Jump to content



S.T.A.L.K.E.R. - Shadow of Chernoby:πείτε τα όλα


HotPeanut

Recommended Posts

Πάντως σε X1950XTX με χρονισμούς 770/1125 και conroe στα 3950το παιχνίδι δεν τραβάει καλά. Σε 1280χ1024 με τα παντά στο full και full dynamic lighting βλέπω και 15fps . Για να δώ καλά fps και σταθερά γύρω στα 45-60 παίζω σε 1152χ864 και χωρίς AA.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από obijuan1983

Σε τι ανάλυση ειπαμε?Γιατί με 1680Χ1050 με όλα φουλ μόνο με 8800GTX που έβαλα έμεινα ικανποιημένος...η GTS ψιλοζοριζόταν...

1280*1024 με όλα στο full. Η ανάλυση επιβάλεται από το 19" Nokia CRT που έχω.

Link to comment
Share on other sites

μορτηδες επαιζα 3 ωρες μεχρι που ενοιωσα το στακερ λιγο "ζεστο" , μιλαμε για κολαση στο κουτι αναψανε ολα. εχετε και εσεις τετοια συμπτωματα.

μου θυμισε παλιες καλες εποχες Πρεσκοτ

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από ea6gka [Σήμερα, στις 01:39]

μορτηδες επαιζα 3 ωρες μεχρι που ενοιωσα το στακερ λιγο "ζεστο" , μιλαμε για κολαση στο κουτι αναψανε ολα. εχετε και εσεις τετοια συμπτωματα.

μου θυμισε παλιες καλες εποχες Πρεσκοτ

Ετσι...!

Link to comment
Share on other sites

Εδω ειμαστε:

http://www.firingsquad.com/hardware/stalker_mainstream_3d_performance/

UPDATE 3/28/07: We received the following from NVIDIA: "The trouble is not HDR+AA but rather the game's deferred shading engine which is fundamentally incompatible with hardware MSAA. Essentially it's the same issue as Ghost Recon Advanced Warfighter's engine. This is why the developer implemented a shader based AA (the slider in the game) but as you noticed, its effect is quite subtle. We have a new driver coming which gives some perf improvements and SLI for G80. Will keep you posted!"
Link to comment
Share on other sites

Μια χαρα μου τρεχει σε 1280χ1024 και τα υπολοιπα στο τερμα

αλλα

μου βγαζει κατι αλλιωμενα textures καμια φορα και δεν μπορω να καταλαβω το λογο μιας και δεν εχω κανει overclocked

Κατι με την 7900 μου η με τα driver πρεπει να εχει σχεση τελοσπαντων το εφτασα σε ενα σημειο και τωρα το βαρεθηκα (με την κυκλοφορια του Χ2900 θα κανω αναβαθμιση)

Μου την σπαει οπου στο θεμα τον Hitpoints δεν ειναι ρεαλιστικο παροτι η συμπεριφορα των οπλων ειναι αρκετα ρεαλιστικη

Ολοκληρη δεσμιδα απο σφαιρες για να πεθανει ενας σκυλος και αλλα τοσα πυρα για εναν bandit

ΕΛΕΟΣ ΔΗΛΑΔΗ

+

οτι εχει πολλα μικρα bug

Τελοσπαντων το παρατησα και τωρα ασχολουμαι με Οblivion shivering isles, Silent Hunter 4 και C&C 3

Link to comment
Share on other sites

το τελειωσα και γω....μαλλον δηλαδη!....ηταν γ@ματο τελικα και σε καποια σημεια τα γραφικα απαιχτα...αλλα εχω την εντυπωση οτι μου μειναν και αλλες αποστολες...

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμαστε λιγο αυτο το αρχειο με τις ρυθμισεις. Ειδικα για οσους εχουν μεσαιες καρτες οπως 7900Gt ή X1900 θα βοηθησει πολυ να βελτιωσει και την ταχυτητα και την ποιοτητα.

Επισης αν πατησετε F1-F2-F3-F4 θα δειτε και καμερες τριτου προσωπου...:D

user.zip

Link to comment
Share on other sites

Εμένα στα 1920*1200 όλα στα full (και τα advanced) μου πάει από 80min στα 150max fps...Μήπως χάνω κάτι? Δοκήμασα να ποστάρω φώτο αλλά το ptint screen δεν μου δουλευει στο συγκεκριμένο παιχνίδι....Σε εσας παίζει?

Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάλι μου κλείνει ο υπολογιστή σα να τον βγάζεις από την πρίζα μόνο όταν παίζω stalker!

έχω 3 σκλήρους cpu intel core 2 duo e6700 vga card 8800gtx με 520watt τροφοδοτικό

Λέτε να φταίει το τροφοδοτικό είναι ένα thermaltake power station 520w

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Trackman [Σήμερα, στις 02:36]

Εμένα πάλι μου κλείνει ο υπολογιστή σα να τον βγάζεις από την πρίζα μόνο όταν παίζω stalker!

έχω 3 σκλήρους cpu intel core 2 duo e6700 vga card 8800gtx με 520watt τροφοδοτικό

Λέτε να φταίει το τροφοδοτικό είναι ένα thermaltake power station 520w

Θα έλεγα τροφοδοτικό 99.9%....:(

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από kallileo [Χθες, στις 20:41]

Δοκιμαστε λιγο αυτο το αρχειο με τις ρυθμισεις. Ειδικα για οσους εχουν μεσαιες καρτες οπως 7900Gt ή X1900 θα βοηθησει πολυ να βελτιωσει και την ταχυτητα και την ποιοτητα.

Επισης αν πατησετε F1-F2-F3-F4 θα δειτε και καμερες τριτου προσωπου...:D

Ποτε προλαβαν και εγιναν "μεσαιες" αυτες οι καρτες ? :cry:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από ΙamdaBest [Χθες, στις 15:31]

Μια χαρα μου τρεχει σε 1280χ1024 και τα υπολοιπα στο τερμα

αλλα

μου βγαζει κατι αλλιωμενα textures καμια φορα και δεν μπορω να καταλαβω το λογο μιας και δεν εχω κανει overclocked

Κατι με την 7900 μου η με τα driver πρεπει να εχει σχεση τελοσπαντων το εφτασα σε ενα σημειο και τωρα το βαρεθηκα (με την κυκλοφορια του Χ2900 θα κανω αναβαθμιση)

Μου την σπαει οπου στο θεμα τον Hitpoints δεν ειναι ρεαλιστικο παροτι η συμπεριφορα των οπλων ειναι αρκετα ρεαλιστικη

Ολοκληρη δεσμιδα απο σφαιρες για να πεθανει ενας σκυλος και αλλα τοσα πυρα για εναν bandit

ΕΛΕΟΣ ΔΗΛΑΔΗ

+

οτι εχει πολλα μικρα bug

Τελοσπαντων το παρατησα και τωρα ασχολουμαι με Οblivion shivering isles, Silent Hunter 4 και C&C 3

Αρχική απάντηση από Mainframe [Χθες, στις 23:15]

Εμένα στα 1920*1200 όλα στα full (και τα advanced) μου πάει από 80min στα 150max fps...Μήπως χάνω κάτι? Δοκήμασα να ποστάρω φώτο αλλά το ptint screen δεν μου δουλευει στο συγκεκριμένο παιχνίδι....Σε εσας παίζει?

"μια χαρα" με dynamic lighting mode και τα υπολοιπα απτο advanced φουλαρισμενα δεν το νομιζω, και αυτο ισχυει και για τους δυο σας :p εγω ετσι κι αλλιως που εχω την beta το προτιμω σε static lighting γιατι ετσι μπορω να ενεργοποιησω κανονικα το AA.

Οσο για τους εχθρους ειστε σιγουροι πως καθε σφαιρα που ριχνετε τους πετυχαινει ? γιατι αποκλειεται να εχουν ΤΟΣΟ μεγαλο αριθμο hp, αν ριχνετε 20 και πανε ισια οι 3 ( οπως το ak στο cs αμα δεν ξερεις να βαρας full auto ) λογικο ειναι :p

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.