Jump to content



Δειξτε το πληκτρολογιο και το ποντικι σας!


Recommended Posts

  • 2 weeks later...

Σημερα τελειως τυχαια ανακαλυψα το threadακι αυτο οποτε ειπα να δειξω και γω τα καλουδια μου. :)

Στο 'κανονικο' pc μου ξεκινησα με :

1957.1.0.jpg

το οποιο πηγε σαν πρωτο 'backup' σετακι οταν αντικατασταθηκε απο :

1417.1.0.jpg

το οποιο αποσυρθηκε και αυτο (σαν δευτερο 'backup σετακι) ,γιατι αρχησαν να κανουν θορυβο τα πληκτρα και να κολλανε... οποτε κρατησα το mouse και για keyboard πηρα αυτο :

msarc_keyboard_front-thumb-550xauto-32389.jpg

Για το δευτερο μικρο pcακι - Internet station εχω αυτο :

2025.1.0__97341_zoom.jpg

Και για το project που κοντευει να ολοκληρωθει εχω στα κουτια τους αυτα :

Logitech_diNovo_Media_Desktop_Laser.jpg

logitech-mx-revolution2.jpg

Μαλλον πρεπει να αρχησω να τα 'παιρνω' απο την Logitech... :p :P

Έγινε επεξεργασία από Dark Oblivion
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα παρέλαβα τον αντικαταστάτη του MS optical 1.1A!

Μπορώ να πω πως κάθεται αρκετά καλά στο χέρι μου,αρκετά ελαφρύ είναι λιγάκι πιο χαμηλό απο το MS αλλά όσοι δεν μπορούν να βρουν το ίδιο και δεν τους έχει βολέψει κανένα άλλο mouse πιστεύω πως αυτό θα είναι ότι πρέπει!

Sleeve καλώδιο,πολύ καλή κατασκευή καλύτερη φυσικά απο του MS,σκληρή ροδέλα (ο λόγος που ήθελα να αλλάξω το ΜS) και γενικά φαίνεται πολύ καλό ποντίκι!

Τώρα επόμενη επιθυμία ένα μεγάλο Mousepad (XXXL τα 40,43 εκατοστά δεν μου φτάνουν θέλω μεγάλη επιφάνεια λόγο του χαμηλού Sensitivity που χρησιμοποιώ!

Ορίστε και μερικές φότο!

Steelseries Kinzu V2

post-22945-1416076721,787_thumb.jpg

post-22945-1416076721,8559_thumb.jpg

post-22945-1416076721,9068_thumb.jpg

post-22945-1416076721,9859_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Εχει κανενας φιλος το Microsoft Arc keyboard?

Τωρα τελευταια εχω ενα θεματακι...ψιλοτριζουν τα πληκτρα. κυριως το BACKSPACE. Κανει ενα θορυβο σαν να ξυνεις νυχι σε πινακα. Προφανως θα τριβεται το πληκτρο στα πλαγεια με το σωμα του keyboard. Σωστα? Τι να κανω??

Link to comment
Share on other sites

yee...εμενα το κανουν αλλα πληκτρα αυτο που λες...κυριως οταν τα πιεζεις λιγο και οχι εντονα. Τι να πεις...:zzz:

Α μπραβο... αυτο ακριβως. Το backspace το παταω με το μικρο δαχτυλο οποτε δεν ασκειται πολυ δυναμη και ακουγεται.

Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...
  • 2 weeks later...

Κοίτα ρε γαμώτο ατυχία. :cry: :cry: Κάθισα να βγάλω μερικές φώτο το SS Sensei δίπλα στο Razer Deathadder για σύγκριση και ανακάλυψα ένα κατασκευαστικό ψεγάδι στο Sensei. Αύριο με το που τελειώσω το απόγευμα από το Πολυτεχνείο, το πάω στα Public για επιστροφή χρημάτων. Δε θα ζητήσω RMA γιατί θα πάρει εβδομάδες. Αντιθέτως θα παραγγείλω από αλλού να το έχω σε 1-2 μέρες.

post-30066-1416077767,4083_thumb.jpg

post-30066-1416077767,6416_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

ψήσου να μην ξαναπάρεις το sensei γιατί άμα έχεις συνηθίσει το DA θα σου φανεί μικρό το sensei.

Έπαιξα με το sensei 2 μέρες(Σάββατο και Κυριακή) και μου άρεσε πολύ. Το γεγονός ότι τα χέρια μου δεν ιδρώνουν πολύ όταν παίζω βοήθησε στο να μην με ενοχλεί το ασυνήθιστο του coating. Το μέγεθος του μου άρεσε και είναι σχεδόν ίδιο με το DA ;) Αλλά αυτό που με τρέλανε είναι το βάρος του. Είναι αλήθεια αυτό που λένε ότι όσο πιο ελαφρύ τόσο καλύτερα(φυσικά είναι και στον άνθρωπο, αλλά σε μένα ισχύει).

Τέλος πάντων το πήγα στο public σήμερα, ακριβώς όπως το αγόρασα(και μέσα στην σακουλίτσα Public :p ), τους είπα ότι άλλαξα γνώμη και θέλω να το επιστρέψω και να πάρω πίσω τα χρήματα μου, ένας τεχνικός τους το έλεγξε αν δουλεύει, πήρε τηλέφωνο τον Διευθυντή(και τον άκουσα να λέει ότι είναι σε άψογη κατάσταση :jump1: ), με έστειλε στο ταμείο, πήρα τα λεφτά μου και έφυγα.

BTW, SS Sensei #2 on the way :p :happy2:

Link to comment
Share on other sites

Σε καμία περίπτωση δεν είναι ίδιο, εμένα πάντως μου φαινόταν μικρό γιαυτό και το άλλαξα. Το ιδανικό για μένα είναι το DA, γιαυτό σου είπα οτι αν είχες συνηθίσει στο DA ίσως να μην σου αρέσει το sensei. Μακάρι να μην ιδρώνουν τα χέρια σου γιατί θα σου την σπάει το glossy φινίρισμα.:victory:

Link to comment
Share on other sites

Είναι ποιο κοντό στο ύψος και στενό στο πλάτος γιαυτό μου φάνηκε εμένα μικρό. Άμα σε βόλεψε εσένα όμως τσάμπα μιλάμε - απλά για να ξέρεις συζητάμε γιατί και εγώ τα έχω δουλέψει και τα 2 mouse - πως προσωπικά το DA το "αγκαλιάζω" ποιο όμορφα από το sensei που είχα (ίσως γιατί είναι λίγο "κατηφορικά" τα κουμπιά του sensei και δεν ένιωθα το χέρι μου στην σωστή θέση για μένα), νιώθω ότι έχω καλύτερο accuracy με το DA γιαυτό το κράτησα άλλωστε. Επίσης στο sensei λόγο glossy ένιωθα ότι μου γλιστρούσε και επίσης ασυναίσθητα πατούσα τα κουμπιά αριστερά και δεξιά του mouse επειδή ήταν ποιο κάτω απο την ιδανική θέση για το χέρι μου. Στο DA δεν έχω τέτοια θέματα, είχα το πρώτο, τώρα έχω το 2013 που μου φαίνεται ακόμα καλύτερο (ειδικά η ροδέλα) και τα rubber grips είναι καλή προσθήκη όπως επίσης και ο βελτιωμένος οπτικός sensor. Επίσης το θεωρώ καλύτερο και από το Zowie EC1 EVO που έχουν το ίδιο μέγεθος και στυλ, το ec1 το ένιωθα ποιο βαρύ και δυσκίνητο σε σχέση με το DA και ας λένε τα χαρακτηριστικά ότι είναι ποιο ελαφρύ, εμένα μου φαινόταν "δυσκοίλιο" :p

Link to comment
Share on other sites

CoolerMaster Storm Trigger Cherry MX Black keyboard, SteelSeries CoD Black Ops II mouse, SteelSeries QcK mass mouse pad

δεν έχω συνηθίσει ακόμα το μέγεθος του trigger το έχω μονο 3 μέρες και πατάω κάποιες φορες διπλανό πλήκτρο αλλα σε λίγες μέρες θα το έχω συνηθίσει

παρόμοιο θέμα είχα και όταν άλλαξα το mouse την πρώτη εβδομάδα με πόναγε το χέρι αλλα μετά έστρωσε

ne35_zps81f5c706.png

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.