Jump to content



Recommended Posts

60 Level Monk, just defeated Diablo at Hell (Piece of Cake) @TifoziF1 @jpavly

Λοιπόν, η 1 φώτο είναι με τα passive skills μόνο.

H 2η είναι με τα active που κρατάει 45sec για το attack (BoH / Blazing Wrath) και 2λεπτά για το dodge και το armor (MoE / Hard Target rune).

H 3η είναι με τα boost από το Βlind (Faith in the Light rune) και του mantra, κρατάνε 3sec. (Μαζί με το boost του BoH)

Αυτό είναι το Skill Set που χρησιμοποιώ. Monk - Game Guide - Diablo III

Όποιος θέλει pic από item το ζητάει. Α! Και τα items είναι σχεδόν όλα από AH αλλά όλα είναι φθηνά, τα δικά μου τα πούλησα, όλα, ακριβότερα.

ωραια τα resistance σου..

και εγω εδω πλεων inferno αλλα δε την παλευω...

post-3193-1416076307,8389_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

ωραια τα resistance σου..

και εγω εδω πλεων inferno αλλα δε την παλευω...

Κοίτα, στο AH υπάρχουν χώμα τιμές. Βάζε σε όλα τα items Dext,Vital,και 1 resistance (πχ poison resist) και άλλαξε τα πιο αδύναμα items σου. Και μπορείς να βρεις daibo πολύ φθηνό με μεγάλο damage, αλλά πρέπει να έχεις at least 1 item με +15% attack speed.

Τα 2 weapons είναι γαμώ αλλά πολύ ακριβά. Δηλαδή αν πάρεις 1 Daibo με 500K έχεις μεγαλύτερο DPS από το να πάρεις 2 1hand με 250 το καθένα.

(Πρέπει να ανεβάσεις resist και vitality)

Link to comment
Share on other sites

τωρα εχω ομως 2 με 540dps και 1.83speed...

γενικα πεφτω για πλακα απο το πρωτο μοβ κιολας...απελπισια λολ..

Έχεις τραγικά χαμηλά resist ρε, και το life δεν είναι καλό. Λογικό. Αγόρασε items με 50K το πολύ. Έχει άπειρα ρε, θα δεις μεγάλη διαφορά, εγώ σκέψου ότι έκανα upgrade στο 57lvl και αγόραζα items με 10-20Κ το καθένα, χάλασα περίπου 100-120Κ* και μετά τελείωσα το hell νερό. Κάντο και θα δεις μεγάλη διαφορά.

BTW Δοκίμασε να αγοράσεις ένα Daibo με 20Κ και δες διαφορά. Τα 2 weapon είναι πολύ καλά γιατίς έχεις διπλάσια properties, δεν σου δίνου πάρα πολύ μεγάλη διαφορά σε damage. Το DPS δεν αθροίζεται όταν είσαι με 2 weapon. Tα Daibo είναι μακράν καλύτερο value for money.

*Τα δικά μου τα πούλησα 200Κ

Link to comment
Share on other sites

Φαρμάρω act3 siege τώρα (νερφάραν κ τον Τυραέλ μαμώτ :().

Όταν πρωτοάρχισα το φάρμινγκ, έπαιζα με το "σοβαρό" gear, ~600-700res, ~35k hp, ~42k dps, ~0 mf.

Φορ δε λολς, είπα να κάνω runs με το mf gear μου, μιας και ζήτημα να έβγαζα 3 κίτρινα/run. Έπεσαν τα hp μου στα 28κ, το dps μου στα 35, τα ρεσιστ στο πάτο, αλλά mf ~150%. Αυτό πάντα με wizard και force armor. Αποτέλεσμα...ίδια δυσκολία, πολύ περισσότερα loot.

Πριν: άντεχα 3 hits, μετά κοιτούσα τα ραπανάκια ανάποδα. Τώρα αντέχω γενικά πάλι 3 hits και μετά κοιτάω τα ραπανάκια ανάποδα...Απλά μερικά mobs με μονοβολιάζουν - σπάνια. Συμπέρασμα άμα παίζεις wiz: Ανέβασε πολύ dps, movement speed, hp ~ 30k και κάτι ψιλά ρεσιστ να μη σε μονοβολιάζουν με τη force armor και είσαι g2g.

Link to comment
Share on other sites

Στο Damage Per Second/per hit υπολογίζονται όλα ήδη.

1-7425.jpg

Πολύ σημαντικό - το ίδιο ισχύει και για το increased attack speed!!Ένα όπλο με 1000dps με ένα όπλο 1000dps/20ias είναι ακριβώς τα ίδια όσον αφορά τα damage calculations.

Link to comment
Share on other sites

Φαρμάρω act3 siege τώρα (νερφάραν κ τον Τυραέλ μαμώτ :().

Όταν πρωτοάρχισα το φάρμινγκ, έπαιζα με το "σοβαρό" gear, ~600-700res, ~35k hp, ~42k dps, ~0 mf.

Φορ δε λολς, είπα να κάνω runs με το mf gear μου, μιας και ζήτημα να έβγαζα 3 κίτρινα/run. Έπεσαν τα hp μου στα 28κ, το dps μου στα 35, τα ρεσιστ στο πάτο, αλλά mf ~150%. Αυτό πάντα με wizard και force armor. Αποτέλεσμα...ίδια δυσκολία, πολύ περισσότερα loot.

Πριν: άντεχα 3 hits, μετά κοιτούσα τα ραπανάκια ανάποδα. Τώρα αντέχω γενικά πάλι 3 hits και μετά κοιτάω τα ραπανάκια ανάποδα...Απλά μερικά mobs με μονοβολιάζουν - σπάνια. Συμπέρασμα άμα παίζεις wiz: Ανέβασε πολύ dps, movement speed, hp ~ 30k και κάτι ψιλά ρεσιστ να μη σε μονοβολιάζουν με τη force armor και είσαι g2g.

inferno φαρμαρεις να υποθεσω? με τι skills παίζεις ?

Εγω φαρμαρω λιγο hell προς το παρον για να ανεβασω λιγο dps ωστε να φαρμαρω εστω το Act 1 γιατι λιγο που πηγα στο act 2, εχανα απο ασπρο mob :baby:

Link to comment
Share on other sites

Παίζω barbarian 56lvl hell με 4.500 dmg, 23hp και 3.500armor, και 19 σε όλα τα resistances. Στο Hell όταν σκάνε τα κίτρινα και τα μπλε με τα μομπάκια τους πίνω τσάι σφαλιαριστό και γαργαριστό, και λέω και ευχαριστώ. Δηλαδή μόλις πήρα χαμπάρι ότι ενώ όλα τα όπλα μου είναι τίγκα strength κτλ, δεν έχω vitality και δεν έχω resistance.

Επειδή τα items μου τα χρυσοπλήρωσα, σκέφτομαι να το φέρω στα ίσα με amulet και rings, τα οποία θα είναι τίγκα vitality και all resistance κτλ. Παίζει να στρώσει η κατάσταση έτσι; Ειδάλλως πρέπει να πετάξω ότι έχω και να αλλάξω τα πάτνα. Απ' ότι είδα κάτι τέτοια (amulets, rings) τα πουλάνε πανάκριβά στο AH.

Link to comment
Share on other sites

Παίζω barbarian 56lvl hell με 4.500 dmg, 23hp και 3.500armor, και 19 σε όλα τα resistances. Στο Hell όταν σκάνε τα κίτρινα και τα μπλε με τα μομπάκια τους πίνω τσάι σφαλιαριστό και γαργαριστό, και λέω και ευχαριστώ. Δηλαδή μόλις πήρα χαμπάρι ότι ενώ όλα τα όπλα μου είναι τίγκα strength κτλ, δεν έχω vitality και δεν έχω resistance.

Επειδή τα items μου τα χρυσοπλήρωσα, σκέφτομαι να το φέρω στα ίσα με amulet και rings, τα οποία θα είναι τίγκα vitality και all resistance κτλ. Παίζει να στρώσει η κατάσταση έτσι; Ειδάλλως πρέπει να πετάξω ότι έχω και να αλλάξω τα πάτνα. Απ' ότι είδα κάτι τέτοια (amulets, rings) τα πουλάνε πανάκριβά στο AH.

4500 ειναι λιγο χαμηλα για hell, ειδικα απο act 3 και μετα, κοιταξε να το ανεβασεις λιγο.

Link to comment
Share on other sites

inferno φαρμαρεις να υποθεσω? με τι skills παίζεις ?

Εγω φαρμαρω λιγο hell προς το παρον για να ανεβασω λιγο dps ωστε να φαρμαρω εστω το Act 1 γιατι λιγο που πηγα στο act 2, εχανα απο ασπρο mob :baby:

Ναι inferno.

To τυπικό kitting build.

Υπολογίζω ότι με ~1300ρια int / 40 IAS / ~800-850ρι 1h + 90-250 oh και force weap/glass cannon θα φτάσεις 35k dps, που είναι καλά. Παίζω με enchantress. Ρίχνεις ένα blizzard / hydra και spamm-αρεις orbs - σε πλησιάζουν, πας πίσω ρίχνεις blizzard κτλ κτλ. Παίζεις λίγο 1942 με τα missile attacks/javelins βέβαια, αλλά με την force armor αντέχεις 3 hits, άμα έχεις καμιά 300ρια resists κ 30k hp.

Αυτό είναι το καμάρι μου :p

1-7426.jpg

Link to comment
Share on other sites

βασικά να 10πλασιάσει το res all πρέπει...και με 7-8Κ dps καλά είναι...

+1 tavliban O Μπαρμπέρης θέλει αρκετό resistance. Χτές έπαιζα (Hell) με τον Dimitri_s και είχα όλο το gear μου με resistances, τεράστια διαφορά, κρατούσα τα mobs μακριά από τους casters με stuns και δεν ένιωθα από τα poison ή τα fire, τα arcane τσούζανε λιγάκι το κ0λ@ράκ1 μου. :baby:

Link to comment
Share on other sites

Φαρμάρω act3 siege τώρα (νερφάραν κ τον Τυραέλ μαμώτ :().

Όταν πρωτοάρχισα το φάρμινγκ, έπαιζα με το "σοβαρό" gear, ~600-700res, ~35k hp, ~42k dps, ~0 mf.

Φορ δε λολς, είπα να κάνω runs με το mf gear μου, μιας και ζήτημα να έβγαζα 3 κίτρινα/run. Έπεσαν τα hp μου στα 28κ, το dps μου στα 35, τα ρεσιστ στο πάτο, αλλά mf ~150%. Αυτό πάντα με wizard και force armor. Αποτέλεσμα...ίδια δυσκολία, πολύ περισσότερα loot.

Πριν: άντεχα 3 hits, μετά κοιτούσα τα ραπανάκια ανάποδα. Τώρα αντέχω γενικά πάλι 3 hits και μετά κοιτάω τα ραπανάκια ανάποδα...Απλά μερικά mobs με μονοβολιάζουν - σπάνια. Συμπέρασμα άμα παίζεις wiz: Ανέβασε πολύ dps, movement speed, hp ~ 30k και κάτι ψιλά ρεσιστ να μη σε μονοβολιάζουν με τη force armor και είσαι g2g.

act 3 ποσα hit αντεχεις?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.