Jump to content



Recommended Posts

Εξακολουθώ να μην καταλαβαίνω πώς προκύπτει το 1 μύριο/ώρα και όλοι εσείς που το παρουσιάζετε πις οφ κέικ δεν μας λέτε το μυστικό της επιτυχίας;

Φάρμαρα nightmare act 3 ολόκληρο όχι μόνο arreat crater και με gf +205% έβγαλα λίγο πολυ 450κ και μου πήρε 2 ώρες και κάτι μαζί με στάσεις για ξεφόρτωμα σαβούρας.

θέλω περισσότερο gf gear να φανταστώ;;

Link to comment
Share on other sites

Εξακολουθώ να μην καταλαβαίνω πώς προκύπτει το 1 μύριο/ώρα και όλοι εσείς που το παρουσιάζετε πις οφ κέικ δεν μας λέτε το μυστικό της επιτυχίας;

Φάρμαρα nightmare act 3 ολόκληρο όχι μόνο arreat crater και με gf +205% έβγαλα λίγο πολυ 450κ και μου πήρε 2 ώρες και κάτι μαζί με στάσεις για ξεφόρτωμα σαβούρας.

θέλω περισσότερο gf gear να φανταστώ;;

Το να φαρμάρεις ολόκληρο το act3 σου παίρνει πολυ χρόνο, δεν αξίζει να κάθεσαι να φαρμάρεις όλο το act. Θα βάλεις τουλάχιστον 220% gf gear, το οποίο μαζί με τα 5NV θα στο ανεβάζει στα ~300%. Μετά θα φαρμάρεις nightmare -> arreat crater 1, crater 2, tower of the damned -> tower of the cursed μέσω των WAYPOINT. Δε θα πηγαίνεις δηλαδή tower of the damned level 2 κτλ. Μετά απ' αυτά κι ενώ έχεις 5NV, μπορείς να μπεις και bridge of korsik στο οποίο πέφτει μπόλικo gold. Σε 15 λεπτά περίπου εγώ βγάζω 60k, δηλαδή 240K την ώρα, σε 4 ωρίτσες έχεις 1 mil.

Όταν βαρεθείς μπαίνεις και inferno, και φαρμάρεις dank cellar. 1 μύριο την ώρα σε farm, δεν παίζει, έχω ακούσει πολλούς να το λένε αλλά @@. Mόνο με τρελό gear σε inferno.

Οι nolife παίχτες, τύπου kripparian για παράδειγμα, σκάνε φράγκα και τσιμπάνε 100million gold και παίζουνε ή πουλάνε items που πέφτουν act3/4 για 20-30-50mil σε συχνή βάση. Όταν φτιάξεις χαρακτήρα έτσι ώστε να παίζεις άνετα act2 ή act3 και αρχίζει και πέφτει το καλό πράμα, θα δεις τη διαφορά, όταν θα πουλάς κάτι για 20mil. ;)

Link to comment
Share on other sites

Με ποσες ωρες game την ημερα?Και σε ποσο καιρο τα εχεις βγαλει αυτα?

Μονο bosses παιζω.Κανα 2ωρο την μερα και πολυ λεω (τωρα παιζω λιγο παραπανω που ανεβαζω βαρβαρο).

Το θεμα ειναι και το εμποριο.Πουλωντας 2 αντικειμενα εβγαλα 2.5 μυρια περιπου.Οταν εχεις κατι που σου λεει οτι αξιζει ψαχνεις ah να δεις ποσο το εχουν βαλει οι αλλοι με αντιστοιχα stats και πας 10% κατω.

Και δεν χρειαζεται να ειναι το super lvl 63 item με τα 250+ stats σε ολα.Προσωπικα το ενα πηγε 2.2 μυρια επειδη ηταν κρανος με 50 vit.50int ,4% chance to crit ,20%mf και socket .Του κοτσαρα και ενα gem 20% mf ακομα και χρυσοπουληθηκε.

Link to comment
Share on other sites

Το να φαρμάρεις ολόκληρο το act3 σου παίρνει πολυ χρόνο, δεν αξίζει να κάθεσαι να φαρμάρεις όλο το act. Θα βάλεις τουλάχιστον 220% gf gear, το οποίο μαζί με τα 5NV θα στο ανεβάζει στα ~300%. Μετά θα φαρμάρεις nightmare -> arreat crater 1, crater 2, tower of the damned -> tower of the cursed μέσω των WAYPOINT. Δε θα πηγαίνεις δηλαδή tower of the damned level 2 κτλ. Μετά απ' αυτά κι ενώ έχεις 5NV, μπορείς να μπεις και bridge of korsik στο οποίο πέφτει μπόλικo gold. Σε 15 λεπτά περίπου εγώ βγάζω 60k, δηλαδή 240K την ώρα, σε 4 ωρίτσες έχεις 1 mil.

Επίσης μιας που είστε εκεί παίζουν και καλά lvl 40 items που φεύγουν σαν τσιρλιό στο AH για 20/30/40κ.. Μπορεί να καθυστερεί λίγο το gold farm αλλά είναι άλλα 100-200κ ανα run.. Ανάλογα τι θα κάτσει.

Link to comment
Share on other sites

"But honestly Diablo III is not World of Warcraft".

I think both those patches will do a lot to give people things to do, and get them excited about playing, but they’re not going to be a real end-game solution, at least not what we would expect out of a proper end-game.

Καταλαβαν και οι ιδιοι οτι το game ειναι λιγο. Δεν εχουν καθολου αυτοπεποιηθηση και σιγουρια και δεν μπορουν καν να πεισουν τον κοσμο οτι θα βελτιωθει η κατασταση. Τι σκ@τ@, τοσα χρονια δεν μπορεσαν να βγαλουν ενα game, το οποιο παρεπιπτοντως εχει τοσο λαο στην πλατη, να ανταγωνιστει το WoW; Δεν ζω σε ουτοπια, αυτοι που παιζαμε το D2, ξεραμε πανω κατι τι θα περιμενουμε (οχι γραφικα Crysis, οπως ειπωθηκε απο πολλους) αλλα τελικα αποδειχτηκε ΠΟΛΥ κατωτερο των προσδοκιων. Κριμα.

Link to comment
Share on other sites

Τι σκ@τ@, τοσα χρονια δεν μπορεσαν να βγαλουν ενα game, το οποιο παρεπιπτοντως εχει τοσο λαο στην πλατη, να ανταγωνιστει το WoW;

Mα δε νομίζω ότι ήθελαν να βγάλουν κάτι που να ανταγωνιστεί το WoW.

Kι αν βγάλουν κάποια στιγμή (π.χ. εκείνο το Titan), σίγουρα δε θα είναι παιχνίδι στο στυλ του Diablo.

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπαρχει λογικη τοτε. Δεν γινεται να συνηθιζεις τον κοσμο σε ενα Α επιπεδου game (του 2005 μαλιστα) και το 2012 να ριχνεις το επιπεδο σχεδον στον πατο βγαζοντας ενα παιχνιδι που απ'οτι αποδεικνυεται το εβγαλαν μονο και μονο για να το βγαλουν. Το λενε και οι ιδιοι περι ανεπαρκειας end game, οχι μονο εγω.

Ειναι δυνατον να μην μπορουν να εκμεταλευτουν τον ντορο που υπαρχει γυρω απο το ονομα Diablo; Αν δεν κανω λαθος, ειναι το παιχνιδι με τον μεγαλυτερο αριθμο πωλησεων σε χρονικο διαστημα 1 μηνα, ever. Αφου δεν μπορουσαν να το βγαλουν στο υψος των περιστασεων (εχοντας γνωση γι'αυτο) ας μη το εβγαζαν. Τσαμπα δυσφημιζουν εναν τοσο ωραιο τιτλο.

Link to comment
Share on other sites

Θεωρω οτι το παιχνιδι ειναι ακρως ρηχο και βαρετο εαν θελεις να ασχοληθεις μονο με ενα class να τελειωσεις το inferno και μετα τελος. Πραγματι εκει το game εχει λιγες μερες διαρκεια ζωης. Αν εισαι ομως σαν εμενα που το content δεν με απασχολει στο βαθμο που να θελω να ζησω την ιστορια κτλ αλλα ζητω mechanics απο τα mobs τυχαιο καθε φορα στησιμο και περιεχομενο και φυσικα θελω να παιξω με ολα τα classes τοτε το παιχνιδακι εχει τεραστιο βαθος και απαιτει απειρο χρονο να ασχοληθεις μαζι του

Η μονη μου ενσταση απο την αρχη ηταν το AH. Θελω να lootαρω για να φοραω βρε αδερφε, οχι για να πουλαω με την ελπιδα οτι θα βρω κατι στην ιδια τιμη να το αγορασω. Δεν εχει καν μαγεια η ολη φαση, απλως σε καθυστερει και σε απομακρυνει στην τελικη απο το gameplay, αφου παιζεις 2 ωρες απο την οποια την μια εισαι στο ah μπας και τσακωσεις καμια ευκαιρια.

Για μενα δεν τελειωνει το game εαν δεν τελειωσω με τουλαχιστον τους χαρακτηρες που βρισκω διασκεδαστικους. Ενα expansion με νεα acts θα ηταν ευεργετικο οπως και να εχει

Link to comment
Share on other sites

Θεωρω οτι το παιχνιδι ειναι ακρως ρηχο και βαρετο εαν θελεις να ασχοληθεις μονο με ενα class να τελειωσεις το inferno και μετα τελος. Πραγματι εκει το game εχει λιγες μερες διαρκεια ζωης. Αν εισαι ομως σαν εμενα που το content δεν με απασχολει στο βαθμο που να θελω να ζησω την ιστορια κτλ αλλα ζητω mechanics απο τα mobs τυχαιο καθε φορα στησιμο και περιεχομενο και φυσικα θελω να παιξω με ολα τα classes τοτε το παιχνιδακι εχει τεραστιο βαθος και απαιτει απειρο χρονο να ασχοληθεις μαζι του

Η μονη μου ενσταση απο την αρχη ηταν το AH. Θελω να lootαρω για να φοραω βρε αδερφε, οχι για να πουλαω με την ελπιδα οτι θα βρω κατι στην ιδια τιμη να το αγορασω. Δεν εχει καν μαγεια η ολη φαση, απλως σε καθυστερει και σε απομακρυνει στην τελικη απο το gameplay, αφου παιζεις 2 ωρες απο την οποια την μια εισαι στο ah μπας και τσακωσεις καμια ευκαιρια.

Για μενα δεν τελειωνει το game εαν δεν τελειωσω με τουλαχιστον τους χαρακτηρες που βρισκω διασκεδαστικους. Ενα expansion με νεα acts θα ηταν ευεργετικο οπως και να εχει

Δεν υπαρχει καθολου ελευθερια, ειναι πολυ τυποποιημενα και μονοτονα τα πραγματα. Το Multiplayer gaming θεωρω οτι εχει περασει σε αλλο επιπεδο, το οποιο δεν προσφερει σε καμια περιπτωση το D3.

Link to comment
Share on other sites

το να καθεσαι ah και να περιμενεις ποτε καποιος θα υποκοστολογισει ενα item για να βγαλεις 4,3εκ περνει πολυ λιγοτερο :p

74856905.th.jpg

Μακαρι να μπορουσες να βρεις τον τυπο που το σκοτωσε! Θα τραβαγε τα βυζια του! Ωραιος!

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια χαλαρωστε κανεις μεχρι πριν απο το προαναφερθεν αρθρο δν παραπονιοταν για το game τωρα ξαφνικα ολοι θυμηθηκατε οτι ειναι βαρετο ενω πριν μια μερα ηταν μια χαρα ολα και ψαχνατε τροπους για να βγαζεται λεφτα και να φαρμαρεται....το game σιγουρα θελει απειρες βελτιωσεις και και χωρανε απειρα features...το γεγονος οτι το αναγνωριζει και η ιδια η blizzard αυτο σημαινει οτι στα επερχομενα patches θα το κανει ακομα πιο attractive και ειδικα με το pvp patch θα δωσει τεραστιο χρονο ζωης....

Link to comment
Share on other sites

Εχμ, τουναντίον... εάν κοιτάξεις στις 130-φεύγα σελίδες του thread πολύς κόσμος έχει γκρινιάξει. Το θετικό είναι ότι και η Blizzard έχει ιεραρχήσει τα προβλήματα, αλλά δεν είναι και περίεργο. Ούτε χαζοί είναι ούτε ανίκανοι :)

Link to comment
Share on other sites

Εξακολουθώ να μην καταλαβαίνω πώς προκύπτει το 1 μύριο/ώρα και όλοι εσείς που το παρουσιάζετε πις οφ κέικ δεν μας λέτε το μυστικό της επιτυχίας;

Φάρμαρα nightmare act 3 ολόκληρο όχι μόνο arreat crater και με gf +205% έβγαλα λίγο πολυ 450κ και μου πήρε 2 ώρες και κάτι μαζί με στάσεις για ξεφόρτωμα σαβούρας.

θέλω περισσότερο gf gear να φανταστώ;;

'Οχι όλο το ACT, περισσότερο gold find (έχω φίλο DH που με το NV φτάνει 400%) και δεν μαζεύεις τίποτα από κάτω. Μόνο gold.

Link to comment
Share on other sites

Παιζουμε λιγο να ηρεμισουμε απο τις σκοτουρες.Το γεγονος οτι δεν σκαω τα 13αρια καθε μηνα εμενα με κατι χαρουμενο.Δεν ειναι το παιχνιδι που θα κολλησω με τις ωρες 5 inches απο την οθονη αλλα οχι οτι ειναι και σαπιο.Κατι στην μεση.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.