Jump to content



Recommended Posts

Και τι θα το κάνεις τόσο gold?

Είμαι απίστευτα άτυχος στην Mystic. Ενδεικτικά, έφαγα μια στίβα gems και καμιά 30ριά μύρια για να βάλω CHD σε ένα amulet, και μη φανταστείς ότι κυνηγούσα την τελειότητα, 70κάτι τοις εκατό έδωσε...

Έχω γάντια και Cindercoats που το επόμενο reroll τους κοστίζει 2 και 4 μύρια (που σημαίνει ότι έχω ρίξει 20 και 30 μύρια για το καθένα), για απολύτως βασικά πράγματα (sockets, chc, κλπ)

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν μην ξανακούσω ότι τα greater rifts δίνουν στάνταρ loot θα γιαουρτωσω. 2 η φορά που δε ρίχνει τίποτα εκτός από 1 gem. Όλα είναι rng και τέλος.

Πέτρο μάζεψε gold γιατί έμεινα ταπί. Πριν το 2.1 είχα 80 μύρια + και τώρα έμεινα με 8 για rerolls και κάτι crafts.

Αν κ ότι στα rolls δε σε πάει ισχύει. Απλά σηκώνεις τόσα που έχεις και καλά. Εγώ είμαι χειρότερος και στο λέω για παρηγοριά.

Link to comment
Share on other sites

Παιζει κατι με το drop rate στα νορμαλ ριφτς? Πριν το πατς σηκωνα -τουλαχιστον- 2 με 3 leg στη γυρα σε σολο παντα (συν αν εριχνε κατι ο Guardian), τωρα τιποτα απολυτως. square zero ενα πραγμα.. Τ6 παιζω.

Στα Grifts ενταξει παιρνω συνηθως απο ενα leg μπορει και δυο σπανια και το gem..

Link to comment
Share on other sites

Παιδια πιστευω οτι αλλαξανε το drop στα grift. Την πρωτη μερα ειδικα ημουν φουλ 3-5 drop per grift(+gem), εδω μιλαμε οτι ακομα και grift1 και εριχνε και 3. Στα απλα rift εχω βρει και μηδεν, εχω βρει και 6. Rng is rng....

Link to comment
Share on other sites

Επόμενο task: να βρω μια Goldwrap - Game Guide - Diablo III που σου δίνει προσωρινά armor=με το gold που σηκώνεις. 300.000 armor :hehe:

Έπεσε μια Goldwrap χτες το βράδυ, κι έκανα μια δοκιμούλα... Holy crap 371 μύρια toughness!

attachment.php?attachmentid=63839&stc=1&d=1409413108

Edit: Το παραπάνω ειναι από γρήγορη δοκιμή ενός λεπτού. Σε κανονικό rift άλλοι βλέπουν δις :o

TCmma8e.jpg

post-129-1416078746,3011_thumb.jpg

Έγινε επεξεργασία από Chosen
Link to comment
Share on other sites

στα Greater Rift είναι θέμα χρόνου μέχρι να αποκτηθούν και τα 13 Leg Gems (το 14ο είναι του Vault) διότι σε κάθε Guardian είναι στανταράκι πως θα πέσει Gem. επίσης για τα υπόλοιπα drops παίζει ρόλο το τι level είναι το rift. αν μπει paragon 500 π.χ. σε rank 1 grift δεν θα του ρίξει τπτ εκτός από gem (εκτός αν τα έχει όλα τα Gem οπότε δεν θα πέσει τπτ).

στην πράξη το έκανα αυτό γιατί ήθελα να ανεβάσω γρήγορα rank τα gems. στο level 33 όπου κι έπιασα ταβάνι με πάρτυ (2χχ και 3χχ Paragon είχαν οι άλλοι) έριξε 5 legs.

το density στα Grift ειναι τραγικό. ενώ στα κανονικά rift σαν να το έχουν φτιάξει.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειχα ξαναπαίξει DH τόσα χρόνια diablo, είπα χθες να ξεκινήσω εναν (οχι season χαζομαρες) μιας και με το smart loot μου επεσε στον... WD offhand για DH που εχεις 2 επιπλέον sentries και ειπα να δοκιμάσω. O τυπος ειναι λίγο OP ή ειναι ιδεα μου? Απο lvl 40 κ μετα παίζω torment 1 solo παντα κ δε νιωθει μια.. Βεβαια ισως φταιει που μου επεσε ενα αλλο offhand δε θυμάμαι ονομα, που το chakram regenerates 4 hatred κ τωρα το εχω για primary skill.. Κολαση..

Προσωπικά μου φαίνεται πολυ OP γιατί και crudader και wizard που ανέβασα καμια σχεση τοσο ευκολα

Link to comment
Share on other sites

Μια και αρχησα να παιζω με DH εδω και 2 μερες ετσι για αλλαγη απο Wiz, ποιο ειναι το cold spec που τον κανει op? Πρεπει να μαζευω +cold dmg?

το κλασσικό , full Mara set , quiver για +2 sentries, 2 ή 3 Hatred spenders αναλογα τι σε βολεύει. cold damage όπου μπορείς να βρεις (amulet, rings). τώρα βέβαια στα είπα πολύ γενικά.

Link to comment
Share on other sites

το κλασσικό , full Mara set , quiver για +2 sentries, 2 ή 3 Hatred spenders αναλογα τι σε βολεύει. cold damage όπου μπορείς να βρεις (amulet, rings). τώρα βέβαια στα είπα πολύ γενικά.

Για δώσε τα skills για το cold build να το δοκιμάσω. Έχω το κλασικό fire build (με Kridershot) και από cold έχω μόνο το polar station στα sentries + cull of the weak στα Passive.

Link to comment
Share on other sites

Για δώσε τα skills για το cold build να το δοκιμάσω. Έχω το κλασικό fire build (με Kridershot) και από cold έχω μόνο το polar station στα sentries + cull of the weak στα Passive.

παίζω με Primary είτε Entagling Shot (αυτό που κάνει slow) είτε Evasive Fire (που είναι AoE) και τα 2 με cold rune.

2 hatred spenders, CA & Multishot και τα 2 με cold rune.

Bat companion & Vault με Tumble rune.

passive Awareness,Ballistics,Cull of the Weak (αυτό που δίνει 20% damage σε slowed/chilled enemies) & Engineering.

Link to comment
Share on other sites

Μπήκα κι εγώ χθες.... Πολύ ντούκια στο clan...! Θέλω προπόνηση...

Μία ερώτηση μου έπεσε χθες shoulders "Jade Harvester's Joy"

Όταν και αν το συμπληρώσω το setάκι λέει αυτό...

(6) Set:

Soul Harvest consumes your damage over time effects on enemies, instantly dealing their remaining damage.

Τι εννοεί ο ποιητής...

Link to comment
Share on other sites

Αφορά τα skills σαν το Haunt Haunt - Game Guide - Diablo III

και παρόμοια.

Αν δεις την περιγραφή λέει "dealing 4000% weapon damage as Cold over 12 seconds."

Το συνολικό dmg είναι 4000% το weapon dmg σου αλλά το κάνει σε 12 seconds όχι όλο μαζί.

Με το 6 set bonus από το jade harvester το κάνει όλο μαζί αν κάνεις το haunt και μετά το soul harvest

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.