Jump to content



Ολόφρεσκο Linux Mint 21.1


gdp77

Recommended Posts

Μολις κυκλοφόρησε η τελευταία έκδοση του Linux Mint 21.1

 

 

 

Καλά κατεβάσματα (ή καλό upgrade για όσους περιμένουν λίγες ώρες ακόμα για την επίσημη ενεργοποίηση της δυνατότητας upgrade)

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

καλημέρα και καλή εβδομάδα

 

έχω κατεβάσει την τελευταία έκδοση για να τη δοκιμάσω σε ένα παλιό πισάκι (athlon x3, 4gb ram και έναν ssd) αλλά όταν επιλέγω να ανοίξει η live έκδοση, δεν ξεκινάει (μένει για ώρα με μια παύλα πάνω αριστερά και μετά η οθόνη πάει σε sleep mode και δεν ανταποκρίνεται anymore). Το ίδιο και με το oem install. Και τώρα που μου έκοψε να μπω σε compatibility mode. Εκεί φόρτωσε, έκανα και install, αλλά στο reboot κάνει τα ίδια (μένει για ώρα με μια παύλα πάνω αριστερά και μετά η οθόνη πάει σε sleep mode και δεν ανταποκρίνεται σε τίποτα)

 

Οι μνήμες είναι μια χαρά (μάλλον) Τις έχω δοκιμάσει για πολλές ώρες με memtest. Ο λόγος που κατέβασα το Mint είναι για να δοκιμάσω το stressapptest αλλά δε με θέλει

 

Καμιά ιδέα; Ή να το παρατήσω και να βάλω απευθείας ένα ubuntu server (για να περάσω docker το ήθελα το linux) να τελειώνω (μάλλον);

Link to comment
Share on other sites

26 λεπτά πριν, το μέλος navaho7 έγραψε:

Οι μνήμες είναι μια χαρά (μάλλον) Τις έχω δοκιμάσει για πολλές ώρες με memtest. Ο λόγος που κατέβασα το Mint είναι για να δοκιμάσω το stressapptest αλλά δε με θέλει

Δεν χρειάζεσαι εγκατάσταση του λειτουργικού για να δοκιμάσεις το stressapptest. Το τρέχεις από οποιοδήποτε live environment.

 

Όσο για τα υπόλοιπα θέματα που έχεις, κάρτα γραφικών μου μυρίζει.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, το μέλος gdp77 έγραψε:

Δεν χρειάζεσαι εγκατάσταση του λειτουργικού για να δοκιμάσεις το stressapptest. Το τρέχεις από οποιοδήποτε live environment.

 

ούτε το Live άνοιγε. Οπότε, αφού τελικά έκανα το τεστ με το memtest για 24h, είπα να το περάσω με κάποιον τρόπο, αλλά κανένας δεν έπιασε.

 

Κάρτα γραφικών έχει ενσωματωμένη, η μητρική, θα ξαναδώ λίγο τι παίζει στο bios μπας και βρω κάτι αλλιώς εδώ είστε να σας ξαναρωτήσω :P

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.