Jump to content



Crysis


knight_77

Recommended Posts

gbako μπορεις να κλοκαρεις με 169.01? Tι άστρο έχεις? :p

Κανονικα λένε κατεβαζεις το Expert Tool 5 που σε μενα δεν κατεβαινει με τιποτα.

Oυτε το Riva 2.06 beta κλοκαρει ουτε το ATI tool....

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από SkaL- [Σήμερα, στις 00:07]

Oταν ξεκινάει το demo σε παράθυρο γράφει πως είναι σε dx10 με το παρακάτω setup :

win vista64 bit 6600@3950mhz και 2900pro 840/900

1680x1050 no aa με όλα Ultra High ~12-20fps

1680x1050 no aa με Ηigh ~ 25-45fps

1680x1050 no aa με Medium 40+fps

Aυτό που είδα είναι πως η κάρτα ζεστένεται πολύ και βγάζουν οι μνήμες artifacts, το έχει παρατηρήσει και άλλος με 2900 αυτό ?

χμ....:hmm: τώρα με βάζεις σε σκέψη να περάσω τα vista.... βέβαια δεν ειναι η μέρα με την νύχτα όπως βλέπω αλλα μάλλον υπάρχει διαφορά... για high μιλάω πάντα... εξάλλου ultra high δεν νομίζω οτι υπάρχει και μονή κάρτα αυτή την στιγμή στην οποία με φιλτρα να τρέχει νεράκι το συγκεκριμένο...

Κοίτα με atitool και σωστο ρυθμίσεις για το λειτουργία του fan.. οσο επαιξα το demo πάνω απο 75 δεν ανέβηκε η θερμοκρασία....

EDIT:

Δηλαδή οτι έχουμε δει/ακούσει απο επιδόσεις με 8800ultra ειναι με default ρολογια?

Τωρα είδα οτι αναφέρεσαι σε 2900 PRO... oxi 2900ΧΤ.... Απλα να το επισημάνω

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από perp [Σήμερα, στις 00:42]

EDIT:

Δηλαδή οτι έχουμε δει/ακούσει απο επιδόσεις με 8800ultra ειναι με default ρολογια?

Με τους τελευταιους drivers ναι, δλδ στους περισσοτερους απενεργοποιουνται οι επιλογες

O/c καρτας.....με τους προηγουμενους πάντως σε μενα παει καλυτερα γιατι μπορω να κλοκαρω.

Εξακολουθει να μου κανει αντυπωση που δεν αντιδρά καθόλου στο o/c cpu πάνω απο 3ghz....και 3,7 που δοκιμασα δεν είδα διαφορές....

edit : Έχω την εντυπωση ότι χωράει και άλλο optim στο παιχνιδακι.

Link to comment
Share on other sites

Aύριο θα δοκιμάσω και cf με 2χ2900 είμαι περίεργος να δώ αν κάνει τίποτα αν και πολύ φοβάμαι πως δεν θα δουλεύει καν.

perp σε high στο σύστημα μου ηταν playable αν και πρός τη μέση του demo είδα και 20Fps. Δεν ξέρω αν παίζει ρόλο στο crysis η συχνότητα της cpu πάντως απο οτι φένεται οι quad δεν βελτίωνουν πολύ την κατάσταση αφού εκμεταλεύεται τα 2 cores μόνο.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από SkaL- [Σήμερα, στις 00:56]

Aύριο θα δοκιμάσω και cf με 2χ2900 είμαι περίεργος να δώ αν κάνει τίποτα αν και πολύ φοβάμαι πως δεν θα δουλεύει καν.

perp σε high στο σύστημα μου ηταν playable αν και πρός τη μέση του demo είδα και 20Fps. Δεν ξέρω αν παίζει ρόλο στο crysis η συχνότητα της cpu πάντως απο οτι φένεται οι quad δεν βελτίωνουν πολύ την κατάσταση αφού εκμεταλεύεται τα 2 cores μόνο.

Αν βάλεις τους 7.10 δεν νομίζω θα συναντήσεις πρόβλημα... το γεγονός οτι εβγαλε η NV drivers στα καπάκια με το Crysis δεν σημαίνει οτι και οι drivers της ATI θέλουν update... οι 7.10 σε σχέση με τους παλιότερους ειχαν ουσιαστικές διαφορες και σε μονή και σε CF (βλεπε σχετικό thread)... αντε περιμένουμε λοιπόν....

Τωρα οσον αφορα τον quad... εντάξει δεν τον πήρα για το Crysis... στο ράφι δεν θα μου μείνει... :p

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από gbak [Σήμερα, στις 00:25]

τι εννοεις δεν πολυπαιζει? σε μενα δεν βλεπω καποιο προβλημα..εκτος αν ειναι κατι αλλο?

oxι αυτο λεω και εγω, απλα σε μενα οταν πατας για τα ρολογια σου λεει οτιο driver δεν υπαρχει στη dbase του riva tuner (ή κατι παρομοιο αν θυμαμαι)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από perp [Σήμερα, στις 00:59]

Αν βάλεις τους 7.10 δεν νομίζω θα συναντήσεις πρόβλημα... το γεγονός οτι εβγαλε η NV drivers στα καπάκια με το Crysis δεν σημαίνει οτι και οι drivers της ATI θέλουν update... οι 7.10 σε σχέση με τους παλιότερους ειχαν ουσιαστικές διαφορες και σε μονή και σε CF (βλεπε σχετικό thread)... αντε περιμένουμε λοιπόν....

Τωρα οσον αφορα τον quad... εντάξει δεν τον πήρα για το Crysis... στο ράφι δεν θα μου μείνει... :p

Καλά το μόνο σίγουρο είναι πως ο quad δεν θα πάει χαμένος, μακάρι να είχα και εγώ εναν :p έχω υποψίες οτι στο μέλλον θα βγεί κάνα patch με καλύτερη υποστήριξη σε multicores cpu.

Link to comment
Share on other sites

1680Χ1050 ολα high με 20-27 fps,το game ειναι playable κανονικοτατα,αφου τα εχει τα frames και δεν πεφτει αποτομα οταν εμφανιστουν 3 αντιπαλοι

Το εφε με το βαθος πεδιου,απλα συγκλονιστκο και οι εκρηξεις ρεαλιστικοτερες παρα ποτε

:T: Must buy :T: (κι ας μην παιζω FPS συχνα)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από gbak [Σήμερα, στις 01:51]

πωρεε μικρο ηταν το γ@μημενο...τωρα τι κανουμε?...δεν μπορουσε να γινει το release αυριο..ξενερωσα...και το παιζα σιγα σιγα

gbak βαλε Vista...

το θεμα είναι ότι έχουμε 2gb ρε γμτ...

με τα shaders στο very high γιατι

αυτα κάνουν την διαφορά και μερικα στο high, και image quality στο performance πιστευω ότι θα πάιξει καλά..

δεν είδα πουθενα light beams να διαπερνουν τους φoινικες στο dx9....:hehe:

δες εδώ

Link to comment
Share on other sites

δεν ξέρω για εσάς, αλλά εγώ βρήκα δικαιολογία προς τον εαυτό μου για αγορά καινούργιας κάρτας...και μνήμης...και βίστα...

έβαλα autodetect και τα έβγαλε high -τρομάρα του- 20 φπς παραλία 12 σε ζούγκλα, τα σπάει όμως το game!

υ.γ. πρέπει να σκάσω 330 για βίστα ή αρκεί η dsp έκδοση με τα 100 ευρά;ή μήπως η φοιτητική;

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από gbak [Σήμερα, στις 01:51]

πωρεε μικρο ηταν το γ@μημενο...τωρα τι κανουμε?...δεν μπορουσε να γινει το release αυριο..ξενερωσα...και το παιζα σιγα σιγα

Τις ίδιες σκέψεις εκανα και εγώ μόλις τελείωσε... σκέψου τουλάχιστον οτι θα το έχεις 2 μέρες νωρίτερα απο τους υπόλοιπους... αλλο 14 και άλλο 16 Νοεμβριου... (βάλε υπενθύμιση για ρεπό :hehe: )

@dem

Για όλους τα 2GB ειναι το θέμα που δεν παιρνάμε τα VISTA + crysis ρε συ dem.. Αν ειχε βγει SP1 θα τα ειχαμε περάσει ολοι προ πολλού... Για δοκιμή πάντως το σκέφτομαι να τα περάσω αλλα κυρίως οταν θα έχει βγει το κανονικό game...

Και βέβαια μην ξεχνάμε και το θέμα overclocking με 4GB RAM... ;)

Τα shaders κάνουν την διαφορά το είδα και στο δικό μου συστημα αλλα μεταξυ medium και high... πόση διαφορά θα έχει high με ultra high?

Πλάκα στην πλάκα δεν ποστάρει κάνα παλικάρι κάνα screenshot high VS ultra high SHADERS?

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως δεν μπορώ να το τρέξω. Ότι να ναι δίχνει.

Μονόχρωμα textures μπλέκονται το ένα στο άλλο....και όλα είναι σαν ομίχλη στο 1cm από την μύτη μου.

Χ1900ΧΤ 7.10 drivers

Quad

2GB

τι θέλει δλδ?

Link to comment
Share on other sites

Προφανώς σου buggarei , και δεν εχει σχεση με απαιτησεις - επιδόσεις , Αν εχεις clocked την καρτα γυρνα την σε default να αποκλεισεις τα αρτιφακτ απο μνήμες , και επισης αν εχεις ορεξη βραδιατικα ριξτα ολα στο low και ξεκινα να ανεβαζεις ανάλυση πρωτα , και να ενεργοποιεις 1 - 1 τα εφε μεχρι να δεις ποιο χτυπάει και σου χαλαει τα textures .

Link to comment
Share on other sites

2900pro @ XT + A64 windsor @ 3.2 + 4 giga ram + vista = 20-30 fps , το παιχνιδι το παιζω μια χαρα μονο οπου γινεται ψιλοπανικος βλεπεις να σπαει λιγακι. θεωρω οτι το παιζω μια χαρα και ετσι θα το αγορασουμε :D

καλα τα γραφικα του ειναι ΑΝΤΕ ΓΕΙΑ , ολα αυτα σε High ετσι.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.