Jump to content



Recommended Posts

ποτέ δεν κατάλαβα την λογική "τώρα θα απαντήσω για να στην πω" γιατί αυτό έκανες και στο προηγούμενο αλλά και σε αυτό το πόστ αλλά τεσπά. τα news και τις πέτρες όχι εδώ.

δεν μιλάω καθόλου γρίφους μιας και είναι ξεκάθαρο το "πρόβλημα" : το ότι δεν θα πρέπει να μεταφέρονται lag-items σε normal/hardcore (εδώ ολόκληρο Hardcore και δεν έχει exclusive items που πρώτο πρώτο αυτό έπρεπε να είχε). τώρα πως πηγάζουν όλα τα υπόλοιπα "συμπεράσματα".. who knows

edit : Blue track To those complaining about Ladders... - General Discussion - Blizz Tracker - Diablo Fans

Μπέρδεψες την διαφορετική άποψή μου με το "στην λέω". Απλά προτιμώ να είμαι ειλικρινής κι ευθύς, από το να πετάω passive-aggressive σχόλια για καμμένους, σε ένα φόρουμ που όπως και να το δεις, όλοι είμαστε "καμμένοι" με κάτι.

Και γω τον εαυτό μου καμμένο στον θεωρώ, γιατί σαν 39 χρονών πατέρας, ακόμα και αυτή την ώρα που το παίζω το παιχνίδι την θεωρώ υπερβολική. Αλλά θεωρώ τουλάχιστον ειρωνία όταν κάποιος που τον απασχολεί τόσο πολύ ένα παιχνίδι, να αποκαλεί τους συμπαίκτες του καμμένους.

Ποιος καθορίζει τα όρια για να θεωρηθεί κάποιος καμμένος; Πόση ώρα παίζεις εσύ την ημέρα; Πόση παίζει ένας καμμένος; Από πιο σημείο και μετά αρχίζει η "καμμενιά";

Στο θέμα μας, το σενάριο με τις εικασίες που αφορούν ένα νέο παιχνίδι, το έχω ζήσει άπειρες φορές, από εποχές Quake & Warcraft. Ο περισσότερος κόσμος είναι ενθουσιασμένος με τα νέα features (κι ας μην τα έχουν δει/παίξει ακόμα), κάποιοι που είναι πιο επιφυλακτικοί και φυσικά αυτοί που νομίζουν ότι το παιχνίδι καταστράφηκε από τα ανακοινωθέντα features (κι ας μην τα έχουν δει/παίξει ακόμα #2).

Στην τελική το αποτέλεσμα το ξέρουμε όλοι: η πλειοψηφία από αυτούς που ήταν ενθουσιασμένοι με τα νέα features θα παραμείνουν ενθουσιασμένοι, η πλειοψηφία των κατακριτών θα παραμείνουν αρνητικοί, 10 παίκτες θα σταματήσουν το παιχνίδι, 10 καινούριοι θα το αρχίσουν και η ζωή συνεχίζεται.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια αν μπορειτε βαλτε και μενα στο clan

nosdio ειναι το name!!

thx!!:daisy:

Υπάρχει θέμα diablo clan. Επίσης χρειάζεται το id σου. Πχ nosdio#1000 δες το ingame

Sent from my GT-N7100 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ακυρο, αλλα εχει μαμηθει στα disconnects σημερα...

Και κατι αλλο , ρε παιδια εχει παρατηρησει αλλος να πεφτουν λιγοτερς σουλς απο ριφτ bosses; προχτες σε 11 συνεχομενα ριφτς καμια σουλ...γκαντεμη δεν με λες γιατι εχω και κοτερο...:-))

Στάλθηκε από το GT-I9300 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παίδες έχω μια ερώτηση...

Τι στο καλό κάνει το Fjord cutter και πόσο καλό είναι?

Μήπως είναι καμιά μούφα? Ή μήπως είναι πολύ καλό και κάνει κάτι το οποίο δε μπορώ να το καταλάβω???!!!

Έγινε επεξεργασία από venom7
Link to comment
Share on other sites

Έτοιμο και το Vyr set: JuicyLucy - Community - Diablo III

Έπεσε και το παντελόνι χτες, που σημαίνει ότι μπορώ να κρατήσω τα αγαπημένα μου Gloves of Worship :D

Με μια δοκιμή σε 5-6 Τ2 rifts χτες το βράδυ, απλά ισοπεδώνει. Ειδικά άμα πέσω σε Empowered shrine, το rift κλείνει σε <5 λεπτά. Archon με 1 δευτερόλεπτο cooldown, teleport και slow bubble που σε κουκουλώνει συνέχεια, imba μέχρι αηδίας.

Επόμενος στόχος: ένα SoJ που να μην είναι ανάπηρο όπως το τωρινό μου.

Edit: δοκίμασα και Τ4 όπου τον ήπια στα γρήγορα. Κυρίως γιατί έχασα σχεδόν 3m toughness για να βάλω το Vyr set, αλλά και γιατί μόνο ο ένας από την τετράδα μπορούσε να σηκώσει αντικειμενικά Τ4.

Έγινε επεξεργασία από Chosen
Link to comment
Share on other sites

Μπέρδεψες την διαφορετική άποψή μου με το "στην λέω". Απλά προτιμώ να είμαι ειλικρινής κι ευθύς, από το να πετάω passive-aggressive σχόλια για καμμένους, σε ένα φόρουμ που όπως και να το δεις, όλοι είμαστε "καμμένοι" με κάτι.

Και γω τον εαυτό μου καμμένο στον θεωρώ, γιατί σαν 39 χρονών πατέρας, ακόμα και αυτή την ώρα που το παίζω το παιχνίδι την θεωρώ υπερβολική. Αλλά θεωρώ τουλάχιστον ειρωνία όταν κάποιος που τον απασχολεί τόσο πολύ ένα παιχνίδι, να αποκαλεί τους συμπαίκτες του καμμένους.

Ποιος καθορίζει τα όρια για να θεωρηθεί κάποιος καμμένος; Πόση ώρα παίζεις εσύ την ημέρα; Πόση παίζει ένας καμμένος; Από πιο σημείο και μετά αρχίζει η "καμμενιά";

passive?agressive?ειρωνία? εσύ ξέρεις.... μάλλον θίχτηκες γιατί αλλιώς δεν πρόκειτε να απαντούσες έτσι, σχολίασα το θέμα με το transfer κι "έπεσες" να με φας σε 2 ποστ..υπογράμμισα κιόλας πως ΚΥΡΙΩΣ θα είναι καμμένοι και μπόττερς. ε στο D3 έτσι θα είναι πως να το κάνουμε δηλαδή? έχεις άλλη άποψη? οκ πες την και τέλος.

η απασχόληση μου στο παιχνίδι ήταν 2 μήνες στο D3V κι ο ένας μήνας από το RoS. 2-3 ώρες κάθε μέρα παίζω.δεκτοί οι οποιοι σχολιασμοί. να αναλύσουμε τον όρο καμμένος?

Στο θέμα μας, το σενάριο με τις εικασίες που αφορούν ένα νέο παιχνίδι, το έχω ζήσει άπειρες φορές, από εποχές Quake & Warcraft. Ο περισσότερος κόσμος είναι ενθουσιασμένος με τα νέα features (κι ας μην τα έχουν δει/παίξει ακόμα), κάποιοι που είναι πιο επιφυλακτικοί και φυσικά αυτοί που νομίζουν ότι το παιχνίδι καταστράφηκε από τα ανακοινωθέντα features (κι ας μην τα έχουν δει/παίξει ακόμα #2).

Στην τελική το αποτέλεσμα το ξέρουμε όλοι: η πλειοψηφία από αυτούς που ήταν ενθουσιασμένοι με τα νέα features θα παραμείνουν ενθουσιασμένοι, η πλειοψηφία των κατακριτών θα παραμείνουν αρνητικοί, 10 παίκτες θα σταματήσουν το παιχνίδι, 10 καινούριοι θα το αρχίσουν και η ζωή συνεχίζεται.

εντάξει, μην συγκρίνουμε διαφορετικά είδη παιχνίδιών γιατί πέφτεις στην ίδια παγίδα που πέφτουν όλοι αυτοί που συγκρίνουν το WoW με το D3. εγώ πάτησα πάνω στον σχολιασμό του team της Bliz για τα Ladders. δεν νομίζω ότι κατακρίνω τίποτα μιας και παρά τα τόσα exploits,BoA κ.λπ. δεν με νοιάζουν παρά μόνο αυτο με τα lad-transfer. άποψή μου. δεν έβρισα κανέναν.

@etien4 τι torment παίζεις?

Έγινε επεξεργασία από psygreg
Link to comment
Share on other sites

Μου πήρε 1.5 μήνα να στήσω το Archon/max cooldown build μου, μαζί με άπειρη υπομονή και gold. Με τα "αποφάγια" από τα drops, έστησα ένα δεύτερο χαρακτήρα wizard Loubina - Community - Diablo III μέσα σε 2 μέρες, ο οποίος έχει ίδιο paper dps με τον κύριο χαρακτήρα μου, αλλά έχει +65% elemental damage (fire), σχεδόν διπλάσιο toughness, ενώ δεν του έχω βάλει καν πλήρη εξοπλισμό (μικρά gems, τυχαία items κλπ). wat?

Link to comment
Share on other sites

Μου πήρε 1.5 μήνα να στήσω το Archon/max cooldown build μου, μαζί με άπειρη υπομονή και gold. Με τα "αποφάγια" από τα drops, έστησα ένα δεύτερο χαρακτήρα wizard Loubina - Community - Diablo III μέσα σε 2 μέρες, ο οποίος έχει ίδιο paper dps με τον κύριο χαρακτήρα μου, αλλά έχει +65% elemental damage (fire), σχεδόν διπλάσιο toughness, ενώ δεν του έχω βάλει καν πλήρη εξοπλισμό (μικρά gems, τυχαία items κλπ). wat?

Να έρθω να μου στήσεις και τον δικό μου wizard?

Link to comment
Share on other sites

Τα φώτα σας παρακαλώ.

Έτσι έχω ντυμένο μέχρι στιγμής το λεβεντόπαιδο Velmont - Community - Diablo III.

Σκέφτομαι να του αντικαταστήσω το παντελόνι και την ζώνη με το σετ του

Captain Crimson's Thrust και Captain Crimson's Silk Girdle

Τις μπότες θα τις αντικαταστήσω με τις

Sabatons of Akkhan που έχω στο σεντούκι.

Πώς το βλέπετε θα δουλέψει για Τ6? :baby:

Link to comment
Share on other sites

Guys μια ερώτηση.Παίζω με monk κ το gear μου είναι αυτό.

Βαράω με way of the hundred fist (fists of fury) οπου εχω chc 46.5% κ chd 552%.

Κάνω 900k dps όχι unbufed κ όλα τα critical damage που βλέπω πάιζουν απο 200k μεχρι κ 2.5M.

Ομως βλέπω συνέχεια μικρά critical τύπου στα δέκα τα οκτώ είναι απο 200 εώς 800k κ τα δύο είναι 1.5 εώς 2M.

Τί παίζει???

Τα critical δέν έπρεπε όλα να είναι πάνω απ το συνολικό dps που κάνω?

Γτ κάνει τόσο μικρά critical????

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.