Jump to content



Recommended Posts

GOLD FIND GEAR ΛΕΜΕ!!! Με 5NV έχω +350% gold.

Σε 2 ώρες περίπου μαζεύεις 1Μ.

σε τι επιπεδο και πιο act; Πείτε και σε μένα πώς το κάνετε αυτό, μιλάνε αριστερά και δεξιά για εκατομμύρια σαν καραμέλες κι εγώ με το ζόρι μαζεύω 250-300κ με +240% gold σε act 4 hell.

Inferno act1 δεν ψήνομαι να φαρμάρω ακόμα, έχω προχωρήσει προς το τέλος για act2 και είχα τρελαθεί στο repair. Γιατί όλα καλά κι ωραία μέχρι να πέσεις σε κανα group με τπτ τρελά affixes τύπου invulnerable reflecting damage όπου κερδίζει ο καλύτερος Κεντέρης...ή να μπαίνεις σε κανα cave και με το καλημέρα elite pack, ψοφάς και το revive δεν υφίσταται = instant death.

Tα drops που έχω είναι τραγικά μέχρι στιγμής πάντως, AH ftw αλλά με τι λεφτά...έσκασε η Τρόικα στο d3.:hmm:

Link to comment
Share on other sites

το σκέφτομαι πολυ σοβαρά να σκάσω 16.5Ε στους κινέζους για 10Μ gold :o

@Dolly το εφτιαξα λιγο https://www.dropbox.com/s/uwpwiltmv24xm4m/4.png (+119 crit dmg) :p το φόρεσα εχθές στον belial και με διπλα τσεκουρια (https://www.dropbox.com/s/0vbhcx77jv9f58t/3.png) εβλεπα crit 60Κ~65Κ dmg + 3K heal !!! :D

Έγινε επεξεργασία από TifoziF1
Link to comment
Share on other sites

το σκέφτομαι πολυ σοβαρά να σκάσω 16.5Ε στους κινέζους για 10Μ gold :o

ΜΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗ!!! είναι ηθικό το θέμα. Αλλά ξέρω τι τριπάκι έχεις στο μυαλό σου και έχω και την θεραπεία.

1ον Το παιχνίδι το πλήρωσες δεν αξίζουν περαιτέρω χρήματα εκτός εάν αυτό είναι expansion ή σοβαρό DLC.

2ον Αν βαρέθηκες το gold farming κάνε λίγες διακοπές. Βγες έξω άλλαξε παραστάσεις και θα δεις ότι θα γουστάρεις ξανά να αράξεις με την φραπεδούμπα σου να βγάλεις λεφτά.

3ον Η αγορά του D3 υποφέρει τρελά ένα πολύ καλό item μπορεί σε ένα βράδυ να καταντήσει να πουληθεί για ψίχουλα.

4ον Σε λίγο καιρό θα παρατηρήσετε ότι τα χρήματα δεν θα βγαίνουν από τα items καθε αυτού αλλά από τα crafting materials.

5ον Παίξε και κανα άλλο game, έχουμε πολύ δυνατούς τίτλους τελευταία.

6ον Games are made to make us happy NOT to make us stressed.

Link to comment
Share on other sites

εγω δεν θα σου πω ΜΗ

Γιατι στις 30 ωρες που θες να τα φαρμαρεις κανεις 100000 αλλα πραγματα και βγαζεις πολυ παραπανω λεφτα,

ΑΛΛΑ, νομιζω πως ειναι ακριβα 17 ευρω για 10μ.

οποτε κοιτα για ποιο φθηνα, η με τα λεφτα αυτα παρε απο rmah 2 items και πουλα τα ΑΠΟ 10μ,

Link to comment
Share on other sites

ρε σεις εχω 2 βδομαδες που φαρμαρω Hell (act4 + Whimsyshire) για να ντυθω για Inferno. Τα καταφέρνω βγαζω ολο το act1 χαλαρά και μόνος μου και παω act2 και γίνομαι ανεκδοτο. Εχτες με τα παιδια (barbs με warcry στο αψτ2) είδα ότι κάτι γίνεται αν ανεβάσω Resists !

ΑΛΛΑ όλα τα items με Physical+AllResist > 90 και dext 120-160 που θέλω είναι από 2mil και πάνω. Δεν μπορώ άλλο farming !!

Link to comment
Share on other sites

ρε σεις εχω 2 βδομαδες που φαρμαρω Hell (act4 + Whimsyshire) για να ντυθω για Inferno. Τα καταφέρνω βγαζω ολο το act1 χαλαρά και μόνος μου και παω act2 και γίνομαι ανεκδοτο. Εχτες με τα παιδια (barbs με warcry στο αψτ2) είδα ότι κάτι γίνεται αν ανεβάσω Resists !

ΑΛΛΑ όλα τα items με Physical+AllResist > 90 και dext 120-160 που θέλω είναι από 2mil και πάνω. Δεν μπορώ άλλο farming !!

Δυστυχώς το παιχνιδάκι είναι gear based. Αν δε ντυθείς δε θα τη παλέψεις. Χώσε resist και Life on hit.

Link to comment
Share on other sites

Μου θυμίζει WOW το παιχνίδι σε αυτή την φάση. Farming για gear και άγιος ο Θεός.

Δοκιμασμένη συνταγή.

Ψήνεις τους χρήστες στους 100 βαθμούς για 6 μήνες και μετά βάζεις και πατάτες...

Link to comment
Share on other sites

To θέμα σε σχέση με το Wow είναι το random element στο gear...

Στο wow 6 χρονια φαρμαραμε, αλλά ξέραμε να πέσει το μαμημένο το σπαθί θα είναι ΕΤΣΙ.

Εδώ κάνεις στον σταυρό σου... ακόμα και στα legendary ( μέχρι να τα φτιάξουν ατ λιστ)...

Link to comment
Share on other sites

πραγματικά είμαι ένα βήμα πριν το "αφήσω" . Με 1-2 ώρες farming την μέρα που μπορώ πια να παίζω diablo δεν πέφτει τίποτα, δεν βγαίνει ρευστό... Έχω βαρεθεί να βλέπω τα ίδια και τα ίδια μέρη, ίδια boss και στο τέλος να μην dropαρει τίποτα με 330% MF...Τώρα ειδικά με το MF gear... θα πρέπει να βρείς main gear + MF άλλα άπειρα μήρια....

Link to comment
Share on other sites

Και εγω ειμαι στο οριο να τα παρατησω.Μια φορα μονο εβγαλα 2 μυρια απο ενα craft που εκανα.Ολα τα αλλα πανε για salvage αντε 100Κ να τα πουλαω.Αρα δεν αξιζει.Για drop δεν συζηταμε.Μονο κατι ψιλολογια τα πουλαω και αν δεν τα βαλω πατο και αυτα...

Link to comment
Share on other sites

Εγώ παράτησα ήδη αυτή τη μουφιά που ονομάζεται DiΑΗlo 3. Παρ'όλο τρελός φαν της σειράς, το λέω ξεκάθαρα ότι το συγκεκριμένο game είναι ΓΤΠ. Το μόνο που αξίζει είναι το gameplay και οι αρκετές επιλογές συνδυασμών skills και runes. Τσάμπα τόσος καιρός αναμονής. Φάνηκε καθαρά ότι η Blizzard ΔΕΝ θέλει να θάψει το WoW, ούτε θέλει να παρασύρει όλους τους gamers σε ένα game χωρίς συνδρομή.

Το μέλλον ανήκει σε παιχνίδια που έχουν συνδρομή (άρα και 100% support) αλλά και σε παιχνίδια που δεν ακολουθούν τα στάνταρ του 2000 (Act I,II,III,IV Normal - Act I,II,III,IV Nightmare - Act I,II,III,IV Hell - Act I,II,III,IV Inferno) . Duels, εφόσον δεν υπάρχει PvP, ούτε καν για αστείο... μαζεύεις gear για να σκωτώνεις το AI, μέγα FACEPALM.

Το μεγαλύτερο γέλιο θα πέσει όταν θα ζητήσουν κανά 60άρι για το expansion.

Έγινε επεξεργασία από denz
Link to comment
Share on other sites

πραγματικά είμαι ένα βήμα πριν το "αφήσω" . Με 1-2 ώρες farming την μέρα που μπορώ πια να παίζω diablo δεν πέφτει τίποτα, δεν βγαίνει ρευστό... Έχω βαρεθεί να βλέπω τα ίδια και τα ίδια μέρη, ίδια boss και στο τέλος να μην dropαρει τίποτα με 330% MF...Τώρα ειδικά με το MF gear... θα πρέπει να βρείς main gear + MF άλλα άπειρα μήρια....

Δεν εχω ουτε 1% mf και πουλωντας αντικειμενα εχω βγαλει 3 εκατομμυρια gold περιπου και 20 ευρω...Οποτε κατι δεν κανεις καλα.Εγω μονος μου φαρμαρω diablo hell και act1 inferno boss ,και με <<παρεα>> act2 inferno boss

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.