Jump to content


Δείξτε την υδρόψυξη που φτιάξατε.


mariosalice

Recommended Posts

Αρχική απάντηση από ΑΝ7 OverClocker [Σήμερα, στις 01:32]

νομίζω θέλει λίγη τακτοποίηση και καθαρισματάκι....

Τακτοποιήση λίγο δύσκολο....

Στο χώρο της μητρικής ψήλα είναι τακτοποιημένα....

Χαμηλά δύσκολα....

Μέσα στο κουτί υπάρχουν 8 σκληροί και εκτός αυτού....

8 ανεμηστήρες όλοι συνδεμένοι σε dimmer....

Πολύ καλώδιο....

Link to comment
Share on other sites

Bλεποντας αυτο το θεμα εντυπωσιαστηκα απο τις δουλειες ορισμενων. Φανταστειτε ομως τι επαθα οταν πριν 5χρονια, οταν ημουν 2α-3η λυκειου, ενας φιλος μου μας ελεγε στο σχολειο για την υδροψυξη που εφτιαχνε. Θυμαμαι δυο στοιχεια πολυ εντονα, οτι ειχε παρει ψυγειο απο φορτηγο και κατι αλλα που δεν θυμαμαι πως λεγονται απο μηχανακι. :jump: :jump: Το κορυφαιο βεβαια ηταν οτι μια μερα μας κανει.... "Πρεπει να φυγω και νωριτερα να φτιαξω λασπη" και ολοι των ρωτησαμε βεβαια το λογο. Ο λογος φυσικα ηταν μια διαρροη στην υδροψυξη του και σκεφτηκε λασπη για να βουλωσει την τρυπα. Οριστε μια φωτο που βρηκα απο τοτε, η ποιοτητα ειναι χαλια βεβαια αλλα φαινεται η καλη δουλεια!!!!!

19146715sx7.jpg

Το παιδι πρεπει να ειναι μελος του φορουμ αλλα δεν ξερω με τι ονομα. Μολις τον πετυχω μσν θα του πω να μπει να δει το θεμα...:clap: :clap:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από madg [28-01-2008 23:01]

xrist ριξε μια ματια στο pdf της αντλιας, νομιζω πως μονο ετσι δεν πρεπει να μπαινει.

Aν εννοείς αυτό.. αναφέρεται στα μοντέλα 710-720-090 που σίγουρα σε θέση κατακόρυφη έχουν μεγαλύτερη πίεση.

Αλλα στα δικά μας μοντέλα έτσι και αλλιώς η ανώτερη πίεση είναι 50 psi

Μέχρι στιγμής (μετά από 1 χρόνο λειτουργίας) δεν έχω αντιμετωπίσει κάποιο πρόβλημα.

Η ροή είναι σίγουρα πεσμένη αλλά αυτό δεν επηρεάζει το συνολικό αποτέλεσμα.

laing__medium_446.jpg

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από FANISTELROOY [Σήμερα, στις 10:03]

Bλεποντας αυτο το θεμα εντυπωσιαστηκα απο τις δουλειες ορισμενων. Φανταστειτε ομως τι επαθα οταν πριν 5χρονια, οταν ημουν 2α-3η λυκειου, ενας φιλος μου μας ελεγε στο σχολειο για την υδροψυξη που εφτιαχνε. Θυμαμαι δυο στοιχεια πολυ εντονα, οτι ειχε παρει ψυγειο απο φορτηγο και κατι αλλα που δεν θυμαμαι πως λεγονται απο μηχανακι. :jump: :jump: Το κορυφαιο βεβαια ηταν οτι μια μερα μας κανει.... "Πρεπει να φυγω και νωριτερα να φτιαξω λασπη" και ολοι των ρωτησαμε βεβαια το λογο. Ο λογος φυσικα ηταν μια διαρροη στην υδροψυξη του και σκεφτηκε λασπη για να βουλωσει την τρυπα. Οριστε μια φωτο που βρηκα απο τοτε, η ποιοτητα ειναι χαλια βεβαια αλλα φαινεται η καλη δουλεια!!!!!

19146715sx7.jpg

Το παιδι πρεπει να ειναι μελος του φορουμ αλλα δεν ξερω με τι ονομα. Μολις τον πετυχω μσν θα του πω να μπει να δει το θεμα...:clap: :clap:

Γιατί δεν μου ανοίγει η φωτο?

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από xrist [Σήμερα, στις 12:39]

Aν εννοείς αυτό.. αναφέρεται στα μοντέλα 710-720-090 που σίγουρα σε θέση κατακόρυφη έχουν μεγαλύτερη πίεση.

Αλλα στα δικά μας μοντέλα έτσι και αλλιώς η ανώτερη πίεση είναι 50 psi

Μέχρι στιγμής (μετά από 1 χρόνο λειτουργίας) δεν έχω αντιμετωπίσει κάποιο πρόβλημα.

Η ροή είναι σίγουρα πεσμένη αλλά αυτό δεν επηρεάζει το συνολικό αποτέλεσμα.

laing__medium_446.jpg

Οι 2 αριστερα ποιες ειναι; Τι διαφορες εχουν;

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από jois21 [Σήμερα, στις 18:55]

Οι 2 αριστερα ποιες ειναι; Τι διαφορες εχουν;

Koιτα το πινακακι βρε αδερφε.Ειναι Τοο easy να καταλαβεις τις διαφορες.:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Πολυ ωραίο το σύστημα φίλε μου...

Τους σωλήνες από που τους πήρες?

Γιατί 2 χρώματα?

Και τέλος δεν μ' άρέσει που βάζετε όλοι τώρα τελευταία tie-rap στα ρακόρ, αντί για κανονικούς σφιγκτήρες...

Εγώ δεν θα μπορουσα να κοιμηθώ ήσυχα το βράδυ...:p

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.