Jump to content



Recommended Posts

Hellfire Amulet - Diablo Wiki ίδιo τρόπο farming με το hellfire ring. δίνει random ένα passive (δλδ σύνολο θα έχεις 5 passive)

τα Leg Gems μπαίνουν μόνο σε rings/amulets - πλέον τα BiS rings/hellfire amulet θα είναι με slots

Άσχετη παρατήρηση: το description του Hellfire Amulet, λέει για Primary stat + 3 random stats. Ή δεν είναι πολύ random αυτά τα 3 stats, ή οι 5 πρώτοι DH που τσεκάρισα στα rankings είχανε φαρμάρει αρκετούς uber για να ρολάρουνε καμιά 20ριά amulets και να βγάλουν αυτά τα stats:

attachment.php?attachmentid=63803&stc=1&d=1409233535

post-129-1416078737,0352_thumb.png

Link to comment
Share on other sites

Προφανως θα φαρμαραν απειρα..

Το μονο καλο που εχει το patch ειναι οτι τωρα δεν παιζεις 100% ασκοπα, και απλα εννοω, εκει που εκανες 3-4 ριφτ συνεχομενα και επαιρνες ..μην γραψω τι επαιρνες.. τωρα κανεις:

Rift T6-->Trial-->25-30 GR-->Standard Loot, σε σχεση με πριν που επαιζες κανα 2ωρο και δεν ελεγε να ριξει ουτε ενα μικρουτσικο beam να χαρουμε λιγο.

Αντε να πεσουν 2 πραγματα να φοραμε tri-set στον barbarian πριν παρατησουμε το game μεχρι το expansion.

Link to comment
Share on other sites

Πέτυχα και την χοντρή σήμερα, κατά τύχη σε Τ4 (κρίμα). Μπαινόβγαινα με chars για να βρω τα κομμάτια Firebird, για να δοκιμάσω τις αλλαγές στο set, να φτιάξω gems κλπ.

Και πως μπαίνω στο Halls of Agony 2, πετυχαίνω αμέσως τα 2 goblins και βγάζουν το πόρταλ.

Σούμα: γύρω στα 70m gold, καμιά 20ριά imperial gems και το legendary gem που βρέχει χρυσό στα kills (Boon of the Hoarder).

Στα γρήγορα που δοκίμασα το gem, έπαθα πλάκα: από 100k εώς και σχεδόν 400k gold έγραφε το κοντέρ σε κάθε "βροχή" (25% chance = 1 στα 4 kills). Μια βόλτα 2-3 λεπτά στο HOA2 που είναι πίτα στους σκελετούς, έβγαλα γύρω στα 9-10m gold κι αυτό σε Τ4 :blink:

Επόμενο task: να βρω μια Goldwrap - Game Guide - Diablo III που σου δίνει προσωρινά armor=με το gold που σηκώνεις. 300.000 armor :hehe:

Link to comment
Share on other sites

λίγο πολύ σε λίγο καιρό θα έχουμε όλα τα Leg Gems & θα έχουμε πάει αυτά που θέλουμε rank 25. θα γυρίσουμε όμως πάλι στην τακτική pro-patch 2.1 κι αυτή είναι Normal Rifts farming εκτός αν ξέρω γω στο Rank 32+ (χθες πήγα μέχρι 31) πετάει στο Greater Rift το Boss 5-6 Leg (λέμε τώρα)

στο Ranking χθες είδα rank 37 όλους τους char πλην των DH που είχαν πάει rank 39

Link to comment
Share on other sites

Προφανως θα φαρμαραν απειρα..

Το μονο καλο που εχει το patch ειναι οτι τωρα δεν παιζεις 100% ασκοπα, και απλα εννοω, εκει που εκανες 3-4 ριφτ συνεχομενα και επαιρνες ..μην γραψω τι επαιρνες.. τωρα κανεις:

Rift T6-->Trial-->25-30 GR-->Standard Loot, σε σχεση με πριν που επαιζες κανα 2ωρο και δεν ελεγε να ριξει ουτε ενα μικρουτσικο beam να χαρουμε λιγο.

Αντε να πεσουν 2 πραγματα να φοραμε tri-set στον barbarian πριν παρατησουμε το game μεχρι το expansion.

Expansion? Έχασα επεισόδια;;;

Link to comment
Share on other sites

Από άποψη loot, τα Greater Rifts δεν λένε μία. Σε όσα 30ρια έχω παίξει μέχρι στιγμής, οι Guardians δίνουν 2-5 legs και ισάριθμα κιτρινομπλέ. Αντίστοιχα, σε κανονικό Τ6 Rift, σηκώνω πάνω κάτω τον ίδιο αριθμό legs, αλλά πριν φτάσω στον Guardian έχω αδειάσει στην πόλη μια φορά την τσάντα μου από κίτρινα.

Άσεχτο: το gem της χοντρής, δουλεύει μια χαρά στα Grifts και γεμίζει ο τόπος με gold, γι'αυτό και δε μπορώ να βελτιώσω τον χρόνο μου :hehe:

Link to comment
Share on other sites

βασικά όποιου του λείπουν υλικά, πάει και τρέχει απλά rifts και μαζεύειο τα πάντα. Εξ άλλου με το νέο σύστημα το να ξαναμπείς στο rift είναι υπόθεση 10 sec το πολύ.

Προσωπικά προτιμώ τα grifts καθώς είναι 90% σίγουρο ότι θα πέσει lego στο τέλος.

Μια συμβουλή όσων αφορά τα grifts. Πλέον η ομάδα πρέεπι να είναι balanced. Δηλαδή, για μενα ένας πρέπει να κάνει crowd control, ένας buff και οι άλλοι δύο να τους σαπίζουν στο ξύλο. Οι δύο πρώτοι όμως πρέπει να κάνουν και αυτοί ένα σχετικά καλό dps.

Για παράδειγμα εγώ ήμουν με cold barb, o [MENTION=43]icy20[/MENTION] με crusader έκανε support και είχαμε παρέα 2 πάρα πολύ καλούς wd ο ένας pet και ο άλλος jade. lvl 32 grift βγήκε για πλάκα. Ίσως εβγαινε και παραπάνω αλλά αποφασίσαμε να κάνουμε gem Upgrade...

Link to comment
Share on other sites

Μετά από κάνα τρίωρο παιχνιδιού, μια χαρά είναι το patch, μπόλικες επιλογές, αρκετές αλλαγές.

Συνοπτικά θα το χαρακτηριζα ως επιτυχημένο lifting :-P

Με seasons δεν ξέρω αν θα ασχοληθώ, το να ξεκινάω καινούργιο χαρακτήρα από το 0 και μετά στο τέλος της season να πηγαίνει υπέρ πίστεως και πατριδος είναι κάπως βάρβαρο.

Έχω ένα κακό με τα games και ειδικά τα rpgs.

Δένομαι με τον χαρακτήρα που παίζω, για αυτό και άλλωστε μένω συνήθως με έναν και καλό.

Άιντε να μαζευτούμε ξανά όλοι μαζί για κάνα greater rift run!

Sent from LG G2

Έγινε επεξεργασία από knight_77
Link to comment
Share on other sites

εντάξει, αν έχεις κανει invest δεκάδες ώρες σε έναν παίχτη το βρίσκω λογικό. μια από τα ίδια κι εγώ, ναι μεν τους έχω πάει όλους lvl 70 (μόνο και μόνο για το Max lvl) αλλά παίζω μόνο DH

Έγινε επεξεργασία από psygreg
Link to comment
Share on other sites

Βρεθηκε! Δυστυχως δεν μπορεις να κανεις αλλον inv να μπει αφου βρεις το portal.... 100m η μπαζα!

Τα 100m δεν είναι τίποτα, φόρα το gem και κάνε μια βόλτα σε πίστες με σκελετούς και γενικά πολλά "άσπρα" mobs (HOA, Cathedral). Κάθε στάση και μίνιμουμ 400k :D

Προσοχή: το gem της χοντρής δεν procάρει από pets/sentries κλπ, μόνο από kills απευθείας από τον παίκτη σου (για άλλους το λέω, με τον monk δεν θα έχεις πρόβλημα εσύ). Με τον pet WD και την DH μου που το φόρεσα, έβλεπα έκρηξη χρυσού μια φορά στο δίλεπτο, ενώ με την μάγισσα και τον Jade WD μου, το κοντεράκι του χρυσού κάτω τρελάθηκε, είδα και 900k σε ένα pack. Περί τα 20m χρυσό καθαρίζοντας ένα από τα bounties του Act1.

Link to comment
Share on other sites

Και τι θα το κάνεις τόσο gold? θα το πάρει μαζί του ο χαρακτήρας σου στην pixel limbo όταν γίνει delete επειδή θα έχει βγει το diablo 4(σε καμμία 20αρία χρόνια)?

EDIT

You've proven your worth in the battle for Sanctuary. Now come and test your skills in World of Warcraft—absolutely free! To help you get started, we're giving you the full digital version of World of Warcraft, which comes with 30 days of game time* and includes all of the content from The Burning Crusade, Wrath of the Lich King, and Cataclysm.

Woah ευχαριστώ Blizzard

Έγινε επεξεργασία από nucleus
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.