Jump to content



ΔΕΗ Myhome Online/enter/enter+ και ρήτρες αναπροσαρμογής


tommybertsen

Recommended Posts

Είμαι από 3 Νοεμβρίου του 21. Μέσα στο ΣΚ παίρνει τηλ η γυναίκα στης οποίας το όνομα είναι να δούμε τι θα κάνουμε. Δεν μας βλέπω και πολύ καλά. Την γλιτώσαμε για αυτή τη διετία :p 

Link to comment
Share on other sites

7 λεπτά πριν, το μέλος tommybertsen έγραψε:

Είμαι από 3 Νοεμβρίου του 21. Μέσα στο ΣΚ παίρνει τηλ η γυναίκα στης οποίας το όνομα είναι να δούμε τι θα κάνουμε. Δεν μας βλέπω και πολύ καλά. Την γλιτώσαμε για αυτή τη διετία :p 

Τσεκαρεις εάν εχεις υδε σε ισχυ και αρχιζεις τουρισμο. 

Link to comment
Share on other sites

Μην ξαφνιαστείτε εάν αρχίσετε να βλέπετε χρωματάκια στους λογαριασμούς:

WWW.FLASH.GR

Tρεις νέες κατηγορίες στα τιμολόγια ρεύματος καθορίζει η απόφαση της ΡΑΑΕΥ
Link to comment
Share on other sites

50 λεπτά πριν, το μέλος rastaman έγραψε:

Αλλες 30 μερες εχω και εγω αλλα πρεπει να οργανωθω απο τωρα γιατι θα το χασω.

Θα προσπαθησω αυριο να τους παρω τηλ αν βρω χρονο και θα επανελθω!!

Δε θα κερδίσεις τπτ με το τηλέφωνο στη ΔΕΗ. Υδε σε ισχυ να έχεις και ο,τι κάνεις θα το κάνεις 2 μέρες πριν τη ληξη.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πριν, το μέλος GriGaS έγραψε:

Δε θα κερδίσεις τπτ με το τηλέφωνο στη ΔΕΗ. Υδε σε ισχυ να έχεις και ο,τι κάνεις θα το κάνεις 2 μέρες πριν τη ληξη.

σε σχεση πάντως με την ΥΔΕ ,σε όσους παρόχους και εαν εχω πάει κανένας δεν μου τη ζήτησε......τωρα εαν κατα τη διαδικασία της αλλαγης παρόχου ελέγχει τη ισχυ ή μη της ΥΔΕ ο δεδδηε δεν το ξέρω (αν και χλωμό το κόβω)......αλλά και να διαπιστώσει τη λήξη της ΥΔΕ μετα την ειδοποίηση απο τον δεδδηε μεσω επιστολής υπάρχει εξάμηνο πριθώριο για την κατάθεσή της

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, το μέλος minast έγραψε:

 

Αποκλείεται να έχει γίνει έλεγχος , εκτός κι αν αυτός ο έλεγχος έγινε όταν μπήκαμε σπίτι που εκδίδεται το πιστοποιητικό ενεργειακής κλάσης. Θα βάλουμε αριθμό παροχής; να δούμε τι και πώς. 

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ ενδιαφέρομαι να δω τι θα κάνω. Υποθέτω δεν κοιτάμε επιλογές με ρήτρα αναπροσαρμογής ή όλα πλέον είναι έτσι; Αν θέλω κάτι σταθερό για άλλα 2 χρόνια υπάρχει;

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, το μέλος minast έγραψε:

 

Επίσης τι εννοεί " αρχίζεις τουρισμό " 

Just now, το μέλος tragikos έγραψε:

Και εγώ ενδιαφέρομαι να δω τι θα κάνω. Υποθέτω δεν κοιτάμε επιλογές με ρήτρα αναπροσαρμογής ή όλα πλέον είναι έτσι; Αν θέλω κάτι σταθερό για άλλα 2 χρόνια υπάρχει;

Αυτή τη στιγμή είμαι δουλειά και ο συνάδελφος λέει ότι είναι σταθερά στην φυσικό αέριο . Χωρίς μεταβολές στην κιλοβατώρα κλπ, απλά μετράει και στέλνει ο ίδιος κάθε μήνα. . Ωστόσο αυτό με τη ρήτρα δεν ξέρω να στο απαντήσω για το μέλλον. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, το μέλος tommybertsen έγραψε:

Επίσης τι εννοεί " αρχίζεις τουρισμό " 

Αυτή τη στιγμή είμαι δουλειά και ο συνάδελφος λέει ότι είναι σταθερά στην φυσικό αέριο . Χωρίς μεταβολές στην κιλοβατώρα κλπ, απλά μετράει και στέλνει ο ίδιος κάθε μήνα. . Ωστόσο αυτό με τη ρήτρα δεν ξέρω να στο απαντήσω για το μέλλον. 

για την μελλοντική απάντηση

Έγινε επεξεργασία από xdoc
Link to comment
Share on other sites

Βάζω ένα link από Google Docs που το έφτιαξε και το ενημερώνει ο "korakios" από γειτονικό φόρουμ.

Αν πιστέυετε ότι πρέπει να κατέβει, ας το κατεβάσει κάποιος admin/moderator.

Έχει σύγκριση όλων των προγραμμάτων και τις ανανεώνει. Οπότε μπορείτε να δείτε τι σας συμφέρει (πάντα με τα τωρινά δεδομένα τα οποία δεν ξέρει κανείς πότε θα αλλάξουν και πόσο).

 

DOCS.GOOGLE.COM

Φυσικό αέριο Προγράμματα αερίου 05/10/23 01:40,Παραπλανητική τιμή,Πραγματική τιμή,Πάγιο/έτος,Τελική | Σύγκριση με-->,ΔΕΗ...

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Πήγα πρόσφατα σε elpedison μιας και μου είπαν για 8 λεπτά η κιλοβατώρα στο green economy. Τώρα βλέπω ότι για Οκτώβριο πάει στα 13.5 λεπτά, ΑΛΛΑ

το economy plus έχει 8 λεπτά τον Οκτώβριο.

Το τελευταίο πρόγραμμα δεν το βρίσκω στα συγκριτικά της εταιρείας τον Σεπτέμβριο. Άρα πρέπει να πάρω τηλέφωνο να αλλάξω πρόγραμμα;

Τον άλλο μήνα θα αλλάξουν πάλι;

Link to comment
Share on other sites

Πες ότι 20 του μήνα βλεπεις τι σου δίνει ο κάθε ένας και θες να φύγεις από ΔΕΗ...

Ξέρει κανείς πόσο γρήγορα γίνεται αυτό? Δε θα πρέπει σε αυτό το διάστημα να στείλει η ΔΕΗ ανθρωπο να μετρήσει για να γίνει εκκαθάριση και ταυτόχρονα ο καινούργιος σου πάροχος να ξέρει πόσο γράφει το ρολόι σου και να αρχίσει να μετράει από τότε κτλπ?

25/11 ληγω εγώ....

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.