Jump to content



Πόλεμος στην Ουκρανία


DEADLAZARUS

Recommended Posts

2 ώρες πριν, το μέλος DEADLAZARUS έγραψε:

 

Θα έπρεπε να ντρέπεσαι για τις βλακείες που γράφεις. 

Επειδή μου λες θα έπρεπε να ντρέπομαι !

 

Απαντάω γενικά

 

Δεν ασχολούμαι με υποκριτές οι οποίοι θα έπρεπε να ντρέπονται για αυτά που γράφουν και χαίρονται για αυτά που γίνονται !

 

Πόλεμος είναι αυτός ωρέ

Που έχουν τηλεπικοινωνίες ρεύμα νερό κλπ

Που δουλεύουν και πάνε στις δουλειές τους 

Που φεύγουν από την χώρα τους και όταν τελειώσει το νταβαντουρι θα γυρίσουν πίσω με λεφτά να κάνουν τους καμπόσους, α ότι είχε γίνει και στην Ελλάδα το 40-50 έφυγαν και μετά γύρισαν με λεφτά και έγιναν προύχοντες και στην υγεία του κοροϊδιου που πήγε και σκοτώθηκε για μια ελεύθερη πατρίδα !

Κλπ

 

Τελικά ποιος πολεμάει με ποιον σε αυτό το "πανυγήρι" ;

Facts

Η Δύση με Ρωσία απλά σαν πίστα διάλεξε η Δύση και δέχθηκε και η Ρωσία να είναι στην γεωγραφική τοποθεσία που ονομάζεται "Ουκρανία" τα τελευταία "50" χρόνια. Έχουν πάει μισθοφόροι από όλον τον πλανήτη να πολεμήσουν την Ρωσία.

Θα μπορούσαν να πλακωθουν Αμερική Ρωσία στα δικά τους χωράφια αλλά γιατί να καταστρέψουν τις υποδομές τους οπότε ενοικιάζουν ένα κοντινό χωράφι να πλακωθούν και όλα καλά !

 

Απλά πράγματα τα υπόλοιπα είναι υποκρισία και ποιος θα πει την πιο μεγάλη παπάτζα

 

Βγήκε λέει στο Αμέρικα ο καλός ο άγιος Biden ε εκ του αποτελέσματος τελικά φαίνεται ότι σκάρτος βγήκε και αυτός και το κρίμα σε όλον τον πλανήτη

 

Τέλος δεν μπορούμε να είμαστε πάσιν άρεσκε .

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1,4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

625798da8b169c0018f35986-1.jpg?ver=16519
WWW.BUSINESSINSIDER.NL

Ukrainian military officials said they sunk another Russian warship in the Black Sea. The ship was a craft designed to transport and deploy troops onto

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Να οπισθοχωρήσουμε στο σεβασμό που υπήρχε επί DJD LevelOne  jpavly κλπ, όχι που έχουμε μείνει 10 άνθρωποι και προσπαθείτε με μαγκιές της δεκάρας - πίσω από το πληκτρολόγιο - να διώξετε τον έναν να μείνουμε 9

  • Agree 2
  • Sad 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, το μέλος ΓιαγκΤ έγραψε:

Επειδή ο καθένας από την μεριά του πιστεύει ότι έχει δίκιο και αισθάνεται ιερή αγανάκτηση όταν «οι άλλοι δεν καταλαβαίνουν» που τον «νομιμοποιεί» να εκφράζετε ακραία… ελπίζω να μην εκπλαγείτε όταν περάσουμε στις μανάδες Παναγίες και Χριστούς!

Δεν φταίει μόνο αυτός που περνάει τα όρια αλλά και αυτός που τα αγγίζει

Γιάγκο, δεν σε καταλαβαίνω. Θέλετε να υποστηρίζετε ότι οι Ρώσοι προκλήθηκαν και δικαίως εισέβαλαν στην Ουκρανία; Έχετε το αναφαίρετο δικαίωμα να εκφράζετε τις απόψεις σας, έχω το αναφαίρετο δικαίωμα να διαφωνώ μ' αυτές.

Υπάρχουν, ωστόσο, ορισμένες καταστάσεις που δεν σηκώνουν αστεία. Όποια κι αν είναι η θέση που επιλέγει να υποστηρίξει ο καθένας από εμάς, η αμφισβήτηση του δράματος που βιώνει ο Ουκρανικός λαός είναι καταδικαστέα. Τέλος, δεν υπάρχει αντίθετη άποψη εδώ.

Δηλαδή, σκοτώνονται άνθρωποι, καταστρέφεται μια χώρα κι εμείς καθόμαστε και διαβάζουμε αθλιότητες ότι "ε, δεν σκάνε, μωρέ, κιόλας οι Ουκρανοί, σιγά τώρα". 

 

 

46 λεπτά πριν, το μέλος ΓιαγκΤ έγραψε:

Να οπισθοχωρήσουμε στο σεβασμό που υπήρχε επί DJD LevelOne  jpavly κλπ, όχι που έχουμε μείνει 10 άνθρωποι και προσπαθείτε με μαγκιές της δεκάρας - πίσω από το πληκτρολόγιο - να διώξετε τον έναν να μείνουμε 9

 Δεν νομίζω ότι προσπαθούμε να διώξουμε τον έναν, αρκεί αυτός ο ένας να μην καταφεύγει στον απόπατο των ακραίων απόψεων.

 

59 λεπτά πριν, το μέλος ARMAGEDDON έγραψε:

Πόλεμος είναι αυτός ωρέ

Που έχουν τηλεπικοινωνίες ρεύμα νερό κλπ

Που δουλεύουν και πάνε στις δουλειές τους 

Που φεύγουν από την χώρα τους και όταν τελειώσει το νταβαντουρι θα γυρίσουν πίσω με λεφτά να κάνουν τους καμπόσους, α ότι είχε γίνει και στην Ελλάδα το 40-50 έφυγαν και μετά γύρισαν με λεφτά και έγιναν προύχοντες και στην υγεία του κοροϊδιου που πήγε και σκοτώθηκε για μια ελεύθερη πατρίδα !

Κλπ

Συνεχίζεις, βλέπω. Ντροπή σου. Τέτοιου είδους αθλιότητες δεν έχουν θέση εδώ μέσα. Δεν το συνεχίζω, γιατί θα πάω μόνιμα στην Αιδηψό για μπάνια.

Έγινε επεξεργασία από DEADLAZARUS
typo
  • Agree 2
Link to comment
Share on other sites

δεν ειναι τοσο απλο,ποια ουκρανια ποια εδαφη? αυτα που σου μοιρασε ο "μεγαλος αδερφος" ?  (και τωρα αλλαξες στρατοπεδο)

δεν υπηρξε ποτε ουκρανια ,τωρα μεσω του πολεμου θα δημιουργηθει οπως  σχεδον ολα τα συγχρονα κρατη,η αρχη του συγχρονου ουκρανικου κρατους διαδραματιζεται μπροστα μας ,τα δωρακια σε πορους και εδαφη απο ρωσια τελος.

 Για τον απλο κομσακι τα εχω ξαναπει.Ηθελε αμεσα επανασταση και κρεμασμα των ελιτ στο κεντρο του κιεβου.

 

Έγινε επεξεργασία από steve_m
  • Haha 3
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, το μέλος DEADLAZARUS έγραψε:

Γιάγκο, δεν σε καταλαβαίνω. Θέλετε να υποστηρίζετε ότι οι Ρώσοι προκλήθηκαν και δικαίως εισέβαλαν στην Ουκρανία; Έχετε το αναφαίρετο δικαίωμα να εκφράζετε τις απόψεις σας, έχω το αναφαίρετο δικαίωμα να διαφωνώ μ' αυτές.

Υπάρχουν, ωστόσο, ορισμένες καταστάσεις που δεν σηκώνουν αστεία. Όποια κι αν είναι η θέση που επιλέγει να υποστηρίξει ο καθένας από εμάς, η αμφισβήτηση του δράματος που βιώνει ο Ουκρανικός λαός είναι καταδικαστέα. Τέλος, δεν υπάρχει αντίθετη άποψη εδώ.

Δηλαδή, σκοτώνονται άνθρωποι, καταστρέφεται μια χώρα κι εμείς καθόμαστε και διαβάζουμε αθλιότητες ότι "ε, δεν σκάνε, μωρέ, κιόλας οι Ουκρανοί, σιγά τώρα". 

 

 

 Δεν νομίζω ότι προσπαθούμε να διώξουμε τον έναν, αρκεί αυτός ο ένας να μην καταφεύγει στον απόπατο των ακραίων απόψεων.

 

Συνεχίζεις, βλέπω. Ντροπή σου. Τέτοιου είδους αθλιότητες δεν έχουν θέση εδώ μέσα. Δεν το συνεχίζω, γιατί θα πάω μόνιμα στην Αιδηψό για μπάνια.

 

Τίποτα δεν θέλω να υποστηρίζω... προσωπικά με ενδιαφέρει το συμφέρον της χώρας μου και αν είναι να πάρουμε κάτι από τους Ρώσους δεν βλέπω το λόγο να μην τους λέμε καλημέρα και ας ήμαστε με το πλευρό των ΗΠΑ. Έχω ένα σκάφος πελάτη που ο μηχανικός είναι φίλος μου αλλά τον καπετάνιο δεν τον γουστάρω… τον χαιρετάω όμως. Αυτό κάνουν οι Τούρκοι που τους προσκυνάνε όλοι

Εδώ υπάρχει τρομοκρατία, όποιος εκφέρει άλλη άποψη από την ατλαντική του τη πέφτει ο Αντώνης λες και είναι ιεχωβάς σε αποστολή… δεν σου αρέσει; Προσπέρασε το

 

Τον ARMAGEDDON τον κυνηγάτε από το θέμα του Covid… νομίζεις ότι γράφει βλακείες, οκ προσπέρασε το ή εξήγησε του. Τι πάνα πει ντρέπομαι; Θα το έλεγες σε κάποιο γνωστό σου γύρω από τραπέζι;

  • Like 2
  • Agree 3
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, το μέλος ΓιαγκΤ έγραψε:

Τον ARMAGEDDON τον κυνηγάτε από το θέμα του Covid… νομίζεις ότι γράφει βλακείες, οκ προσπέρασε το ή εξήγησε του. Τι πάνα πει ντρέπομαι; Θα το έλεγες σε κάποιο γνωστό σου γύρω από τραπέζι;

 

Αν κάποιος -ειδικά γνωστός μου- έλεγε ότι δεν γίνεται πόλεμος στην Ουκρανία/δεν έγινε και τίποτα που μπήκαν με άρματα οι Ρώσοι/είναι ηθοποιοί όλοι αυτοί που κάνουν τους πεθαμένους κοκ, θα του έλεγα να σοβαρευτεί.

Ομοίως, αν κάποιος μου έλεγε ότι δεν υπάρχει COVID, θα γελούσα και θα τον έλεγα συνομωσιολογο aka ψεκασμένο aka ψεκ.

Νομίζω ότι η ένσταση εδώ δεν είναι η διαφορά απόψεων ή η έκφραση τους -ριζική διαφορά με ολοκληρωτικά καθεστώτα- αλλά ο τρόπος που εκφράζονται και διατυπώνονται. 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πριν, το μέλος ARMAGEDDON έγραψε:

Πόλεμος είναι αυτός ωρέ

Που έχουν τηλεπικοινωνίες ρεύμα νερό κλπ

Που δουλεύουν και πάνε στις δουλειές τους 

Που φεύγουν από την χώρα τους και όταν τελειώσει το νταβαντουρι θα γυρίσουν πίσω με λεφτά να κάνουν τους καμπόσους, α ότι είχε γίνει και στην Ελλάδα το 40-50 έφυγαν και μετά γύρισαν με λεφτά και έγιναν προύχοντες και στην υγεία του κοροϊδιου που πήγε και σκοτώθηκε για μια ελεύθερη πατρίδα !

Κλπ

Τι ασυναρτησίες είναι αυτές μανμου; Σύνελθε.

  • Like 1
  • Agree 2
Link to comment
Share on other sites

Για όσους δεν θα δείτε όλο το βίντεο πιο πάνω που έβαλα, διηγείται ο Μαρδάς ότι στην αμερικάνικη βάση πριν βγει στην Ελλάδα ο Παπανδρέου τις αγγαρείες των Αμερικανών τις έκαναν Έλληνες φαντάροι! Δηλαδή υπηρετούσες την πατρίδα σαν δούλος των Αμερικάνων

Link to comment
Share on other sites

56 λεπτά πριν, το μέλος ΓιαγκΤ έγραψε:

Για όσους δεν θα δείτε όλο το βίντεο πιο πάνω που έβαλα, διηγείται ο Μαρδάς ότι στην αμερικάνικη βάση πριν βγει στην Ελλάδα ο Παπανδρέου τις αγγαρείες των Αμερικανών τις έκαναν Έλληνες φαντάροι! Δηλαδή υπηρετούσες την πατρίδα σαν δούλος των Αμερικάνων

Καλά, εδώ υπηρέτησαν ως δούλοι των Αμερικανών σε πιο κρίσιμες θέσεις, οι φαντάροι μας πείραξαν; ;)

  • Like 3
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

 

Θα το έβαζα στα αστεία αλλά νταξ στη παρέλαση είναι κάτι σοβαρό θα κάνει : P… ξέρει κανένας τι είναι;

 

FSTTaDDXIAAbfsg?format=jpg&name=large

 

 

 

Έχουν λυσσάξει οι Γερμανοί… φαντάζονται ότι οι Έλληνες εφοπλιστές είναι τίποτα κορόιδα που μασάνε από προπαγάνδα εις βάρος των συμφερόντων τους

 

Die Welt: “Χείρα βοηθείας στον Πούτιν δίνουν οι Έλληνες εφοπλιστές”

 

Welt: 8 Έλληνες εφοπλιστές μετέφεραν το μισό ρωσικό πετρέλαιο τον Απρίλιο

Έγινε επεξεργασία από ΓιαγκΤ
  • Like 2
  • Agree 1
Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πριν, το μέλος ΓιαγκΤ έγραψε:

 

Θα το έβαζα στα αστεία αλλά νταξ στη παρέλαση είναι κάτι σοβαρό θα κάνει : P… ξέρει κανένας τι είναι;

 

FSTTaDDXIAAbfsg?format=jpg&name=large

 

 

 

Έχουν λυσσάξει οι Γερμανοί… φαντάζονται ότι οι Έλληνες εφοπλιστές είναι τίποτα κορόιδα που μασάνε από προπαγάνδα εις βάρος των συμφερόντων τους

 

Die Welt: “Χείρα βοηθείας στον Πούτιν δίνουν οι Έλληνες εφοπλιστές”

 

Welt: 8 Έλληνες εφοπλιστές μετέφεραν το μισό ρωσικό πετρέλαιο τον Απρίλιο

Χρονια τωρα οι γερμανοι προσπαθουν να γονατισουν τη ναυτιλια μας με καθε τροπο......

Για κακη τους τυχη ομως δεν εχει κουλοαλεξογιωργοθρουμπες.....

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Σημερα εκατσα και ειδα τη παρελαση που νομιζω ολοι περιμεναμε, οχι για να δουμε την παρελαση αυτη καθε αυτη αλλα για το τι θα πει ο πουτιν.

Δε θα σταθω σε οσα γραφουν για το οτι ειχε κουβερτα στα ποδια του, ή για το τρεμουλο στα χειλη. Αλλα βλεποντας την μεταδοση μου εκανε τρομερη εντύπωση κατι που μου φανηκε αφυσικο και δεν είδα να σχολιαζεται.

Περπατουσε και κουνιοταν μονο το αριστερο του χερι. Ενας ανθρωπος που περπαταει κουνανε και τα χερια του. 

Σκεφτομαι λοιπόν εχοντας δει κ αλλα βιντεο με το να κραταει τραπεζι με το δεξι χερι, με το να τρεμει το ιδιο χερι, οτι σίγουρα καποιο πρόβλημα υπαρχει. Δεν ειμαι γιατρος για να βγαλω αυμπερασμα.

Η ερωτηση μου ειναι η εξης. Αν οντως εχει προβλημα, πως μπορει αυτος ο ανθρωπος να είναι ακομα στην εξουσία και να τον ακολουθουν τοσοι σε αυτη τη τρελα;

Τοσα οπλα σημερα στη παρελαση. Ενα δεν ετυχε να εκπυρσοκροτησει; Απλα λεω... Ειναι και προχωρημένη η ωρα...

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

6 λεπτά πριν, το μέλος karmen1983 έγραψε:

Τοσα οπλα σημερα στη παρελαση. Ενα δεν ετυχε να εκπυρσοκροτησει; Απλα λεω... Ειναι και προχωρημένη η ωρα...

Ενώ οι υπόλοιποι (και οι δικοί μας) δεν θέλουν "εκπυρσοκροτηση" .

Link to comment
Share on other sites

Δε το γενικεύω γιατι δε θα μείνει ρουθούνι :p

 

Ο αμερικανος παντως μπορει να εχει ανια, Αλτσχάιμερ ή οτι αλλο, αλλα ακομα δε μπουκαρε σε χωρα. :p

Ακομα...

 

Link to comment
Share on other sites

22 λεπτά πριν, το μέλος karmen1983 έγραψε:

Τόσα οπλα σημερα στη παρελαση. Ενα δεν ετυχε να εκπυρσοκροτησει; Απλα λεω...

Το ίδιο λέω και για τις παρελάσεις στην Κορέα. Ίσως έχουν διδαχθεί απ'το παρελθόν και έχουν λάβει τα μέτρα τους. 

Sadat.jpg?itok=_-E-Jk0a
WWW.READER.GR

Ήταν 6 Οκτωβρίου του 1981, όταν ο πρόεδρος της Αιγύπτου Ανουάρ Σαντάτ δολοφονείται σε ζωντανή...

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.