Jump to content



Δείξτε την υδρόψυξη που φτιάξατε.


mariosalice

Recommended Posts

Αν γυρίσει έτσι δηλαδή, τι θα αλλάξει στην ροή;
@racer & stylejohn

Γυρίστε τα cpu blocks 180 μοίρες για να μην διασταυρώνονται οι σωλήνες.

αν γυρισει ετσι δεν θα αλλαξει κατι γιατι θα το εχει γυρισει 90 και οχι 180 μοιρες.

Link to comment
Share on other sites

Με συγχωρείς, διορθώνω

racer γύρνα το block 180 μοίρες, stylejohn γύρνα το block 90 μοίρες αριστερόστροφα.

Κατά την ταπεινή μου άποψη πάντως, και 180 να το γύρναγε δεν θα είχε διαφορές σε θερμοκρασίες.

Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειαζεται να σε συγχωρεσω για κατι ,ολοι μας κανουμε λαθη.

Απλα ειχα διαβασει πως το ρακορ εξαγωγης πρεπει να ειναι στο πανω μερος του μπλοκ,

δεν το εχω δοκιμασει για να σου πω με σιγουρια διαφορα σε θερμοκρασιες, οποτε μπορει να κανω εγω λαθος.:)

Link to comment
Share on other sites

Από το manual της D-Tek

"Place the water-block onto the 4 mounting posts and push down until it rests atop the CPU. Make sure the waterblock orientation is that in which the outlet barb is placed at the top when the computer is upright to help bleed any air bubbles in the block when filling. This also positions the “D-TEK” label upright."

Ουσιαστικά η εξαγωγή επάνω για να βοηθήσει στην εξαέρωση. Αν έχει γίνει σωστή εξαέρωση, στην απόδοση δεν νομίζω να έχει διαφορά.

Όπως και να έχει ας το γυρίσει 90 μοίρες για να είμαστε σίγουροι.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Ερωτηση ασχετου: υπαρχουν μπλοκς για 4850/4870 καρτες;
block μονοκόμματα εννοείς η μονο πυρήνα?:toomuchne

μονο πυρηνα υπαρχουν ηδη.. full cover συντομα..

Εστειλα mail στην ek και μ απαντησαν οτι τελος τις εβδομαδας θα ειναι ετοιμα για online παραγγελεια;)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.