Jump to content



Post your Rides!


jpavly

Recommended Posts

Αρχική απάντηση από jpavly

Πως να αντικρούσει κανείς την δύναμη της Toyota και του Sunny

ΥΓ.: Δεν το κόβουμε το sport? ’λλο είναι το νόημα του thread.

’σε ρε με το μπρίκι σου.

Καλά στα λέει ο bill.

peugeot 309 >>>> all

bill αφιερωμένο:

lol και αυτό:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 628
  • Created
  • Last Reply

ευχαριστω παιδια για την υποστιριξη deninho & sotiris βαζω της φοτο απο το 2 γαλλικο μας αμαξι που ειχε ο πατερας καποτε ολο ζημιες ηταν ολο στο σπροξιμο ημασταν και ολο στο παραπονο το Renault 10 του 74

renault10zd8.th.jpg

renault10backrf3.th.jpg

Link to comment
Share on other sites

και απο το 89 που πηραμε το starlet απο την αντιπροσωπεια ξεχασαμε τι παει να πει μινε στον δρομο και τι δεν εχει περασει αυτο το αμαξι βουνα, ριμουλκουσε φορτιγακια και αλα πολλα με την 1,0 μηχανη τον 54hp τοτε. και ποτε δεν μας εχει αφησει στον δρομο η αλλοι νομιζανε οτι θα χαλασει αλα αυτο αποδηχτικε σκυλι πραγματικα

p72ru5.th.jpg

για αυτο ξανα πηρα εγω αυτην την φορα το 3θυρο ενω τωρα ο πατερας μου εχει το sunny το n13 sedan γιατι δυστηχως το 5θυρο το κανανε για τα παλιοσηδερα επεσε ολοκληρη gsx-r επανω και εκανε ζημια 1,500 ευρω απο φτερω πισω μεχρι φτερω προστα πηρε και κολονα.

Link to comment
Share on other sites

Έτσι, έτσι..Φαντάζομαι BILL είσαι έτοιμος να υπερασπιστείς τη θέση σου όταν μάθει η Renault Hellas τα "clio = θανατος" που postάρεις στα forum?!

Εγώ με 3 Clio στην οικογένεια μέχρι τώρα (+1 Toyota) που δε βγάλανε "κιχ" πρέπει να είμαι απο τους τυχερούς.

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ τυχερός ήμουν με το πρώτο αυτοκίνητο που είχα . Ένα renault 9 gts [οχι η καρτα της nv] του 1984 [το 83 ειχε βγει car of the year:D ] και του ειχαμε κάνει τα απιστευταμπλ χιλιομετρα plus εγω οτι καγκουρια μου είχε περάσει απο το μυαλό στα 18μου , Μονο σασμάν ειχε χτυπήσει αλλά το είχα βρεί κάτω δεν έσπασε απο μονο του . :D .

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από BILL5

ευχαριστω παιδια για την υποστιριξη deninho & sotiris βαζω της φοτο απο το 2 γαλλικο μας αμαξι που ειχε ο πατερας καποτε ολο ζημιες ηταν ολο στο σπροξιμο ημασταν και ολο στο παραπονο το Renault 10 του 74

Νταξ τώρα κατάλαβα, παιδικά τραύματα.

Somebody give the boy a hug...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από BILL5

ευχαριστω παιδια για την υποστιριξη deninho & sotiris βαζω της φοτο απο το 2 γαλλικο μας αμαξι που ειχε ο πατερας καποτε ολο ζημιες ηταν ολο στο σπροξιμο ημασταν και ολο στο παραπονο το Renault 10 του

Εγω δεν υποστήριξα κανέναν άλλο πέρα από τα 2 αμάξια της φαμιλιας :p

Link to comment
Share on other sites

Τα clio πάντως είναι καλά αμαξάκια.

Για τα υπόλοιπα της γκάμας διατηρώ τις αμφιβολίες μου.

Εννοείται ότι ένα japan made αυτοκίνητο είναι σε άλλο επίπεδο σε σχέση με το γαλλικό, αλλά τα toyota πλέον (τουλάχιστον τα πολύ εμπορικά) δεν φτιάχνονται ιαπωνία αλλά ευρώπη.

Οπότε bill μην τρελαίνεσαι για την ποιότητα.

Και τελευταία παρατηρώ ότι πολύς κόσμος έχει προβλήματα με τα αμάξια που παλιότερα δεν είχε, μία το ένα χαλάει μία το άλλο, δυστυχώς τα ηλεκτρονικά δεν έχουν απορροφηθεί όπως θα έπρεπε (μου φαίνεται περίεργο, αλλά όταν σου λέει ο άλλος ότι όταν βρέχει δεν δουλεύει το esp καταλαβαίνεις για τι επίπεδο σχεδιαστικής βλακείας μιλάμε).

Ένα πολύ καλό site (δεν έχει βέβαια πολύ παλιά αυτοκίνητα μέσα, έχει μέχρι τα προηγούμενα των τωρινών μοντέλων) είναι το http://www.whatcar.co.uk.

Όποιος διαβάσει τα user review θα καταλάβει τι παίζει πάνω κάτω, π.χ. σε renault όποιος δει τι προβλήματα βγάζουν τα renault laguna θα καταλάβει τι εννοώ.

Βέβαια είναι και να σου κάτσει, υπάρχουν και τα "lemon" που λένε οι ’γγλοι, ή μπανάνα κατά το ελληνικότερο. Αν σου κάτσει σού κατσε, και μπορεί να είναι και ferrari, αλλά επαναλαμβανόμενη σύμπτωση παύει να είναι σύμπτωση.

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.