Jump to content



Δειξτε το πληκτρολογιο και το ποντικι σας!


Recommended Posts

Ενταξει δεν μου εχει χρειαστει μεχρι στιγμης να φερω κατι πολυ ακριβο απο αμερικη για αυτο.

Δεν θελω τιποτα ετοιμο, παντα ψαχνομαι, για οτιδηποτε. Μην βιαζεσαι να κρινεις.. :)

Link to comment
Share on other sites

Συνήθως λένε να αποφεύγεις USPS και να ζητάς απ' τον πωλητή να κάνει αυτά που έγραψα στο προηγούμενο post μου. Συνήθως αν όντως το ζητήσεις δεν θα το κάνει για να καλυφθεί. 

Τώρα αν ο φίλος εννοεί κάτι άλλο ας μας πει.

Link to comment
Share on other sites

"Τώρα αν ο φίλος εννοεί κάτι άλλο ας μας πει."

 

Ότι είχα να πώ το είπα, αγαπητέ CrookedPenguin καί χωρίς "συνήθως"...

Η διαδικασία που ακολουθώ είναι συγκεκριμένη και ΔΕΝ θα την αναφέρω δημοσίως, ούτε με ΡΜ...

Όποιος ενδιαφέρεται ας το,,. ψάξει. Η πληροφόρηση υπάρχει, τα search engines λειτουργούν μιά χαρά,

οπότε : ή εμπειρία της υλοποίησης λείπει σε ορισμένους...

Link to comment
Share on other sites

"Τώρα αν ο φίλος εννοεί κάτι άλλο ας μας πει."

 

Ότι είχα να πώ το είπα, αγαπητέ CrookedPenguin καί χωρίς "συνήθως"...

Η διαδικασία που ακολουθώ είναι συγκεκριμένη και ΔΕΝ θα την αναφέρω δημοσίως, ούτε με ΡΜ...

Όποιος ενδιαφέρεται ας το,,. ψάξει. Η πληροφόρηση υπάρχει, τα search engines λειτουργούν μιά χαρά,

οπότε : ή εμπειρία της υλοποίησης λείπει σε ορισμένους...

Μάλιστα. Το γεγονός ότι εμφανίζεσαι ως αυθεντία και διαπομπεύεις το ότι εσύ ο μέγιστος "υλοποιητής" , έχεις βρει τη λύση σε αυτό το ζήτημα που ταλανίζει την ανθρωπότητα και στην συνέχεια αρνείσαι να δώσεις τα φώτα σου σε εμάς τους κοινούς θνητούς μόνο περίεργο μου φαίνεται. Ο σκοπός κάθε φόρουμ πέρα απ' την συζήτηση είναι και το να μοιράζεσαι τις εμπειρίες σου και να δίνεις τα φώτα σου σε αυτούς που ψάχνουν, ή έχουν τα ίδια ερωτήματα που έχεις ή κάποτε είχες. Δεν με ενδιαφέρει το μυστικό σου στο ελάχιστο, το μόνο που με χαλάει και ξόδεψα το χρόνο να σου απαντήσω είναι το "υφάκι" σου και αυτά που υπονοείς με τα μηνύματά σου. Επιπλέον αυτό το αίσθημα της αυθεντίας όπου καθείς βρίσκεται σε φόρουμ για να σημειώνει πόσο πολύ έχει ψάξει ορισμένα ζητήματα και δεν θέλει να τα μοιραστεί με κανένα επειδή έχυσε ιδρώτα, αίμα και οι υπόλοιποι δεν αξίζουν, μόνο σε φόρουμ στην Ελλάδα το έχω δει. 

 

Τελειώνω αυτό το rant σημειώνοντας ότι δεν έχω τίποτα προσωπικό εναντίον σου και προφανώς δεν σε ξέρω απλά το ύφος και αυτά που υπονοείς στα μηνύματά σου έδρασαν ως αφορμή. 

Just some food for thought...για όλους

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 1 month later...

Επειδή τώρα πήρα χαμπάρι κάποια ποστς. Εχετε καταλάβει φαντάζομαι ότι το να λέτε πως να παρακάμψετε το τελωνείο δεν είναι νόμιμο άρα πάει κόντρα στους κανόνες του φόρουμ ε;

Μη δω δημόσια ποστς για τέτοια πράγματα και αν κάποιος έχει "λύσεις" ας του τις ζητήσετε σε πμ και αν θέλει να σας απαντήσει. ΔΗΜΟΣΙΑ μη ξαναδω τέτοιους διαλόγους

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Ωραίο thread! Τotal logitech fanboy εδω :p  :p

 

Μια γενική φωτό απο το τωρινό setup (g13, illuminated, mx master)

 

post-77350-0-02069800-1442412252_thumb.j

 

Πρίν λίγους μήνες τσίμπησα το g13 απο ebay, με εχει βολέψει πάρα πολύ για photoshop αλλά και gaming

 

post-77350-0-04596400-1442411894_thumb.j

 

Η πιο πρόσφατη προσθήκη είναι το mx master

 

post-77350-0-56195300-1442412179_thumb.j

 

Για 100€ που κάνει δεν μπορώ να πω οτι τρελάθηκα! Προερχόμενος απο mx revolution που πλέον άρχισε να τα φτύνει μετά απο 7 χρόνια στα χέρια μου, δεν βολεύομαι εντελώς τα πλαινά forward/back κουμπιά γιατί ειναι αρκετά μικρά και αρκετά πίσω. Επίσης με ενοχλεί πολύ το οτι η ροδέλα δεν κάνει horizontal scroll αφού υπάρχει η πλαινή γι αυτό, αλλά ήταν 2 πολύ βολικά shortcuts για μένα το δεξιά/αριστέρά της ροδέλας (αυτό σώζεται κάπως με τα gestures που έχει) 

Η πιο τραγική ελλειψη που διορθώθηκε επιτέλους με update είναι οτι το καινούριο λογισιμικό δεν επέτρεπε συντομεύσεις ανα εφαρομογή και το κάθε κουμπί είχε μια και μόνο εντολή για όλες τις εφαρμογές :rolleyes:

Έγινε επεξεργασία από and64
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Ωραίο thread! Τotal logitech fanboy εδω [emoji14] [emoji14]

Μια γενική φωτό απο το τωρινό setup (g13, illuminated, mx master)

attachicon.gif_DSC4090 copy.jpg

Πρίν λίγους μήνες τσίμπησα το g13 απο ebay, με εχει βολέψει πάρα πολύ για photoshop αλλά και gaming

attachicon.gif_DSC1427 copy.jpg

Η πιο πρόσφατη προσθήκη είναι το mx master

attachicon.gif_DSC4088.jpg

Για 100€ που κάνει δεν μπορώ να πω οτι τρελάθηκα! Προερχόμενος απο mx revolution που πλέον άρχισε να τα φτύνει μετά απο 7 χρόνια στα χέρια μου, δεν βολεύομαι εντελώς τα πλαινά forward/back κουμπιά γιατί ειναι αρκετά μικρά και αρκετά πίσω. Επίσης με ενοχλεί πολύ το οτι η ροδέλα δεν κάνει horizontal scroll αφού υπάρχει η πλαινή γι αυτό, αλλά ήταν 2 πολύ βολικά shortcuts για μένα το δεξιά/αριστέρά της ροδέλας (αυτό σώζεται κάπως με τα gestures που έχει)

Η πιο τραγική ελλειψη που διορθώθηκε επιτέλους με update είναι οτι το καινούριο λογισιμικό δεν επέτρεπε συντομεύσεις ανα εφαρομογή και το κάθε κουμπί είχε μια και μόνο εντολή για όλες τις εφαρμογές :rolleyes:

Ο πόντικας έχει το hyper scrolling μηχανισμό του Revo; Μεγειές!!
Link to comment
Share on other sites

Ο πόντικας έχει το hyper scrolling μηχανισμό του Revo; Μεγειές!!

 

Τhank u! Εννοείται πως ναι, είναι ενας απ'τους λόγους που είχα μείνει στο revolution τόσα χρόνια. Αν και δεν έχει ανα εφαρμογή πάλι αν θα είναι μόνο click ή hyper ή τι επιτάχυνση θα δώσεις για να αλλάξει μονο του. Είναι global αυτές οι ρυθμίσεις

 

προσπαθώ να σου στείλω Pm αλλά εισαι full.

Aνδρέας (and) απο thegreekz εδώ ;)

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...
On 16 Σεπτεμβρίου 2015 at 5:11 ΜΜ, το μέλος and64 έγραψε:

Ωραίο thread! Τotal logitech fanboy εδω :p  :p

 

Μια γενική φωτό απο το τωρινό setup (g13, illuminated, mx master)

 

_DSC4090 copy.jpg

 

Πρίν λίγους μήνες τσίμπησα το g13 απο ebay, με εχει βολέψει πάρα πολύ για photoshop αλλά και gaming

 

_DSC1427 copy.jpg

 

Η πιο πρόσφατη προσθήκη είναι το mx master

 

_DSC4088.jpg

 

Για 100€ που κάνει δεν μπορώ να πω οτι τρελάθηκα! Προερχόμενος απο mx revolution που πλέον άρχισε να τα φτύνει μετά απο 7 χρόνια στα χέρια μου, δεν βολεύομαι εντελώς τα πλαινά forward/back κουμπιά γιατί ειναι αρκετά μικρά και αρκετά πίσω. Επίσης με ενοχλεί πολύ το οτι η ροδέλα δεν κάνει horizontal scroll αφού υπάρχει η πλαινή γι αυτό, αλλά ήταν 2 πολύ βολικά shortcuts για μένα το δεξιά/αριστέρά της ροδέλας (αυτό σώζεται κάπως με τα gestures που έχει) 

Η πιο τραγική ελλειψη που διορθώθηκε επιτέλους με update είναι οτι το καινούριο λογισιμικό δεν επέτρεπε συντομεύσεις ανα εφαρομογή και το κάθε κουμπί είχε μια και μόνο εντολή για όλες τις εφαρμογές :rolleyes:

Ρε φίλε αυτό το πρόβλημα έχω και γω, έχω συνηθίσει τόσο το Revolution , που μερικές φορές αν και έχω λιώσει την πλαϊνή ροδέλα και η πάνω πλέον δεν κλειδώνει, αν θέλω να φτιάξω κάτι στα γρήγορα το χρησιμοποιώ. Μέχρι που έψαξα να βρω Κανά Revolution σε κανά στοκάδικο. Υπάρχουν στο e-bay , αλλά και πανάκριβα και δεν εμπιστεύομαι τα μεταχειρισμένα από εκεί.

Έγινε επεξεργασία από johnny_alex22
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ρε φίλε αυτό το πρόβλημα έχω και γω, έχω συνηθίσει τόσο το Revolution , που μερικές φορές αν και έχω λιώσει την πλαϊνή ροδέλα και η πάνω πλέον δεν κλειδώνει, αν θέλω να φτιάξω κάτι στα γρήγορα το χρησιμοποιώ. Μέχρι που έψαξα να βρω Κανά Revolution σε κανά στοκάδικο. Υπάρχουν στο e-bay , αλλά και πανάκριβα και δεν εμπιστεύομαι τα μεταχειρισμένα από εκεί.

Τα έχω δει και γω αυτά που λες αλλά ζητάνε πολλά λεφτά και όντως είναι λίγο επιφοβη η φάση.

Επίσης κυκλοφορεί ανακατασκευσμενος ο μηχανισμός της ροδελας Αλλά αυτό απαιτεί φουλ λυσιμο του ποντικα!

Τεσπα, με τον καιρό το συνήθισα πλέον το master η αλήθεια είναι...

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 1 λεπτό, το μέλος and64 έγραψε:

Ρε φίλε τι λες τώρα; Την παράγγειλα ήδη, χαλάλι το 10άλιρο. Δεν είχα ιδέα ότι κυκλοφορούσε τέτοιο πράγμα. Έτσι και παίξει μετά το χειρουργείο κερνάω καφέ. ?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ρε φίλε τι λες τώρα; Την παράγγειλα ήδη, χαλάλι το 10άλιρο. Δεν είχα ιδέα ότι κυκλοφορούσε τέτοιο πράγμα. Έτσι και παίξει μετά το χειρουργείο κερνάω καφέ. ?

Άμα παίξει θα σου φέρω και το δικό μου μετα για χειρουργείο! ??

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.