Jump to content



Battlefield 2042


GFFermari

Recommended Posts

πριν 1 ώρα, το μέλος chrkon έγραψε:

Εχθες το βράδυ έπαιζα κανονικά τα πάντα , σήμερα μου βγάζει ένα ERROR:UKNOWN ERROR //2660J και με πετάει στο desktop , έχει δοκιμάσει κανείς σήμερα??

 

Μου πετάει διάφορα error  πάνω δεξιά πριν μπει στο map αλλά παίζει κανονικά.

Link to comment
Share on other sites

Battlefield-2042-screenshots-5.jpg
WWW.DSOGAMING.COM

Electronic Arts and DICE released today Battlefield 2042 on Steam and in just a few hours, the game has received Mostly Negative Reviews.

 

....δεν εχω προσωπικη εμπειρια κ μαλλον θα αργησω να το παρω (λογω 2-3ων SP που θελω να τελειωσω). Τοσο χαλια ειναι?

Link to comment
Share on other sites

Ειναι τοσο διαφορετικο και του λειπουν τοσα στοιχεια σε σχεση με προηγουμενα BF. Tωρα το σωστο βημα ειναι να παρεις gamepass για ενα μηνα με 1 ευρω, που σου δινει 10 ωρες. Μετα το αγοραζεις ή περιμενεις το patch που θα φτιαξει αυτα που δεν σου αρεσαν.

Link to comment
Share on other sites

Παλι καλα που δεν το αγορασα. 
Ενω στην αρχη λογο της αλλαγης σου δινει ενα ευχαριστο γαργαλητο μετα αρχιζεις και βλεπεις τα θεματα.

 

Οτι εχω πει πριν βγει το παιχνιδι.

Το 64 v 64 δρν δουλευει. Οι χαρτες ειναι πολυ μεγαλοι και δραση υπαρχει μονο στο 1/4 του map. Αν πεθανεις πρεπει να βγεις αρκετα μακρυα και μεχρι να πας θες κανα λεπτο με τα ποδια. Αν σε πετυχει και καμια αδεσποτη στο δρομο η κανα ξεχασμενο οχημα παλι απο την αρχη.

 

Πολυ περπατημα, λιγη δραση και οταν φτανεις εκει που γινεται τρως δυο τρεις και μετα παλι τα ιδια. 
 

14,90 EA play. Μολος τελειωσει ο μηνας τελος μεχρι νεοτερας.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειαζεται να ασχοληθεις καν με τεχνικα θεματα. Ακομα και ολα να τα φτιαξουν το gameplay ειναι που εχει το προβλημα. Το portal δεν θα το σωσει, αν θελω να παιξω bc2 θα το φορτωσω και θα παιξω.

 

Ολος ο πανικος γινεται αναμεσα σε δυο σημαιες που εχουν αποσταση 200 μετρα η μια απο την αλλη και ο μονος λογος να φυγεις απο εκει ειναι γιατι θα σε κανουν γιογιο. Το μεγεθος των map ειναι εκτος πραγματικοτητας και πρεπει να αλλαξει στα επομενα. 
Το μεγεθος του bfv ειναι μια χαρα, ο κοσμος θελει δραση οχι να τρεχει χωρις να κανει τιποτα τα 15 απο τα 25 λεπτα ενος γυρου.

 

Απο δευτερα ξεκιναω Halo.

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, fatalara said:

Δεν χρειαζεται να ασχοληθεις καν με τεχνικα θεματα. Ακομα και ολα να τα φτιαξουν το gameplay ειναι που εχει το προβλημα. Το portal δεν θα το σωσει, αν θελω να παιξω bc2 θα το φορτωσω και θα παιξω.

 

Ολος ο πανικος γινεται αναμεσα σε δυο σημαιες που εχουν αποσταση 200 μετρα η μια απο την αλλη και ο μονος λογος να φυγεις απο εκει ειναι γιατι θα σε κανουν γιογιο. Το μεγεθος των map ειναι εκτος πραγματικοτητας και πρεπει να αλλαξει στα επομενα. 
Το μεγεθος του bfv ειναι μια χαρα, ο κοσμος θελει δραση οχι να τρεχει χωρις να κανει τιποτα τα 15 απο τα 25 λεπτα ενος γυρου.

 

Απο δευτερα ξεκιναω Halo.

Εγω forza-halo τουλαχιστον μεχρι τις 30 που και καλα θα βγαλουν patch κ βλέπουμε

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 14 λεπτά, το μέλος icy20 έγραψε:

Εγω forza-halo τουλαχιστον μεχρι τις 30 που και καλα θα βγαλουν patch κ βλέπουμε

Εξαρταται τι θα εχει το patch. Εδω χρειαζομαστε σχεδιατικες αλλαγες, το να κανω τα ιδια πραγματα με περισσοτερα fps η καλυτερο balance δεν μου λεει κατι.

Αυτη την στιγμη το παιχνιδι δεν ειναι διασκεδαστικο. Θελει επιγοντως μικροτερα μαπς και αν ειναι δυνατον να βγουν τα οπλα απο τα hover. 

Link to comment
Share on other sites

Μια ελπίδα είχαμε να φύγουμε από τα cod, πάει κι αυτή. Το μόνο που έφτιαχναν τόσα χρόνια ήταν 7 Τεράστια maps. Άχρηστα. Ότι λέει ο @fatalara, ακριβώς όπως τα λέει. Προσπεράστε προς ώρας τουλάχιστον.

Link to comment
Share on other sites

Γίνεται να βάλουμε το super sprint (αυτό που έχει το animation με double shift) να τρέχει 2-3 μέτρα το βήμα και όχι 1 μέτρο το βήμα μπας και φτάσουμε ποτέ από την μία βάση στην άλλη και με προϋπόθεση να έχει κάπως cool down πχ 15-30 δευτερόλεπτα να μην σπαμάρετε και όταν είσαι σε πυρά να απενεργοποιείτε ?

Άλλες φορές τρως τον αντίπαλο γρήγορα άλλες φορές αδειάζεις ολόκληρο γεμιστήρα και σε σκοτώνει με τρεις σφαίρες

 

 

δεν μου αρέσει ο τρόπος με τα όπλα προτιμούσα το παλιό στυλ των BF

έχει πάρει και αυτό κατευθυντήρια γραμμή όπως το PES τώρα efootball 22 να γίνει smartadiko

Έγινε επεξεργασία από ARMAGEDDON
Link to comment
Share on other sites

πριν 2 ώρες, το μέλος giorgos2187 έγραψε:

Μια ελπίδα είχαμε να φύγουμε από τα cod, πάει κι αυτή. Το μόνο που έφτιαχναν τόσα χρόνια ήταν 7 Τεράστια maps. Άχρηστα. Ότι λέει ο @fatalara, ακριβώς όπως τα λέει. Προσπεράστε προς ώρας τουλάχιστον.

Οι χαρτες ειναι καταπληκτικοι. Ο σχεδιασμος ειναι τελειος, εχεις καλυψη παντου. Καθε αλλο παρα αχρηστους δεν τους λες. Το προβλημα ειναι το μεγεθος, ειναι περισσοτερο για 128/128 παρα 64/64. 
Οταν ο χαμος γινεται στο 20-25% του χαρτη και το υπολοιπο ειναι ερημο αυτο κατι λεει.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.