Jump to content



Δειξτε το πληκτρολογιο και το ποντικι σας!


Recommended Posts

  • 2 weeks later...
dscn3260q.th.jpg

έγινε το σετάκι του arc σαλα λαλα:shifty:

Μια λεπτομέρια για τα Ms Arc

Η Αυτονομία τους δεν παλεύεται :big_boss:

το keyboard έχει κλείσει 1 χρόνο και 2 μήνες με τις ίδιες μπαταρίες τις μαμίσιες:smoke:

και το mouse ως πιο νέο έχει κλείσει ένα 6μηνο :man_in_love:

είδα ένα άρθρο στα νέα του msn και ήταν για τα ποντίκια της ms και έλεγε για το arc touch ότι έχει αυτονομία για πάνω από 6 μήνες και λέω ωχ:slap:

τότε συνειδητοποίησα ότι δεν έχω ασχοληθεί ποτέ με μπαταρίες από τη στιγμή που τα πείρα

ας δείξω μερικές photos ακόμα και με το νέο mousepad:p

01042012042.th.jpg

01042012046.th.jpg

01042012045.th.jpg

01042012043.th.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Παιδια εγω ρολλαρω σε κλασικους ρυθμους με Logitech G15 v.2 και Logitech G5 Battlefield 2142 Collector's Edition.

5 χρονια τωρα εχουν αντεξει rages αλλα εχουν υπαρξει και πιστοι συντροφοι σε επικες νικες, ειδικα στο Battlefield.:cool:

http://farm3.staticflickr.com/2050/2197676603_921eb7c6e5_z.jpg

http://totalportal.ca/images/Hardware/G15.jpg

Έγινε επεξεργασία από Hazzard23Tuner
Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...
ειναι το logitech wireless touch keyboard K400, 40 ευρώ από e-shop

θα γραψω ενα mini ριβιουδάκι μετά, με φωτογραφίες :)

Μιας και σκέφτομαι να το πάρω και βλέπω ότι πιθανότατα έχεις LG TV, υπάρχει περίπτωση να αναγνωρίζεται κανονικά από την TV απευθείας;

Επίσης πόσο κρατάει η μπαταρία του και τι μπαταρίες παίρνει;

Link to comment
Share on other sites

από την ΤV πως;;;; να κουμπώσω τον δέκτη στην USB της τηλεόρασης... πολύ χλωμό το βλέπω αλλα θα το δοκιμάσω.

Οι μπαταρίες αν σκεφτεις οτι τις έχω απ' όταν το πήρα μεχρι τώρα (από 27-1-2012), στο setpoint τις δείχνει full. Βέβαια δε το πολυδουλεύω, συνηθως το ανοίγω οταν ειναι να δουλέψω το XBMC για ταινία ή κάτι άλλο για λίγο.. δηλαδή μέρα παρά μέρα να το ανοίξω και να το αφήσω ανοιχτό από 10 λεπτά μέχρι 1-2 ώρες.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

As from today το σετ ανανεώθηκε με SideWinder X4 και το παλιό καλό Logi MX518.

SideWinderX4_MX518.jpg

Εντυπώσεις από το sidewinder:

  1. Παράξενα κοντά και σχετικά μικρά πλήκτρα
  2. σχετικά ήσυχο αν και όχι όσο ήσυχο ήταν το wireless keyboard 6000
  3. Ωραία φάση ο φωτισμός αλλά και ένα δευτερο χρώμα, μπλέ θα ηταν καλή φάση
  4. Καθόλου sleeve στο καλώδιο.
  5. Αρκετά Multimedia πλήκτρα γιατί τα περισσότερα gaming το έχουν ξεφτυλίσει σε αυτό το κομμάτι λές και επιστρέψαμε στο 80
  6. Σωστή διάταξη στα πλήκτρα(βρίσκω το ctrl ας πούμε και δεν πατάω κάνα Fn)
  7. Ghosting 17 πλήκτρων που είναι πολύ καλύτερο απο τα περισσότερα rzr και logitech.
  8. Καλή τιμή

Ήμουν στο τσάκ να πάρω το logi G105 αλλά το ρημάδι δεν έχει καθόλου ghosting protection. Η επόμενη λογική επιλογή θα ήταν το steelseries 6v2 αλλά ήθελε συκώτι. Τώρα, μηχανικά ξε-μηχανικά... Έχω πληκτρολόγιο απλό από τον πρώτο μου υπολογιστή που δεν είναι μηχανικό και δουλεύει ακόμα. Μας μαράνανε τα μηχανικά, λές και "θα τα πάρουμε μαζί μας"...

Έγινε επεξεργασία από NoDsl
Link to comment
Share on other sites

Παιδια σκεφτομουν να εκανα το Intelli μου carbon!Δηλαδη να ντυσω τα κομματια που ειναι ασπρα με μαυρο καρμπον ωστε να δεσει ομορφα με το γκρι!!

Ερωτησεις:

Με πιστολακι μαλλιων θα κανω δουλεια?

Πρεπει να προσεξω κατι στην ολη διαδικασια?

Η υφη πως θα ειναι? Θα καθεται το mouse στο χερι μου ή θα κοβει βολτες??

μια χαρα θα γινει με το πιστολακι.

πρεπει να το κολας σιγα σιγα και οπου κανει φουσκαλα ή ζαρωνει να ξεκολλας λιγο και να το ξανακολλας πιο προσεκτικα ζεστενωντας τραβωντας το.

καλυτερα ειναι να το λυσεις ωστε να μπορεις να το δουλεψεις καλυτερα, οσο προεξεχει στις ακρες να το ζεστανεις και να το διπλωσεις απο τη μεσα πλευρα ωστε οταν το συναρμολογησεις να δεσει καλύτερα.

οσον αφορα την υφη δεν προκειτε να σου γλιστρά. εμενα απο οταν το εκανα στο ms sidewinder μου αρεσει καλυτερα στην αφη και εχω παρατηρησει οτι δεν λερωνεται με την πολλη χρηση οπως πριν.

Link to comment
Share on other sites

μια χαρα θα γινει με το πιστολακι.

πρεπει να το κολας σιγα σιγα και οπου κανει φουσκαλα ή ζαρωνει να ξεκολλας λιγο και να το ξανακολλας πιο προσεκτικα ζεστενωντας τραβωντας το.

καλυτερα ειναι να το λυσεις ωστε να μπορεις να το δουλεψεις καλυτερα, οσο προεξεχει στις ακρες να το ζεστανεις και να το διπλωσεις απο τη μεσα πλευρα ωστε οταν το συναρμολογησεις να δεσει καλύτερα.

οσον αφορα την υφη δεν προκειτε να σου γλιστρά. εμενα απο οταν το εκανα στο ms sidewinder μου αρεσει καλυτερα στην αφη και εχω παρατηρησει οτι δεν λερωνεται με την πολλη χρηση οπως πριν.

Σεε υχαριστω εκανα και θεμα ρε @#$#% !! Νομιζα πως δεν θα μου απαντησει κανεις.!!!

Ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.