Jump to content



Να γιατί το πλαίσιο είναι κορυφή


crio

Recommended Posts

Επειδή συνήθως γράφουμε στα forums μόνο τις αρνητικές μας εμπειρίες είπα να κάνω τη διαφορά και να επαινέσω το πλαίσιο......

Σήμερα παρήγγειλα έναν η/υ για έναν φίλο μου μέσω της ιστοσελιδας του πλαισιού....

Η παραγγελία είχε πολλά πράγματα μέσα σε αυτά και ένα τροφοδοτικό cheftec 500w..

14.16 ήρθε το αυτοματοποιημένο e-mail.

15.11 λαμβάνω το ακόλουθο e-mail

Αγαπητέ κύριε Χ*********ε

Όπως αναγράφεται στο ηλεκτρονικό μας κατάστημα το προϊόν που έχετε επιλέξει με κωδικό 873446

500WATT-24PIN CHIEFTECείναι κατόπιν παραγγελίας.

Η αποστολή θα ολοκληρωθεί μόλις το παραλάβουμε στις κεντρικές μας αποθήκες.

Σας ευχαριστούμε πολύ για την προτίμηση σας.

Με εκτίμηση,

ΠΛΑΙΣΙΟ COMPUTERS Α.Ε.Β.Ε

Κων/νος Π********ς

Τηλ 2102895000

Eorders@plaisio.gr

Να λοιπόν γιατί το πλαίσιο είναι κορυφή..

Μπράβο πολλά και παλι μπράβο...

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 43
  • Created
  • Last Reply

To πλαισιο εχει πολλα καλα αλλα το συστημα για τις online παραγγελιες του δεν ειναι ενα απο αυτα!!! Τουλαχιστον στις 10-20 παραγγελιες αυτου του χρονου δεν εχω μεινει ικανοποιημενος.

Link to comment
Share on other sites

μπραβο στο πλαισιο λοιπον...

εγω ειμαι απο τα ατομα που δεν εχει κανενα παραπονο απο το πλαισιο αλλα πρεπει να θυμομαστε οτι ολοι κανουν λαθη...

Θα προτεινα να μην κανετε τοσο κακα σχολια για το πλαισιο (και για το καθε πλαισιο) γιατι δεν θελει πολυ να μηνύσει το φορουμ για δυσφήμιση

Link to comment
Share on other sites

γιατι δεν θελει πολυ να μηνύσει το φορουμ για δυσφήμιση

dude υπερβαλλεις...αλλο δυσφημηση (ο Μητσος ειναι απατεωνας,αλητης,κιναιδως) αλλο γνωμη (δεν με ικανοποιει το συστημα του πλαισιου) αλλο διηγηση γεγονοτος (πηγα χτες και δεν ειχαν αυτο το προιον)...οχι και να αυτολογοκρινομεθα...

Link to comment
Share on other sites

που τα ειδες τα κακα σχολια φιλε μου? απλα συζητηση κανουμε.

δηλαδη εαν κανεις μια παραγγελια π.χ και αντι σε μια εβδομαδα την παραλαβης σε 3! για οποιοδηποτε λογο τοτε αυτο ειναι κακο σχολιο? το παραπονο σου λες και μαλιστα θα εχεις και αποδειξεις γι αυτο!

Link to comment
Share on other sites

Θα προτεινα να μην κανετε τοσο κακα σχολια για το πλαισιο (και για το καθε πλαισιο) γιατι δεν θελει πολυ να μηνύσει το φορουμ για δυσφήμιση

Aμα ηταν ετσι φιλε θα ''τρεχαμε'' στα δικαστηρια...Πολλα παλικαρια απο εδω μεσα δουλευουν σε Πλαισιο-Multirama...:T:

Link to comment
Share on other sites

Γ@μιστερό το Πλαίσιο αλλά γιατί να το επαινούμε που κάνει σωστά αυτό που θα έπρεπε να κάνει σωστά?

Κλασικό αυτοματοποιημένο mail για out of stock προϊόντα είναι.

Δεν ξέρω γι αυτό ρωτάω.Τα αυτοματοποιημένα Mail έρχονται με όνομα και επώνυμο?

Μοιάζει σαν να κοίταξαν την παραγγελία μου.

Αλλά και αυτοματοποιημένο να είναι πάλι είναι πολύ καλό.

Όπως όταν πας σε ένα μαγαζί και κάνεις λογαριασμό 100€ και σε κερνάνε φρουτο.Ξέρεις ότι το έχεις πληρωσει εις 8πλουν αλλα και πάλι λες μπράβο.

Και σε e-shop, αλλά δεν το λένε :hehe:

Και καλά κάνουν....!!!!!:tongue::tongue:

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω γι αυτό ρωτάω.Τα αυτοματοποιημένα Mail έρχονται με όνομα και επώνυμο?

Μοιάζει σαν να κοίταξαν την παραγγελία μου.

Αλλά και αυτοματοποιημένο να είναι πάλι είναι πολύ καλό.

Όπως όταν πας σε ένα μαγαζί και κάνεις λογαριασμό 100€ και σε κερνάνε φρουτο.Ξέρεις ότι το έχεις πληρωσει εις 8πλουν αλλα και πάλι λες μπράβο.

Και καλά κάνουν....!!!!!:tongue::tongue:

αχαχαχαχα

αυτό ακριβώς κάνανε σε μια ταβέρνα με λογαριασμό 160ευρο

Link to comment
Share on other sites

Εχουμε φτασει στο απελπιστικο (εαν το καλοσκεφτειτε) σημειο να λεμε μπραβο εαν καποιος κανει σωστα την δουλεια του σε αυτην την χωρα, που σε αυτη την περιπτωση ειναι το πλαισιο με το οποιο δεν εχω απολυτως κανενα προβλημα. Ισα-ισα που σε σχεση με τον ανταγωνισμο ειναι πιστευω το καλυτερο.

Το Ελλαντα για εμενα λαμβανει συντομα τελος ... σε ενα χρονο περιπου φευγω για UK. Πραγματικα δεν αντεχεται αλλο η κατασταση εδω περα

Sorry για το OT αλλα επρεπε να το πω! :look:

Link to comment
Share on other sites

Καλά ρε παιδιά, έλεος. Επειδή ήρθε ένα ενημερωτικό mail δίνουμε συγχαρητήρια; Όπως αναφέρθηκε, κάτσε να παραλάβεις τον Η/Υ. :p

Πάντως στην δική μου τελευταία παραγγελία μέσο internet από το Πλαίσιο πριν κάτι μήνες δεν ήρθε ΠΟΤΕ ενημερωτικό mail ούτε τηλεφώνημα για την ημέρα/ώρα παραλαβής. Και εκεί που νόμιζα ότι κάτι είχε πάει στραβά ή ότι με είχαν γράψει, τσουπ το προϊόν την μεθεπόμενη της παραγγελίας!!!

Link to comment
Share on other sites

Yπερβολικος επαινος για μια τυπικη διαδικασια,ενα απλο ενημεροτικο e-mail.Τωρα το λες κορυφη,στο πρωτο στραβωμα να δουμε τι θα το πεις.

Το εχουν και αλλα καταστηματα αυτο το συστημα,σε μερικα παιρνουν και τηλεφωνο για οτιδηποτε προβλημα υπαρξει.

Link to comment
Share on other sites

μισό ρε συ.

θα τους πούμε μπράβο επειδή σε ενημέρωσαν ότι κάτι δεν ήταν σε στοκ?

όταν πάς σε ταβέρνα και σου λένε δεν έχουν ένα ορεκτικό τους λές ευχαριστώ? :D

Εννοείται ότι πρέπει να ενημερώσουν!

Θέλω φωτογραφία απο το pc όταν σου το στείλουν

Είδα απο το πλαίσιο (μισο βιδωμένους σκληρούς σε Lian Li (ο δίσκος είχε στραβο-τοποθετηθεί), καλώδια να είναι στην τσίτα, fans/fan controllers να μήν παίρνουν ρεύμα, να λείπουν πράγματα απο το κουτί (κλειδί/πανάκι Lian Li, καλώδια επεκτάσεις απο modular psu)).

Δε λέω ότι είναι όλο το πλαίσιο έτσι, αλλά το μπράβο θα το πώ όταν αλλάξουν για πάντα και σε όλους. Όσο υπάρχουν τέτοια περιστατικά μπράβο απο μένα δε θα πάρει κανείς..

Να μή μιλήσω για τη χάλια μεταφορική και το προσωπικό που έχουν στο Ηράκλειο Κρήτης ("γιατί δεν αλλάζεις τον E6300 σε Ε6400 που είναι Core 2 Duo?" (απο ******* που διάβαζε στο σύστημα...).

Αφού ξέρω τί μου γίνεται μικρό το κακό. Αλλά δεν οφείλουμε όλοι να ξέρουμε ;)

Link to comment
Share on other sites

Εχουμε φτασει στο απελπιστικο (εαν το καλοσκεφτειτε) σημειο να λεμε μπραβο εαν καποιος κανει σωστα την δουλεια του σε αυτην την χωρα, που σε αυτη την περιπτωση ειναι το πλαισιο με το οποιο δεν εχω απολυτως κανενα προβλημα. Ισα-ισα που σε σχεση με τον ανταγωνισμο ειναι πιστευω το καλυτερο.

+1 :clap: για ολα!

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.