Jump to content



The nVidia ForceWare Driver Thread


Recommended Posts

[MENTION=324]billpeppas[/MENTION]

Θεωρητικά άν κάποιος φοράει μιά μάσκα και έχει και πιστόλι θερμού αέρα δέν μπορεί να κάνει δουλειά ώστε να αποφύγει την χρήση του φούρνου ? (σε εξωτερικό χώρο θα γίνει εννοείται)

Link to comment
Share on other sites

Ναι, αλλά:

1) Πρέπει να έχει πιστόλι θερμού αέρα ( της προκοπής τέτοια παίζουνε στα 200+ ευρώ )

2) Πρέπει να ξέρει να το δουλεύει και να ετοιμάσει σωστά την κάρτα, αλλιώς θα ψάχνει να βρεί τους πυκνωτές, αντιστάσεις, κρυστάλλους και τα mosfet που θα πάνε βόλτα :D

Link to comment
Share on other sites

πρώτα βρήκαν τους drivers τα windows και ζήτησε rr...

Τι ειναι το rr ρε μαν;

Η προηγουμενη καρτα που ειχες ηταν Ati;

Eν πασει περιπτωση, το προβλημα που αναφερεις, το ειχα παθει με αλλαγη απο ati σε nvidia και δεν καθονταν με τιποτα οι detonators σε ολοκαινουρια 580. Με format στα windows εστρωσε.

Αφου με generic drivers η καρτα σου δουλευει και δεν βλεπεις τιποτα γραμμες, artifacts κλπ, θεωρω πως με ενα format και περασμα ολων των drivers απο αρχη (mobo & gpu) θα παιζει κανονικα.

Αν σου ειναι τοσο προβλημα το format, δοκιμασε την και σε καποιο αλλο φρεσκο-φορμαρισμενο PC να δεις αν εκει παιζει, πριν την κανεις με πατατες στον φουρνο.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια τι φουρνο :p ??? Φιλε αν ειχες ati οπως ειπε και ο javaneze πριν κανεις format δοκιμασε να βγαλεις τα παντα της ατι με το driver sweper.Aν ειχες ατι....επισης αυτο το χω παθει με μια 5850 οταν ειχα κατεβασει οδηγους για αλλο μοντελο(4870) καταλαθος.Θεωρητικα οι οδηγοι πιανουν σ αρκετα μοντελα αλλα μερικες φορες κανουν νουμερα.Οποτε πηγαινε στην nvidia και συμπληρωσε σωστα τα πεδια για να τους κατεβασεις.

Link to comment
Share on other sites

Τι ειναι το rr ρε μαν;

Η προηγουμενη καρτα που ειχες ηταν Ati;

Eν πασει περιπτωση, το προβλημα που αναφερεις, το ειχα παθει με αλλαγη απο ati σε nvidia και δεν καθονταν με τιποτα οι detonators σε ολοκαινουρια 580. Με format στα windows εστρωσε.

Αφου με generic drivers η καρτα σου δουλευει και δεν βλεπεις τιποτα γραμμες, artifacts κλπ, θεωρω πως με ενα format και περασμα ολων των drivers απο αρχη (mobo & gpu) θα παιζει κανονικα.

Αν σου ειναι τοσο προβλημα το format, δοκιμασε την και σε καποιο αλλο φρεσκο-φορμαρισμενο PC να δεις αν εκει παιζει, πριν την κανεις με πατατες στον φουρνο.

Restart σορρυ απλά απο συνήθεια... Δεν έχω εύκαιρο pc άλλωστε και format παίζει δεν... βλέπω γραμμές arifacts και όλα τα καλούδια, και οι drivers κατεβάσει είναι σωστοί...δοκίμασα τα πάντα αλλά αυτό με τον φούρνο όχι... επειδή προφανώς κόβουν τα τοξικά και όλες οι λοιπές σαχλαμάρες που θα μπορούσε να βγάλει κάτι τέτοιο κι επειδή τυγχάνει να τρώω απο αυτό τον φούρνο δεν πρόκειται να πάρω το ρίσκο, οπότε η κάρτα πάει γι'ανταλλακτικά η trash αναλόγως. Αυτά απο εμένα. Σας ευχαριστώ πολύ όλους για την προσπάθεια που κάνατε να σώσουμε αυτή την μίζερη κάρτα!!!

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=26399]balboagr[/MENTION] πριν την πετάξεις τελείως..και ΑΝ δεν είναι θέμα μνήμης, οπού εκεί μόνο φούρνισμα ή πιστόλι θερμού αέρα, δεν χάνεις τπτ να δοκιμάσεις το αυτό.

(η 9800gtx+ ακόμη ζει και βασιλεύει :))

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν ύστερα απο μεγάλο κόπο μπορώ να πω με βεβαιότητα ότι το φούρνισμα μιας 7600GS πήγε ομορφότατα. Η κάρτα μετά οποιονδήποτε driver έβγαζε bsod nvlddmkm.sys. Έβαλα τα windows να βρουν drivers και μετά την εγκατάσταση μου ζήτησαν επανεκκίνηση. Boot κανονικά και όλα λειτουργόυν ρολόι! Βέβαια δεν ξέρω για πόσο θα κρατήσει αλλά τουλάχιστον θα κάνω χαρούμενο ένα γειτονάκι μου που θέλει μια καρτούλα να παίξει το LoL. Θα δοκιμάσω και την 8800gt να δω πώς θα πάει. Ευχαριστώ πάρα πολύ για τις συμβουλές.

Link to comment
Share on other sites

απο το 120hz.NET - Source for 120hz 1440p Monitors - Latest News

This is a rather big announcement here:

I just discovered that with Nvidia's newest 314.09 drivers, made specially for Titan, monitor overclocking is back! The 330Mhz limit appears to have been dropped!

You can download the drivers here: http://www.nvidia.com/object/win8-wi...ql-driver.html

To use this driver on non-Titan cards just drop this .inf into the installation directory created after the driver unzips: Download nv_disp.inf from Sendspace.com - send big files the easy way

I can also report higher FPS in all games and better overclocks!

+1 Nvidia for paying attention to us.

καλα περα απο τα 120hz που δεν αφορουν πολυ κοσμο ,δειχνει οτι οι drivers για τιταν παιζουν καλυτερα και στις 680 :)

Μολις γυρισα απο την δουλεια μολις ξυπνησω εχω δουλεια :)

Link to comment
Share on other sites

απο το 120hz.NET - Source for 120hz 1440p Monitors - Latest News

This is a rather big announcement here:

I just discovered that with Nvidia's newest 314.09 drivers, made specially for Titan, monitor overclocking is back! The 330Mhz limit appears to have been dropped!

καλα περα απο τα 120hz που δεν αφορουν πολυ κοσμο ,δειχνει οτι οι drivers για τιταν παιζουν καλυτερα και στις 680 :)

Μολις γυρισα απο την δουλεια μολις ξυπνησω εχω δουλεια :)

Δοκιμασες τον 314.09 στην 680?:hmm:

Link to comment
Share on other sites

Με τους 314.07 τρωω nvidia driver stopped responding.... τς τς τς ΑΤΙ γιναμε! :hehe:

Λογικό μου ακούγεται μιας και :p

απο το 120hz.NET - Source for 120hz 1440p Monitors - Latest News

This is a rather big announcement here:

I just discovered that with Nvidia's newest 314.09 drivers, made specially for Titan, monitor overclocking is back! The 330Mhz limit appears to have been dropped!

You can download the drivers here: http://www.nvidia.com/object/win8-wi...ql-driver.html

To use this driver on non-Titan cards just drop this .inf into the installation directory created after the driver unzips: Download nv_disp.inf from Sendspace.com - send big files the easy way

I can also report higher FPS in all games and better overclocks!

+1 Nvidia for paying attention to us.

καλα περα απο τα 120hz που δεν αφορουν πολυ κοσμο ,δειχνει οτι οι drivers για τιταν παιζουν καλυτερα και στις 680 :)

Μολις γυρισα απο την δουλεια μολις ξυπνησω εχω δουλεια :)

Link to comment
Share on other sites

Crasharei to nvidia control panel ή ο driver αυτός καθεαυτός?Παλιότερα μου το έκανε και εμένα αυτό λόγω του auto-update που είχε μόλις προσπαθούσε να το κάνει crash.Δεν δοκιμάζεις να το απενεργοποιήσεις μια από το control panel?

Link to comment
Share on other sites

Crasharei to nvidia control panel ή ο driver αυτός καθεαυτός?Παλιότερα μου το έκανε και εμένα αυτό λόγω του auto-update που είχε μόλις προσπαθούσε να το κάνει crash.Δεν δοκιμάζεις να το απενεργοποιήσεις μια από το control panel?

Oχι το πανελ, πως οταν κλοκαρεις πολυ και τρωει κολλημα ο driver.. καπως ετσι μονο που τις εχω μαμα τις καρτες.

Εγκατάσταση με την επιλογή για Καθαρή εγκατάσταση δοκίμασες?

Παντα ετσι τους βαζω. Τωρα ειμαι με τον τελευταιο beta και δεν μου το εχει ξανακανει μεχρι στιγμης.

Link to comment
Share on other sites

Παντα ετσι τους βαζω. Τωρα ειμαι με τον τελευταιο beta και δεν μου το εχει ξανακανει μεχρι στιγμης.

Βαλε τους drivers του τιτανα Χρηστο, εγω τους περασα σημερα το απογευμα και παιζουν κομπλε:hehe:

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.