Jump to content



Recommended Posts

Ευχαριστώ για τα gold farming tips, κάτι γίνεται πλέον!

Είμαι βαθιά συγκινημένος, πούλησα μια μούφα legendary quiver για 2,5 μύρια, ανεβαίνει το μπακαγιόκο σιγά σιγά.

Όταν θα ρθει η ώρα για ψώνια, θα σας πω :p

Link to comment
Share on other sites

όταν φτάσεις τα 1000 τότε υπακούς τους νόμους της στατιστικής... (0.1% είναι 1/1000) ;)

μάλλον δεν πρέπει να περιμένεις brimstone από 60+ inferno items

Οι πιθανότητες να μην βρεις κανένα μετά από 1000 εξακολοθυούν να είναι περίπου 37%, που δεν είναι αμελητέο ποσοστό, μη χαίρεσαι άδικα ;). Στις 693 απόπειρες είσαι περίπου στο 50% και υποδιπλασιάζεται κάθε 693. Δηλ στις 1386 είναι ~25% να μην έχεις βρει τίποτα κοκ. Αν είσαι λίγο γκαντέμης, δεν είναι καθόλου απίθανο (~14%) να σπάσεις 2000 και να έχεις μαζέψει αέρα κοπανιστό (μακριά από σας). :sarcastic:

Link to comment
Share on other sites

δυστυχως οχι πολλα....αν δν εχει σοκετ το οπλο γενικα δν αξιζει....εκτος αν περιμενεις να βγαλουν κανενα patch που να μπορεις να βαζεις σοκετ στα items στην artisan οποτε τοτε μπορει να ανεβει η αξια του :p

Link to comment
Share on other sites

δυστυχως οχι πολλα....αν δν εχει σοκετ το οπλο γενικα δν αξιζει....εκτος αν περιμενεις να βγαλουν κανενα patch που να μπορεις να βαζεις σοκετ στα items στην artisan οποτε τοτε μπορει να ανεβει η αξια του :p

Αυτό με τα socket στον artisan καλά θα ήτανε... :hehe:

Link to comment
Share on other sites

την εκανα την ******* τελικα δν αντεξα εδωσα 84εκ για crafting (150 belts +6 150 bracers +6 50 sage's boots και 30 sage's gloves).....αντε να δουμε ποτε θα φυγουν τωρα και αν τελικα αξιζει το crafting....θα ανεβασω και μια λιστα με ιτεμς εδω για οποιον ενδιαφερεται να βοηθησει να φυγουν πιο γρηγορα....ουτε για repair δν εχω τωρα (6704g) :p

Link to comment
Share on other sites

την εκανα την ******* τελικα δν αντεξα εδωσα 84εκ για crafting (150 belts +6 150 bracers +6 50 sage's boots και 30 sage's gloves).....αντε να δουμε ποτε θα φυγουν τωρα και αν τελικα αξιζει το crafting....θα ανεβασω και μια λιστα με ιτεμς εδω για οποιον ενδιαφερεται να βοηθησει να φυγουν πιο γρηγορα....ουτε για repair δν εχω τωρα (6704g) :p

μακάρι να σου φύγουν γρήγορα..Απορώ ποσους χαρακτήρες έχεις για να τα βάλεις όλα αυτά...στο stash δεν χωράνε πάντως

Link to comment
Share on other sites

την εκανα την ******* τελικα δν αντεξα εδωσα 84εκ για crafting (150 belts +6 150 bracers +6 50 sage's boots και 30 sage's gloves).....αντε να δουμε ποτε θα φυγουν τωρα και αν τελικα αξιζει το crafting....θα ανεβασω και μια λιστα με ιτεμς εδω για οποιον ενδιαφερεται να βοηθησει να φυγουν πιο γρηγορα....ουτε για repair δν εχω τωρα (6704g) :p

Δώσε λίστα να κάνουμε ψώνια. :D

Link to comment
Share on other sites

Συντομα θα εχετε λιστα με την περιγραφη καθενος item που θα αναφερει τα βασικα χαρακτηριστικα (str int dex vit all res mf gf armor life regeneration %life critical hit chance)...απορια το physical damage to attackers μετραει σαν βασικο....εγω παιζω wd και ρωταω του μονκαδες η τους βαρβαρους αν τους βοηθαει...οι τιμες θα ειναι 10-20% κατω απο την ελαχιστη τιμη του ah....

Link to comment
Share on other sites

Εγω παλι εκανα 2 6αρια bracers κ απο οτι ειδα οριακα βγαζουν οσο μου πηρε να τα κανω κραφτ. Παλι χαλασα τα λεφτα μου χωρις αντικρυσμα...(recipe)

Αραγε κανω κατι λαθος η ειμαι απλα γκαντεμης; Μου βγηκαν μεν με ψηλο res 45 και 65 αλλα τα αλλα στατς για τα μπαζα... Κατι 70-90 str και 60 vit...

Έγινε επεξεργασία από icy20
Link to comment
Share on other sites

Εγω παλι εκανα 2 6αρια bracers κ απο οτι ειδα οριακα βγαζουν οσο μου πηρε να τα κανω κραφτ. Παλι χαλασα τα λεφτα μου χωρις αντικρυσμα...(recipe)

Αραγε κανω κατι λαθος η ειμαι απλα γκαντεμης; Μου βγηκαν μεν με ψηλο res 45 και 65 αλλα τα αλλα στατς για τα μπαζα... Κατι 70-90 str και 60 vit...

φιλε μου το recipe το πηρα και εγω αλλα το εκανα αποσβεση μετα απο 60κραφταρισματα.....θελει υπομονη το crafting και χρονο.....εγω απο το κραφτινγκ γενικα ειμαι κερδισμενος εβγαλα το sage's wisdom recipe στα 40εκ....σε βαθος χρονου θα βγαλει τα λεφτα του.....απλα επειδη βαρεθηκα το φαρμινγκ και (ολο μαμακιες πεταει) και μου αρεσει αυτη η διαδικασια προτιμησα να τα κανω ολα τα λεφτα μου craft για να καταληξω σε ενα συνολικο συμπερασμα που θα το μαθω σε μια δυο βδομαδες απο τωρα.....επισης καθως κανεις craft και ψαχνεις μετα ποσο να πουλησεις το ιτεμ που εφτιαξες ξαφνικα εμφανιζονται μπροστα σου ιτεμς των 100-150.000 ενω επρεπε να στοιχιζουν εκατομμυρια....και τα τσιμπας με την μια.....μονο απο τις μεταπωλησεις εχω βγαλει 50εκ τουλαχιστον.....

ΥΓ ξερω οτι με αυτη την διαδικασια χανεται η ουσια του gameplay και του παιχνιδιου γενικοτερα αλλα γιαυτο ευθυνεται η blizz που μας εβαλε το ah και τον blacksmith με τα recipes και ολοι τρεχουν δεξια και αριστερα να πονταρουν τα λεφτα τους στο κραφτινγκ γιατι δυστυχως ειναι ο πιο γρηγορος τροπος να μαζεψεις λεφτα.....

Έγινε επεξεργασία από larry4
Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδιά, όσοι είστε πολύ μεγάλα lvl...

Μπαίνω inferno με βάρβαρο, πρώτο act τους ισοπεδώνω, ίσως να πέθανα και 1 φορά σε όλο το act.

Μπαίνω 2ρο act, τι να μας πει και η Magda κι ο Kulle και ο Belial μαζί, τους έλιωνα σαν κουνούπια.

Μπαίνω λοιπόν 3ο act όλο χαρά, να θα τον φάμε τον D και στο inferno, και στο πρώτο mob που πέφτω πέθανα 6 φορές! Που λόγος για μπλε/κίτρινους!

Ντυμένος είμαι καλά, καλό dmg και life steal, καλά resistances. Build έχω whirlwind + fury generators (war cry, run like the wind, κτλ).

Κανένα tip? Ή να ξεκινήσω και εγώ τις επενδύσεις που είμαι με 200k Gold?

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου με 200k gold ουτε ενα κραφτ δν κανεις (εξηπακουετε οτι πρεπει να εχεις και ενα καλο plan με +6stats).....κατσε φαρμαρε act 1-2 και σου οταν σου περισσεψουν 1-2εκ το συζηταμε....

Καλά, δεν έχω καν σκοπό να κάνω craft προς το παρόν. Να συνεχίσω στα act θέλω. Το πρόβλημα είναι ότι ενώ τα 2 πρώτα τα είχα για προπόνηση, το 3 μου βγήκε δυσανάλογα δύσκολο. Γι'αυτό ρώτησα για κανένα tip.

Link to comment
Share on other sites

Μα whirlwind στον πανικό απο mobs του act 3?

Μακάρι να γινόταν παντού πανικός, εκεί δουλεύει καλύτερα. Στα πρώτα act έτσι δουλεύεις, τους μαζεύεις μαζί 10-20-200, όσα περισσότερα τόσο καλύτερα, και μετά τα θερίζεις σαν στάχυα. Στο act 3 όταν μένει 1-2 μπλέ μόνα τους ή 1 κίτρινο είναι το πρόβλημα, όπου δεν μπορείς να κρατήσεις WW και σε ξεσκίζουν. Ειδικά όσα φεύγουν από κοντά σου αντί να σου έρχονται προς τα πάνω σου.

Η πλάκα είναι ότι ούτε του Belial δεν απέφευγα τα χτυπήματα, δεν μου έκανε στην ουσία τίποτα, ενώ 1 μπλε στο Act 3 δεν μπορώ να βγάλω face-to-face...

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.