Jump to content



Core 2 Quad Q6600 και Θερμοκρασίες


Lazy Dog

Recommended Posts

  • Replies 516
  • Created
  • Last Reply

Πωωωω L719Bxxx είναι με VID 1.2625 σαν τον "δικό" μου...... Αντε και περιμένω αύριο την IP35Pro να δώ που φτάνει το CPU (με Noctua & Ultra 120 X)....

By the way με τον E6600 είχα κοντά 70 στα 3500 που έβρισκε οροφή το DFI 975

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από NoDsl [Χθες, στις 19:28]

q6600orthos14125biosbw6.th.jpg

Με 1.4125 απο bios. Με 1.4 πετάει error μόνο ο #3. Θα το αφήσω μέχρι μετά το παιχνίδι να δώ αν παίζει ακόμα.

Τι εγινε τελικα...πως εξελίχθηκε το αλλο ματς εκει?

Link to comment
Share on other sites

εβαλλα 1,45 vcore και 2,2 ραμ και στο διπλο ορθος στο 1 μου εβγαλε μετα απο 8 λεπτα δεν αποκρινετε και στα αλο με απο 30 λεπτα αυτο WARNING: Affinity Mask: Process: 0xC Sys: 0xF

Να δωσω λιγο ρευμα και αν ναι που??

Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις 800άρα μνήμη και την είχες στα 900, δοκίμασε πρώτα την τάση στη μνήμη.

Αν είναι χιλιάρα, τότε δοκίμασε πρώτα 1.5v στον επεξεργαστή.

Αν και το κύριο πρόβλημα σου μάλλον έχει να κάνει με κακή ψύξη.

Ο επεξεργαστής σου είναι G0 ή B3?

Τι γράφει το κουτί του απ' έξω?

SL9UM ή SLACR?

Δες εδώ

Link to comment
Share on other sites

50 λεπτα prime με 1,4vcore και 2,225 στις ραμ.καλα δεν ειμαι;;63787414mt7.th.jpgοιθερμοκρασιες ποικιλουν απο 70 ως 88 σε φουλ παντα.Τα χριστουγενα βαζω υδροψυξη με τριπλο ψυγειο.Μποω να μεινω ετσι μεχρι τοτε ε;;ο επεξ μου ειναι Β3 και ετσι περιπου ημοθν default το καλοκαιρι

Link to comment
Share on other sites

Εριξα το ρευμα ενα βημα κατω αο 1,45 και 30 λεπτα πριμε και ολα οκ μνημες 900 2,225 με 5 5 5 15 και θα προσπαθισω να ριξω κιαλλο το ρευμα,με το πριμε εχω πολυ υψηλοτερες θερμ. απο το ορθος.Νομιζω καλα ειμαι ε;;

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.