Jump to content



Battlefield 2042


GFFermari

Recommended Posts

πριν 7 ώρες, το μέλος chrkon έγραψε:

Ξέρουμε με τους servers τι θα ισχύει ? Θα είναι όπως το BF4???

 

Αν εννοείς για RSP,  δεν έχει αναφερθεί τίποτα σχετικό και λογικά δεν θα υπάρξει. Στο portal θα κάνει ο καθένας το preset που θέλει και θα ανεβάζει το server για όσο είναι ενεργός. Επίσης στα  Cq - Breakthrough με τα μεγάλα maps δεν θα έχεις server browser επιλογή. Στήσιμο το squad και quickplay μόνο.

Link to comment
Share on other sites

Μα δεν μπορεις να παιξεις. Ενα game επαιξα και μετα συνεχεια error. Δεν εχει νοημα.

Το μονο που ειδα οτι εχει φτιαχτει απο την beta ειναι οτι πλεον η σφαιρες πανε εκει που πρεπει.

Ολα τα αλλα ειναι ιδια.

Υπαρχει μια γενικη αισθηση αργοποριας, σαν κατι να σε κραταει.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Καλα δεν ειναι οι σφαίρες οπως στο V που πραγματι πανε εκει που βαρας. Εχει πάλι το inaccuracy των 3 κ 4. Μαλλον ειναι intended αυτο. Απο μακρια δεν μπορεις να κανεις spray χωρις να βαρας στο γαμο του καραγκιοζη.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

καταλάβατε; 10 νοματαίοι ...20 απόψεις...δεν βγάζεις άκρη... γραφικά από χάλια - μετρια ως και καλά άκουσα, ο ήχος χάλια - μέτριος - (καλός δεν άκουσα). Το gameplay χάλια - μέτριο - καλό. Τι να καταλάβεις ;

Έβλεπα τοn stodeh να εχει ανεβαίνει με το hovercraft ουρανοξύστη για να κάνει capture objective...έλεος

 

https://www.reddit.com/r/battlefield2042/comments/qsk0e3/guys_this_is_actually_horrible_and_need_to_be/

 

Έγινε επεξεργασία από sstav
Link to comment
Share on other sites

Μία ώρα πριν, το μέλος icy20 έγραψε:

Καλα δεν ειναι οι σφαίρες οπως στο V που πραγματι πανε εκει που βαρας. Εχει πάλι το inaccuracy των 3 κ 4. Μαλλον ειναι intended αυτο. Απο μακρια δεν μπορεις να κανεις spray χωρις να βαρας στο γαμο του καραγκιοζη.

Δεν εχει κανενα inaccuracy. Η σφαιρες πανε εκει που δειχνει η ακιδα. Καντο να δειχνει εκει που θες.

Εχει προοπτικες το παιχνιδι, το σπρευ με τα zk απο οποιαδηποτε αποσταση τελιωσε. Αν γινει σωστο balance θα ξεχωρισουν οι αντρες απο τα αγορακια.

Link to comment
Share on other sites

Σε καθε νεο BF αφαιρουν αφαιρουν πραγματα (που ειχε το προηγουμενο) και προσθετουν νεα. Τα νεα με καποιο τροπο αναπληρωνουν τα παλια. Και εμεις προσαρμοζομαστε και διασκεδαζουμε , καθενας με διαφορετικο τροπο. Στο BF2042 εχουν αφαιρεσει τοσα, σε σχεση με το BF4, που δεν αναπληρωνονται.

Θα προσαρμοστουμε? Εγω (θα το παρω αλλα) δεν ξερω αν μπορει να γινει σαν το BF4. Επι 15 χρονια προσπαθω να κανω μεγιστη χρηση του minimap και spotting. Απο BC2 μεχρι σημερα σποταρω με τον αντιχειρα στο mouse πριν το fire. Στο BF2042 κατεστρεψαν το minimap και το spotting και αφαιρεσαν και το flir. Τωρα απαραιτητα θες καλη οθονη για να βλεπεις τους στασιμους, και καλη καρτα για να βλεπεις εν κινησει.

Link to comment
Share on other sites

Δικες μου παρατηρήσεις 

1)Τεράστια maps.  Πολύ περπάτημα, λίγη δράση.

2) Τεράστιο χάος με τόσους παίχτες.

3)Ωραία γραφικά, τα οποία όμως δεν μου καν8υν τόση διαφορά με του bfv, παρ' ολα αυτά έχω τραγικό performance.

4)Μέτριος ήχος, αλλά Καλό positioning

5) Όπλα φιστικοβολα,  δεν σκοτώνεις πλέον αν δεν κάνεις ads. Αλλά έχω παίξει πολύ λίγα και έχω δει μόνο τα πρώτα. 

 

Αυτά από περίπου 2,5 ώρες που έχω προλάβει να παίξω. 

Έγινε επεξεργασία από giorgos2187
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.