Jump to content



Recommended Posts

Καλά, δεν έχω καν σκοπό να κάνω craft προς το παρόν. Να συνεχίσω στα act θέλω. Το πρόβλημα είναι ότι ενώ τα 2 πρώτα τα είχα για προπόνηση, το 3 μου βγήκε δυσανάλογα δύσκολο. Γι'αυτό ρώτησα για κανένα tip.

Το tip ειναι καθομαι 3-4βδομαδες act1-2 πουλαω ah οτι βρισκω (σαβουρα και μη) μαζευω 7-8εκ και κανω σοβαρες αγορες για να αντεχω το ξυλο act3....ικανοποιητικα stats ειναι 7-8k armor 800-900all res 35-40k hp και 40-50k dps για tanking build

Link to comment
Share on other sites

To WW είναι πολύ ειδικό built το οποιο βασίζεται σε κάποια στάνταρ stats για να αποδώσει.

Θες ΚΑΛΟ life/hit, με καλό θα έλεγα >= 2000.

Θές ΠΟΛΥ crit, για να σκίζεσαι στο fury και να σου μένει το wrath ανοιχτό για ώρα.

Θές resists γιατί "είναι πολλές οι μάπες Αντώνη".

Θες ΓΕΡΑ 1h γιατί δεν έχει κανένα dmg multiplier.

Απο εκεί και πέρα, το act 3 αρχίζει να ξεχωρίζει τους άντρες απο τις γυναίκες, ειδικά σε θέμα gear.

Οταν λες πως έχεις καλά ρεσιστς ΠΟΣΟ μιλάμε? είσαι >700 πχ? πόσο life έχεις?

Για να παίξεις κατά την άποψη μου με WW built act3+ πρέπει να έχεις τρελό gear.

Γύρνα σε κλασσικά builts με frenzy, shout, defensive passive abilities, και δες πως θα πας.

Link to comment
Share on other sites

To WW είναι πολύ ειδικό built το οποιο βασίζεται σε κάποια στάνταρ stats για να αποδώσει.

Θες ΚΑΛΟ life/hit, με καλό θα έλεγα >= 2000.

Θές ΠΟΛΥ crit, για να σκίζεσαι στο fury και να σου μένει το wrath ανοιχτό για ώρα.

Θές resists γιατί "είναι πολλές οι μάπες Αντώνη".

Θες ΓΕΡΑ 1h γιατί δεν έχει κανένα dmg multiplier.

Απο εκεί και πέρα, το act 3 αρχίζει να ξεχωρίζει τους άντρες απο τις γυναίκες, ειδικά σε θέμα gear.

Οταν λες πως έχεις καλά ρεσιστς ΠΟΣΟ μιλάμε? είσαι >700 πχ? πόσο life έχεις?

Για να παίξεις κατά την άποψη μου με WW built act3+ πρέπει να έχεις τρελό gear.

Γύρνα σε κλασσικά builts με frenzy, shout, defensive passive abilities, και δες πως θα πας.

Mε κλασσικό...ούτε την σκάλα δεν ανέβηκα!

Life/hit έχω 11ΧΧ-κάτι, critical έχω πολύ (60% αν θυμάμαι καλά), resists 650-750 όλα, life 35k. To life/hit δεν είναι (μάλλον) το πρόβλημα γιατί όσο "στροφάρω" δεν πέφτει καν στην μέση το health. Το πρόβλημα μάλλον είναι στο όπλο γιατί έχω "μόλις" 19k dmg, που πάει ως 25k με τα buffs. Έτσι, μόλις σταματήσω το ζεϊμπέκικο, κάπου εκεί τελειώνουν όλα. Βασικά, δεν είναι με όλα τελικά το πρόβλημα, αλλά στα mobs με shielding κυρίως και extra health.

Έφτασα με κάποια ζόρια ως και το σήκωμα των καταπέλτων. Μάλλον την συμβουλή του larry4 θα πρέπει να ακολουθήσω, να μαζέψω μερικά μύρια και να ψωνίσω κανένα όπλο.

Απλά μου έκανε εντύπωση επειδή τα 2 πρώτα act τα περπάτησα άνετα ενώ πολλοί έχουν θέμα, αλλά στο 3ο έφαγα τόσο μεγάλη πόρτα όσο οι πύλες του Λούβρου.

Link to comment
Share on other sites

Για να έχεις 60% crit και να μην έχεις dmg, δεν έχεις βάλει καθόλου critdmg% πάνω. Βρες κάνα 700-800ρι όπλο για ΟΗ με τρύπα και 60-99% critdmg πάνω, βάλτου κάνα 70ρι πρασινο gem. Γάντια τσίμπα τπτ με >8crit, >25%critdmg, και τουλάχιστον 1 amu/ring με str/crit/crtidmg. Τσουπ 50-70k dps.

Link to comment
Share on other sites

Για να έχεις 60% crit και να μην έχεις dmg, δεν έχεις βάλει καθόλου critdmg% πάνω. Βρες κάνα 700-800ρι όπλο για ΟΗ με τρύπα και 60-99% critdmg πάνω, βάλτου κάνα 70ρι πρασινο gem. Γάντια τσίμπα τπτ με >8crit, >25%critdmg, και τουλάχιστον 1 amu/ring με str/crit/crtidmg. Τσουπ 50-70k dps.

Δεν γίνεται αυτό εύκολα γιατί με το build που παίζω χρειάζεται οπωσδήποτε μεγάλο life steal. Να βρω axe ή mace (μόνο αυτά τα 2 παίζουν με το build μου) με socket, crit dmg και 800+ life steal, αν υπάρχει, μιλάμε για δεκάδες εκατομμύρια. Amulet έχω, γάντια επίσης έχω με str/res all/crit chance και για να προσθέσει κανείς και dmg πάλι μιλάμε για πολύ χρήμα.

Άρα...farming.

Link to comment
Share on other sites

Larry έχεις καμία μπότα με 100+ int +armor +life regen +12 move speed + resist to all?

Int 100-130

Life regen κοντά 150

Resist 55+

εχω μια 113int 81vit αλλα φευγει στα 8εκ+ ah και εχω δυο μια με 79int 110life regen και μια με 71int και 150life regen τις οποιες τις δινω 400.000 την καθεμια (500.000 η ελαχιστη ah)...αν θελεις καμια κανε με add Zilack#2438

+armor +12 move speed + resist to all εχουν ολες ειναι το default τους

Link to comment
Share on other sites

εχω μια 113int 81vit αλλα φευγει στα 8εκ+ ah και εχω δυο μια με 79int 110life regen και μια με 71int και 150life regen τις οποιες τις δινω 400.000 την καθεμια (500.000 η ελαχιστη ah)...αν θελεις καμια κανε με add Zilack#2438

+armor +12 move speed + resist to all εχουν ολες ειναι το default τους

αυτη με τα 113 int, regen εχει? αν δεν εχει δεν μας κανει

Link to comment
Share on other sites

Αφου πηρα χαμπαρι τη παιζει, καθαρισα diablo inferno,και μπηκα inferno cow level και εστρωσα χαρακτηρα,καλο το game αλλα αν δεν ειχε το rmah δεν θα το ακουμπουσα,πολυ μικρο και repetition σε ολα,οσο για drops προτιμω act 1 σαπιο boss,αφου και act 3 5 packs στον siege breaker ριχνει 55αρια οπλα η και 63αρια me 340dps,arreat crater πηρα μια 5αρα συνταγη,το μονο θετικο.Act 1 μονο τεσσαρες εχω βρει.

Πιστευω τα 63αρια απο οπου και να πεσουνε ειναι το ιδιο,μεχρι που μαζευω και τα ανοιγω ολα inferno cow level,τριχες ιδια ειναι,τι 63αρι απο act1,τι απο act4 δεν ειδα διαφορες.

Το auction house με gold,το θεωρω αχρηστο,1 μηνα αργησα να το παρω και δεν μπορω να αγορασω τιποτα,μονο rmah τα drops μου και οι αγορες μου,αυτα για τον περιφημο diablo.

Link to comment
Share on other sites

Mε κλασσικό...ούτε την σκάλα δεν ανέβηκα!

Life/hit έχω 11ΧΧ-κάτι, critical έχω πολύ (60% αν θυμάμαι καλά), resists 650-750 όλα, life 35k. To life/hit δεν είναι (μάλλον) το πρόβλημα γιατί όσο "στροφάρω" δεν πέφτει καν στην μέση το health. Το πρόβλημα μάλλον είναι στο όπλο γιατί έχω "μόλις" 19k dmg, που πάει ως 25k με τα buffs. Έτσι, μόλις σταματήσω το ζεϊμπέκικο, κάπου εκεί τελειώνουν όλα. Βασικά, δεν είναι με όλα τελικά το πρόβλημα, αλλά στα mobs με shielding κυρίως και extra health.

Έφτασα με κάποια ζόρια ως και το σήκωμα των καταπέλτων. Μάλλον την συμβουλή του larry4 θα πρέπει να ακολουθήσω, να μαζέψω μερικά μύρια και να ψωνίσω κανένα όπλο.

Απλά μου έκανε εντύπωση επειδή τα 2 πρώτα act τα περπάτησα άνετα ενώ πολλοί έχουν θέμα, αλλά στο 3ο έφαγα τόσο μεγάλη πόρτα όσο οι πύλες του Λούβρου.

Πολύ πρόχειρα, τα resists σου θέλουν ακόμα λίγο (εγώ παίζω με 1000αρικο 3-4), έχει ΠΟΛΥ ΛΙΓΟ life... Κάνει τεράστια διαφορά το να έχεις +20κ πχ. (εγώ παίζω με 55κ), και εικάζω φυσικά πως παίζεις με ασπίδα και όχι dual wield.

Γιατί χωρίς block chance, και με 35κ στο ακτ3/4 στο λεω δεν μάμησε ΠΟΤΕ, κανείς.

Και εμένα μου την σπάει η ασπίδα τρελά, αλλά μόλις μπήκα ινφερνο είπα "σκάσε και κολύμπα" γιατί δεν γινόταν αλλιώς. τωρα με το γκιαρ που έχω 1-2 τα έχω ανετα με dual wield αλλα 3-4 θέλει προσοχή.

Και όσο για τα ζόρικα πάκς, και γενικά για τα πακς, ΠΑΝΤΑ με WOTB τουλάχιστον για να φάς 1-2 και μετά κανονικά.

Το DPS σου είναι ΜΙΑ ΧΑΡΑ. εγώ έχω 20κ, με 5 στακς φρενζι έχω 29κ, αλλά με ασπίδα αυτό πάει στο 16 και 25 αντίστοιχα, άλλα δεν έχω θέμα γιατί ζω.

Link to comment
Share on other sites

οχι μονο int και vit έχει αλλα θα εχω το νου μου αν φτιαξω καμια τετοια να σου πω....εχω κατι gloves 160int 160vit στα 10εκ αν τα ψηνεις....

μπα(δεν με κανουν τα stats ουτος η αλλος κ 10εκ αν νομιζεις οτι εχουν ελπιδα χλωμο :p) μονο boots legs k head μου λειπουν

εχω gloves 204 ιντ 75 vit 9% crit 26% dmg crit κατω απο 8μ αγορα

Link to comment
Share on other sites

μπα(δεν με κανουν τα stats ουτος η αλλος κ 10εκ αν νομιζεις οτι εχουν ελπιδα χλωμο :p) μονο boots legs k head μου λειπουν

εχω gloves 204 ιντ 75 vit 9% crit 26% dmg crit κατω απο 8μ αγορα

κοιτα μπορει να εχεις δικαιο απλα τετοιες gloves δν εχει το ah (165int 160vit) καποιες πολυ κατω (140ιντ 130vit) καποιος τις ειχε 10μ αρχικη τιμη...μιλαμε παντα για gloves sage's grasp....επιπλεον δν ξερω πως κυμαινονται οι τιμες 100% γιατι τωρα μπηκα σε αυτο τον χωρο...

Link to comment
Share on other sites

Χτες εκεί που με είχε τρελάνει στο disconnect (πρόβλημα με την γραμμή μου ή ζεσταινόταν το ΚΑΦΑΟ) και έπαιζα 5λεπτα, μπαίνω ένα 5λεπτο στο act 2, και εκεί που βγαίνει το σκουλήκι στο desolate sands ρίχνει ένα white mob ένα legendary (με 1 ή 2 nv stack). Μια μούφα ζώνη lvl 57 (thunder κάτι λεγόταν) την οποία έσπασα και πήρα 3 Huffs... :( (μη πω τι άλλα 3 αλλά τέσπα)

Μετά όμως το disconnect δοκιμάζω την τύχη μου act 3, βάζω εξοπλισμό κλπ, μπαίνω και στο 2 λεπτο εκεί που έχει το event με την γέφυρα που ανεβαίνει, τσουπ να σου το legendary ξανά, βουρ για να το πιασω πριν γίνει dc και να σου η stormshield με 23% block chance.

Δηλαδή ρε blizz τόσο καιρό έπαιζα με 5nv stack και δεν μου καθόταν τίποτα, τώρα ξαφνικά μου τα ρίχνεις;

Link to comment
Share on other sites

Αισίως πήγα 59 και hell act 2.Όχι πάρα πολλοί ψόφοι (να είναι καλά το revenge και το leap).Από drops τίποτα όμως που να μπορώ να χρησιμοποιήσω.Rare axes me 150 dps? :S

Έγινε επεξεργασία από nucleus
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.