Jump to content



Ch.L-UEFA, & ΝΒΑ και λοιπές δημοκρατικές δυνάμεις (SportsLab)


astrolabos

Recommended Posts

Μακάρι. Ούτε εμένα με εντυπωσιάζει η Βραζιλία. Βασικά Μουντιάλ έχουμε δει από τις μικρές ομάδες. Οι μεγάλες ή πήγαν σπίτι τους ή είναι τυχερές που συνεχίζουν.

Link to comment
Share on other sites

Έτσι όπως το βλέπω το θέμα οι τρεις ομάδες στους ημιτελικούς θα είναι Ολλανδία -Γερμανία -Κολομβία βάση της απόδοσης που έχουν μέχρι τώρα. Όσο για την τεταρτη θέση παίζεται.

Sent from LG G2

Link to comment
Share on other sites

«Αυτή την στιγμή πρέπει να βρω ομάδα να σταθώ σε ένα υψηλό επίπεδο και από εκεί και πέρα είναι θέμα του προπονητή για το αν θα συνεχίσω στην Εθνική. Εγώ δεν είπα ότι σταματάω»

Γκεκας

Link to comment
Share on other sites

Λύστε μου μία απορία:

Οι καλεσμένοι της ΕΡΤ/ΝΕΡΙΤ κτλ... πληρώνονται για να πάνε στο studio;

Έχει και έναν δημοσιογράφο που λέγεται Άρης Γάτας και σχολιάζει πως αναπτύσσονται οι ομάδες με γραφικό... :suicide: , αλλά αυτόν τον πληρώνουμε σε μόνιμη βάση από τα τέλη.
Link to comment
Share on other sites

Απλά ρώτησα διότι άκουγα Λεμονή χθες... Ύπνος ο άνθρωπος.

Μετά αναρωτήθηκα ότι, αν τελικά τους πληρώνουν, πόσα έχει πάρει αυτός ο Μίχος. Και τελικά θυμήθηκα ότι ένα φεγγάρι για το Champions League, καλούσανε πολύ συχνά τον Γκώνια, και έψαχνα παραθύρι να πηδηχτώ.

Link to comment
Share on other sites

Μόνο που αποκλείστηκε, δυστυχώς, από κάποιον πολύ χειρότερο του Ναδάλ...κρίμα.

Ενώ δεν πολυπαρακολουθώ τένις πια, το στυλ του μου άρεσε πολύ, παρά τον φαινομενικά άδοξο αποκλεισμό. Συν τοις άλλοις:

* Δεν είχε ρεπό μετά την υπερπροσπάθεια με τον Ναδάλ

* Το 3ο σετ το έχασε και μετά από λίγα διαιτητικά καραγκιοζιλίκια στο σετ πόιντ. Μπορεί να έχανε έτσι κι αλλιώς, αλλά έμεινε η εντύπωση ότι καλά του είναι μέχρι τους 8. Πάντως, μόνο από αυτό το γκραντ σλαμ έβγαλε τα διπλά από ό,τι σε όλη την προηγούμενη καριέρα του.

* Ο πιτσιρικάς μπορεί να είχε το δεύτερο καλύτερο σερβίς του τουρνουά (128 άσσοι), αλλά έπεσε πάνω σε κάποιον ακόμα καλύτερο (147). Δε θα εκπλαγώ αν ο Raonic ζορίσει πολύ ή νικήσει και τον Federer στον ημιτελικό.

Όπως και να 'χει, είναι 19 χρονών και έχει ήδη πολύ δυνατό παιχνίδι, ειδικά στο γρασίδι. Ακόμη ένας συνομήλικός του Ελληνοαυστραλός με όμοιο στυλ -ο Κοκκινάκης- πάει επίσης συμπαθητικά, που σημαίνει ότι κάτι κάνουν σωστά εκεί... ;)

Link to comment
Share on other sites

Δεν μου αρέσει που έχουν κάνει και το χορτάρι σχετικά αργό. Το τένις σήμερα είναι για baseliners (πως λέγονται σε μετάφραση δεν ξέρω). Σε πολλούς δεν άρεσε το συνεχές serve & volley και γι αυτό έχουμε φτάσει στο άκρως αντίθετο. Γούστα είναι αυτά βέβαια...

Link to comment
Share on other sites

Μόνο που αποκλείστηκε, δυστυχώς, από κάποιον πολύ χειρότερο του Ναδάλ...κρίμα.
Ο Ράονιτς είναι παικταράς. Και στο ρολάν αυτός τον απέκλεισε btw.
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.