x15 από πάνω και έναν nf a9x14 από κάτω (στη μεριά του cpu).

 

Ποιες ΡΑΜ εχεις ? 

Απο αυτην την οδηγια φαινεται πως παιρνει μονο πολυ κοντες και οι trident Z ειναι 44mm

Link to comment
Share on other sites

πριν 9 ώρες, το μέλος kpetros έγραψε:

 

Ποιες ΡΑΜ εχεις ? 

Απο αυτην την οδηγια φαινεται πως παιρνει μονο πολυ κοντες και οι trident Z ειναι 44mm

Έχω τις Corsair lpx. 

Άρα δεν σου κάνει η black ridge.

Δες και τη big shuriken 3. Νομίζω έχουν μεταφέρει το plate που ακουμπά στον cpu στο πλάι, ώστε να μην δημιουργούνται προβλήματα με το ύψος των ram.

Link to comment
Share on other sites

Κάπου διάβασα ότι η Louqe ετοιμάζει το ghost s2. Αναμένεται να κυκλοφορήσει το δεύτερο εξάμηνο του 2022. 

Μεταξύ άλλων, θα είναι συμβατό με 3 slots κάρτες γραφικών. 

Το λέω από τώρα: αν καταφέρουν κάτι τέτοιο, μείνουν στα sub 10l volume (κάτι σαν το formd t1) και ξαναδούν το θέμα με τα top hats, το έχω πάρει χωρίς δεύτερες σκέψεις. Το s1 θα πάει στο σαλόνι (gaming/all purpose system) και το s2 θα γίνει το main (με raptor/νέους amd/ddr5).

Άντε να δούμε.

Έγινε επεξεργασία από DEADLAZARUS
A number
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 4 λεπτά, το μέλος p55 έγραψε:

Εμένα μου αρέσει  αυτό, αν υπήρχε στην Ευρώπη και ήταν και σε λίγο πιο λογική τιμή, μέχρι και τις καλημέρες στον Αστρολάβο θα έκοβα.

 

  Hide contents

14_b1ebdbbe-2af1-4466-8a26-82535fc887fb_1800x1800.jpg?v=1605090616

 

 

Τις φετες του ψωμιου που τις παιρνει ;

Έγινε επεξεργασία από panoc
  • Haha 3
Link to comment
Share on other sites

Μία ώρα πριν, το μέλος p55 έγραψε:

Εμένα μου αρέσει  αυτό, αν υπήρχε στην Ευρώπη και ήταν και σε λίγο πιο λογική τιμή, μέχρι και τις καλημέρες στον Αστρολάβο θα έκοβα.

 

  Hide contents

14_b1ebdbbe-2af1-4466-8a26-82535fc887fb_1800x1800.jpg?v=1605090616

 

Γι' αυτό σ' αγαπώ, έχουμε το ίδιο γούστο. Πολύ ωραίο κουτί, απαράμιλλη ποιότητα κατασκευής. Αν ποτέ έμπαινα στη διαδικασία ν' αλλάξω το ghost, θα πήγαινα σε αυτό (ή στο formd t1 v2, όταν κυκλοφορήσει επιτέλους).

  • Agree 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 4 λεπτά, το μέλος p55 έγραψε:

Στο formd t1 με χαλάει κάπως  που δεν έχει USB  και το Power Button στο πίσω μέρος.

To power button είναι, θεωρώ, θέμα συνήθειας. Κι εμένα θα με ξένιζε στην αρχή, αλλά θα το συνήθιζα.

Case usb θύρα έχω χρόνια να χρησιμοποιήσω. Είτε μέσω mobo είτε μέσω usb hub, μια χαρά κάνω τη δουλειά μου.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
42 minutes ago, GFFermari said:

Sff k atx δε πάνε μαζί. Παρε ένα P200A για να λες ότι είσαι mini itxας, σα κ μενα.

 

Βρε είπαμε να πέσω από τα 23lt, όχι να ανέβω στα 30. Το sg13 ξέρω ότι παίζει σε αυτήν την κατηγορία αλλά ακόμα και εκει δεν είμαι σίγουρος

Link to comment
Share on other sites

On 7/12/2021 at 10:31 ΠΜ, το μέλος Tsunami έγραψε:

Βρε είπαμε να πέσω από τα 23lt, όχι να ανέβω στα 30. Το sg13 ξέρω ότι παίζει σε αυτήν την κατηγορία αλλά ακόμα και εκει δεν είμαι σίγουρος

1) Bitfenix Prodigy M 2022.

2) SSUPD Meshlicious (νομίζω είναι διαθέσιμο στο skroutz), αν και το max psu length είναι στα 170 mm.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

899066204_Ce-noR5rmGv95YWdXOnGS780gAtoKxjnrFJrWLfAITc(1).jpg.2096348c9a9e8a44bb3bb56fba4c53dd.jpg

Από αριστερά προς τα δεξιά: nr200, ghost s1, ghost s2 prototype.

Μεγάλο. Χωρίς λόγο. Το formd t1 έδειξε πώς να χωρέσεις triple slot gpu σε κουτί κάτω των 10l. 

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

πριν 19 ώρες, το μέλος GFFermari έγραψε:

Ο λογος που εγινε μεγαλο ειναι για να βγαλουν το pcie riser κ να πεσει το κοστος.

Σωστός. Επίσης, τέλος το sandwich layout, θα βγει με το πατροπαράδοτο, το πρόστυχο layout.

Χωράει η noctua nh d15. 

Γενικά, αποφάσισαν να κινηθούν στη λογική του ncase m1. Δυστυχώς, δεν νομίζω ότι θέλω να πάρω τόσο μεγάλο κουτί. Θα δω τι λέει το formd t1 v.2, καθώς και το νέο dan sff case (σε συνεργασία με τη lian li) και θ' αποφασίσω.

 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.