Jump to content



Battlefield 2042


GFFermari

Recommended Posts

Προς το παρον εμενα δεν μου ανοιγει καν.... βρισκει error με εναν backend server η καπως ετσι. Εχει κανεις καμια ιδεα;

 

20211008_103219.jpg

Έγινε επεξεργασία από giorgos2187
Link to comment
Share on other sites

Εγω εχω καλομαθει τοσα χρονια στο Bf4 με flir, 3d spoting και minimap. Την beta δεν την ευχαριστιεμαι χωρις αυτα τα 3. Αν και φοβαμαι οτι ετσι θα ειναι το τελικο παιχνιδι. Και αντι για flir στα οπλα, θα βαλουν thermal στα οχηματα για να αντισταθμισουν τα δεκαδες rpg-antiair .

Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, fatalara said:

Gun play και visuals, ολο το αλλο στον καδο.

 

 

θα συμφωνήσω αλλά και τα visuals θα μπορούσαν να είναι καλύτερα , 3070 ti και medium 1080p ε σε πιάνει μια αηδία !

προσπάθησαν να το κάνουν cod αλλά δεν τους βγαίνει,  (έχεις κλειδώσει τον αντίπαλο και τον έχεις γαζώσει με 10 σφαίρες έτσι φαίνεται στην οθόνη σου, ε τον πετυχαίνουν τρεις αυτά δεν είναι ωραία πράγματα να γίνονται ) μπορώ να πυροβολάω και να πετυχαίνω τον εχθρό και όχι να πηγαίνουν σφαίρες στο γάμο του καραγκιόζι λόγο νετ code hit boxes και εγώ δεν ξέρω τι ;
 

τα ελικόπτερα φαίνονται αργά γενικά η αίσθηση της ταχύτητας είναι κάπως

Έγινε επεξεργασία από ARMAGEDDON
Link to comment
Share on other sites

αυτό που εβγαλαν για beta (φημολογείται ότι ειναι αρκετά παλαιότερη έκδση του παιχνιδιού) κατά την  άποψή μου είναι επιεικώς απαράδεκτο για την dice. Σαν να ειναι κάποια alpha έκδοση μήνες πριν.

Δεν ξερω από που να το πιασω και που να το αφήσω...

Γραφικά απαράδεκτα (από τα μοντέλα των συμπολεμιστών σου ως τα τεράστια γεωμετρικά σχήματα-πολύγωνα - επιφάνειες που έβαλαν ως τοίχους στα κτίρια, ράμπες κτλ). Χαζεύεις μόνο με καμμια έκρηξη απο μακρυά. ΣΕ ΚΑΜΜΙΑ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΔΕΝ ΦΘΑΝΕΙ ΤΑ ΒF5 και BF1... (στην πίστα που εβαλαν τουλάχιστον)

Η κίνηση των παικτών το ίδιο απαράδεκτη...

Ελικόπτερα και άρματα θα κάνουν παρτυ με ούζα...θα γινει της εκδιδομένης το κάγκελο...

Η πίστα τεράστια (και αν δεν κανω λάθος ειναι η 2η μικρότερη από αυτές που ανακοίνωσαν).

Το menu τρισάθλιο - παλαιολιθικό ...σαν να είναι από κάποιο game σε κινητό.

Αυτά από έναν άσχετο - κακό παίχτη από τον οποίο η dice με την beta εκτός από το να βελτιώσει τα οποια θέματα εχει (δεν προλαβαίνει ως τις 19/11) θα έπρεπε να τον πείσει να το αγοράσει...Ούτε για 20 ευρώ έτσι όπως είναι ... Αν δεν λεγόταν bf θα λεγαμε τι σκουπίδι ειναι αυτό...

 

 

 

Έγινε επεξεργασία από sstav
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

πριν 7 λεπτά, το μέλος sstav έγραψε:

φημολογείται ότι ειναι αρκετά παλαιότερη έκδση του παιχνιδιού

damage control κανουν μπας και τσιμπησουν κανα preorder, σιγα μην ειναι και 2 χρονια πισω.

τα ιδια λεγανε και για το 5 και ειδαμε τι σκουπιδι εβγαλαν.

πριν 7 ώρες, το μέλος fatalara έγραψε:

Δεν ξερω για τα ελικοπτερα αλλα το infantry ειναι αδικαιολογητα γρηγορο. Γενικα το παιχνιδι με κανει να αισθανομαι λαχανιασμενος. Λες και παιζω doom ενα πραγμα.

+100

θελουν να μοιαζει με cod και apex ενα πραμα. Ειδικα με το grapple ειναι σα να παιζω pathfinder στο apex, δεν εχω βρει ακομα εαν μπορεις να συνδιασεις το grapple μαζι με jump εαν γινεται ειναι ολοδιο apex.

 

τα ελικοπτερα πανε πανω κατω αριστερα δεξια αναποδα ισια με διπλο λουπ και τριπλο φλιπ γυρω γυρω απο κτηρια λες και ειναι μπαλαρινες σε arcade, ΕΜΕΤΟΣ.

 

Και εχει τη μπαζουκα, το μονο οπλο εναντιον οχηματων στη μπετα που εριχνει το βλημα και το βλεπεις να πηγαινει και να πηγαινει...

Έγινε επεξεργασία από panoc
Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, GFFermari said:

...αερα παει το παιχνιδι με ολα τερμα. Πιο ελαφρυ απο το V.

Τα γραφικα ειναι ιδια, ισως κ χειροτερα αλλα η κλιμακα ειναι το achievement εδω.

Τι φαση αλλο παιχνιδι παιζεις εσυ? Οταν στο bfv ημουν κολλημενος 240 και εδω ειμαι μαξ 180 και καποιες φορες νυχτα και βροχες σε ενα συγκεκριμενο σημειο πεφτω 100 η και παρακατω δεν μπορω να δω πως παει αερα. Α και ειμαι ολα low ετσι?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 13 λεπτά, το μέλος icy20 έγραψε:

Τι φαση αλλο παιχνιδι παιζεις εσυ? Οταν στο bfv ημουν κολλημενος 240 και εδω ειμαι μαξ 180 και καποιες φορες νυχτα και βροχες σε ενα συγκεκριμενο σημειο πεφτω 100 η και παρακατω δεν μπορω να δω πως παει αερα. Α και ειμαι ολα low ετσι?

και σε εμενα κακα παει, ειναι τουλαχιστο 30-40fps κατω απο το 5 χωρις να εχει καλυτερα γραφικα...

Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, icy20 said:

Τι φαση αλλο παιχνιδι παιζεις εσυ? Οταν στο bfv ημουν κολλημενος 240 και εδω ειμαι μαξ 180 και καποιες φορες νυχτα και βροχες σε ενα συγκεκριμενο σημειο πεφτω 100 η και παρακατω δεν μπορω να δω πως παει αερα. Α και ειμαι ολα low ετσι?

 

....εγω συγκρινω ultra με ultra. Λογικο να μη μπορεις να πιασεις τα νουμερα του V σε low. Η πιστα ειναι τραγικα μεγαλη σε σχεση με οποιαδηποτε του V, συν οτι εχει 128 παιχτες. Αντιθετα σε Ultra, η πυκνοτητα των αντικειμενων στο V, ριχνει τα fps οταν υπαρχει smoke k destruction ενω εδω με πρασιναδα 90%, δυο μπετα κ τρεις σωληνες παει αερα.

Διαβασα για stutters etc. Εγω δεν εχω καθολου αλλα ειδα αρκετα βιντς με λοξυγγα.

 

Ο παικτης κινειται γρηγορα αλλα λογικο. Δε θα εφτανε ποτε σε αλλο CP διαφορετικα. Δε μου αρεσει αλλα το λαχανιασμα ειναι απαραιτητο.

Δε μου αρεσει το sliding animation κ οτι δε πεταει τα grenades με το G. Εχει επιλογη για αυτο? Δε κοιταξα....

Έγινε επεξεργασία από GFFermari
Link to comment
Share on other sites

πριν 8 λεπτά, το μέλος icy20 έγραψε:

Εγω εχω πολυ συχνα και δεν εχω και κανενα σαπιο συστημα ετσι? Δηλαδη αυτοι με μετριο pc δεν μπορουν να παιξουν καν?

 Με ultra gtx1080 σε 1440p εχω κανα 40-50αρι fps... High max 60, low max 90 αλλα παιζει γυρω στα 70-75 μεσο ορο.

(9700Κ@5Ghz)

 

Κανε αναλογιες για gtx1060 και παρομοιες που εχει ο κοσμος.

Link to comment
Share on other sites

Λογικό αφού η μηχανή γραφικών χρειάζεται ριζική αλλαγή πάλι. Μονταριαμενη από την εποχή του 3. Στο 4 απ'όταν μπουκαρε η επιλογή του Mantle έτρεχε πιο smooth. Έπειτα στο 1 πάλι κάτι αλλαγές έκαναν με θέμα να τρέχουν οι κόκκινες καλύτερα ή μάλλον λίγο καλύτερα από τις αντίστοιχες κάρτες που ανταγωνιζόταν. Στο 2042 επικρατεί ένα χάος, το ίδιο τρέχει και στις 2 εταιρίες καθώς βλέπω ότι δεν έχουν θέματα μεν να το τρέξουν πχ 6 πυρήνα/12thd τσιπ απλά κλασσικά θα έχει για κανα χρόνο stuttering/hit reg/server issues. Φαίνεται ότι το παιχνίδι κουβαλάει και τις παλιές κονσόλες μέσα εξού και το τραβάνε πίσω. Αν δεν έβγαινε για 4/ΟΧ και επίκεντρο είχαν μόνο 5/XsX + PC θα ήταν καλύτερα τα πράγματα

 

Άντε να δούμε με Alder Lake + DirectStorage (Win11) + Alder Lake Thread scheduler ώστε τα μικρά skylake cores να αναλαμβάνουν λειτουργικό και επιμέρους σαχλες αφήνοντας τους strong cores για το παιχνίδι αν θα βοηθήσει ο συνδυασμός αυτός κάθε παιχνίδι από δω κ πέρα ανεξάρτητα του πόσο σκατά βγαίνει από την dev team

Έχει κάποια θετικά στοιχεία αλλά ξανά όπως βγαίνουν τα περισσότερα παιχνίδια πλέον:

Η μετριότητα ως προεπιλογή

 

Το μπαμ του 3 ΔΕ θα ξαναγίνει

 

 

 

Έγινε επεξεργασία από SpirosKGR
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, SpirosKGR said:

 

 

Άντε να δούμε με Alder Lake + DirectStorage (Win11) + Alder Lake Thread scheduler ώστε τα μικρά skylake cores να αναλαμβάνουν λειτουργικό και επιμέρους σαχλες αφήνοντας τους strong cores για το παιχνίδι αν θα βοηθήσει ο συνδυασμός αυτός κάθε παιχνίδι από δω κ πέρα ανεξάρτητα του πόσο σκατά βγαίνει από την dev team

 

 

 

 

πάλι single thread δεν έχουμε πει αυτά ανήκουν στο παρελθόν τι τα σκαλίζετε ?

τα winwdows 11 είναι face lift των 10 και μάλιστα παλιότερης build των 10 , έχουν τα ίδια προβλήματα με τα πολύ πύρινα με τους ryzen πρώτης γενιάς

ε σε πιάνει μια αηδία

 

 

θα βγει η amd και θα τον κατουρήσει τον Alder, περιμένει να δει τι θα κάνει η intel και παίρνει τις ανάσες της

Δεν μπορούμε να τον πιάσουμε single ε και βάλτε και άλλους CORES !

Έγινε επεξεργασία από ARMAGEDDON
Link to comment
Share on other sites

Έχεις στοιχεία για τα κατρουλια; ή λόγια της νύχτας;

 

Ότι τα 11 βγήκαν σαν κουράδα στον άνεμο, no shit. Εννοείται ότι θα πρέπει να περιμένει κανείς 1+ χρόνο να στρώσει το πραμα.

 

Link to comment
Share on other sites

πριν 49 λεπτά, το μέλος xriantw έγραψε:

only in battlefield

 

Το ειπα 2-3 φορες, αντιγραφει πολυ Apex, αυτα τα κανουμε στο Apex (και πολυ καλυτερα :p ) χροοοονια τωρα :p

 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.