Jump to content



Οι ψηφιακές μας φωτογραφίες, δοκιμές κλπ


Recommended Posts

  • Replies 16,7k
  • Created
  • Last Reply

E ναι ...η αληθεια ειναι οτι μου βγαλατε τη πιστη να παρετε ολοι μια ΦΦ και 1-2 φακους της προκοπης..αλλα πλεον που τα καταφερα στο 99% ..μπορω να αποσυρθω.:p

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=4171]deninho[/MENTION]

Η φωτογραφία που έχεις στο flikr μαζί με αυτήν με το ηλιοβασίλεμα, είναι πραγματικό "μάθημα κάδρου".

κοιτάς την μιά και λες , εντάξει και τι έγινε και μετά βλέπεις την άλλη και κάτι παθαίνεις!!!!

:worship::worship::worship:

Link to comment
Share on other sites

cs5 εχεις??

nope. cs 6, αλλά το adobe camera raw έχει μείνει πίσω και δεν αναβαθμίζεται.

Πως τα ανοιγω τα raw σου?

εμένα ρωτάς; :p

ΠΑρε

Μου βγαίνει το ίδιο (170€) από Ελλάδα (με τιμολόγιο), ενώ απο Ελβετία ακόμη πιο φθηνά (~150€).

εδιτ: βλέπω ότι στην Ελβετία έχει και cashback 60 φράγκα, οπότε βγαίνει στα 120 φράγκα - ~100€. Μέχρι τις 7 Ιουλίου. πφφφφφ... πάλι σε έξοδα θα μπούμε.

[MENTION=4171]deninho[/MENTION]

Η φωτογραφία που έχεις στο flikr μαζί με αυτήν με το ηλιοβασίλεμα, είναι πραγματικό "μάθημα κάδρου".

κοιτάς την μιά και λες , εντάξει και τι έγινε και μετά βλέπεις την άλλη και κάτι παθαίνεις!!!!

:worship::worship::worship:

Για ποιες φωτογραφίες λες; τις δύο τελευταίες που έβαλα στο flickr ή κάποιες άλλες;

Link to comment
Share on other sites

nope. cs 6, αλλά το adobe camera raw έχει μείνει πίσω και δεν αναβαθμίζεται.

εμένα ρωτάς; :p

τι δεν αναβαθμιοζεται...?Που εχεις μεινει?

Παρε φρεσκο..8.1

http://download.macromedia.com/pub/labs/cameraraw/8-1/cameraraw8-1_r1_win_130515.zip

Link to comment
Share on other sites

nope. cs 6, αλλά το adobe camera raw έχει μείνει πίσω και δεν αναβαθμίζεται.

εμένα ρωτάς; :p

ΠΑρε

Μου βγαίνει το ίδιο (170€) από Ελλάδα (με τιμολόγιο), ενώ απο Ελβετία ακόμη πιο φθηνά (~150€).

εδιτ: βλέπω ότι στην Ελβετία έχει και cashback 60 φράγκα, οπότε βγαίνει στα 120 φράγκα - ~100€. Μέχρι τις 7 Ιουλίου. πφφφφφ... πάλι σε έξοδα θα μπούμε.

Για ποιες φωτογραφίες λες; τις δύο τελευταίες που έβαλα στο flickr ή κάποιες άλλες;

αν ψηθείς πε μου γιατί είμαι στο φούρνο και εγώ :p

Link to comment
Share on other sites

και χθες κοιταζα πακετα για oslo για εκδρομη..

Αν έρθεις και δεν ενημερώσεις θα πλακωθούμε άσχημα...

Στείλε πμ αν είναι να έρθεις. Να σου πούμε ότι ξέρουμε κι εμείς για την πόλη, που να πας και να σε συνοδεύσουμε κιόλας αν θέλεις παρέα.

Link to comment
Share on other sites

τι δεν αναβαθμιοζεται...?Που εχεις μεινει?

Παρε φρεσκο..8.1

http://download.macromedia.com/pub/labs/cameraraw/8-1/cameraraw8-1_r1_win_130515.zip

το plugin ειναι beta μορφη ομως.. :D

να γυρισουμε στο 7.1 η κραταμε αυτο;; (Δεν ειμαι σίγουρος αν το 7.1 ανοιγε τα raw της D3200)

Link to comment
Share on other sites

To βαζεις ...Μεχρι να ληξει θα εχει βγει καινουριο .

Ακομα και οταν ληξει ..αν θυμαμαι καλα απλα πατας ενα οκ.

Με εξαιρεση ενα..απο την 7.χ απο βετα σε βετα παω

(ειναι που παιρνω raw απο διαφορες μηχανες και οι καινουριες θελουν νεοτερο:p)

Edit

Aκομα και αν εχεις προβλημα-που δεν- βρισκεις λινκ με οποιο συγκεκριμενο plugin θες..

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.