Jump to content



Λεηλασια στα Multirama στα εξαρχεια.


tyxeros

Recommended Posts

εδώ στην ΑΣΟΕΕ είχαν μπει άντρες του ΣΔΟΕ και έγινε χαμός. Σκέψου να μπει έτσι μπάτσος μέσα, τι έχει να γίνει.

Να μην παρεξηγηθώ, συμφωνώ απόλυτα μαζί σου. ’λλωστε το άσυλο είναι για τους φοιτητές, κι όχι για τους κακοποιούς

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 86
  • Created
  • Last Reply

Αν δεν κανω λαθος αυτο πρεπει να ηταν το πρωτο "οργανωμενο" γιουρουσι που εγινε σε ενα και μονο καταστημα στην περιοχη. Γιατι προφανος φαινεται να ηταν καλα μελετημενο. Και κατι μου λεει πως δεν θα ειναι η τελευταια φορα.

Ε τωρα πως να προστατευτεις απο τετοιες περιπτωσεις? Να βαλεις κανα συστημα με ανεξιτηλη μπογια στην εισοδο και να "βαφεις" τους κακοποιους?

Link to comment
Share on other sites

Και εχουμε και τα ΛΑΜΟΓΙΑ τους ΔΑΣΚΑΛΟΥΣ-ΚΑΘΗΓΗΤΕΣ που λενε στα παιδια καντε καταληψη να πληρωνομαστε και να χανετε μαθηματα......επισης και τα αναρχοκουμουνια να λενε ΠΑΜΕ ΣΤΟΙΣ ΚΑΤΑΛΗΨΕΙΣ ΝΑ ΔΙΚΑΙΟΘΟΥΜΕ και αλλες τετοιες ΜΛΚΙΕΣ και για αυτο γινωνται αυτα τα εγκληματα......ληστιες και ξυλοδαρμοι.....ο καθε πολιτης πρεπει να πηγαινει στην δουλεια του(εξαρχεια διοτι εκει γινονται τα περισοτερα κρουσματα) με τον φοβο θα μου την πεσουν οι αναρχικοι......

Αυτα τα λεω γιατι τα εζησα αυτες τοις μερες στο σχολειο μου και τσακωθηκα με πολους μαθητες(της κοκκινης παραταξης) γιατι θελενε να κλεισουν το σχολειο να κατεβουνε στις παρελασεις με μαυρα επιβραχιονια στα μανικια και αλλες π@π@ριες

και ο λογος να μην καταργιθει το ασυλο του πανεπιστιμιου και οχι στα ιδιωτικα πανεπιστιμια και..........

Συγνωμη αν σας κουρασα και εαν εθιξα κανεναν αλλα τα ειπα για ξεθυμανω:)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Yz250

και ο λογος να μην καταργιθει το ασυλο του πανεπιστιμιου και οχι στα ιδιωτικα πανεπιστιμια και..........

’ρα όχι στο άσυλο και ναι στα ιδιωτικά πανεπιστήμια, επειδή έκλεψε μια "σπείρα" τα multirama? Μήπως τό χουμε ψιλοχάσει από το πολύ καθισιό? (ελέω κατάληψης).

Το άσυλο του Πανεπιστημίου εγώ το θεωρώ πολύ σπουδαίο, σπουδαιότερο από 30 λάπτοπ, τώρα το αν έγινε όπως έγινε η φάση στα Multi, είναι αλλουνού παπά ευαγγέλιο.

ps έχεις πρόβλημα ορθογραφίας :p

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από sotiris

’ρα όχι στο άσυλο και ναι στα ιδιωτικά πανεπιστήμια, επειδή έκλεψε μια "σπείρα" τα multirama? Μήπως τό χουμε ψιλοχάσει από το πολύ καθισιό? (ελέω κατάληψης).

Το άσυλο του Πανεπιστημίου εγώ το θεωρώ πολύ σπουδαίο, σπουδαιότερο από 30 λάπτοπ, τώρα το αν έγινε όπως έγινε η φάση στα Multi, είναι αλλουνού παπά ευαγγέλιο.

ps έχεις πρόβλημα ορθογραφίας :p

θεωρεις το ασυλο σπουδαιο αλλα ξερεις πως καλυπτει και εγκληματιες δεν το θεωρω σωστο εσυ το θεωρεις σωστο?

ΚΑΜΙΑ σχεση δεν εχει το άσυλο και τα ιδιωτικά πανεπιστήμια με την ληστεια στα Multirama και στο καθε Multirama αλλα αμα δεν γινοταν πορεια για τα αιτηματα που προανεφερα δεν θα γινοταν καμια ληστεια διοτι δεν θα υπηρχε τοσος πολυς κοσμος ωστε οι αναρχικοι να μπορουσαν να επερναν τα laptop.........

Link to comment
Share on other sites

sorry σωτήρη, αλλά πλέον το άσυλο, το οποίο έχει θεσπιστεί για να υπάρχει ελεύθερη διακίνηση πολιτικών ιδεών, κι ουχί ναρκωτικών κι άλλων "πραγμάτων", τείνει να γίνει άσυλο ανιάτων με όλα αυτά που βλέπουμε κάθε μέρα.

Η άποψή μου: Ναι στο άσυλο, και αλλαγή στον τρόπο λήψης των αποφάσεων άρσης ασύλου. Το κυριότερο; Να μην συμμετέχουν σε αυτήν τη διαδικασία οι φοιτητές. Όσο συμμετέχουν, τόσο δε θα αίρεται.

Ξεφύγαμε λίγο από το θέμα

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Yz250

θεωρεις το ασυλο σπουδαιο αλλα ξερεις πως καλυπτει και εγκληματιες δεν το θεωρω σωστο εσυ το θεωρεις σωστο?

ΚΑΜΙΑ σχεση δεν εχει το άσυλο και τα ιδιωτικά πανεπιστήμια με την ληστεια στα Multirama και στο καθε Multirama αλλα αμα δεν γινοταν πορεια για τα αιτηματα που προανεφερα δεν θα γινοταν καμια ληστεια διοτι δεν θα υπηρχε τοσος πολυς κοσμος ωστε οι αναρχικοι να μπορουσαν να επερναν τα laptop.........

’ρα να μην κάνουνε πορεία οι φοιτητές για να μην γεμίζει το πολυτεχνείο "αναρχοκουμμούνια" και βρίσκουν καταφύγιο οι ληστές? Μήπως το πρόβλημα είναι στους ληστές κι όχι στους φοιτητές? Πραγματικά δεν καταλαβαίνω τη λογική σου!

Αρχική απάντηση από deninho

sorry σωτήρη, αλλά πλέον το άσυλο, το οποίο έχει θεσπιστεί για να υπάρχει ελεύθερη διακίνηση πολιτικών ιδεών, κι ουχί ναρκωτικών κι άλλων "πραγμάτων", τείνει να γίνει άσυλο ανιάτων με όλα αυτά που βλέπουμε κάθε μέρα.

Εγώ στο UoA στα 6 χρόνια σπουδών μου δεν έχω αντιμετωπίσει πρόβλημα με το άσυλο.

Link to comment
Share on other sites

Δεν μας φταίει το άσυλο που την κοπάνησαν οι κλέφτες.

Πάντα την κοπανάνε, ακόμα και από τράπεζες, εκτός κι αν υπάρχει κανένας μπρατσωμένος περαστικός εκεί κοντά.

Το χειρότερο είναι ότι πρόκειται για οργανωμένη ομάδα πολλών ατόμων.

Δεν άκουσα κάτι παρόμοιο τελευταία, οπότε μου μπαίνουν ψύλλοι στα αυτιά, ότι πρόκειται για εκβιασμό - προστασία από security ή νονούς.

Φαίνεται ότι τελευταία πάει καλά το Multirama.

Link to comment
Share on other sites

Ε καλά, τώρα μην μου πείτε ότι αυτοί που τα έκλεψαν και που τα σπάνε πάντα σε πορείες κτλ δεν είναι φοιτητές!? Οι ίδιοι οι φοιτητές πρέπει να ζητήσουν κάποτε να σταματήσει να υπάρχει άσυλο ώστε να μείνουν ξεκρέμαστοι οι υπαίτιοι τέτοιων γεγονότων....εκτός αν έχουν κάτι άλλο να φοβηθούν.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Snips

Ε καλά, τώρα μην μου πείτε ότι αυτοί που τα έκλεψαν και που τα σπάνε πάντα σε πορείες κτλ δεν είναι φοιτητές!? Οι ίδιοι οι φοιτητές πρέπει να ζητήσουν κάποτε να σταματήσει να υπάρχει άσυλο ώστε να μείνουν ξεκρέμαστοι οι υπαίτιοι τέτοιων γεγονότων....εκτός αν έχουν κάτι άλλο να φοβηθούν.

+10...............

Link to comment
Share on other sites

το πανεπιστημιακό άσυλο δημιουργήθηκε (δεν είναι σωστή λέξη, αλλά τέλος πάντων. καταλαβαίνεται τι θέλει να πει ο ποιητής :p) σε μια εποχή περίεργη για την Ελλάδα. Μόλις είχε πέσει η χούντα, και προκειμένου να προστατευτούν οι μη χουντικοί φοιτητές, και οι ιδέες τους από υπολείμματα του προηγούμενου καθεστώτος, ήρθε η ιδέα του ασύλου.

Δεν διαφωνώ, όπως έχω πει πολλάκις στο παρελθόν, με την ιδέα του ασύλου. Διαφωνώ κάθετα, όμως, με την ιδέα ότι το άσυλο δεν πρέπει να αίρεται. Αυτή η νοοτροπία είναι η χειρότερη δυνατή.

@sotiris: εγώ, ρε γμτ, γτ έχω πρόσφατο παράδειγμα κατάχρησης ασύλου, από το ΕΚΠΑ, αν και όχι από τη Σχολή Θετικών Επιστημών (κι ουχί σκέψεων)? Κατάληψη στη νομική, όχι από φοιτητές, με αίτημα την αποφυλάκιση του Σ.Ξηρού... Οπου φεύγοντας, πήρανε και μερικούς υπολογιστές μαζί τους...

Αλλά και η πώληση παράνομων cd είναι κατάχρηση του ασύλου

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από deninho

@sotiris: εγώ, ρε γμτ, γτ έχω πρόσφατο παράδειγμα κατάχρησης ασύλου, από το ΕΚΠΑ, αν και όχι από τη Σχολή Θετικών Επιστημών (κι ουχί σκέψεων)? Κατάληψη στη νομική,

Δεν ξέρω τι γίνεται σε άλλες σχολές, χημικό σπουδάζω και δεν περιφέρομαι στα διάφορα τμήματα του ΕΚΠΑ ψάχνοντας για καταχρήσεις του ασύλου, και ούτε ασχολούμαι με το θέμα, απλά μου τη δίνουν οι παραεξουσίες που υπάρχουν (βλέπε κυκλώματα διεφθαρμένων αστυνομικών) και επειδή πατάω στη γη και όχι στα σύννεφα, βλέπω και χωρίς άσυλο τι γίνεται.

Στο δικό μου τμήμα δεν έχω παρατηρήσει πάντως καμία κατάχρηση.

Αρχική απάντηση από deninho

Η ουσία είναι ότι πλέον το έχουν ξεφτιλίσει το θέμα του ασύλου

Αυτό έλεγαν πιστεύω και κατά την περίοδο της χούντας.

Οπότε αυτό που λέμε "μια χούντα θέλουμε για να στρώσουμε" φαίνεται (σύμφωνα με τη συλλογιστική σου) πως έχει πολλές βάσεις αλήθειας.

Αρχική απάντηση από Snips

Ε καλά, τώρα μην μου πείτε ότι αυτοί που τα έκλεψαν και που τα σπάνε πάντα σε πορείες κτλ δεν είναι φοιτητές!? Οι ίδιοι οι φοιτητές πρέπει να ζητήσουν κάποτε να σταματήσει να υπάρχει άσυλο ώστε να μείνουν ξεκρέμαστοι οι υπαίτιοι τέτοιων γεγονότων....εκτός αν έχουν κάτι άλλο να φοβηθούν.

Να σου πω, και αυτοί που τα σπάνε στα γήπεδα, φοιτητές είναι?

Το Πανεπιστήμιο φταίει που κάθε Κυριακή σπάνε αυτοκίνητα, βιτρίνες και αδειάζουν και κάνα μαγαζάκι, επειδή παίζει η εκάστοτε ομαδάρα? Στο γήπεδο έχει μήπως άσυλο? Γιατί δεν τους πιάνουν αυτούς? Εγώ ξέρω πάντως, ότι στις μεγάλες πορείες που έγιναν Μάιο - Ιούνιο, ότι σκάσανε μύτη οι "γνωστοί-άγνωστοι" και τα σπάσανε, φοιτητές είναι κι αυτοί? Ή έφταιγε το άσυλο που δεν τους πιάσανε?

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από mariosalice

οπότε μου μπαίνουν ψύλλοι στα αυτιά, ότι πρόκειται για εκβιασμό - προστασία από security ή νονούς.

Φαίνεται ότι τελευταία πάει καλά το Multirama.

Καμια σχεση...:)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από GoriLLakoS

Καμια σχεση...:)

Aν ξέρεις κάτι παραπάνω καλώς, αλλά αυτό είναι μια πρακτική μερικών εταιριών security...σε οποιοδήποτε χώρο, απο πανεπιστήμια μέχρι μαγαζιά ...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.