Jump to content



Recommended Posts

Ναι πως βέβαια, πες στη blizzard να με υπολογίσει.

Θα τους πληρώνω σε κλανιές πέστους, θα περνάω κάθε μέρα από το HQ τους και θα τους ρίχνω κάνα δύο.

συμφωνώ μαζί σου και το σχόλιο μου ήταν ειρωνικό...τώρα όμως να σου θέσω και ένα ερώτημα εδώ...

τι θα επικρατήσει;

Η απληστία της Blizzard και του παίκτη που θέλουν να πουλάνε τα αντικείμενα τους στο rmah;

ή

Οι απλοί gamers που απλά θέλουν να απολαύσουν ένα παιχνίδι για να περνάει η ώρα τους;;

Link to comment
Share on other sites

συμφωνώ μαζί σου και το σχόλιο μου ήταν ειρωνικό...τώρα όμως να σου θέσω και ένα ερώτημα εδώ...

τι θα επικρατήσει;

Η απληστία της Blizzard και του παίκτη που θέλουν να πουλάνε τα αντικείμενα τους στο rmah;

ή

Οι απλοί gamers που απλά θέλουν να απολαύσουν ένα παιχνίδι για να περνάει η ώρα τους;;

Το κατάλαβα ότι ήταν ειρωνικού χαρακτήρα. :)

Ο καθένας επιλέγει το πως θα παίξει το παιχνίδι, μερικοί δίνουν λεφτά και αγοράζουν items από RMAH, άλλοι πουλάνε, άλλοι τίποτα από τα δύο. Το diablo είναι ένα μικρό οικοσύστημα, έχει τη δική του οικονομία, η οποία έχει και τον πληθωρισμό της. Για τον απλό gamer που απλά θέλει να περάσει την ώρα του, θα παίξει μέχρι το Hell. Στο inferno και μετά ξεκινά το πανηγύρι, είναι εντελώς διαφορετικές οι καταστάσεις. Σε βάθος χρόνου που δεν θα έχει μείνει κάτι για τους "απλούς gamers" που δεν θα μπουν inferno, θα μείνουν όλοι οι "σκληροπυρηνικοί". Για να προχωρήσουν παρακάτω οι σκληροπυρηνικοί θα αγοράζουν από RMAH ή AH.

Link to comment
Share on other sites

Το κατάλαβα ότι ήταν ειρωνικού χαρακτήρα. :)

Ο καθένας επιλέγει το πως θα παίξει το παιχνίδι, μερικοί δίνουν λεφτά και αγοράζουν items από RMAH, άλλοι πουλάνε, άλλοι τίποτα από τα δύο. Το diablo είναι ένα μικρό οικοσύστημα, έχει τη δική του οικονομία, η οποία έχει και τον πληθωρισμό της. Για τον απλό gamer που απλά θέλει να περάσει την ώρα του, θα παίξει μέχρι το Hell. Στο inferno και μετά ξεκινά το πανηγύρι, είναι εντελώς διαφορετικές οι καταστάσεις. Σε βάθος χρόνου που δεν θα έχει μείνει κάτι για τους "απλούς gamers" που δεν θα μπουν inferno, θα μείνουν όλοι οι "σκληροπυρηνικοί". Για να προχωρήσουν παρακάτω οι σκληροπυρηνικοί θα αγοράζουν από RMAH ή AH.

εγώ λοιπόν σαν απλός gamer δεν θα απογοητευτώ και θα πάω το παιχνίδι όσο πάει γιατί το αγόρασα για αυτό το σκοπό. Οι αγορές μέσω AH μου φαίνονται απόλυτα τίμιες και από την Blizz και από τους παίκτες. Αν θες να δώσεις 150Μ gold για ένα αντικείμενο, μαγκιά σου, μεγειά σου και χαρά. Αλλά με rm να πάνε να ....... παίκτες και blizz...

Link to comment
Share on other sites

Ξεκινησα με monk και μεχρι hell εκανα περιπατο,τωρα inferno εχω προβλημα με τα elite packs και τα arcane lasers,ιδιως στα dungeons που ειναι κλειστος χωρος,μηπως αν φτιαξω witch doctor κανω περιπατο και inferno,αν βαραει απο μακρια πιστευω ειμαι αερας.Για πειτε οσοι παιζετε witch doctor η προτεινετε καποιο class για easy mode.Απο gear τριχες τιποτα το ιδιαιτερο δεν εχω με monk.

Απλα καπου ειδα video με witch doctor να κανει περιπατο inferno στο youtube,ισχυει αυτο?

Thanks

Link to comment
Share on other sites

Ξεκινησα με monk και μεχρι hell εκανα περιπατο,τωρα inferno εχω προβλημα με τα elite packs και τα arcane lasers,ιδιως στα dungeons που ειναι κλειστος χωρος,μηπως αν φτιαξω witch doctor κανω περιπατο και inferno,αν βαραει απο μακρια πιστευω ειμαι αερας.Για πειτε οσοι παιζετε witch doctor η προτεινετε καποιο class για easy mode.Απο gear τριχες τιποτα το ιδιαιτερο δεν εχω με monk.

Απλα καπου ειδα video με witch doctor να κανει περιπατο inferno στο youtube,ισχυει αυτο?

Thanks

δεν υπάρχει easy mode στο Inferno... παίρνεις 1 όπλο με αρκετό dps + ασπίδα με res all. Επίσης αν δεν ανεβάσεις το res all μέχρι το 500+..δεν πας βήμα... όπως τα λέει ο icy20 δλδ

Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδια μιλησα elite packs και arcane lasers σε κλειστο χωρο ,μηπως 1 ranged class με βοηθουσε αφου τωρα βαραω μια και τρεχω πανικοβλητος να γλυτωσω,με αποτελεσμα να ξαναβαρησω του αγιου πουτ...,γυρω γυρω ολοι παω,τα resists τωρα ειναι 55%,με απλα λογια τρωω τα elite packs σαν ranged class που βαραει μια φορα οταν ξημερωσει...

Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδια μιλησα elite packs και arcane lasers σε κλειστο χωρο ,μηπως 1 ranged class με βοηθουσε αφου τωρα βαραω μια και τρεχω πανικοβλητος να γλυτωσω,με αποτελεσμα να ξαναβαρησω του αγιου πουτ...,γυρω γυρω ολοι παω,τα resists τωρα ειναι 55%,με απλα λογια τρωω τα elite packs σαν ranged class που βαραει μια φορα οταν ξημερωσει...

με τον barb για τέτοιου είδους μάχες, res με μπουφ στο 800+, life sto 35K, dps 6-8K, frenzy με stun rune (smite αν θυμάμαι καλά), revenge για μπόλικο heal Stun με το Skill με το foot smash (?) και μπόλικο, μα μπόλικο κιτε... ανάλογα δες τα Skill για μονκ...

τωρα για ranged έχω δει μάγουλες να σκίζουν ότι βρουν μπροστά τους με dps 35, 45K, αλλά άπαξ και τους πιάσουν...

o γιατρός nerfαρίστηκε άσχημα από όσο ξέρω...

και θα επαναλάβω αυτό που είπα...

easy mode στο inferno δεν παίζει...

Link to comment
Share on other sites

Να σας πω κατι κανω λαθος εγω?Δοκιμασα να δω με κατι λεφτα που μου εβαλαν απο κατι πραγματα που πουλησα (εχω 5 ευρω) να αγορασω gold ας πουμε αλλα πατωντας πχ 10χ100000 και search κατω οχι μονο δεν μου βγαζει results αλλα μου γραφει please press search , σαν να μην παταω καν το κουμπι δηλαδη.Εχει κανεις παρει ετσι κατι?

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω πως αυτό ΔΕΝ έχει ανοίξει ακόμα...

Εμείς που φαρμάρουμε με την παρέα ακτ 3 πάντως στην φάση αυτή, κανείς δεν έχει θέμα ΟΤΙ class και να παίζει.

Θα το ξαναπώ. ΟΤΙ. Και WD, και DH, και απόλα.

Ειδικά μετά το πάτς οι βάρβαροι είμαστε μια χαρά με κάνα 800άρι ρες.

Εγώ παίζω ατμ με 800 ρεζ (πάνω κάτω), 53κ, 19κ dps (dual wield, αλλά έχω και την ασπίδα για τα ξύλα τα χοντρά), και περίπου 600 life leech / hit (Θέλει δουλειά ακόμα).

ΚΑΝΕΙΣ μας δεν έχει ξοδέψει 100.000.000 απλά έχει πέσει φάρμ, ανταλλαγές, και ώρα (με άλλα λογια Be social).

Και κάτι άλλο, έχω πάρει 4-5 items απο το rmah με 1,25-2,00 ευρώ που στο κανονικό έχουν 5.000.000 - 30.000.000, και μερικά τα έσπρωξα και τόσο. ΑΝ ψάξετε μπορείτε με 1 καφέ κόστος να πάρετε τα κέρατα σας. αν είναι θέμα ιδεολογικό πάω πάσο, αλλά ΟΤΙ ιδεολογία και να έχω, θέλω 10 χρόνια για να μου πέσει amulet, +150 str, +170 vit, + 65 res all, + crit dmg + max dmg... (1,25 ευρώ ευχαριστώ).

Σήμερα φτιάχνουν και τους αρκούδες του WD.

Kαι το είπα ΜΗΝ λυόνετε ακτ 3 οταν ειναι το ιδιο μεχρι να το φτιαξουν με το 2... (αν και παίζει να φτιάχτικε ΣΗΜΕΡΑ).

Link to comment
Share on other sites

Άμα νερφάρουν κι αυτό, το παρατάω το game προσωπικά. Μα έχουν φτιάξει ένα game στο οποίο με το gear που μου έχει πέσει έως το act1 inferno, είναι μακράν ανεπαρκές για να μπω act2... ε πως αλλιώς θα βγάλουμε φράγκα για να πάρουμε gear, σε ένα gear driven game; :mamba:

To τελευταίο patch λέει "fixed several gold and levelling exploits". Καμία ενημέρωση;

Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως ρε dolly δεν βρηκα στο RMAH τιποτα φτηνα.Εσυ τωρα πως βρηκες πραγματα που εχουν 5μυρια με 1.5 ευρω δεν ξερω. 5 ευρω εχω μεσα οπως ειπα αλλα οτι με ενδιαφερει ας πουμε εχει απο 50 ευρω και πανω...

Link to comment
Share on other sites

Είμουν μόνος, και έκατσαν με αρκετό χρόνο μεταξύ τους. Είναι τελειώς random πάντως. Ο αριθμός των μπλε/κίτρινων είναι ψιλοσταθερός (~150-220 μπλε, 70-110 κιτρινα), επισης και ο αριθμός των ilvl63 (1-3). Σε καμιά 20ρια runs που έχω κάνει στο σύνολο full clear απο το 1.0.3, πρέπει να έχω βγάλει 4-5 legendaries/set, 1 63ρι όπλο (920dps lifesteal 1h).

Link to comment
Share on other sites

To τελευταίο patch λέει "fixed several gold and levelling exploits". Καμία ενημέρωση;

Σε καμιά ωρίτσα θα μπω που θα σχολάσω και θα κοιτάξω. Αν και δε πιστεύω να νερφάρανε ένα απολύτως φυσιολογικό gold farm. Αυτό που περιέγραψα παραπάνω αλλά και που έδωσε οδηγίες ο [MENTION=5181]winters[/MENTION], δεν είναι exploit. Είναι πλήρως νορμαλ, σκοτώνεις monster, έχεις gold find, άρα και αυξημένο gold. Honest and simple.

Link to comment
Share on other sites

Να σας πω κατι κανω λαθος εγω?Δοκιμασα να δω με κατι λεφτα που μου εβαλαν απο κατι πραγματα που πουλησα (εχω 5 ευρω) να αγορασω gold ας πουμε αλλα πατωντας πχ 10χ100000 και search κατω οχι μονο δεν μου βγαζει results αλλα μου γραφει please press search , σαν να μην παταω καν το κουμπι δηλαδη.Εχει κανεις παρει ετσι κατι?

Προς το παρων δεν παιζει gold στο Rmah,την ψαχνουν ακομα να το ανοιξουνε, κατι παπαριες γινανε με gold injector τωρα τελευταια,συντομα θα το δουμε και αυτο πιστευω,blizzard ειναι αυτη ποτε δεν χανει.

Link to comment
Share on other sites

Τελικα recipes αξιζει να εχεις πχ ας πουμε lv62 που ειναι φτηνες; Εγω μια που πηρα μαλλον ειναι τοσο random craft που το ενα το εσπασα κ το αλλο δεν ξερω αν πιανει 100κ. Δηλαδη ασυμφορο

Link to comment
Share on other sites

Τελικα recipes αξιζει να εχεις πχ ας πουμε lv62 που ειναι φτηνες; Εγω μια που πηρα μαλλον ειναι τοσο random craft που το ενα το εσπασα κ το αλλο δεν ξερω αν πιανει 100κ. Δηλαδη ασυμφορο

οταν τα plans δινουν +6props τοτε η πιθανοτητα να παρεις κατι καλο απο τον σιδηρουργο ειναι πολυ μεγαλη γιατι το ιτεμ σου εχει 2 επιπελον θεσεις....σκεψου οτι εκει μπορει να μπει (+all resistances +vitality +gold find +intellince) που σε συνδυασμο με τα αλλα stats...εκτοξευουν την τιμη του item....πχ ζωνη 150dex 50all ress κανει 100 με 150.000 αλλα ζωνη με 150dex 50all res και 70vit κανει 5.000.000.....

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.