Jump to content



Δειξτε το πληκτρολογιο και το ποντικι σας!


Recommended Posts

  • 4 weeks later...
το Wrist Pad κάθετε καλά στο γραφείο? είναι σταθερό ? Δηλαδή αμα τραβήξεις τα χέρια σου απότομα το παίρνεις μαζί σου ?

Mια χαρα καθεται και η κατω μερια του ειναι αντιολισθητικη οποτε δεν κουνιεται παρα μονο αν το σηκωσεις.

Απο τις καλυτερες αγορες που εχω κανει γενικα.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 months later...
As from today το σετ ανανεώθηκε με SideWinder X4 και το παλιό καλό Logi MX518.

SideWinderX4_MX518.jpg

Εντυπώσεις από το sidewinder:

  1. Παράξενα κοντά και σχετικά μικρά πλήκτρα
  2. σχετικά ήσυχο αν και όχι όσο ήσυχο ήταν το wireless keyboard 6000
  3. Ωραία φάση ο φωτισμός αλλά και ένα δευτερο χρώμα, μπλέ θα ηταν καλή φάση
  4. Καθόλου sleeve στο καλώδιο.
  5. Αρκετά Multimedia πλήκτρα γιατί τα περισσότερα gaming το έχουν ξεφτυλίσει σε αυτό το κομμάτι λές και επιστρέψαμε στο 80
  6. Σωστή διάταξη στα πλήκτρα(βρίσκω το ctrl ας πούμε και δεν πατάω κάνα Fn)
  7. Ghosting 17 πλήκτρων που είναι πολύ καλύτερο απο τα περισσότερα rzr και logitech.
  8. Καλή τιμή

Ήμουν στο τσάκ να πάρω το logi G105 αλλά το ρημάδι δεν έχει καθόλου ghosting protection. Η επόμενη λογική επιλογή θα ήταν το steelseries 6v2 αλλά ήθελε συκώτι. Τώρα, μηχανικά ξε-μηχανικά... Έχω πληκτρολόγιο απλό από τον πρώτο μου υπολογιστή που δεν είναι μηχανικό και δουλεύει ακόμα. Μας μαράνανε τα μηχανικά, λές και "θα τα πάρουμε μαζί μας"...

MX 518 από που το έχεις αγοράσει φίλε;

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
επειδή είχα κάποια παράπονα πιο πάνω για τη βάση @CmoS

βουαλά:p

ralz.jpg

ακόμα δεν το έχουμε ολοκληρώσει το σύστημα :hehe:

κάτι λείπει:whistling

@CmoS @BloodMage

Ας ποστάρουμε την σωστή ολοκληρομένη πλέον photo

vPOpAe.jpg

και μερικές ακόμα

Y4Pe7U.jpg

YbDyRc.jpg

6MLh8t.jpg

AmezZh.jpg

Έγινε επεξεργασία από Guest
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Αγόρασα το logitech 502 proteus και το G440 mouse mat αντικαθιστώντας το corsair M60 και το Razer Sphex αντίστοιχα.

Απόλυτα ευχαριστημένος και με τα 2 μέχρι στιγμής τα προτείνω ανεπιφύλακτα.

Σύντομα φωτό για το forum :banging:

Link to comment
Share on other sites

Αγόρασα το logitech 502 proteus και το G440 mouse mat αντικαθιστώντας το corsair M60 και το Razer Sphex αντίστοιχα.

Απόλυτα ευχαριστημένος και με τα 2 μέχρι στιγμής τα προτείνω ανεπιφύλακτα.

Σύντομα φωτό για το forum :banging:

Σύγκρινε σε παρακαλώ αν μπορείς το M60 με το 502:)

Link to comment
Share on other sites

Σύγκρινε σε παρακαλώ αν μπορείς το M60 με το 502:)

Φυσικά:

- Πολύ καλύτερο και πιο εύχρηστο software της logitech. Για το Bf4 παράδειγμα στο G502 βρήκε το παιχνίδι αμέσως και έβαζες τα κουμπιά πανέκολα όπως ήθελες ή να τα αλλάξης στο επόμενο παιχνίδι. Στο M60 αντίθετα έπρεπε να καταχωρήσεις macros και μετά να το αποθηκεύσεις στην μνήμη του ποντικιού (hardware acceleration ) το οποίο σε περιορίζει.

- Το G502 και το Μ60 εχουν το ιδιο βάρος.

- Περισσότερα κουμπιά προσβάσιμα στο G502 για ένα μικρό χέρι όπως το δικό μου (15,5cm) + καλύτετη εργονομία.

- Το scroll wheel είναι πιο στηβαρό στο M60 αλλά το G502 έχει το πλεονέκτημα του Free wheel με το πάτημα ενός κουμπιό από κάτω του όταν χρειαστεί και το ίδιο για να το επαναφέρεις.

- Το δεξί side rest του G502 στα plus.

Αυτά είναι τα πιο βασικά. Εν ολίγης είμαι πιο ευχαριστημένος με το G502 σε σχέση με αυτό της Corsair.

Να προσθέσω ότι το M60 ήταν άψογο και στην χρήση και καθαρό ακόμη και μετα από ένα + χρόνο χρήσης.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.