Jump to content



PCVR/VR Gaming


tommybertsen

Recommended Posts

4 ώρες πριν, το μέλος tommybertsen έγραψε:

Δηλαδή ποιος θα παίζει standalone στα παραπάνω VR? Γενικά ποιος παίζει standalone, απορώ :p Όσο καιρό το 'χα , ΜΟΝΟ από την steam Library έπαιζα (beat saber included).

Η αλήθεια είναι ότι για κανένα πινγκ-πονγκ θα ήταν καλή φάση να μην μπλέκεις με καλώδια...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

33 λεπτά πριν, το μέλος Aris Teidis έγραψε:

Η αλήθεια είναι ότι για κανένα πινγκ-πονγκ θα ήταν καλή φάση να μην μπλέκεις με καλώδια...

Για ποια καλώδια λες; :p 

Το Quest 2 το'χα σε WiFi και δεν είχα ούτε ένα πρόβλημα. Αρκεί να είσαι κοντά με καλό σήμα (έχω καλό σήμα tho...) 

ΥΓ: Το μόνο αρνητικό είναι η μπαταρία του. Και το FOV. Και ότι μου φαινόταν πιο βαρύ στο κεφάλι από ότι το Quest 1. Αλλά δεν είναι για ατέλειωτες ώρες κανένα VR, έτσι κι αλλιώς ;) 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, το μέλος tommybertsen έγραψε:

Για ποια καλώδια λες; :p 

Το Quest 2 το'χα σε WiFi και δεν είχα ούτε ένα πρόβλημα. Αρκεί να είσαι κοντά με καλό σήμα (έχω καλό σήμα tho...) 

ΥΓ: Το μόνο αρνητικό είναι η μπαταρία του. Και το FOV. Και ότι μου φαινόταν πιο βαρύ στο κεφάλι από ότι το Quest 1. Αλλά δεν είναι για ατέλειωτες ώρες κανένα VR, έτσι κι αλλιώς ;) 

Με τον όρο standalone εγώ καταλαβαίνω να παίζεις με τον επεξεργαστή του VR χωρίς να χρειάζεσαι PC και καλώδια. Οκ. υπάρχει και η WiFi σύνδεση αλλά δεν γνωρίζω τι απαιτεί και πόσο ποιοτική είναι (έχω πείρα μόνο από το oculus rift).

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, το μέλος Aris Teidis έγραψε:

Με τον όρο standalone εγώ καταλαβαίνω να παίζεις με τον επεξεργαστή του VR χωρίς να χρειάζεσαι PC και καλώδια. Οκ. υπάρχει και η WiFi σύνδεση αλλά δεν γνωρίζω τι απαιτεί και πόσο ποιοτική είναι (έχω πείρα μόνο από το oculus rift).

Ναι αυτό εννοώ. :)

Η WiFI σύνδεση αυτό που θέλει είναι καλό WiFi :D Τυχαίνει κι έχω τα tp-link Deco αλλά και το ρούτερ αυτούσιο έχει πολύ καλό WiFi οπότε όπου κι αν το συτνδέσω, οι απώλειες δεν είναι  noticeable.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 9/3/2023 at 7:50 ΠΜ, το μέλος tommybertsen έγραψε:

Ναι αυτό εννοώ. :)

Η WiFI σύνδεση αυτό που θέλει είναι καλό WiFi :D Τυχαίνει κι έχω τα tp-link Deco αλλά και το ρούτερ αυτούσιο έχει πολύ καλό WiFi οπότε όπου κι αν το συτνδέσω, οι απώλειες δεν είναι  noticeable.

Αυτό δεν το δοκίμασα η αλήθεια είναι. Με τις απώλειες που λες έχεις lag ή χάνεις frames?

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, το μέλος tragikos έγραψε:

Αυτό δεν το δοκίμασα η αλήθεια είναι. Με τις απώλειες που λες έχεις lag ή χάνεις frames?

Δεν γνωρίζω να σου πω για frames. Lag δεν αντιλήφθηκα, ούτε εγώ ούτε ο φίλος που μου το δάνεισε , ο οποίος έπαιζε με καλώδιο πάντα σπίτι του.

Έχουμε παρόμοιο σύστημα 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 10 months later...
8 ώρες πριν, το μέλος DEADLAZARUS έγραψε:
WWW.DSOGAMING.COM

Deep Silver and Vertigo Games have announced a new Metro VR game, Metro Awakening, which will be...

 

@tommybertsen

Ναι, τι.

Δεν έχω καν VR Headset, δανείζομαι 1 βδομάδα το εξάμηνο το Quest 2 ενός φίλου. 

Την επόμενη φορά θα σου κάνω edit με την ίδια είδηση από άλλο site :hehe: 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλημέρα! Επειδή ο υιός με έχει πρήξει για το Meta Quest 2 και μαζεύει το χαρτζιλίκι του (λέμε τώρα, γιατί κάθε φορά που τον ρωτάω είναι στα ίδια ή πιο κάτω) λέω να πάρω το Quest 3 512GB αλλά το κακό για εμένα είναι πως δεν μπορώ να το δοκιμάσω κάπου να δω ότι όντως αξίζει να σκάσω τόσα λεφτά. Ότι έχω δει είναι από reviews στο net. Η μόνη μου εμπειρία με VR είναι από το VR που είχα με το PS4 Pro και ήταν ωραία φάση αλλά από ανάλυση δεν με ικανοποιούσε. Αξίζει λοιπόν να το αγοράσω ή να αφήσω τον υιό να μαζεύει χρήματα να πάρει από μόνος του το Meta Quest 2; 

Link to comment
Share on other sites

Τεχνολογικά: Γιατί να θες την έκδοση 512GB για 200€ περισσότερα από την 128GB; Πως σκοπεύει να το εκμεταλλευτεί; Γιατί αν είναι να το συνδέσει σε PC δεν χρειάζεσαι τον χώρο.

 

Προσωπικά: θεωρώ ότι αν ο μικρός παίζει με το χαρτζιλίκι του να μαζέψει τα χρήματα σε ένα εύλογο διάστημα για το 2, ας τον αφήσεις να πάρει τη χαρά αυτή.

Link to comment
Share on other sites

4 λεπτά πριν, το μέλος tragikos έγραψε:

Τεχνολογικά: Γιατί να θες την έκδοση 512GB για 200€ περισσότερα από την 128GB; Πως σκοπεύει να το εκμεταλλευτεί; Γιατί αν είναι να το συνδέσει σε PC δεν χρειάζεσαι τον χώρο.

 

Προσωπικά: θεωρώ ότι αν ο μικρός παίζει με το χαρτζιλίκι του να μαζέψει τα χρήματα σε ένα εύλογο διάστημα για το 2, ας τον αφήσεις να πάρει τη χαρά αυτή.

Πάντα προτιμώ να δίνω κάτι παραπάνω για τον αποθηκευτικό χώρο συσκευών που δεν έχουν δυνατότητα επέκτασης τους. Ιδιαίτερα με συσκευές όπως αυτή που τα παιχνίδια θέλουν έναν σκασμό GB. Η αλήθεια είναι πως μαζί με τον βασιλικό (υιός) θέλει να ποτιστεί και η γλάστρα (εγώ). Εμείς δηλαδή να μην παίξουμε όταν μας την βαρέσει κανα παιχνιδάκι; :)

 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.