Jump to content



περί αξιοπιστίας πλαισίου


DVD_GR

Recommended Posts

Αρχική απάντηση από astrolabos [Σήμερα, στις 15:20]

Ο δημιουργός του κάνει μια υπόθεση την οποία πιστοποιεί με φωτογραφία από κάτω. Κοίτα, δεν τα πέρνουμε ούτε από το Πλαίσιο, ούτε από το Multirama. Αν τα πέρναμε, θα έβλεπες και διαφημίσεις.

1) ’ρα επειδή κάποιος αντιμετώπισε ένα ατυχές (ή έστω δόλιο) συμβάν, πρέπει να γενικεύσουμε και να καταλήξουμε στον τίτλο "Καμμενες Μητρικες Πουλαει το Πλαισιο..." ? Πόσες? Σε ποιους? Πότε?

Κανείς δε στερεί την ελευθερία λόγου σε κανένα. ΑΠλά θεωρώ ότι θα πρέπει να υπάρχει μέτρο για τα πάντα. Π.χ. εγώ αν ήθελα να στηλιτεύσω το Πλαίσιο γι' αυτό το συμβάν θα έβαζα τίτλο "Το πλαίσιο μου πούλησε καμμένη μητρική" ή κάτι τέτοιο τέλος πάντων.

2) Δεν είπα ότι "τα παίρνετε". Απλά κατά τη γνώμη μου είστε διαπλεκόμενοι. Το "διαπλεκόμενος" δεν έχει απαραίτητα κακή έννοια. Σημαίνει ότι ενώ εδώ έχετε δημοσιογραφική ιδιότητα, ταυτόχρονα πολλοί από εσάς εργάζονται στο Multi, άρα διαπλέκεστε με αυτό (=διαπλεκόμενοι). Επίτρεψέ μου να αμφισβητώ το ότι αντίστοιχο thread με αναφορά στο Multi θα έμενε για τόσο καιρό στα forum.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 127
  • Created
  • Last Reply
Αρχική απάντηση από spartacos [Σήμερα, στις 14:52]

σωπα ρε παιχτη... τα σκαμε χοντρα για να παιρνουμε τα ανοιγμενα σου;

μισο λεπτο αν εκει εξω υπαρχουν 10-20 επαγγελματιες RMAboys τι φταιει το υπολοιπο 90-95% των καταναλωτων;

Αυτό είναι και το πρόβλημα του πλαισίου. Δέχεται τα πάντα πίσω ανοιγμένα αρκεί να πάρεις κάτι με περισσότερα λεφτα. Εχω πετύχει άπειρες περιπτώσεις πελατών όπου αλλάζουν κάρτα PCI-E επειδή έχουν AGP ,δίσκο IDE για SATA, επεξεργαστή γιατί δεν τον υποστηρίζει η motherboard κλπ. Σε όλες τις περιπτώσεις τα προιόντα είναι ανοιγμένα.

Επίσης εδώ στο forum έχουμε δεί άπειρες περιπτώσεις χρηστών όπου λένε "help έκανα μ@μ@κία με το τάδε εξάρτημα - τι λέτε θα το πάρουν χαμπάρι στο RMA??". E κάποιες φορές που δεν το παίρνουν χαμπάρι το ξαναβγάζουν στο stock house ή σε προσφορά. Εσύ λες όπα καλή τιμή της προσφοράς - το παίρνεις - δε δουλεύει - το πας πίσω - δέχονται το λάθος τους - πιστωτικό - δεν υπάρχει παρόμοιο αλλά κάποιο ακριβότερο καινούργιο - το παίρνεις και πληρώνεις τη διαφορά. Σε έβαλε στο μαγαζί με την προσφορά - αυτό έχει σημασία.

Και κάτι τελευταίο για το πλαίσιο. Έχει το stock house όπου γίνεται αγορά επι τόπου από τη μεταμόρφωση (οι τιμές ήταν ψιλοαπαράδεκτες και έχουν γίνειχοντροαπαράδεκτες) καi προιόντα σε προσφορά στη σελίδα του που υπάρχουν στις αποθήκες στον ασπρόπυργο και τα οποία τις περισσότερες φορές τα παραγγέλενεις και δεν έρχονται ποτέ στα καταστήματα. Όταν έρθουν σε σένα είναι χωρίς drivers και παρελκόμενα και είναι σαφώς μεταχειρισμένα.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν εγώ πιστεύω ότι καλό είναι να λέγονται τέτοιες καταστάσεις στο forum.

Οχι για να κατηγορούμε τα καταστήματα αλλά απλά για να είμαστε λίγο πιο

υποψιασμένοι και να μην μας πιάνουν κορόϊδα.

Το να σου κώψουν ένα πιστωτικό΄'η να σου αλλάξουν κάτι που έχει πρόβλημα δεν

υποβαθμίζει το γεγονός ότι γίνονται λαμογιές.

Και κάτι τελευταίο...... Πόσοι είναι αυτοί που ξέρουν να συναρμολογούν ένα PC σε

σχέση με αυτούς που αγοράζουν?? Το 20%? Πόσο?

Οι υπόλοιποι παίρνουν ότι τους πασάρουν.Το τι μπορει να έχει μέσα ένα έτοιμο

tower, ειδικά αν δεν ξέρεις να το τσεκάρεις, δεν πρόκειται να μάθεις ποτέ.

Γι' αυτό καλό είναι να φωνάζουμε και λίγο.

Έπίσης να μην διαχωρίζουμε τους υπαλλήλους απο την διεύθυνση των καταστημάτων.

...ξέρετε... αυτοί τους διαλέγουν,αυτοί είναι υπεύθυνοι για αυτούς.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από gdp77 [Σήμερα, στις 15:30]

2) Δεν είπα ότι "τα παίρνετε". Απλά κατά τη γνώμη μου είστε διαπλεκόμενοι. Το "διαπλεκόμενος" δεν έχει απαραίτητα κακή έννοια. Σημαίνει ότι ενώ εδώ έχετε δημοσιογραφική ιδιότητα, ταυτόχρονα πολλοί από εσάς εργάζονται στο Multi, άρα διαπλέκεστε με αυτό (=διαπλεκόμενοι). Επίτρεψέ μου να αμφισβητώ το ότι αντίστοιχο thread με αναφορά στο Multi θα έμενε για τόσο καιρό στα forum.

φιλε κανεις μεγαλο λαθος . εγω προσωπικα εχω περιμενει και 2 μηνες να παρω ενα RMA απο γνωστο διαπλεκομενο μαγαζι που δουλευεουνε 3-4 γνωστοι . που την ειδες τη διαπλοκη και τα πρασινα αλογα(K8L) που λες ,λες ξανα και ξανα τα ιδια , βγαζεις μονος σου συμπερασματα με μισες αληθειες και ψεματα. σκεψου λιγουλακι μια φορα εστω τι θες να γραψεις πριν το γραψεις. με φιλικη διαθεση

Link to comment
Share on other sites

φιλε κανεις μεγαλο λαθος . εγω προσωπικα εχω περιμενει και 2 μηνες να παρω ενα RMA απο γνωστο διαπλεκομενο μαγαζι που δουλευεουνε 3-4 γνωστοι .

Τι σχέση έχει αυτό με το κείμενο στο οποίο απαντάς?

που την ειδες τη διαπλοκη και τα πρασινα αλογα(K8L) που λες

Το K8L που κολλάει? ’νοιξε βρε αδαή το λεξικό να δεις για τι μιλάω.

λες ξανα και ξανα τα ιδια , βγαζεις μονος σου συμπερασματα με μισες αληθειες και ψεματα. σκεψου λιγουλακι μια φορα εστω τι θες να γραψεις πριν το γραψεις. με φιλικη διαθεση

Ουστ βρε... Που θα αμφισβητήσεις το λόγο μου. Δεν κοιτάς που δεν μπορείς να κατανοήσεις καν τι γράφω...

Με φιλική διάθεση.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από astrolabos [Σήμερα, στις 13:20]

Ο δημιουργός του κάνει μια υπόθεση την οποία πιστοποιεί με φωτογραφία από κάτω. Κοίτα, δεν τα πέρνουμε ούτε από το Πλαίσιο, ούτε από το Multirama. Αν τα πέρναμε, θα έβλεπες και διαφημίσεις.

Καλησπερα και απο μενα στην παρεα

Επειδη παρατηρω τον ολο χαμο που εχει δημιουργηθει θα ηθελα να επισημανω τα εξης

Η ολη φαση μου θυμιζει ενα μπαρμπα που ελεγε οτι επειδη ο παλαβος ο Hitler αιματοκυλισε ολο τον πλανητη...κατα συνεπεια...θανατος σε ολους τους Γερμανους στη γη !!!!!:cry: :cry:

Ειμαστε σοβαροι;;;;;

Για 1-2 ακατονομαστους που εκαναν αυτο το ατοπημα, να κατηγορειται μια τεραστια αλυσιδα απο την οποια αλυσιδα αγοαραζουν χιλιαδες καθημερινα!!!

Ουτε και εγω εκπροσοπω την εν λογω εταιρεια αλλα να ξερουμε και τι λεμε!!!

Πολυ ελαφρια τοποθετηση κατα τη γνωμη μου και ως εκ τουτου εσφαλμενη.

Κατι ακομα ειναι οτι, απο κατηγορος, μπορει πολυ ευκολα να βρεθει κατηγορουμενος για συκοφαντικη δυσφημιση...και μετα αντε να βρεις το δικιο σου...που ενδεχομενως εχεις, αλλα διατυπωνεις ισως με λαθος τροπο.

Τωρα οσον αφορα αυτον που θελει να απολυθει ο τυπος που την εκανε τη κουτσουκελα...πηγες πολυ μακρια μεγαλε.....μαζεψε το καλυτερα....γιατι δεν ξερεις απλα αν υπηρχε κινητρο...μην κρινεις ευκολα!!!

Τα σεβη μου

Παναγιωτης

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Γιάννης Ν

Πόσοι είναι αυτοί που ξέρουν να συναρμολογούν ένα PC σε

σχέση με αυτούς που αγοράζουν?? Το 20%? Πόσο?

Kατεβα κι αλλο κι αλλο κι αλλο(στο ποσοστο)......ποσα thread υπαρχουν που λενε...ελλατωματικο ΧΧΧ ,ελλατωματικο ΧΧΧ , το πηρα και καηκε μονο του,το πηρα και εκανε το ταδε προβλημα(....επειδη καποιος ειναι ενεργο μελος σε μια κοινοτητα με pc δεν σημαινει οτι ξερει να στηνει και pc....) και μετα τα ριχνουμε στο προιον,στην μαρκα,στην εταιρια που το φερνει,στους τεχνικους της,στους πωλητες που μας τα πουλησαν....ειμαστε οι παντογνωστες και ολοι οι αλλοι οι αχρηστοι...

Με φιλικη διαθεση...:D

Link to comment
Share on other sites

gdp77@ Συσχετίζεις ατομα με καταστήματα δεν μας ειπες και την τελική αποψη σου ομως , ειναι κακό αυτο ? Να σταματήσουν να λένε την γνωμη τους - πανω σε τεχνικά θέματα και γενικα σε θεματα που αφορουν το επάγγελμά τους ? Ποστάρουν πάντα βάσει του προσωπικου άμμεσου-εμμεσου όφελους της ιδιοτητας τους ? [ενας καλύτερος ορισμος της διαπλοκής] λές κάτι και στο τέλος πετάς μια ατάκα [Επίτρεψέ μου να αμφισβητώ το ότι αντίστοιχο thread με αναφορά στο Multi θα έμενε για τόσο καιρό στα forum] . Και η οποια ατάκα ειναι λανθασμένη εκτος και αν ξέχασες ποσο καιρο ητανε up ''αντιστοιχα'' θέματα με πρωταγωνιστή τα multi

Ε τι να κατανοήσουμε ? δλδ [ps ουδεμια σχέση εχω με multi pl3sia κλπ κλπ κλπ ουτε εγω ουτε το επαγγελμα μου ουτε ο σκύλος μου]

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από gdp77 [Σήμερα, στις 15:57]

Τι σχέση έχει αυτό με το κείμενο στο οποίο απαντάς?

Το K8L που κολλάει? ’νοιξε βρε αδαή το λεξικό να δεις για τι μιλάω.

Ουστ βρε... Που θα αμφισβητήσεις το λόγο μου. Δεν κοιτάς που δεν μπορείς να κατανοήσεις καν τι γράφω...

Με φιλική διάθεση.

1. εσυ πες μας απο που τη συμπερανες τη διαπλοκη στο θρεντ αυτο και γενικοτερα στο φορουμ, και γενικα περιεγραψε μας την επαφη που εχεις με τη πραγματικοτητα, real world το λενε

2. το Κ8Λ το εβαλα για να τσιμπησεις , σαν καλο fanboy που εισαι παντα αρπαζεις τα πρασινα δολωματακια ;)

3. ουστ? αδαης? oh my , σε ποιον σερβερ τα εμαθες αυτα βρε? κοιτα εγω δεν κατανοω αυτα που λες, αλλα οι υπολοιποι καταλαβαινουν τι θες να πεις ?

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από gdp77 [Σήμερα, στις 15:30]

Σημαίνει ότι ενώ εδώ έχετε δημοσιογραφική ιδιότητα, ταυτόχρονα πολλοί από εσάς εργάζονται στο Multi, άρα διαπλέκεστε με αυτό (=διαπλεκόμενοι).

ποσοι και ποιοι απο μας;
Link to comment
Share on other sites

@ gdp77 : Kiss by (B)ass το ξέρεις.......? :getlost:

Κι εσύ δουλεύεις κάπου, ΑΡΑ και η εταιρία σου είναι διαπλεκόμενη με το The Lab έτσι όπως το θέτεις..... :rolleyes:

Πήγαινε να δείς καμμιά ΜΠΛΕ λίμνη, καμμιά ΜΠΛΕ θάλλασα, κάνα ΜΠΛΕ ουρανό και όχι μόνο το ΠΡΑΣΣΙΝΟ χορτάρι, μπας και "ανοίξει" λίγο το μυαλό σου και τα μάτια σου......... :D

Link to comment
Share on other sites

Ο τίτλος είναι όντως υπερβολικός.

Δεν πουλάει καμμένες μητρικές το Πλαίσιο.

Πούλησε μια καμμένη στον DVD_GR.

’λλο πουλάει καμμένες, άλλο έπεσες στην περίπτωση.

Γενικά εγώ σχεδόν ότι έχω πάρει από Πλαίσιο δουλεύει (πλην ενός σκληρού που είχε στραβωμένο ποδαράκι στο ide, αλλά μου τον αλλάξανε με καινούριο).

Πιστεύω ότι οι περισσότεροι έχουν αγοράσει κάτι που δουλεύει, οπότε έχουμε βλάβη της γενικότητας. Ο τίτλος θα έπρεπε να είναι προσωπικός "αγόρασα καινούρια καμμένη μητρική από το πλαίσιο" ή "μου πούλη σε καμμένη μητρικήτο πλαίσιο" κλπ, ή λίγο διαφορετικά, "περί εγγύησης πλαισίου" ή "περί αξιοπιστίας πλαισίου".

Αλλά οι τίτλοι τη σήμερον ημέραν πουλάνε, ανεξαρτήτως περιεχομένου.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από sotiris

Ο τίτλος θα έπρεπε να είναι προσωπικός "αγόρασα καινούρια καμμένη μητρική από το πλαίσιο" ή "μου πούλη σε καμμένη μητρικήτο πλαίσιο" κλπ, ή λίγο διαφορετικά, "περί εγγύησης πλαισίου" ή "περί αξιοπιστίας πλαισίου".

Ή πχ ''Tα Vista μου έκαψαν την μητρική'';

Link to comment
Share on other sites

@ gdp77 : Kiss by (B)ass το ξέρεις.......?

Κι εσύ δουλεύεις κάπου, ΑΡΑ και η εταιρία σου είναι διαπλεκόμενη με το The Lab έτσι όπως το θέτεις.....

Πήγαινε να δείς καμμιά ΜΠΛΕ λίμνη, καμμιά ΜΠΛΕ θάλλασα, κάνα ΜΠΛΕ ουρανό και όχι μόνο το ΠΡΑΣΣΙΝΟ χορτάρι, μπας και "ανοίξει" λίγο το μυαλό σου και τα μάτια σου.........

@ hippro.

1) Ασκήσεις ηρεμίας μη σε αρχίσω στα χοντρά...

2) Διαπλεκόμενος είσαι εσύ που είσαι σε admin σε site τεχνολογίας pc, ενώ ταυτόχρονα εμπορεύεσαι στον συγκεκριμένο χώρο. Οι απόψεις σου λοιπόν σε αυτό το site ελέγχονται, γιατί ενδέχεται να έχεις ίδιον όφελος από αυτές. Μπορεί να είσαι ο τιμιότερος άνθρωπος στον κόσμο, δεν παύεις όμως να είσαι διαπλεκόμενος. Το "Διαπλεκόμενος " δεν είναι κακή λέξη από μόνη της, ούτε και υβριστική. Απλά έτσι που τη χρησιμοποιούν τα κανάλια, ο κάθε αδαής την εκλαμβάνει λάθος. Εγώ από την άλλη δεν μπορώ να είμαι διαπλεκόμενος, γιατί είμαι δάσκαλος και άρα ουδεμία σχέση έχω με το χώρο εμπορίας PC. Αν ήμουν admin σε site που π.χ. αχολείται με βιβλία δημοτικού, θα ήμουν και εγώ διαπλεκόμενος.

3) Πήρα C2D πρόσφατα οπότε ξεκόλλα (για το δεύτερο pc του αδερφού μου βέβαια).

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από spc

Ή πχ ''Tα Vista μου έκαψαν την μητρική'';

Κοίτα, καθαρά προσωπικά, διασκεδάζω περισσότερο με τίτλους του τύπου:

ΑΛΗΤΕΙΑ ΑΠΑΤΗ ΚΛΕΨΙΑ ΠΛΑΙΣΙΟ

αλλά δεν νομίζω ότι το θέμα είναι ο άρτος και το θέαμα αλλά η ουσία.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από gdp77 [Σήμερα, στις 15:30]

1) ’ρα επειδή κάποιος αντιμετώπισε ένα ατυχές (ή έστω δόλιο) συμβάν, πρέπει να γενικεύσουμε και να καταλήξουμε στον τίτλο "Καμμενες Μητρικες Πουλαει το Πλαισιο..." ? Πόσες? Σε ποιους? Πότε?

Κανείς δε στερεί την ελευθερία λόγου σε κανένα. ΑΠλά θεωρώ ότι θα πρέπει να υπάρχει μέτρο για τα πάντα. Π.χ. εγώ αν ήθελα να στηλιτεύσω το Πλαίσιο γι' αυτό το συμβάν θα έβαζα τίτλο "Το πλαίσιο μου πούλησε καμμένη μητρική" ή κάτι τέτοιο τέλος πάντων.

2) Δεν είπα ότι "τα παίρνετε". Απλά κατά τη γνώμη μου είστε διαπλεκόμενοι. Το "διαπλεκόμενος" δεν έχει απαραίτητα κακή έννοια. Σημαίνει ότι ενώ εδώ έχετε δημοσιογραφική ιδιότητα, ταυτόχρονα πολλοί από εσάς εργάζονται στο Multi, άρα διαπλέκεστε με αυτό (=διαπλεκόμενοι). Επίτρεψέ μου να αμφισβητώ το ότι αντίστοιχο thread με αναφορά στο Multi θα έμενε για τόσο καιρό στα forum.

Ποσα ατομα ειναι ''οι'' του λαμπη και ποιοι/ποσοι δουλευουν στα Multirama?

Μιλαμε για διαφθορα τωρα και πρεπει να εχουμε στοιχεια...

εντιτ δεν ειχα δει το ποστ του 38,45

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.