Jump to content



Recommended Posts

Παιδιά μια βοήθεια σε έναν όχι τόσο "advanced" παίχτη... Αυτός εδώ είναι ο monk μου, εδώ και 2 βδομάδες παίζω public mp2 και δε βρίσκω τίποτα... όλο κίτρινα και δε μου κάνει ούτε ένα... είχα μαζέψει κάτι οικονομίες σε gold τα οποία τα περισσότερα έφυγαν σε δύο set inna's (από το καλάθι δλδ :p) , για τρίτο και τέταρτο ούτε κουβέντα αφού τα ποιο φθηνά ξεκινάνε από 115 μύρια , τι mp level και τι act προτείνετε για καλό farming σύμφωνα με το χαρακτήρα?

Αδερφε κανε με add αν θελεις μην το κανουμε σεντονι εδω....

του αλλαξες τα φωτα του μονκ..... :p

konstantinos#2322

Έγινε επεξεργασία από tsakos19
Link to comment
Share on other sites

Πριν 5 λεπτακια ειπα να κραφταρω 4 amulets, 4 essences ειχα ολα κ ολα...

Μεχρι πριν λιγο , φορουσα αυτο εδω, καλο δε λεω, αλλα με χαλουσε το chance.....

dBU5rM0.jpg

Ε και λεω δε ρολαρω και αυτα τα 4......

Το αποτελεσμα....... :-O

vCHdn02.jpg

Συγκλονιστικο. Εχω κραφταρει πανω απο 500 ως τωρα. Αλλα τελος :p

Δεν νομιζω να χρειαστει να ξαναφτιαξω :rubik:

Link to comment
Share on other sites

Πριν 5 λεπτακια ειπα να κραφταρω 4 amulets, 4 essences ειχα ολα κ ολα...

Μεχρι πριν λιγο , φορουσα αυτο εδω, καλο δε λεω, αλλα με χαλουσε το chance.....

dBU5rM0.jpg

Ε και λεω δε ρολαρω και αυτα τα 4......

Το αποτελεσμα....... :-O

vCHdn02.jpg

Συγκλονιστικο. Εχω κραφταρει πανω απο 500 ως τωρα. Αλλα τελος :p

Δεν νομιζω να χρειαστει να ξαναφτιαξω :rubik:

:dance3::dance3::dance3::dance3:

Link to comment
Share on other sites

με λίγα λόγια να ξοδεύεις ώρες στο AH και να είσαι "έμπορας"...δηλαδή το να πιάνεις το Mouse και να σκοτώνεις απλά αποκλείεται...

εκεί έχασε το παιχνίδι η Blizz κατά την γνώμη μου...

Πάντως εγώ με 200Κ dps που έφτασα, νομίζω δεν χρειάζεται να κάνω κάτι άλλο...mp5 φαρμάρω και σε πάρτυ αλλάζω gear και Build και παω mp10 με 180Κ dps...Οπότε είμαι satisfied...

by the way γιώργο τα amulets μόνο κατσικοκούραδα δεν είναι.... :p... φαντεζί roll...

Link to comment
Share on other sites

Τραγικο ειναι , η κατασταση ειναι τραγικη, κανα ραν με παρεα μονο που και που, και οσο χρονο ειναι να δια8εσω, τον διαθετω στο ΑΗ, που και παλι ατοπο ειναι γιατι δεν πουλιεται gold στο RMAH.... Οποτε η ιδια ιστορια, monopoly.

Επισης, ο κοσμος εχει μειωθει παρανοικα.

Οποτε και το αγοραστικο κοινο εχει μειωθει....

Τι να λεμε , εγω Diablo ξεκινησα να παιζω.... που κατεληξα.... επομενο βημα, χρηματηστηριο??? Ο_ο

Link to comment
Share on other sites

Τραγικο ειναι , η κατασταση ειναι τραγικη, κανα ραν με παρεα μονο που και που, και οσο χρονο ειναι να δια8εσω, τον διαθετω στο ΑΗ, που και παλι ατοπο ειναι γιατι δεν πουλιεται gold στο RMAH.... Οποτε η ιδια ιστορια, monopoly.

Επισης, ο κοσμος εχει μειωθει παρανοικα.

Οποτε και το αγοραστικο κοινο εχει μειωθει....

Τι να λεμε , εγω Diablo ξεκινησα να παιζω.... που κατεληξα.... επομενο βημα, χρηματηστηριο??? Ο_ο

εγω φιλε γιωργο ξεκινησα αναποδα....δλδ ξεκινησα να παιζω χρηματιστηριο (crafts etc) γιατι ηταν ο μονος τροπος να αποκτησεις gear...τι gear δηλαδη απλα να βλεπεις μεγαλυτερα νουμερα στην καρτελα του profile και μετα αρχισα να παιζω διαβλο μονο και μονο επειδη ειχα παρεα...

Δυστυχως η blizz εφτιαxνε επι 12 χρονια ενα game που ο χρονος ζωης του δν ηταν καν 12 μηνες....

Link to comment
Share on other sites

Τα ξερω και τα βλεπω..... Απορω και γω με μενα ωρες ωρες πως την παλευω ακομα.

Μαλλον 8ελω να δως πως θα τελειωσει αυτο ολο, που το πανε ....

Δεν μπορει να ηταν αυτο το αποτελεσμα που ηθελαν ρε Λαζαρε... Καπου στραβωσε πολυ ασχημα, κατι δεν υπολογισαν.... τι να πω, κριμα.

Link to comment
Share on other sites

Στο επομενο MMO δε υπολογιζαν (ονοματι ΤΙΤΑΝ) που βιαζονται να το βγαλουν γιατι ειδα οτι ψοφαει το WoW και δε αργει να βγει το νεο MMO με τα μυρια συνδρομητες που θα του παρει τα σκηπτρα αν αργησει κι αλλο λιγο η blizzard.Κοινως εχουν σηκωσει ολο το κοσμο απ ολες τις προγραμματιστικες ομαδες με αποτελεσμα diablo 3 και SC2 να πανε ακλαφτα.

Link to comment
Share on other sites

Στο επομενο MMO δε υπολογιζαν (ονοματι ΤΙΤΑΝ) που βιαζονται να το βγαλουν γιατι ειδα οτι ψοφαει το WoW και δε αργει να βγει το νεο MMO με τα μυρια συνδρομητες που θα του παρει τα σκηπτρα αν αργησει κι αλλο λιγο η blizzard.Κοινως εχουν σηκωσει ολο το κοσμο απ ολες τις προγραμματιστικες ομαδες με αποτελεσμα diablo 3 και SC2 να πανε ακλαφτα.

Ούτε βιάζονται για το titan ούτε ψοφαει το wow (mop best expack ever + atm το wow team αποτελείται από περισσότερα άτομα από ποτέ άλλοτε).

Το diablo είναι αυτό που ήθελαν και ας μην μας αρέσει να το ακούμε γιατί περιμέναμε κάτι άλλο.

Το diablo3 έχει περάσει στην ιστορία σαν το παιχνίδι με τις περισσότερες πωλήσεις σπάζοντας όλα τα ρεκόρ στο pc.

Το πρώτο παράπονο που είχαν πολλοί όπως και εγώ ήταν η μικρή διάρκεια του story αλλά δεν είναι λίγοι αυτοί που το παίζουν ακόμα, αυτό για μένα είναι τεράστια επιτυχία από μέρους την blizzard.

Προφανώς το content που feedάρει σιγά σιγά στο παιχνίδι πάνω στον υπάρχοντα κόσμο μπορεί και κρατά αρκετούς και φυσικά το ah.

Όσο για το titan και το ah, αν κάνουν την πατάτα και το κάνουν και αυτό p2w και όχι σαν το wow θα φάει ένα τρελό άκυρο από την 1η στιγμή που θα ανακοινωθεί.

Άλλο είδος το 1 άλλο το άλλο.

1ο δείγμα του θα δούμε στην φετινή blizzcon και κατά 90% δεν θα είναι καν gameplay οπότε αργεί πάνω από 2 χρονακια ακόμα...

Τέλος, τόσο μεγάλο mmo σαν το wow πολύ δύσκολο να ξαναυπαρξει, ακόμα και αν αύριο έκλεινε η blizzard, έχουν αλλάξει οι εποχές.

Sent from my GT-N7000 using Tapatalk 2

Link to comment
Share on other sites

Στο επομενο MMO δε υπολογιζαν (ονοματι ΤΙΤΑΝ) που βιαζονται να το βγαλουν γιατι ειδα οτι ψοφαει το WoW και δε αργει να βγει το νεο MMO με τα μυρια συνδρομητες που θα του παρει τα σκηπτρα αν αργησει κι αλλο λιγο η blizzard.Κοινως εχουν σηκωσει ολο το κοσμο απ ολες τις προγραμματιστικες ομαδες με αποτελεσμα diablo 3 και SC2 να πανε ακλαφτα.

Το WoW δεν ψοφάει αλλά σε κάποιο χρονικό και απροσδιόριστο διάστημα θα περάσει τα σκήπτρα στο νέο της MMO.

Επίσης πρόσφατα έβγαλε το HoTs στο SC2...οπότε τι άκλαφτο πήγε???

Σχετικά με το D3, είχαν δηλώσει εξαρχής ότι δεν θα το κάνουν σε στυλ ΜΜΟ και ότι τα patch θα ήταν περιορισμένα, άλλωστε ένα hack n slash game είναι.

Link to comment
Share on other sites

[...]

Όσο για το titan και το ah, αν κάνουν την πατάτα και το κάνουν και αυτό p2w και όχι σαν το wow θα φάει ένα τρελό άκυρο από την 1η στιγμή που θα ανακοινωθεί.

Άλλο είδος το 1 άλλο το άλλο.

Το WoW μπορεί να μην είναι p2w αλλά είναι p2p (pay to play!)

Το D3 ήταν η πρώτη απόπειρα στο μοντέλο παραγωγής εσόδων χωρίς συνδρομή... να δούμε η επόμενη απόπειρα πώς θα είναι.

Link to comment
Share on other sites

Το WoW μπορεί να μην είναι p2w αλλά είναι p2p (pay to play!)

Το D3 ήταν η πρώτη απόπειρα στο μοντέλο παραγωγής εσόδων χωρίς συνδρομή... να δούμε η επόμενη απόπειρα πώς θα είναι.

Όπως και η πλειοψηφια των mmo πριν "βυθιστεί το καράβι" και πάνε Free2Play η Pay2Win έτσι και το wow ήταν αλλά και παρέμεινε Pay2Play (μηνιαία συνδρομή), το μοντελο που θέλουν όλοι, αλλά λίγοι μπορούν να το ακολουθήσουν!

Το diablo δεν είναι ούτε θέλησε να γίνει mmo και μιας και δεν έδωσαν ποτέ pvp της προκοπής + το gold ah, έτσι το p2w του δεν ενοχλεισε τόσο τον κόσμο άσε που ήταν transaction μεταξύ παιχτών με μικρό fee στη εταιρία και όχι αγορά item - buff από την εταιρία + το ότι έτσι όπως μπορεις να αγοράσεις μπορείς και να πουλήσεις.

Το p2w σαν μοντέλο πληρωμής στην εταιρία είναι ότι χειρότερο υπάρχει...

Sent from my GT-N7000 using Tapatalk 2

Έγινε επεξεργασία από FrOsT
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.