Jump to content



Official ΦαγητοThread (FoodLab)


greekfragma

Recommended Posts

Γιωργο αγορι μου δεν ξερω πιο ειναι το φορτε σου τελος παντων!

1)case modding?

2)pizza making?

3)photo shooting????

νομιζω το βρηκα...ειναι το μερακι του σε οτι κανει...

Xαρα στο κουραγιο σου παντως(@κοπριτης) που καθοσουν και τα φωτογραφιζες οπως τα φωτογραφιζες γιατι απο το "καλη μας ορεξη" και επειτα μου ερχεται να φαω την οθονη..:beer:

Έγινε επεξεργασία από ΝTG
Link to comment
Share on other sites

Πέρα του οτι προσπαθώ να κάνω διατροφή και το thread πέτυχε το στόχο του, μετά το post του Γιώργου, με έχει πιάσει αμόκ πείνας, τύπου ότι το numpad φαντάζει έδεσμα...

...κοινώς, μας ανοίξατε την όρεξη αγαπητέ Slacker....:T:

Y.Γ. : και έχω και παρκαρισμένο δεξί χέρι (κομμένοι 4 τένοντες) και δεν μπορώ να φτιάξω αυτά που έιδα...

Link to comment
Share on other sites

Γιωργο αγορι μου δεν ξερω πιο ειναι το φορτε σου τελος παντων!

1)case modding?

2)pizza making?

3)photo shooting????

:p:p:p:p:p:p:p

Πολυ ωραιο φαινεται!

Να'σαι καλα

οσο αφορα τις φωτο παντως δεν θα το λεγα φορτε σε καμια περιπτωση

ειδικα αυτες που ειναι τραβηγμενες εν ωρα μαγειρεματος ή κατασκευης ειναι συνηθως πολυ βιαστικες

αλλα νομιζω οτι εκει το ζητουμενο δεν ειναι καθεαυτή η φωτο οσο το θεμα κι περιγραφη

Δεν μπορούμε να αντικαταστήσουμε αυτά τα τυριά με κάτι Ελληνικό;

Γιατί συγκεκριμένα στα κενά; Δεν μπορούν να πάνε οπουδήποτε;

Πετρο φανταζομαι οτι τη μοτσαρελα θα μπορουσες να την αντικαταστησεις με μαστελο Χιου ή χαλουμι

το gouda τωρα ειναι πιο δυσκολο

φανταζομαι οτι οποιοδηποτε λιπαρο κιτρινο τυρι θα εκανε παρομοια δουλεια

ισως μαζι με καποια ποσοτητα κασεριου?

απλα τα συγκεκριμενα ειναι δοκιμασμενα πολλες φορες και απο πολλα ατομα διαφορετικων σχολων πιτσας

και εχουν αποσπασει θετικες κριτικες στο περασμα του χρονου

οποτε δεν βρηκα λογο να τα αντικαταστησω

οσο αφορα τα κενα

ειναι απλα βιτσιο του καθενος (OCD που θα ελεγε κι ο Astro)

απλα συνηθως το μπεηκον δεν ψηνεται σωστα οταν σκεπαζεται απο φρεσκα υλικα οπως το μανιταρι

οπως επισης τα νερα της ντοματας (και αλλων υλικων) δεν επιτρεπουν στο τυρι να ξεροψηθει

η ελια πολλες φορες πικριζει, η χοντρη πιπερια μενει αψητη ενω η πολυ ψιλη καιγεται ευκολα

και αλλες μικρες λεπτομερεις που στο συνολο τους ομως κανουν διαφορά

νομιζω το βρηκα...ειναι το μερακι του σε οτι κανει...

Xαρα στο κουραγιο σου παντως(@κοπριτης) που καθοσουν και τα φωτογραφιζες οπως τα φωτογραφιζες γιατι απο το "καλη μας ορεξη" και επειτα μου ερχεται να φαω την οθονη..:beer:

Να σαι καλα

για να το λεει αυτο φωτογραφοφιλος σημαινει οτι ο σκοπος επετευχθη

Y.Γ. : και έχω και παρκαρισμένο δεξί χέρι (κομμένοι 4 τένοντες) και δεν μπορώ να φτιάξω αυτά που έιδα...

περαστικα ρε

πως τα καταφερες καλοκαιριατικα?

οσο για την πιτσουλα, εχω μια backup στην καταψυξη αν "ψηνεσαι" (την κλασσικη με το γουρουνι)

Link to comment
Share on other sites

thanx...τζαμαρια που ειχε ραγισμα και αποφασισε να σπασει την ωρα που ημουνα εγω διπλα...

...πρεπει να παρω λαχειο, να δικομασω την τυχη μου....:T:

..αν ειχα κανα αυτοματο σου ερχομουνα φαληρο asap... :p

Link to comment
Share on other sites

Πεππα το ιδιο γλυκακι εφτιαξε και η mam μου!!

Πως καταλαβαινουμε τον πρωταρη στα Αυθεντικον Περιστεριου:

-αργει να βαλει τα υλικα

-παραψηνει το ψωμακι

-δε βαζει 2 φτυαριες πατατες

-δε βαζει μισο μπουκαλακι μαγιονεζα

Εγω σχωρατε με,αλλα το ειχα συνηθησει μπομπα το σαντουιτσακι μου!!!

Link to comment
Share on other sites

Πειναω ρε συ ελεοR ....:p

και την εχει οπως με αρεσει με κρουστα γυρω γυρω οχι να παιρνεις ενα κομματι και να το τρωει το πατωμα, τα ρουχα και στο τελος να μενεις με την ορεξη μιας και χυθηκε ολη

Link to comment
Share on other sites

η καλή πιτσα τρώγεται και την επόμενη μέρα.

όπως πχ πίτσα στην πέτρα.. την επόμενα μέρα την παίρνεις την χώνεις στον μικροκυμάτων και είναι ακριβώς όπως την αγόρασες..

Link to comment
Share on other sites

Η πίτσα της επόμενης μέρας (ή εν συντομία ΠΤΕΜ :p ) τρώγεται ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΑ και μόνο αυτόματα μετά την έξοδο της απο το ψυγείο με συνοδεία milko σαν πρωινό και ΜΟΝΟ κατα τις ώρες 11-1.

Η καλύτερη πίτσα που έχω φάει (απο τις προκάτ αλυσίδες δλδ), είναι η Benvenuto.

Link to comment
Share on other sites

Η πίτσα της επόμενης μέρας (ή εν συντομία ΠΤΕΜ :p ) τρώγεται ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΑ και μόνο αυτόματα μετά την έξοδο της απο το ψυγείο με συνοδεία milko σαν πρωινό και ΜΟΝΟ κατα τις ώρες 11-1.

Η καλύτερη πίτσα που έχω φάει (απο τις προκάτ αλυσίδες δλδ), είναι η Benvenuto.

Eλπίζω να φοράς πάμπερς όταν το κάνεις αυτό γιατί δεν θα προλάβεις να ανάψεις το φώς...

Link to comment
Share on other sites

Η πίτσα της επόμενης μέρας (ή εν συντομία ΠΤΕΜ :p ) τρώγεται ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΑ και μόνο αυτόματα μετά την έξοδο της απο το ψυγείο με συνοδεία milko σαν πρωινό και ΜΟΝΟ κατα τις ώρες 11-1.

Δεν πίστευα ότι θα το έλεγα ποτέ, αλλά ναι, συμφωνώ μαζί σου !

Link to comment
Share on other sites

Η πίτσα της επόμενης μέρας (ή εν συντομία ΠΤΕΜ :p ) τρώγεται ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΑ και μόνο αυτόματα μετά την έξοδο της απο το ψυγείο με συνοδεία milko σαν πρωινό και ΜΟΝΟ κατα τις ώρες 11-1.

Η καλύτερη πίτσα που έχω φάει (απο τις προκάτ αλυσίδες δλδ), είναι η Benvenuto.

Ακόμα καλύτερη version είναι η ΠΤΕΝ (Ν=Νύχτας), όπου γυρνώντας από ξενύχτι και μην έχοντας βρεί κάτι στο δρόμο, τρώς τα 2-3 κομμάτια που έχουν γίνει σαν το ξηλωμένο πλακάκι από το μπάνιο, αλλά φαντάζει νόστιμο ,λόγω του ότι είσαι ένα κλίκ από το να γίνεις πράσινος από την πείνα & την εξάντληση....

......και μιας και λέγατε για top πίτσες.....έχω στο μυαλό μου χαραγμένη από τα παιδικά μου χρόνια τη γεύση & τη μυρωδιά της πίτσας που έφτιαχνε η κυρια Βέρα στο Pizza Sunset κάπου στη Βουλιαγμένης νομίζω...'86-'88 πρέπει να ήταν....φρεσκαδούρα μανιτάρι με ασύλληπτο άρωμα κ σάλτσα με uber γεύση....πάντα αποτελεί μέτρο σύγκρισης...μακάρι να υπηρχε ακόμη...

Link to comment
Share on other sites

από τα υλικά που έδειξες Λάκη, για την καρμπονάρα, μόνο το μπέικον έχω :hehe: :hehe:

Έχει κανείς κάποια αξιόλογη ζύμη για πίτσα; Γιατί αν τρώω μόνο γλυκά*, τώρα που δεν τρέχω και καθόλου, είτε θα πάρω τα 8 κιλά που έχω χάσει από πέρσι είτε θα γίνω διαβητικός :p

*σοκολατόπιτα:

gjJs8.jpg

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.