Jump to content



SFF CASES, BUILDS, HARDWARE


DEADLAZARUS

Recommended Posts

10 λεπτά πριν, το μέλος Cyber_Cookie έγραψε:

 

husky GIFs | Tenor

 

Εδώ είσαι.

 

  Hide contents

Apple Mac Mini (2023) (M2 8-core/8GB/10-core GPU/256GB SSD/MacOS)

 

 

Ποτε δεν εχω αγορασει προιόν που να του λειπει κομματι. Αν το βγαλει ολοκληρο χωρις να του λειπει κατι ισως το ξανασκεφτω

xlarge_20230120163637_apple_mac_mini_2023_m2_8_core_8gb_256gb_ssd_10_core_gpu_macos.jpeg

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, BloodMage said:

Ποτε δεν εχω αγορασει προιόν που να του λειπει κομματι. Αν το βγαλει ολοκληρο χωρις να του λειπει κατι ισως το ξανασκεφτω

xlarge_20230120163637_apple_mac_mini_2023_m2_8_core_8gb_256gb_ssd_10_core_gpu_macos.jpeg

 

Απλά σκέφτεσαι λανθασμένα. Είναι ένα ολόκληρο δαγκωμένο μήλο. Δεν του λείπει κάτι. 

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

7 λεπτά πριν, το μέλος Cyber_Cookie έγραψε:

 

Απλά σκέφτεσαι λανθασμένα. Είναι ένα ολόκληρο δαγκωμένο μήλο. Δεν του λείπει κάτι. 

αυτα φοβαμαι. σημερα ειναι δαγκομενο αυριο μπορει να ειναι μισο

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος σφφάς να μου πει υπευθυνα αν χωράει η u12a στο NR200P? 

Aυτο το με το TG δε χωράει χωρις το TG χωράει που λένε όλοι, δε το πιάνω καλά. Θα το χω κλειστό ή οχι τελικά; 

Link to comment
Share on other sites

2 λεπτά πριν, το μέλος Cyber_Cookie έγραψε:

Μπορεί κάποιος σφφάς να μου πει υπευθυνα αν χωράει η u12a στο NR200P? 

Aυτο το με το TG δε χωράει χωρις το TG χωράει που λένε όλοι, δε το πιάνω καλά. Θα το χω κλειστό ή οχι τελικά; 

σοφος δεν ειμαι αρα δεν μπορω να σου πω

αυτο που μπορω να σου πω (μιας και το εχω το κουτακι) ειναι οτι σου δινει 2 πανελ ενα TG και ενα MESH. Προφανως λενε οτι δεν χωραει με το tg γιατι ειναι πιο χοντρο σε σχεση με το mesh. Βαλε το mesh. Θες να παιρνεις ματι?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, BloodMage said:

σοφος

 

SFFας οχι σοφός. Απλά χρησιμοποιησα τον ελληνικό όρο. 

 

2 minutes ago, BloodMage said:

Προφανως λενε οτι δεν χωραει με το tg γιατι ειναι πιο χοντρο σε σχεση με το mesh. Βαλε το mesh. Θες να παιρνεις ματι?

 

Ααααα. Τωρα κατάλαβα. Χωράει δλδ χωρίς να βρίσκει με το mesh επειδή η λαμαρίνα είναι λεπτότερη.

E οκ αυτό θελω. Να βλέπω μέσα δε θέλω γιατί δεν θα έχει GPU και θα είναι άσχημο. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πριν, το μέλος fatalara έγραψε:

Δεν έχω δει το βίντεο. Όποιος έχει δει, αξίζει;

Ηλία, δεν νομίζω πως μπορείς να στήσεις super high end σύστημα στο ncore 100. i5/i7 κλειδωμένο/ryzen 7600-7700.

Ωραίο φαίνεται, προσεγμένο είναι, αλλά μου τη δίνει η επιλογή της coolermaster να υποχρεώσει τον end user να παντρευτεί το τροφοδοτικό και την υδρόψυξή της. Τα καλά της nzxt, δηλαδή.

11 ώρες πριν, το μέλος Cyber_Cookie έγραψε:

 

Απλά σκέφτεσαι λανθασμένα. Είναι ένα ολόκληρο δαγκωμένο μήλο. Δεν του λείπει κάτι. 

Όξω, καταραμένε όφι😛...

  • Like 1
  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

22 λεπτά πριν, το μέλος DEADLAZARUS έγραψε:

Ηλία, δεν νομίζω πως μπορείς να στήσεις super high end σύστημα στο ncore 100. i5/i7 κλειδωμένο/ryzen 7600-7700.

Ωραίο φαίνεται, προσεγμένο είναι, αλλά μου τη δίνει η επιλογή της coolermaster να υποχρεώσει τον end user να παντρευτεί το τροφοδοτικό και την υδρόψυξή της. Τα καλά της nzxt, δηλαδή.

couldn't agree more

αν θελεις ντε και καλα καθετο κουτι πας σε meshlicious(που ειναι και delicious)/meshroom ή evolv shift 2

αν δεν σε νοιαζει το κεθετο πας καρφι για νρ200π. χωραει τα παντα δεν μπλεκεις με raisers και στην τιμη αυτη δεν εχει εντιπαλο

το ncore100 οσο ομορφο ειναι εξωτερικα τοσο χαλια ειναι εσωτερικα, πολυ κακο layout 

  • Agree 1
Link to comment
Share on other sites

55 λεπτά πριν, το μέλος Cyber_Cookie έγραψε:

Μπορεί κάποιος σφφάς να μου πει υπευθυνα αν χωράει η u12a στο NR200P? 

Aυτο το με το TG δε χωράει χωρις το TG χωράει που λένε όλοι, δε το πιάνω καλά. Θα το χω κλειστό ή οχι τελικά; 

 

Φωτογραφία με την be quiet dark rock 2 η οποία αναφέρει 155 χιλιοστά ύψος .

Η noctua γράφει για 158 χιλιοστά . 

Οριακά εντελώς , νομίζω δεν θα κλείσει με το TG . Με το mesh όμως κερδίσεις λιγάκι ακόμα 

IMG_20240129_121938.jpg

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

WWW.CASELABS.ORG

DAN Cases is currently working on the design of the 25L litre Micro-ATX reference layout case on behalf of Lian-Li. The case is...

 

@fatalara Ηλία, το nanoq κοστίζει πάνω από 300 ευρώ (319 το μικρό, 364 το μεγάλο). Εκτός αυτού, ο τύπος ο οποίος το σχεδίασε δεν φαίνεται να έμαθε από τα λάθη τα οποία έκανε με το mjolnir (το προηγούμενο project του). Pre-order και θα σου έρθει τον Μάιο το κουτί, αμφιβάλλω δε αν έχει spare parts σε περίπτωση κατά την οποία ο end user χρειαστεί να χρησιμοποιήσει τη διαδικασία επιστροφής προϊόντων (RMA).

Η λογική του, απ' ότι καταλαβαίνω, είναι η εξής: "παίρνουμε τα χρήματα, παραγγέλνουμε τα units, βγάζουμε κι εμείς το κατιτίς μας, και τέλος. Αν χρειαστεί ν' αντικαταστήσουμε τυχόν defective parts του κουτιού, θα τα παραγγείλουμε και βλέπουμε".

Επομένως, κάτσε εσύ να περιμένεις πότε κι αν θα παραλάβεις τα νέα parts. Τα ίδια, παρεμπιπτόντως, έκανε και με το mjolnir.

 

 

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, το μέλος DEADLAZARUS έγραψε:
WWW.CASELABS.ORG

DAN Cases is currently working on the design of the 25L litre Micro-ATX reference layout case on behalf of Lian-Li. The case is...

 

@fatalara Ηλία, το nanoq κοστίζει πάνω από 300 ευρώ (319 το μικρό, 364 το μεγάλο). Εκτός αυτού, ο τύπος ο οποίος το σχεδίασε δεν φαίνεται να έμαθε από τα λάθη τα οποία έκανε με το mjolnir (το προηγούμενο project του). Pre-order και θα σου έρθει τον Μάιο το κουτί, αμφιβάλλω δε αν έχει spare parts σε περίπτωση κατά την οποία ο end user χρειαστεί να χρησιμοποιήσει τη διαδικασία επιστροφής προϊόντων (RMA).

Η λογική του, απ' ότι καταλαβαίνω, είναι η εξής: "παίρνουμε τα χρήματα, παραγγέλνουμε τα units, βγάζουμε κι εμείς το κατιτίς μας, και τέλος. Αν χρειαστεί ν' αντικαταστήσουμε τυχόν defective parts του κουτιού, θα τα παραγγείλουμε και βλέπουμε".

Επομένως, κάτσε εσύ να περιμένεις πότε κι αν θα παραλάβεις τα νέα parts. Τα ίδια, παρεμπιπτόντως, έκανε και με το mjolnir.

 

 

 

Με την τιμη που ειδα δεν χρειαζεται να μου πεις τιποτα αλλο για να με πεισεις.

  • Like 1
  • Agree 1
Link to comment
Share on other sites

Πιο υπερεκτιμημενα , πεθαινεις ..... 

Μετανιωνω που ειχα πηδηξει την προσφορα nr200p+850W sfx στα 120ε 

Θα το κρατησω μεχρι να λιωσει 

Έγινε επεξεργασία από kpetros
  • Agree 1
Link to comment
Share on other sites

31 λεπτά πριν, το μέλος kpetros έγραψε:

Πιο υπερεκτιμημενα , πεθαινεις ..... 

Μετανιωνω που ειχα πηδηξει την προσφορα nr200p+850W sfx στα 120ε 

Θα το κρατησω μεχρι να λιωσει 

couldn't agree more!

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.