Jump to content



S.T.A.L.K.E.R. - Shadow of Chernoby:πείτε τα όλα


HotPeanut

Recommended Posts

Δε θυμάμαι πως λέγεται η αποστολή αλλά με το κοστουμάκι το experimental που μου εδωσε ο "επιστήμονας" για κάτι δουλειές που του έκανα δεν είχα πρόβλημα γενικά. Συνήθως "φοράω" και κάμποσα μπλε artifacs για αυξημένο endurance καθώς και ένα άλλο (λίγο σπανιο) που δίνει πολύ health ή μειωμένο bleeding νομίζω. Καλό είναι να βαράς και ενεσούλες που και που, ειδικά προς στην διαδρομή που πας να κλείσεις ένα ρανταρ και είναι full στη ραδιενεργεια. (δε ξέρω αν βοήθησα - 1.5 φορά το έχω παίξει και δε θυμάμαι πολλά).

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Arxagelos

φίλε η εικόνα με το static εχει καμια σχεση σε γραφικά με την εικόνα που πόσταρα εγώ?

απο την αλλη η dinamic που ποσταρες έχει πιο πολλες σκιες......μήπως έβαλα το dinamic lighting και όχι το full dinamic lighting?(δεν ειμαι και σπιτι να το δω)

για δες πόσες επιλογές έχει? 3 ή 2?

1.static

2.dinamic

3.full dinamc? για να δω αμα ακανα πατατια! :p

Έχει 3 επιλογές - οι 2 (full dynamic - objects only dynamic) είναι σχεδόν το ίδιο βαριές.

Η εικόνα που πόσταρες? Χμμ, μάλλον προς static μου κάνει...

Link to comment
Share on other sites

static δεν ειναι θα με τρελανετε....:confused: ίσως έχω κανει πατατια δεν λεω αλλα οτι δεν ειναι static δεν ειναι, όπως ειπα και στο αλλο παιδι ειχα 200+fps και παραξενεφτικα και πηγα στα γραφικα και τα ανεβασα όλα (Dinamic κτλ)....και οταν λεμε όλα ολα....o mainframe αν παρατήρησες το Vision Distance και το lighting Distance το είχε low....στις εικόνες που πόσταρα, όλα τα εβαλα στα τερματα......(όταν παω σπίτι αργότερα θα το δω) :p

Link to comment
Share on other sites

Object dynamic lighting εχεις βαλει arxagelos,ειναι παρομοιο με το dynamic,και λιγο πιο ελαφρυ.Η σημαντικη διαφορα ειναι οτι η "σταθερες" σκιες του κοσμου πχ δεντρα,δεν κινουνται σημφωνα με το φως ουτε ειναι λεπτομερεις,μια αναμiξη του static+dynamic ειναι το object dynamic.

Link to comment
Share on other sites

Γενικά δεν μπορώ να καταλάβω τί παίζει με τις αποστολές. Μου έχουν δώσει μια αποστολή και δεν ξέρω πού πρέπει να πάω, αν την έχω τελειώσει και πού πρέπει να πάω για να πάρω το reward. Με μπερδεύει πολύ...

Link to comment
Share on other sites

1. Πάτα ΤΑΒ για τρέχων task.

2. Στο PDA (πάτα το P) βλέπεις τα missions. Συνήθως έχεις πολλά και κάθε ένα από αυτά έχει ενδιάμεσα βήματα. Τα τελειωμένα βήματα έχουν πράσινοι bullet. Το μεγάλο πράσινο bullet/στόχαστρο είναι το current task. Μπορέις να αλλάξεις task αν θες - μερικές φορές προκύπτει από την αποστολή.

3. Το γκρι βέλος στο χάρτη σου δείχνει τη γενική κατεύθυνση του τρέχοντος task.

4. Μερικά tasks αν αργήσεις να τα κάνεις γίνονται fail.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από neuromancer3. Το γκρι βέλος στο χάρτη σου δείχνει τη γενική κατεύθυνση του τρέχοντος task.

και γω μονο αυτο κοιταγα και το τελειωσα μουφα....

το θεμα ειναι αν σου κανει καποια task fail πως τα ξαναπερνας?

εμενα αλλο μου κανε εντυπωση ενω εισαι κανονικα stalker σε καποια φαση μου την πεφτανε ολοι...ακομη και οι δικοι μου...εδω και μεσα στο bar που πηγα για αποστολες εγινε ασχημο πεσιμο...

Link to comment
Share on other sites

Την πρώτη φορά και σε μένα στην περιοχή του bar δεν άφησα κανέναν όρθιο!!!! Στη δεύτερη είμαστε φιλαράκια αλλά δεν κατάλαβα γιατί. Ίσως σκότωσα κανένα δικό τους πιο νωρίς... δεν κατάλαβα. Πάντως και τις δύο φορές εκεί που φτάνεις σε ένα φραχτη που τον φιλάνε διάφοροι, αν δεν τους καθαρίσεις (3 στην είσοδο και κάμποσοι τριγύρω) δεν ανοίγει η πόρτα να πας προς την περιοχή του bar.

Link to comment
Share on other sites

αμα σου χε και Ουκρανες εκει θα ταν το μεγαλο μπερδεμα....τελος παντων ψιλοαναρχια το παιχνιδι...μου αρεσε που σε καποια σημεια στην αρχη τους εκανες και heal μερικους...και μετα αρχισε το μακελειο....

Link to comment
Share on other sites

Όντως αναρχία. Πήρα την αποστολή να βρω το όπλο ενός STALKER που τα πίνει στο bar (του το πήραν λέει) αλλά πηγαίνοντας για την αποστολή στην πορεία ξεκινάει η αποστολή που πρέπει να φυγαδεύσεις τον επιστήμονα (του ρίχνουν το ελικόπτερο κοντά στο σταθμό του τραίνου). Την τελειώνω αυτή και μετά γυρίζω για το όπλο αλλά δε βρίσκω τίποτε εκεί που λέει ο χάρτης....

Πάντως τα σκηνικά είναι ζόρικα. Τσάμπα ταξιδάκι στο Chernobyl (και χωρίς ραδιενέργια)!

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από neuromancer [Σήμερα, στις 17:13] Πάντως και τις δύο φορές εκεί που φτάνεις σε ένα φραχτη που τον φιλάνε διάφοροι, αν δεν τους καθαρίσεις (3 στην είσοδο και κάμποσοι τριγύρω) δεν ανοίγει η πόρτα να πας προς την περιοχή του bar.

Μαλλον κατι ειχε κανει λαθος σε καποιο quest η καθως τριγυρνουσες και σκοτωσες καποιον duty η stalker (χωρις να ειναι ο ιδiος quest) ,εμενα απο την πρωτη στιγμη με αφησαν να περασω.Κοιτα στα statics/ranking διπλα εχει πληροφοριες,κανε κλικ στο ονομα σου και δες το reputation.

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή μπορεί κάποιος αρχικά κόκκινος να είναι κολητός με κάποιον αρχικά κίτρινο και επειδή σκότωσα τον κόκκινο να κοκκινίσει και ο κίτρινος? Εγώ αναφέρομαι σε αρχικά κόκκινους. Σαφώς και ο κίτρινος αν τον πυροβολίσεις γίνεται κόκκινος (και οι φίλοι του το ίδιο φαντάζομαι).

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.