Jump to content



SFF CASES, BUILDS, HARDWARE


DEADLAZARUS

Recommended Posts

18502
WWW.GURU3D.COM

Cube type Mini-ITX case that comes with 4 aluminum feet and can be placed vertically. The chassis material is 1 mm thick steel, and the exterior panel is 3 mm thick aluminum....

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

πριν 12 ώρες, το μέλος minast έγραψε:

"Μεγάλο" μικρό τροφοδοτικό από... Lian Li!

 

 

Παρουσίαση από τον crmaris: 

WWW.TECHPOWERUP.COM

Lian Li enters the SFX market with the high-performance SP750 capable of supporting strong gaming systems...

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

VYYsXoFlGbAelvoO.jpg
WWW.TECHPOWERUP.COM

Cooler Master today launches four new colorways for the NR200P. In close collaboration with Reddit's community of builders, the colors are the result of a Reddit survey hosted by our fellow PC...

Ψηφίστε το πιο άθλιο και κερδίστε ένα nr200p σε κουραδί χρώμα....

  • Like 1
  • Agree 1
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...
On 12/8/2020 at 10:34 AM, Vadergr said:

 

Τελικά μαλλον θα προχωρήσω με το Thetis.

Ακουστικά δεν συνδέω και για τις USB εχω ετσι και αλλιως 3.1 HUB επανω στο γραφείο.

 

Δεν εχω αλλες επιλογες σε αυτο το κόστος και ογκο/design. Και απο την αλλη, θα μπορώ να κρατήσω τα υφιστάμενα parts μου (mobo,psu, arctic cooler 34)

 

Θα το συνδιάσω και με 4x Arctic P12 Co (τσιγκουνευομαι τις noctua) και λογικά θα εχω και συμπαθές airflow, αλλα και σχετική ησυχία.

 

Σε ποια σπειρώματα αναφερεσαι? Στα πλαινά καπάκια? Θελω να πάρω το classic οποτε αν η φθορά αφορά το πλαινο tempered λογικά δεν θα με αφορά.

 

Πρέπει να προσέξω και κάτι αλλο?

 

Πάλι ευχαριστώ.

 

Χρωστάω μια ενημέρωση, ειδικότερα αφου με βοηθησατε ολοι αρκετά.

 

Το project υλοποιήθηκε με μεγάλη επιτυχία θαρρω.

Το κουτί σχετικά ελαφρύ και οσο πιο ποιοτικό (εμφανισιακα) για τα χρήματα του.

Με δεδομένες τις ευκολίες που παρέχει,(πολύ μικρό μεγεθος, full atx μητρικές, μεγαλες σε μηκος καρτες γραφικών) νομίζω οτι ειναι απο τις καλύτερες επιλογές στον χώρο. Ισχύει αυτο που εγραψε συμφορουμίτης, πως καθε φορά που βγαζεις τις εξω βίδες, νιώθεις οτι χανουν κατι απο τη ζωή τους :p . Ειχα σκοπο να ζητησω εξτρα βίδες απο την εταιρεία αλλα το εχω αμελήσει (παιζει βεβαια να φθείρεται πιο πολύ το καπάκι). Επίσης, δύο βιδες για τη στηριξη των 2.5 δισκων δεν είχαν σωστές βόλτες και δεν μπηκαν ποτέ.

Δεν μπόρεσα να βάλω ανεμιστήρα η δίσκο στο κάτω μέρος διότι "εβρισκαν" με τις ψύκτρες της μητρικής.

 

Στο συστημα της εικονας θα δείτε:

 

  • Full ATX B450 MSI Tomahawk
  • Arctic Freezer 34 Duo
  • Arctic Fans
  • Gigabyte Eagle RTX 3070Ti
  • Corsair TX850 full size PSU (χωρις modular cabling)

 

Δεν ασχολήθηκα με ειδικά καλώδια/extensions για την εμφάνιση του κουτιου, και παρόλα αυτα θεωρώ οτι το αποτελεσμα ειναι πολύ ικανοποιητικό για τεμπέλικα κριτήρια :p (δεν ειναι η εκδοση με το τζάμι) και υπάρχει πολύ ικανοποιητικό air flow, ενω τα συγκεκριμένα parts/fans ειναι πρακτικά αθόρυβα σε idle/desktop χρήση.

Παρόλες τις μικρές ατέλειες του κουτιού, το θεωρώ απιστευτα ομορφο και βολικό.

 

Να ευχαριστήσω οσουν με βοηθησαν, οπως και το ιδιο το φορουμ.

 

 

Φωτό attached.

20210915_175836.jpg.7770df84d38d712ced07a96cea36026c.jpg

  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Πιο πολυ ωρα μου πηρε να λυσω το Μετις και να τι ξανακουμπωσω , παρα να στησω το NR200

Σε φαρδος ειναι το ιδιο οποτε ετσι οπως το εχω στο γραφειο δεν με ενοχλησε . 

Απο θερμοκρασιες δεν μπορω να πω τιποτα εφοσον εχω την μαμα .... αλλα ειτε λογο καλυτερου airflow την παλευει καλυτερα ειτε λογο του γυαλιου δεν την ακουω το ιδιο οπως πριν 😆

 

Todolist

Ανεμιστηρια με λαμπιονια

Αεροψυχτρα ? NH U9S ? 

 

 

IMG_20211120_173319.jpg

IMG_20211120_173343.jpg

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

πριν 32 λεπτά, το μέλος kpetros έγραψε:

Πιο πολυ ωρα μου πηρε να λυσω το Μετις και να τι ξανακουμπωσω , παρα να στησω το NR200

Σε φαρδος ειναι το ιδιο οποτε ετσι οπως το εχω στο γραφειο δεν με ενοχλησε . 

Απο θερμοκρασιες δεν μπορω να πω τιποτα εφοσον εχω την μαμα .... αλλα ειτε λογο καλυτερου airflow την παλευει καλυτερα ειτε λογο του γυαλιου δεν την ακουω το ιδιο οπως πριν 😆

 

Todolist

Ανεμιστηρια με λαμπιονια

Αεροψυχτρα ? NH U9S ? 

 

 

IMG_20211120_173319.jpg

IMG_20211120_173343.jpg

Καλορίζικο. Ποιον επεξεργαστή έχεις; Σκοπεύεις να τον αλλάξεις;

Αν έχεις τον 5600x (σαν να θυμάμαι ότι αυτόν έχεις), δες τις: scythe fuma 2 (γομαράκι)/noctua nh l12s.

Link to comment
Share on other sites

πριν 1 ώρα, το μέλος DEADLAZARUS έγραψε:

Καλορίζικο. Ποιον επεξεργαστή έχεις; Σκοπεύεις να τον αλλάξεις;

Αν έχεις τον 5600x (σαν να θυμάμαι ότι αυτόν έχεις), δες τις: scythe fuma 2 (γομαράκι)/noctua nh l12s.

 

Ναι τον 5600Χ και θα τον αλλαξω σε 5-6 χρονια αμα παρω καινουργιο συστημα . 

 

Κατω απο την καρτα , εχει 37mm ελευθερο χωρο ....

Και μου ηρθε μια φλασια μην τυχον χωραει καποιο λεπτο ΑΙΟ η ακομα και σκετο ΑΙΟ που να λειτουργει μοναχα με αρνητικη πιεση , ποσο χαλια ειναι η ιδεα ?  

Link to comment
Share on other sites

πριν 11 ώρες, το μέλος kpetros έγραψε:

 

Ναι τον 5600Χ και θα τον αλλαξω σε 5-6 χρονια αμα παρω καινουργιο συστημα . 

 

Κατω απο την καρτα , εχει 37mm ελευθερο χωρο ....

Και μου ηρθε μια φλασια μην τυχον χωραει καποιο λεπτο ΑΙΟ η ακομα και σκετο ΑΙΟ που να λειτουργει μοναχα με αρνητικη πιεση , ποσο χαλια ειναι η ιδεα ?  

Όρισε budget και πάρε μια ψύκτρα της προκοπής. Δες και το manual του κουτιού, μην πάρεις καμιά ψύκτρα που δεν χωράει.

Κάτω από την κάρτα, ο χώρος προορίζεται για case fans. Ok, η κάρτα που έχεις τώρα δεν τους χρειάζεται (πιθανότατα), αλλά θα τους χρειαστείς, όταν πας σε άλλη gpu.

Link to comment
Share on other sites

πριν 5 ώρες, το μέλος DEADLAZARUS έγραψε:

Όρισε budget και πάρε μια ψύκτρα της προκοπής. Δες και το manual του κουτιού, μην πάρεις καμιά ψύκτρα που δεν χωράει.

Κάτω από την κάρτα, ο χώρος προορίζεται για case fans. Ok, η κάρτα που έχεις τώρα δεν τους χρειάζεται (πιθανότατα), αλλά θα τους χρειαστείς, όταν πας σε άλλη gpu.

 

 

Το manual λεει 155 υψος ψυχτρας αλλα διαβαζω πως η scythe fuma 2 που αναφερεις οτι βρισκει στο γυαλι . 

Για την noctua l12s σε συνδιασμο με την μητρικη μου , βρηκα αυτο .... παλι ασυμβατοτητες

 

Παράθεση

Just installed mine. It does fit, however the vrm heatsink does get in the way of the fan, so it has to be removed. Also could only get it to fit in the layout with the heatpipes facing down (i.e. away from pci port)

 

 

Οποτε κατι πιο μικρο και μαζεμενο 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.